KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 inkubaatori munad

Go down 
+4
lumimari
florita7
Kiti
kross
8 posters
AutorTeade
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty15.03.09 20:02

Kuidas siis ikkagi asi on,kas tohib enne masinasse panekut mune pesta?Ise olen küll siiani munad pesemata masinasse pannud olgu või "sitaga".
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty15.03.09 20:12

Ei tohi pesta Exclamation
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty15.03.09 20:29

Mina tean ka, et ei tohi pesta.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty16.03.09 5:25

Mina olen vahetult enne masinasse panekut mune 38-40 kraadise veega pesnud ja siis salvrätiga pisut kuivemaks tupsutanud. Siis olen alati peale kirjtanud, et pestud muna. Iga väiksemat mustust ma ei pese maha, aga kui on muna ikka sitane, siis olen puhastanud. Igaljuhul on minul küll pestud munadest tibud välja tulnud.
Tagasi üles Go down
net
Tibu



Female
Postituste arv : 43
Age : 46
Asukoht : Ida Virumaa
Registration date : 20/03/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty17.03.09 19:08

Mina pesen munad! Oli paha kogemus kuidas munad olid natukene mustad hallikas tuleb Crying or Very sad .Parast seda pesen kogu aeg.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty17.03.09 19:39

Sitased munad tuleb ikka puhastada. Nühkida ei tohi! Leodan ja seejärel tupsutan kuivaks. Siiani ei ole kooruvus väiksem olnud
Tagasi üles Go down
urrike
Tibu



Postituste arv : 29
Registration date : 08/08/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty17.03.09 22:42

Kuidas see munade puhastamine õieti käima peaks? Mäletan, et ema puhastas munad kohe kui pesast tõi, lahjasse äädikalahusesse kastetud niiske lapiga. Need olid toiduks tarvitatavad munad, sest ma ei mäleta, et haudejaama tibudena ostetud valged leghornid kunagi hauduma oleks läinud. Kas selliselt puhastatud mune ka inkubaatorisse kõlbab panna?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty17.03.09 23:48

Mitte mingil juhul ei tohi kasutada happelist lahust. Munakoor on kohe pees.Ainult puhas vesi ja hästi õrn pührimine
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: agas   inkubaatori munad Empty17.03.09 23:56

Aga kas mune pühkida siis enne inkubaatorisse panekut?Sest nii vist ei seisa ära,kui pühin nad niiske lapikesega ära ja lasen neil seista paar nädalat,et siis masinasse,sest muna kogumisega läheb ju aega.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty18.03.09 6:26

Kindlasti puhastada vahetult enne masinasse panekut, sest varasema pesemisega-puhastamisega kulub ära muna koorel olev kaitsekiht, mis teda säilitab.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty18.03.09 6:39

Just sellest ma rääkisingi. Mitte mingil juhul pühkida! Leotage soojas vees ja seejärel puhastage mingi pehme lapiga, et pealmist kaitsekihti võimalikult vähe vigastada.
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja
yllepille


Female
Postituste arv : 209
Age : 49
Asukoht : Järvamaa Türi
Registration date : 01/04/2009

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty10.04.09 19:59

alf kirjutas:
Just sellest ma rääkisingi. Mitte mingil juhul pühkida! Leotage soojas vees ja seejärel puhastage mingi pehme lapiga, et pealmist kaitsekihti võimalikult vähe vigastada.

vot siis tekib küsimus kui kaua leotada? kui ikka muna korraliku kihi all
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/128635/?picture_type=sq&st
Külaline
Külaline




inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty11.04.09 9:46

Leota või ööpäev, midagi ei juhtu.Leotage ikka nii, et sitt isenesest lahti tuleb. LEIGES VEES PIISAB 10-15 MIN
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty13.04.09 9:46

Ei soovita muna ära uputada, tee märjaks ja las seisab natuke aega, siis jooksva vee all puhtaks. Mina olen peale pesemist desinfitseerinud roosakas "kaalililla" vees mõned sekundid, seejärel lasknud õhu käes ära kuivada ning seepeale jahedasse õhurikkasse kohta seisma.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Sponsored content





inkubaatori munad Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubaatori munad   inkubaatori munad Empty

Tagasi üles Go down
 
inkubaatori munad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» inkubaatori kana
» inkubaatori jupid
» inkubaatori teenus, rent
» Inkubaatori rentimine
» Inkubaatori teenus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: