KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?

Go down 
+7
Kiti
Sibelle
Piret
malvekas
sutu
lumimari
Meel
11 posters
AutorTeade
Meel

Meel


Female
Postituste arv : 7
Age : 38
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 12/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty12.06.09 22:24

Mul on selline küsimus, et kas kõik kanad hauduvad 21 päeva või oleneb see kanast või munadest ka kuidagi.
Minu kana on haudunud nüüdseks 23 päeva ja ei ole veel ühtki tibu kooruma hakanud. Munad tõin ühe külatädi käest, sest meie enda kukk läks kevadel kahjuks rebasele söögiks. See külatädi ise väitis, et haudumine võtab aega 4 nädalat, aga nüüd loen igalt poolt, et peaks olema 3 nädalat.
Kas on veel lootust, et mõni tibu nendest munadest välja tuleb? Ja kui ei ole lootust siis, kuidas seda kanale selgeks teha?
Mul varasemaid kogemusi hauduva kanaga ei ole, selle pärast küsingi targematelt nõu.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty12.06.09 23:24

Kui teil on kanal all ikka kanamunad, siis peaks nad jah kooruma 21 päeva pärast. Piiksumist kana all peaks kostuma isegi 19 päeva pärast, siis tekivad nokaaugud. Kui siiani ei ole ikka ühegi piuksu kuulda, siis on kahjuks midagi untsu läinud. Sad
Tagasi üles Go down
sutu
Tibu
sutu


Female
Postituste arv : 17
Age : 60
Asukoht : saaremaa sutu
Registration date : 17/03/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 0:10

Mul haudub praegu kana, kellel ka esimene haudetäis läks aia taha, panin talle uued munad alla, nüüd on teise haudeaja lõpuni veel jäänud 10 päeva. Arvan küll, et istub lõpuni ära. Kui sa oma kana ka uuesti paned hauduma, too munad teise külatädi käest, kellel kanad hauduvad 21 päeva')" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
Meel

Meel


Female
Postituste arv : 7
Age : 38
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 12/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 0:41

Mis need põhjused võivad olla, miks haudumine untsu läheb?
Kui kana ise laudas haudub siis ju ei saa kuidagi niiskust ega temperatuuri kontrolli all hoida, kana peaks ju ikka kõigega ise hakkama saama.
Kas vahepeal korraks muna kätte võtmine, et kuulata, kas piiksumist juba kostab võib ka midagi ära rikkuda?
Alla panime kokku 15 muna aga 8 muna kadusid ära, kas läksid ise katki või kana tegi katki või ei teagi. 1 muna neist järgi jäänud seitmest loksus selle võtsin ise ära, aga ülejäänud kuus tundusid täitsa normaalsed munad olevat.
Ei teagi, kas panna kanale nüüd uued munad alla. Ta juba nädal aega haudus ilma kuketa mune enne kui me talle õiged munad alla saime. Äkki kurnab kana väga ära kui nüüd jälle uued munad alla panna?
Tagasi üles Go down
Meel

Meel


Female
Postituste arv : 7
Age : 38
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 12/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 0:56

Võtsin nüüd munad kana alt ära ja tegin lahti. Ja seal oli ainult halvaks läinud muna kollane, ühtki tibu polnud arenema hakanudki. Kas siis ei olnudki üldse viljastatud munad või võib muul põhjusel ka juhtuda, et ükski tibu ei hakkagi arenema?
Tagasi üles Go down
sutu
Tibu
sutu


Female
Postituste arv : 17
Age : 60
Asukoht : saaremaa sutu
Registration date : 17/03/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 0:59

Kuhu kadusid su 8 muna? Kui kana need kohe haudumise algul ära lõhkus, said terved munad munaplõgaga kokku ja ei hakanudki arenema. 15 tk vast liiga palju alla panna
Tagasi üles Go down
Meel

Meel


Female
Postituste arv : 7
Age : 38
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 12/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 1:16

Munaplöga ma ise ei näinudki, lihtsalt igapäev jäi mõni muna vähemaks haudumise alguses ja teiste munade külge olid kleepunud üksikud kooretükid, aga enamus koori ka kadunud. müsteerium
Aga, kas mittearenemise põhjus saab olla selles, et said plögaga kokku?
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 1:19

Kas su hauduv kana oli omaette ?Minul oli nüüd haudejaama kana 10 munaga puuris,et saaks rahulikult haududa ja eile koorusid 10 tibu ,kellest üks sai vist pesas hukka aga kõik munad olid viljastunud.Pardil viidi öösel mune pesast minema,tema oli mul siis vabalt pesakastis,mitte puuris.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 1:23

Täiesti vabalt võib olla põhjuseks ka tõsiasi, et ükski munadest polnud viljastatud. Kui vanad on munad andnud külatädi kanad? Milline on kuke/kanade suhe? Kui kaua olid munad enne kana alla panekut seisnud ja millised temperatuuril? Need on kõik olulised küsimused, mis haude edukust kõvasti mõjutavad.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 1:40

Minult ostis eile üks külamammi omale mune,kuna tema enda kanad juba vanad ja ei mune aga pidid hauduma,et värskendab siis oma linnuparki Smile
Tagasi üles Go down
Meel

Meel


Female
Postituste arv : 7
Age : 38
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 12/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 1:45

Kana oli laudas üksi, teised kanad olid teises lauda ruumis ja õues. Võibolla siis tõesti mõni hiir või rott viis ülejäänud munad ära.
Kui suures puuris teil kana haudub, meie kana käis ikka kord päevas pesa pealt ära kui hädal oli vaja käia, aga kui koguaeg puuris kinni, kas siis väga räpaseks ja kitsaks tal ei lähe. Kas toit siis ka puuris?
Njah külatädi kanadest muidugi ei tea ka midagi täpsemalt.
Ma nüüd kohe edasi hauduma kana ikka ei pane, las puhkab. Tuleb ikka endale uus kukk võtta siis on kindlasm. Vast mõni kana ikka läheb suve jooksul veel hauduma või siis lihtsalt ostame kuskilt tibusid. Kahju, et ei koorunud, ma ikka väga ootasin suure põnevusega, ma pole varem seda imet veel näinud.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 1:57

Mina soovitaks küll uued munad alla pista kanale.Küll siis too jah seekord need mujalt.
kana ei taha haudumisest kuidagi loobuda ,rahu saabub alles siis kui kellegi välja on haudunud.Minul oli sarnane jama talvel ja kana istus lõpuks kolm korda haudeaja.Kuna ka viimasel korral tibude koorumist loota enam polnud,tõin Kiti käest juba vastkoorunud tibud ja pistsin need kanale öösel tiiva alla.kana kasvatas tibud ilusti üles e.siis lõpp hea,kõik hea.Ahjaa,ka minul oli sama jama,et munad kadusid ööst öösse ükshaaval kana alt.patuseks osutus kana ise,kelle lõpuks teolt tabasin kui järgmist muna sõi öösel.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 2:00

Minu kanal puuris ruumi küll,toit on ka tal sees seal.Ja puur on roojast isegi täitsa puhas,pole nii täis lastud,nagu pardid seda teevad.
Tagasi üles Go down
Meel

Meel


Female
Postituste arv : 7
Age : 38
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 12/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 2:07

Ilmselt mul siis nende kadunud munadega sama lugu. Munade kadumine lõppes kui hakkasin kanale paari päeva tagant keedumuna süüa andma. Smile
Ma praegu tõstsin kana teiste juurde õue, eks ma vaatan, kas lepib sellega, et tibusid ei tulnud, kui ei lepi toon mune juurde.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 4:53

Soovitan sama, mis Sibellegi ehk kui sul oleks kusagilt võimalik just koorunud tibusid osta, saaksid need kanale pimedas alla sokutada. Kanal aga laseksid senikaua paari muna peal istuda, sest ma arvan, et ega see haudekihk tal niipea pealt ära ei lähe.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty13.06.09 5:25

Ma ei tea kas Tolplatalu on Sinust kaugel? Muidu tal peaks praegu tibusid olema. Minul mõne päeva pärast, aga mina olen ikka liiga kaugel Smile Pane loomulikult tibud alla.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
maiken006
Tibu
maiken006


Female
Postituste arv : 33
Age : 63
Asukoht : sulu
Registration date : 19/06/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty24.08.09 1:02

kui tuua haude mune väljast siis tuleks jälgida et ei põrutada ei saa ja tuuletõmmet samuti ei tohiks saada.
Tagasi üles Go down
marjuh
Tibu
marjuh


Female
Postituste arv : 16
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 14/04/2009

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty14.06.10 1:38

Kuskohast vaadata, mitu päeva erinevad kanatõud hauduvad? tavaliselt 21, seda ma tean. Aga kas on tõugude puhul erinevusi?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty14.06.10 2:04

Minule teadaolevalt ikka kõigil 21 päeva Very Happy Vaid munakana ja lihakana haudeaja vahe peaks kusagil paari tunnise vahega olema.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty14.06.10 2:27

Kääbustõugudel on haudeaeg tegelikult sageli 20 päeva.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty14.06.10 9:49

Jah, mul ka koorusid pisikeste tibud 20 päevaga. Aga muande kadumise puhul võivad rotid ka süüdlaseks olla. Ma üks aasta arvasin, et viga on hanedes, et munad kogu aeg ära kaovad. Järgmisel aastal kadusid samamoodi muskuste munad. Ei näinud kedagi tegutsemas, kuid tean, et seal laudas on rotte.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Sponsored content





Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?   Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas kõik kanad hauduvad 21 päeva?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» hauduvad kanad
» kanad hauduvad!!!!!!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: