KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Algaja kanapidaja

Go down 
+10
kross
kopraonu
ekana
ulaturo
Kitsehiireke
florita7
malvekas
Kiti
Piret
giisu
14 posters
AutorTeade
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty13.03.10 22:25

No nii kui juba küsimuste esitamiseks läks... tahan võtta aasta munenud kanu. Kogemusi mul kanade pidamisega ei ole ning seetõttu palju küsimusi. Kuidas nende ruumi peaksin ette valmistama... kui kõrgele peaksin panema õrred (olen aru saanud,et nad ei pruugi üldse õrrel käima hakata). Samamoodi on nede söögiga... kui on suur toidumuutus ning stress seoses ümberkolimisega... kuidas vähendada söögimuutusest tulevat stressi. Mida peaksin neile esimestel päevadel söötma et kergendada üleminekut puurist vabapidamisele.
Siin ringi vaadates olen ka aru saanud et suurest stressid võivad mitmed kanad oma eluküünla lõpetada kuid loodan parimat, ning kunagi tuleb millestki ju alustada flower
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty13.03.10 23:27

Katsu neid ostma minnes saada müüjalt võimalikult palju infot selle kohta millistes tingimustes neid on peetud ja millega söödetud. Söötmis- ja pidamistingimuste järsk muutumine põhjustab lindudele täiendavat stressi.
Loo puurikanadele võimalikult turvalised tingimused ja sisusta nende pidamisruumid kõige vajalikuga. Võimaluse korral anna neile sama toitu, mida nad said oma vanas kodus, ja hakka siis ratsiooni vähehaaval asendama toiduga, mida oma kanadele pakud.
Puurikanade vanust on raske hinnata. Reeglina müüakse ära aasta munenud linnud, mis tähendab, et nad on müügi hetkel umbes pooleteiseaastased. Munakanakrosside keskmine eluiga on kolm kuni neli aastat, aga ma rõhutan – see on keskmine näitaja. Mõned kanad ei pruugi kolimisstressi üle elada, teised aga elavad õnnelikult mitmeid aastaid.
Puurikanade uutesse ruumidesse kolimisel tuleb silmas pidada, et nad on küll füüsiliselt terved linnud, kuid pole tavatingimustega harjunud ja vajavad nn. taastumisaega. Kiirustada neid ei tohiks. Õrred ja pesakastid võiksid olla tavalisest madalamal, kuna nende jalad on nõrgad ja nad võivad kõrgelt õrrel maha hüpates jalgu vigastada. Võid proovida ka õrrele viiva redeli kasutamist. Esialgu ei pruugi kanad õrrele kippuda, aga pikkamööda aitavad uudishimu ja loomupärased omadused ka sellest probleemist üle saada.
Ära pane puurikanadest uustulnukaid kohe ülejäänud karja juurde (eeldusel, et sul on rohkem kanu) ja päris kindlasti tuleb kukk neist mõnda aega eemal hoida. Ideaalne oleks jätta neile kaks kuni kuus nädalat aega toibumiseks.
Söötmist alusta võimaluse korral segajõusöödaga, mida neile kanalas anti ja hakka sellele vähehaaval „oma“ toitu lisama. Hea oleks neid turgutada nt. joogivette lisatava Tiovota vitamiinilahusega. Uustulnukate ülejäänud karjaga liitmisel lisa söögi- ja jooginõusid, et kuni hierarhia paikasaamiseni aremaid ja nõrgemaid linde söögist-joogist eemale ei tõrjutaks.
Väldi tuuletõmbust – need linnud tulevad soojadest tingimustest ja neil kulub aklimatiseerumiseks aega!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty13.03.10 23:51

Kustkohast on võimalik saada kanadele segajõusööta ning vitamiinilahust Tiovota? Ainuke asi mida ma siin kuulnud olen on kanapol ja sedagi läbi suure asjaajamise.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 0:52

Aga selleks on minul Kiti Kanala söödatuba Very Happy

http://kitikanala.kogu.info/?4

TERE TULEMAST cheers
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 0:58

Kanapoli saab ka vet apteegist,meil siin tava apteegist.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 1:54

Mina isiklikult ei soovita aasta munenud vabrikukanu osta. Nendega palju jama. Mõned aastad tagasi ostsin 20, paari kuuga jäi alles vaid 6, ülejäänud surid ära. Teinekord ostsin 5 valget, 4 jäid alles, kuid hakkasid väga ruttu mune sööma, ka teiste kanade omi. Muidugi, kui on sooviks vaid kanad päästa, siis miks mitte, kuid algajal on kindlasti lihtsam osta vabalt peetud kanad, kelle psüühika rikkumata.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 3:39

Asi on siin rahas... Äntu müüs eelmisel aastal linde 95 krooni tükk, hetkel saaks aasta munenud linnu kätte 5 krooni tükk. Kui võtan siin 20 lindu ja neist pooled ellu ei jää olen siiski ju kasumis. Või mida teised arvavad, kas tasub?
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 3:47

Mina ise ei ole aasta munenuid ostnud, sest toodang tähtsam, aga olen tuttavatelt kuulnud et pidid rahul olema. Ma ei tea muidugi kuidas nad siblima õpivad ja õrrel magama. Kunagi ostsin kohe munema hakanud kanu(noored) ja nendega olin küll hädas, sest munesid kuhu juhtus ja teised sõid need munad kohe ära, pesast ei teadnud nad midagi. Nendest kanadest ei saanudki asja, õnneks oli neid vähe(10tk). Sad
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 5:19

Iga ümberõpe on raskem, see ju selge.
Pole ju eriti vahet, kas on koer 1aasta ketis kasvanud, inimene pokris, linnud puuris jne. Närvisüsteem saabki kannatada.
Siin ju videomaterjali küll, nendest lindudest, nendega tuleb olla kannatlik ja aega on vaja kohanemiseks.
5krooniseid ei hakka keegi ju kalli raha eest ravima ka, ainult kirves. Igal odaval asjal on oma hind.
Selle raha eest ei pea neil isegi sulgi peal olema, pole vaja kitkuda.
Kui lõpevad otsa, ostetakse uued 5kr.
Kuid ka 5kroonisel on hingeke sees Sad
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 6:42

Soovitan osta alguseks Kiti'lt väike raamatuke-''algajale kanapidajale''.šeal on kõik vajaminev ja seletused kenasti kirjas.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 7:53

mina olen oma kanavabrikut pidanud oma 5 aastat ja kõik on need 5,8,10 kroonised olnud
algul ostsin 50 kaupa siis 100 kaupa ja alati jäi sügiseks pool järgi nüüd sai 800 ostetud st. sügisel vanad on päris kana moodi elavad õrtel ja suledki seljas
kunagi algul ostsin ka paarkümmend valget ja neidki on mõned alles ja vahel satub siiski mõni valge munagi hulka ära neid ikka sureb algul küll aga ega ma mingit üleminekut pole korraldanud küll ainult eraldi sektsioonid partiide kaupa
nende aastatega on oma klientuur ka tekkinud muna maksab 1,5 eeku ja ega ma naljalt mõnekümne sendi pärast oma süsteemi lõhkuma ka hakka
täna just lõime 11 kuu arved kokku ühe linna vedajaga ja ta oli mune saanud 14 000 eest ja neid ikka läheb mujale ka nii et algul nendega katsetada on minu arust sobilik küll
lammastega on läinud ka nii et algul olid tõu ja aretuskarjad ja sealt ostes lõi rahakoti ostjal tolmama küll kõik kiitsid oma tõuge taevani mina ise ostsin vaid tõujäärasid ja vähemalt minu statistika põhjal eelista ikka eestimaist st.eestis sündinud
kõik need bulgaarlased soomlased taanlased sakslased jne kolisid märgatavalt kiiremini esivanemate juurde tagasi kes mu karjast läbi on käinud ja lambakasvatuses on ka uus häda-neid tõuloomi pole kusagile panna-sellise raha eest mida neist tahetakse
arvatavasti tabab see häda ka kunagi linnukasvatust kui omavaheline müük-vahetus ringi peale on teinud lindudel on muidugi müügiartikkel ka muna mitte ainult järglased see on see pluss
nii nagu lammastel mida veel eestis ei ole peaks keegi ka lindudel mida vist teeb äntu muret tundma eesti oma tootmiskarjade järelkasvu eest muidugi mitte tõuloomade-lindude hinnaga vaid tavast 10-20 prossa kõrgemalt kõik need kohapealsd miksid usun mina on palju edukamad
nii et äriplaan on välja käidud
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: mina ei soovita   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 18:56

Mina ka ei soovita vabrikukanu osta,eriti veel ,kui sa ei kannata vaadata nende suremist.Kunagi ammu ostsime ka suurema portsu vabrikukanu, no oli ikka piin vaadata küll, kuidas nad järjest surid,poputa kuidas tahad, ikka oli mõni päev jälle mõni küps Evil or Very Mad
Siis tekkis neil veel kannibal, see oli eriti rõve,nokkisid üksteisel taguotsast soolikad ka välja, siis harvendasime juba seda arvu ise nende mõrtsukate arvelt.Järgmisena hakkasid mune sööma,lausa ootas teise taga, millal muna kukub.Ei osanud nad siblida,ei õrrele minna,munes kuhu juhtus, pesast ei teadnud nad midagi.Ja väljanägemine ei olnud ka neil kiita,osadel pepud paljad,mõni kondine jne.
Ennem ostaksin kümme tibu ja kasvataksin suureks,saaksin rohkem mune, kui 50 vabrikukanast, vähemalt minu kunagiste kogemuste põhjal.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 19:53

Soovitan ka osta paarikuused tibud või noorkanad, kes hakkavad varsti munele. Kindlasti on siin foorumis inimesi, kellel on noorlinde pakkuda. See hetkeline investeerimise odavus on petlik. Tööd harjumuste muutmisel on tunduvalt rohkem. Noortega, seda muret pole. Harjuvad peremehega ära, söövad käest ja ei jookse inimest nähes paanikas laiali. Ja munatoodang on sul heade pidamistingimuste juures vähemalt 2 aastat kindlustatud. Mul on hetkel 7 kana ja mune saan iga päev 6-7.
Tagasi üles Go down
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty14.03.10 21:26

Mul on ka kogemused vabriku kanadega.Pooled surid.Lauta läksid siis lendasid kasvõi seinast läbi, kui laudaga harjusid tuli neid vägisi õue ajada.Sain nad õue ja kohe laudauks kinni muidu olid laudas tagasi.Lõpuks õppisid õrrel käimise ära aga muneti õrrelt.Ma olen teistega nõus, ei soovita neid kanu osta.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty15.03.10 2:43

Ainukesed vabriku linnud ,mis mina olen ostnud ,olid 2 a tagasi augustis munema hakkavad kanatibud.10 ostsin ,neist üks oli kukk ja alles on 7 kana.Kukk sai supiks,kuna noor veri tuli peale ,ühe kana viis rebane ja teine kana läks tervise rikke tõttu potti.Nüüd olen oma munadest juurde teinud ja kana haudunud tibusid.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty16.03.10 3:11

Rääkisin täna Äntuga,L-Virumaal läheb müügiks aasta munenud kanad olid 45eek tk.Tegemist "vaba "mitte puuris peetavate kanadega.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty16.03.10 3:57

Minul Kehtna Mõisa Oü 8 kuud munenud kanad eelmisel suvel ostetud.Ükski ei surnud,kohanesid kenasti.Algul ei osanud õues olla,pärast ei saanud enam õuest tuppa.Viimasena peaagu pimedas tulid alles sisse.Õrrele õppisid pikkamööda käima,õrrelt alla ei munenud.Küll munesid nad algul maha,aga kuna neil tuli peale sulimine,siis selle ajaga kohanesid ja kui uuesti munema hakkasid,munesid juba kenasti pesadesse.ainuke miinus on veidi suurem agressivsus,st nokalöögid on kerged tulema teistele,aga muus osas olen nendega küll rahul.Munad on hiigelsuured ja ilusad,mudiugi nad söövad ka kogu aeg ohjeldamatult:)Aga ega muidu sellised munad muidugi ei tuleks ka kui hästi ei sööks.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Sponsored content





Algaja kanapidaja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja   Algaja kanapidaja Empty

Tagasi üles Go down
 
Algaja kanapidaja
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Algaja kanapidaja ja esimene muna!
» Noor kanapidaja
» algaja arutlused

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: