KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 algaja arutlused

Go down 
+3
fosse
Kiti
maakodu
7 posters
AutorTeade
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 1:11

Nii nüüd olen lugenud suurema osa postitusi ja proovin enda pildi kokku panna. Päris mitu küsimust tekkis.
- kui päris esimeste kanadega tegemist, siis millist sorti/tõugu võiksid nad olla? Tahaks sõpru munaandjaid, kes oleksid toredad vaadata. Millegipärast eelistaksin ise kirju väljanägemisega kanu, aga kes nad siis nime poolest oleks?

- siis selline mõttekäik, et alustaks kuue kanaga (iga perelise kohta sõber kana, ehk jagub oma pere tarbeks), aga tahaks juba munejaid kanu. Kas see on arukas?, Ja kust siis neid saaks. Siin liikudes on juttu suuremalt jaolt tibudest.

- järgmine arutlus on broileritega seotud. Et kui juba, siis prooviks ka mõne broileriga koos elada ja seejärel tuvastada, kas me saame hakkama oma kaaslaste nahkapanemisega. Mingi ratsionaalne osa minust leiab, et igaljuhul on õigem süüa kedagi, kellele/ga vaeva ja armastust jagatud. Ja nende puhul võiks alustada vist ka tibudena, saaks ka tibukasvamisest aimu ja lastel ka tore tibusid näha.

- KÜSIMUS: millal peaksin võtma tibud. Loen siin ja näen kuidas paljudel teist tibud kooruvad ja siis tuligi selline küsimus, kas juba ongi õige aeg????
Tagasi üles Go down
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 1:19

sõbralik tervitus sõbrapäeva puhuks jäi eelmise postituse algusest maha, tuleb siin ja nüüd ja soojast südamest!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 1:47

Kui kanad munade pärast võtta,siis ikka mõni munakana tõug. Eestis kõige levinumad hy-line brown, mida müüb Äntu mõis. Munevad hästi,kuid minu jaoks natuke igava värviga (heledamad pruunid) ja samas pea-aegu iga õue peal sellised Smile Vahepeal müüsid ka dominate,aga neid toodi sisse ainult üks partii - need olid küll ilusate värvidega. Veel siis levinumatest leghorn. Äkki mõni teine teab juurde lisada.
Broilerid on hea mõte,kaalusin ka ise.Kuid siiski nüüd mul need sussexid (liha-munakanad), tõenäoliselt suve jooksul ikka kukkesid üle jääb ja need siis prooviks küll söögiks tarvitada. Samas ülisuured on ka need braamad (kukk kasvab kuni 5-kiloseks),mis võtsin - arvan,et ka need proovime ära Sad
Põhimõtteliselt munevatest kanadest vist siiki suures osas ongi saadaval vaid hy-line`sid ja seepärast siin kõik kasvatavadki tibusid,et midagi teistmoodi saada Very Happy
Parim aeg tegelikult tibude võtmiseks ikka märts-aprill, siis kui juba rohkem päikest ja saab ka neid õue viia.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Head munejad   algaja arutlused Empty14.02.09 5:22

Kui otsid häid munejaid, siis Leghorn on selline superkana, kes sääb väga äkonoomselt ja munatoodangult pole talle naljalt võrdset. Pruun Leghorn selline ilus värviline ka, aabitsakukk nagu minu poja ütles. Italianer on selle tõu teine nimi, mida Eestis ka sageli kasutatakse. Hamburgid on samuti tublid munejad. Valge-musta kurrulised. Hamburgeid peaks Jaaniraotult saama. Vaatan, kuidas plaanid õnnestuvad, aga tahan ühte-kahte Eestis veel mitteesinevat tõugu sisse tuua. Aga see planeerimisjärgus alles Smile Annan teada, kui õnnestub Smile

Sirpel on igasugu sulelisi, tema käest saaksid Pärnumaalt kevadepoole kindlasti midagi. Mina eelistan tibust ise kana kasvatada. Lind on siis palju taltsam, Sinuga harjunud ja "oma käe järgi". Pealegi paelub mind just see kasvamise protsess. Noorlindudega on muret muidugi vähem ja sugupool enamasti juba teada. Eks pead ise otsustama. Täiskasvanud linnud taas munevad õige pea peale toomist. Igal vanusel on oma plussid ja miinused.

Aga tutvu kõigepealt selle kanatõugude tabeliga, mille link siis korduvalt läbi käinud. Kindlasti leiad sealt endale lemmiktõu Smile
http://www.ithaca.edu/staff/jhenderson/chooks/chooks.html
Päris palju on selliseid tõuge, kes on suurepäraste lihaomadustega ja veel munevad kah palju.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 6:31

kõik kasvatavadki tibusid,et midagi teistmoodi saada
Parim aeg tegelikult tibude võtmiseks ikka märts-aprill, siis kui juba rohkem päikest ja saab ka neid õue viia.


Kiti, saan ma õigesti aru, et müüd ka tibusid.
Kui ma tahaksin mõne Sussexi tibu, kas sinult saaksin? Ja kas oleks siis ka mõeldav, et munejaid kanu?

Saan aru, et oled Kurtnast. Minu jaoks oleks sel omamoodi nostalgiline maitse, kui saaksin kanad Kurtnast. Ise olen oma lapsepõlve Kiisal veetnud, aga pidime käima vanaemal abiks munalaos tööl. Kevadet agai vanaema tõi piiksuvaid auguga karpe sõbrannadele. Neid tibusid sai paitamas käia.
Tagasi üles Go down
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 6:35

See esimene lõik minu eelmisest postitusest on Kiti tsitaat, ma algaja ka foorumis sõna võtmas, siiani olen lugeja rolliga rahul olnud, aga küll ma õpin
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 7:02

Mul kahjuks sussexi kukke ei ole Sad Seega tibud oleks sussexi ja pruuni leghorni ristandid. Munevaid kanu küll pakkuda ei ole,kuna endalgi mul selles munakana karjas kokku vaid 20 kana, plaanin ka enda karja tibude näol sügiseks suurendada (pidevalt jääb ikkagi mune puudu).
See küll vahva,et siinse linnukasvatusega oled kokku puutunud. Endal kahjuks seda võimalust polnud,kuna kolisime Kurtnasse ja aasta hiljem juba asi likvideeriti. Aga ju see pisik ikka siinkandis olemas on, miks muidu mulle külge hakkas Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 7:17

Osta Maaleht; Äntu omad hakkavad alates järgmisest nädalast jälle munevaid noorkanu müüma. Tuleval nädalal müüvad Harjumaal; müügiringi bussipeatused ja kanaauto peatumiste kellaajad leiad vastavast kuulutusest. Hy-line on väga hea muneja; minu noorkanad hakkasid munema oktoobris ja juba kahe nädala pärast oli päeva keskmine 18 muna 20 kana kohta. Palju on suuri, kahe rebuga mune, seega võib täitsa rahul olla. Eks minagi pean plaani kevade poole karja suurendada ja ka muid tõuge sisse tuua. Praegu on klientuur nii suureks läinud, et mune jääb pidevalt puudu - nagu Kitilgi Smile.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 9:20

Aitäh Piret, mul mälus olidki mingid kanaringid, aga kuidagi ei tulnud meelde, kus näinud olin. Lihtsalt pole Maalehte ammu ostnud.
Tagasi üles Go down
kõpitseja
Tibu



Female
Postituste arv : 17
Asukoht : Tartu, Tartumaa
Registration date : 28/01/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 9:56

Nüüd on minu kui ka väga algaja kord küsida lol! Smile
Mure siis selles, et eelmine maja omanik on laudas kanu ja muid elukaid pidanud. Jäänud on sinna ka nende sõnnikut, mis ilmselt sobiks juba potipõllunduses ära kasutada. Aga kas ma peaksin ta enne kanade tulekut täielikult õrre alt ära puhastama või ei ole see määrav? Ja selline veidi lol! küsimus veel... Lauda seinad on palgist, kas ma enne kui oma loomad (tulevikus) ja linnud sisse toon pean ka mõne desoga kõik üle käima.
Tänud vastajatele juba ette Smile
Tagasi üles Go down
jaaniraotu
Tibu
jaaniraotu


Male
Postituste arv : 41
Age : 59
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 10/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Elemenaarhügieen eelkõige.   algaja arutlused Empty14.02.09 19:46

kõpitseja kirjutas:
Nüüd on minu kui ka väga algaja kord küsida lol! Smile
Mure siis selles, et eelmine maja omanik on laudas kanu ja muid elukaid pidanud. Jäänud on sinna ka nende sõnnikut, mis ilmselt sobiks juba potipõllunduses ära kasutada. Aga kas ma peaksin ta enne kanade tulekut täielikult õrre alt ära puhastama või ei ole see määrav? Ja selline veidi lol! küsimus veel... Lauda seinad on palgist, kas ma enne kui oma loomad (tulevikus) ja linnud sisse toon pean ka mõne desoga kõik üle käima.
Tänud vastajatele juba ette Smile

Minu soovitused: Laut/lindla kindlasti vanast sõnnikust puhtaks ja sügavallapanu (mida see arvatavasti ka on) lauda puhul vana pinnas labidasügavuselt välja ning uus liiv sisse.
Palksein võib küll dekoratiivne olla, kuid lindlale suht sobimatu. Seinapraod on sobivad parasiitide ja bakterite (alates jala lestadest jms) peidukohtadeks. Kui aeg, võimalused vm. ei luba seinu mingi siledama ja hooldatava materjaliga katta siis kindlasti seinad, lagi desinfitseerida ja lubjata. Vanad õrred põletada.
Tagasi üles Go down
http://www.jaaniraotu.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 21:31

maakodu kirjutas:
Aitäh Piret, mul mälus olidki mingid kanaringid, aga kuidagi ei tulnud meelde, kus näinud olin. Lihtsalt pole Maalehte ammu ostnud.

Vaatasin Maalehest järgi - Harjumaa ring on 19.02. Kui sind konkreetselt mingi koht huvitab,siis ütle kohanimi, lisan siis kellaaja,millal nad seal.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 21:44

Desoks kasuta Stalosani. Harjumaal müüb seda Zoovetvaru Sauel ja Tartumaal OÜ Aidamees. Mina olen lihtsalt võtnud selle maisiraagudest või millest iganes tehtud luua, kastnud pulbrisse ja sellega kõik üle tolmutanud. Igavesti tõhus asi, aga miskipärast kasutatakse seda häbematult vähe.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 23:23

Kiti kirjutas:
maakodu kirjutas:
Aitäh Piret, mul mälus olidki mingid kanaringid, aga kuidagi ei tulnud meelde, kus näinud olin. Lihtsalt pole Maalehte ammu ostnud.

Vaatasin Maalehest järgi - Harjumaa ring on 19.02. Kui sind konkreetselt mingi koht huvitab,siis ütle kohanimi, lisan siis kellaaja,millal nad seal.

Suured tänud!! Kas see kanaringitamine alles algas ja tuleb ka kevadepoole uuesti Harjumaale?

Saan ma õigesti aru, et Äntu ei müü mitte tibusid vaid juba suuremaid (kui suuremaid?) noorkanu, kes tahaks kohe oma õrrele?

Tibud ju vajaks alguses soojemaid tingimusi ja neid saaks mõnda aega ( kas keegi ütleks kui mõnda aega?) tubastes tingimustes pidada. Meil alumisel korrusel hetkel ehitus seiskunud ja ruum ka piisavalt soe, seal saaks kenasti enne kevade ja suve tulekut tibula avada.

Ja kas kanaringi info on mingis kindlas Maalehes, Internetist Maalehes seda infot ma ei leidnud.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty14.02.09 23:30

Jah,selle nädala Maalehes oli. Seekord müüvad munevaid noorkanu. Kevade poole hakkavad nagunii nooremaid müüma ja siis tuleb alles jääda munemist ootama Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty15.02.09 3:44

Äntu müüb noorlinde ja munevaid kanu praktiliselt aastaringselt; ehk detsember-jaanuar on need kuud, kus vahe sisse jääb. Tuleb lihtsalt osta või tellida Maalehte. Müügiinfo on olemas lehe paberväljaandes. Nad annavad oma 'kanaringidest' harilikult nädal varem teada. Kuulutused leiad koduloomade-lindude müügirubriigist koos vajalike telefoninumbritega.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty15.02.09 4:03

Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty15.02.09 10:07

Olen väga tänulik kõigile kaasamõtlejatele!
Sain oluliselt targemaks ja ilmselt organiseeringi Äntu abil endale noored munejad.
Aga tibude osas tekkis küll selline tunne, et miks mitte kohe, kui nad ju alguses peavad niikuinii soojas olema, võivad meil vabalt toas olla.
Kiti, kas kuus sinu tibukest ootaks endale uut kodu? Eeldatavasti on nad tulevikus kenad kanad, kes munevad ja võivad ka praena mõnusad olla (kuigi seda selliselt öelda ei kõla nii mõnusalt).
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty15.02.09 20:10

maakodu kirjutas:
Olen väga tänulik kõigile kaasamõtlejatele!
Sain oluliselt targemaks ja ilmselt organiseeringi Äntu abil endale noored munejad.
Aga tibude osas tekkis küll selline tunne, et miks mitte kohe, kui nad ju alguses peavad niikuinii soojas olema, võivad meil vabalt toas olla.
Kiti, kas kuus sinu tibukest ootaks endale uut kodu? Eeldatavasti on nad tulevikus kenad kanad, kes munevad ja võivad ka praena mõnusad olla (kuigi seda selliselt öelda ei kõla nii mõnusalt).

Kohe ei ole kahjuks Mad Aga märtsis küll võimalik Very Happy Annan siis teada,millal olemas.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty15.02.09 21:55

Kiti kirjutas:
maakodu kirjutas:
Olen väga tänulik kõigile kaasamõtlejatele!
Sain oluliselt targemaks ja ilmselt organiseeringi Äntu abil endale noored munejad.
Aga tibude osas tekkis küll selline tunne, et miks mitte kohe, kui nad ju alguses peavad niikuinii soojas olema, võivad meil vabalt toas olla.
Kiti, kas kuus sinu tibukest ootaks endale uut kodu? Eeldatavasti on nad tulevikus kenad kanad, kes munevad ja võivad ka praena mõnusad olla (kuigi seda selliselt öelda ei kõla nii mõnusalt).

Kohe ei ole kahjuks Mad Aga märtsis küll võimalik Very Happy Annan siis teada,millal olemas.

Jään ootama, kaugel see märtski.
Tagasi üles Go down
kõpitseja
Tibu



Female
Postituste arv : 17
Asukoht : Tartu, Tartumaa
Registration date : 28/01/2009

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty28.02.09 9:40

Tänud vastajatele. Osad õrred on nüüd lõhutud ja ka laudast välja veetud. Osad on veel alles. Aga siit järgmised küsimused. Millisest puust teil õrred tehtud on? Ja kui kõrgele need oleks hea teha?Praegused olid nii meeter ja veidi peale. Ja veel... Kas palkseinale sobiks ka sisevoodrilaudis karkassi peale? Või võiks lüüa lihtsalt lauad karkassi peale?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty28.02.09 19:54

kõpitseja kirjutas:
Tänud vastajatele. Osad õrred on nüüd lõhutud ja ka laudast välja veetud. Osad on veel alles. Aga siit järgmised küsimused. Millisest puust teil õrred tehtud on? Ja kui kõrgele need oleks hea teha?Praegused olid nii meeter ja veidi peale. Ja veel... Kas palkseinale sobiks ka sisevoodrilaudis karkassi peale? Või võiks lüüa lihtsalt lauad karkassi peale?

Kergele tõule ongi umbes meeter ja natuke peale Laughing Raskele umbes 80cm Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sponsored content





algaja arutlused Empty
PostitaminePealkiri: Re: algaja arutlused   algaja arutlused Empty

Tagasi üles Go down
 
algaja arutlused
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» ALGAJATELE KANAPIDAJATELE!
» Algaja kanapidaja
» Algaja kanapidaja ja esimene muna!
» Algaja inkubeerimine ja tibutamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: