KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanade allapanu, head ja vead!

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty08.10.15 8:03

Kanade allapanu, head ja vead!  S6tQ7HK

Ühes teemas oli allapanu jutt, siin siis teile tabel, leidsin selle ikkagi üles
Pildina saadaval ka siin https://i.imgur.com/s6tQ7HK.jpg

Tuletan meelde, et kanasõnnik on üks parimaid (küüliku sõnniku järgi). See on hobusesõnnikuga umbes sama aga palju-palju rammusam. Ettevaatust mittelaagerdunud - käinud kanasõnnik on väga vänge, seda ei maksa panna toorena (pooltoorena) otse põõsastele ja puudele. Lahjendage mõne mulla või kompostmullaga.

#allapanu #saepuru #põhk


Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 8:09). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty08.10.15 8:08

Ikka see allapanu teema. Kuna paljudel ei ole Facebooki, siis siit huvitavaid mõtteid ja kommentaare FB Kodulindude grupist.

Adios

__________________________________________

Triin kirjutas: Tere! Mul on selline küsimus, et mida te kasutate kanadele allapanuks ja kust te seda saate? Päikest soovides

Iga arvamus uuel real!

saepuru, kohalikust saeveskist

Põhku, ja seda minu kandis palju kohalikul põlumajandusega tegeleval firmal suured põhuhunnikud igal pool ja saan tasut üks hunnik ka minu sara taga, samas on veel terve

kuivatud heina

teen ise heina,vikatiga..Talveks ka vaja varuda iga aasta

Heina.

Kui vähegi võimalik, siis saepuru. Heina enam ei taha...

Kui ma ema juures käin, siis viin talle alati sellist teralisemat saepuru, paistab ilus ja puhas, aga kui see otsas, siis paneb ka turvast

Saepuru, see parim

Põhupelleteid. Parim!

meil ka saepuru ja kysida saab sellist asja , kui on läheduses puidutööstus , naturaalsete laudade hööveldus , liimi saepuru ei sobi ehk siis mööbli tööstuse oma

Mina küll kasutan turvast. Nii hea pärast aiamaal ära kasutada ju. Mis te selle saepuruga teete hiljem?

Saepuru ja turvast mõnikord. Saepuru läheb hiljem kompostihunnikusse lagunema. Turbaga koos vedasin allapanu otse kasvuhoonesse. Tundub, et saepuru meeldib kanadele rohkem.

Maainimesena kasutan põhku või heina ja kanapoegadele kuivatan niidetud muru

Saepuru, põhku. Turvas läheb kiiresti ligaseks, lisaks on valged kanad nagu korstnapühkijad smile emoticon

Kana allapanu läheb üldjuhul ka komposti kuid samas on ka hobustel saepuru all ja see läheb väetiseks põllupeale. Peenike saepuru hea, ei sega pärast põllupeal ka midagi.

Saepuru on lämmastikuärastaja - lihtsalt infoks!!!

Tibude puhul panen veidi peenemat saepuru, selle saan ise, kuna kodus saag ja ka ehitus ning pidevalt tuleb nii ketassae kui ka höövlilt (laastune) puru.

jama hein on just hea pehme ja laguneb kiiresti. Ja see on looduslik väetis


Arutelu allikas: internet



Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:18). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty08.10.15 8:15

Veel kommentaare:

Jah aga koguaeg peale lisada? Olen kuulnud et odrapõhk pidavat paremini hakkama ja pidavat ka ruumi oma nö käärimisega soojemaks tegema.

Ei ole odrapõhust kuulnud ,kuid tean, et nisupõhk (on põhkude kuld). Hein näiteks isegi kompostihunnikus on kõige vastupidavam. Allapanu (enne talve) on oluline teema, tee see endale selgeks smile emoticon

Kui tahad, et see kraam elama hakkab, lisa saepuru või veel parem turvast (osta suure kotiga seda odavamat) ning aereeri seda perioodiliselt. Tõsi on ka see, et põhk - põhu osakesed haakuvad sitase kana jala külje, sp. vanemad inimesed ütlevad selle kohta see pole kanale parim aga kasutada saab (ei ole probleemi).


mina jatan talveks alla kõdenud kana sõnnikud mis annab soojust ja on kuiv. Talvel panen põhu või heina alla.Kanadel on siis tegemist heina seemed otsida või põhus teravilja.

__________________________________________

Tibude puhul panen veidi peenemat saepuru, selle saan ise, kuna kodus saag ja ka ehitus ning pidevalt tuleb nii ketassae kui ka höövlilt (laastune) puru. Mööblitööstuse oma ei soovita, enamus mööblit tehakse puitlaastplaadist, mis koosneb 30% liimist samuti on puitkilbid, milles palju liimi - selline puru on liimivaikudega koos, võib halvasti mõjuda.

Parim on, kui otsite saekaatri (piirkonnas neid ju ikka on) ja sealt tooge kottidega puru. Parim on veel saada laastupuru sisse (see on mootorsae puru) viimst kasutavad osad mobiilsed saekaatrid ja/või kütepuude halusmasinad. Siis saate juba looduslähedase kraami, mis kanasitaga pooleks on kauaseisev multš põõsa alla jm.

Ma ise talvel panen veidi ka turvast hulka. Saan sellise parima materjali, mida tuleb 1x 2nädala jooksul aereerida, et protsess pihta hakkab. Kui sellise kraami õue viite, seisab aasta ja saate parima komposti - rammusa kraami.

Elukogenud ametilt zootehniku soovitus oli, ära põhku ega heina pane, rikud kraami ära, st. kleepub ja segab seda aereerimise- läbikaevamise protsessi, lisaks kõva hein peab hunnikus palju kauem "käima".

https://i.imgur.com/i93bodX.jpg (pilt netist)

__________________________________________


Tere, olen tobeda probleemi ees- kuhu ladustada kana sõnnik!? 6 kana ja kukk on mul alles 1kuu olnud. Kaks ämbrit on sõnnikut täis. Kuidas teie sõnnikut ladustate ?Kohe peenrasse visata on vist liiga vänge?


Mul on tuvisita jaoks selline retsept, et 1/3 sitta, 2/3 vett. Lasen soojas kohas käärida, vahepeal segan. Pärast lahjendan saadud löga veega ja väetan sellega taimi. (tõe huvides mainin ära, et mul on kogused hoopis teised)

Mina kogun hunnikusse.....või teine varjant oleks maha laiali laotada sinna, kuhu yuel aastal soovid uusi peenraid vmt...

Ma kasutan allapanuks saepuru ja kui see vajab välja vahetamist, multšin sellega põõsaid, peenraid jm

kust saepuru saate?

Ostan Scandagrast pressploki (vist mingi 50L), 8€ ja seda jätkub 4 - 6 kuuks - kuuris allapanuks, kanatraktoris, tibukuudis. Ületalve linde 15-18

Lahe....hea mõte!!!

2 pange täit sõnnikut pole midagi. Kui õrre all 30 senti siis on tykk tegemist. Kasutan ka saepuru allapanuks( töötan puidutööstuses) kuid ka kasutan põhku. Saepuru rohkem selleks et haisu neutraliseerida. Talvel kulus saepuru üsnapalju.

Ei Mind rumalat ega kana saepuru nahka ei pane...

Ei ta pane. Täna panin uue saepuru. Kardavad kõndida seal peal.

olen põhku ka kasutanud,kuid eritkui tegemist on hanede,partidega..

Tahtsin öelda et põhk ei ima endasse,kui on veelinde

minul on laudas panen talvel alla kuivatud heina. Kanadel on hea seal korjata seemned ja jaladega krabivad teda nii peeneks et mull ,kevadel on hea võtta valmis kõdunenud sõnnikud. Mis on hea panna peenrase.

Tänud! Otsustasin tulevasele kõrvitsale hunnikut koguma hakkata(sõnnik põhune) Wink)


Arutelu allikas: internet



Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:18). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty08.10.15 8:17

Põhupellet ideaalne talveperioodiks, on mulle kohale jõudnud - 16kg kott katab 2-3 ruutmeetrit, ( neli eurot ) imab hästi niiskust ja esialgu on kanadel ka siblimist, kuniks ta laialilaguneb. Talve jooksul sai siis juurde neid pelleteid vastavalt vajadusele saputatud. Sai just kanalas kord majja löödud ja suveks panime saepuru alla - kohalik puidufirma jagas lahkelt tasuta - vea ära, palju jaksad. ( lahkele peremehele läks karp mune ) Aga talveks lähevad pelletid jälle kanalasse.

__________________________________________

Oleks vaja lindudele talviseks ajaks allapanu ehk siis höövlilaastu nt. Oskab keegi öelda kust võiks osta lehtpuude höövlilaastu Harjumaal või Raplamaal?

Kui seda ei õnnestu saada, siis soovitan proovida põhupelletit. Ostasin proovi pärast ühe 10L koti. See kattis maha kallates vaevu õhe kihina põranda (1 cm), kuid mõne päevaga lagunesid pelletid laiali ja sellest sai mingi 10 - 15cm kiht pehmet ja väga hästi imavat allapanu. Maksis mingi 2 või 3€.
Nüüd juba 2 kuud all olnud ja tuntavat lõhna pole veel.

Ma ei mäleta ettevõtte nime, pane googlesse sisse. Ta tõi mulle tallinna ära kokkulepitud kohta.

Lilliagro.ee oli ehk see kõht? olen ka sealt ostnud ja tõesti on hea kraam smile emoticon

Ma olen põhupelletitele ka mõelnud, aga mul on kogu aeg selline tunne, et kanal on seniks kui see laguneb selle peal ebamugav astuda.

kas seda keegi edasi ka müüb? Pärnus näiteks..

Nad isegi saatsid seda vist postipakina ka. Uuri nendelt kindlasti otse,saad kiiremini vastuse vast smile emoticon

Esimesed päevad oli neil tõesti seal väga ebamugav peal käia. Täitsa naljakas oli vaadata, kuidas nad käisid ainult mööda küna servasid, pesakasti ääri ja jalutasid õrtel edasi-tagasi. Aga hiljem on see tõesti väga tänuväärne värk.

Raplamaal müüakse heina ja või saepurupelletit 8 l ja 20 l kotid, hinda ei mäleta eriti 8 l oli 3.- vist ja 20 l üle 10- äkki, kui vaja täpsustan.

ma leidsin vist kontakti juba kes müüb lehtpuu höövlilaastu kottides, vist sai eelmisel aastalgi temalt ostetud

Arutelu allikas: internet



Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty08.10.15 8:22

mida panna kanadele alla,ma ei tea kas põhk on maapealt kadunud,suure rulliga pole midagi teha,ehk on varuvariante....

Saepuru on kanadele allapanuks suurepärane!

saepuru kuskilt saada on veel kahtlasem kui põhku smile emoticon

Mina kasutan põhugraanuleid.

Põhupelletid on ideaalsed kanadele. http://lilliagro.ee/

mul oleks pakkuda peenikest saekaatri saepuru

Põhupelletid on head.Peoga õllgi sekka.

ise kasutan saepuru nats nokivad ag aminu arust ei te see neile kül midagi

võin saepuru lindude vastu vahetada ja kotti hinnaks tuleks nt 3 euri,kotiks on vanad suhkrukotid suured.

saepuru hea , ,aga tahes tahtmata mõni kasutaB SEDA oma vanni protseduuriks , meil hein , kui on kuskilt mõni talunik , ikka leiab , muidugi neid nyyd ajada tikutulega taga

kas vanni võtta saepurus pole hea ve?

hea , heaks , kurjamid teevad ju pesa tyhjaks ja siis kolks muna praguline ... grin emoticon

mul pesakastis on pappitükk all ja saepuru seal peal ja vahetan kas pappi kui vaja ja lisan saepuru juurde

siis seda lõbusam ... grin emoticon rohkem ... hein , vot seisab ja ok , meil veel talvel mõistatus pesad kuhu muna kadus

Meil nii laudas kui pesakastides hein ja ei saa väga kurta. Puhas seisab ilusasti. Eks sita viskamisega on raskem aga küll mehed hakkama saavad,

Turvas sobib ka.

Olen ostnud Viljandist Scandagria poest kokkupressitud peenikest höövlilaastu. Päris raske kott on, vist maksis 8.-

Mina sain mööblitehasest laastu-saepuru. Tasub uurida tehastest. Väga suured puidutööstused kasutavad oma saepuru ära. Pesakastis ikka hein.

Mina ise kasutan heina allapanuks.

Mul on väikepaki põhku müüa, iseasi kui kaugelt olete, transport läheb kallimaks kui põhk ise.

Esiteks mööblitööstuse saepuru ma alla panna ei julgeks,seal ka liimijäägid sees,saekaatri oma oleks ohutum,mööblit tehakse harva täispuidust,ikka liimpuit . Heinaga on mul kurvad kogemused,kanad kipuvad seda nokkima ja mu paaril kanal olnud puguummistus .Põhk oleks ikka kõige õigem valik.

mis moodi näeb välja pugu ummistus.mul mingi aeg oli kah hein all ja üks kana suri ära,oli loid ja lõpuks ei tulnud pesakastistki välja ja pugu oli kõik rohelist plöga täis.

Ma arvan, et kõige parem on ikka turvas, saab väga hea väetis. Mul on seda kogutud, kui keegi soovib võib tulla otsima.,On orte all laudpõrand ja sealt on hea koguda.

miks nii kallis saepuru ? Üks kant maksab 6 eur.

Ma just mõtlesin, et kui saepuru sellise hinnaga müüa saab, kaob mõte laudade müügist ära. grin emoticon tasub juba kõik otse läbi hekseldada.

Ise kasutan ka saepuru. Õnneks on omatoodang. Head saepuru muidugi palju ei ole, aga mulle piisavalt. Enamalt on toores, sellega pole miskit teha.

Ehh minu kadund emal , vanaemal. ämmal elasid kanad elupäev heinte sees ja minul ka. Mul kanapesades heinapuru ning talvel pidevalt heinapuru ees siblimiseks pole ühtegi surnud veel,esimest korda kuulen,kes teab mida Te neile toiduna söödate.Sest näiteks keegi tõi mulle ka mingit graanuleid rohekat kanasööta mu kanad ei söönudki ,munatoodang ka langes.Ikke kanasöödast olenev ,miks suremus.

Täna ma käisin ühe vanamemme juures,kes kunagi ka hulgi kanu pidand .rääkisin talle .et saepuru pannakse alla .ta hakkas suure häälega naerma ja ütles mulle nii." Ära sina seda lollust tee"Ta ütles.et see pole hea kanadele.Et ikke vanasti kasutati kuiva heina alla panekuks,põhku ei soovitand.

Hein ei ole kahjulik, ei - vastupidi! Heina imavus on nullilähedane saepuru - eriti turba ees, ja see segab urbse superkomposti saamislugu, kuna laguneb palju-palju aeglasemini Põhku olen ka mina vahel kasutanud, sellist kuldset nisu põhku. Mul on olemas tabelid, erinevate allapanude imavus % ja võrdlused, ei räägi lambist seda. Pannakse alla, mida on!

Kui palju Sul põhku vaja oleks? Mul on ivake pakkuda

ega seda kuiva väga ei liigu, ma tavaliselt suvel varun kui märg päiksekäes kuivab smile emoticon

Päris huvitav kuidas teema areneb, olenemata sellest et sai postitaud 01.arill 2014 ja aasta aega kasutanud põhku

Teema elab oma elu edasi

just, just ega aastaarv ei muuda midagi, teema ainestik on ju iga aasta teema grin emoticon

Mul on allapanuks scandagrast ostetud saelaast, presspakk (8€) ja pesades ajast aega hein. Ja söövadki talve läbi heina. Usun, et kui nad pole enne heina saanud ja siis järsku saavad, kugistavad ennast umbe.... Kallist pressitud saelaastu ostan sellepärast, et mul pole seda lahtist saepuru koormat kuskil hoida.

Arutelu allikas: internet




Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty08.10.15 8:22

Ma kasutan valitud saekaatri sellist metsakuiva saagimise puru (puidutööstuse ja mööblitööstuse Tolmust saepuru ma ei kasutaks, kuna võib olla liimpuit jms. see rikub tervise). Talvel segan sisse ka freesturvast, mida suure koguse ette ostsin. Ja ideaalis 1x nädalas veidi harki ja süvallapanu milline!

Mu isa, kes on zootehnik olnud terve elu, ütles põhk ei ole hea, haakub kana varba külge ja kogub sitta, väldi põhku kanaaias, samuti segab see läbikaevamise - aereerimise protsessi, mis on kanaaia - sita üks olulisemaid asju.




Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanade allapanu, head ja vead!  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade allapanu, head ja vead!    Kanade allapanu, head ja vead!  Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanade allapanu, head ja vead!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Desoained, head ja vead.
» Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead!
» Kanade talvine allapanu
» Inkubeerimise vead (tabel)
» algaja arutlused

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: