KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Inkubeerimise temperatuur

Go down 
+15
kopraonu
ellys
VII
Buntik
Aasa
Piret
Naki
fosse
florita7
Kiti
Kana-Kata
giisu
Admin
malvekas
Jumbstik
19 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty13.03.11 7:59

tere

Kuna alanud on suur inkubeerimise hooaeg Smile siis ehk olete nii kenad ja jagate tarkuseteri inkubeerimise temperatuuri osas. Tean, et optimaalne temperatuur on 37,7-37,8. Oskab aga keegi kogemuste põhjal öelda, kui temperatuur on inkubeerimise ajal näiteks stabiilselt 37 kraadi ringis siis kui oluliselt see inkuberimist mõjutab ja millised oleks nö ekstreemumid millest all ja üle kindlasti temperatuur pikemaajaliselt minna ei tohiks (mitte et kavatseksin katsetama hakata).

Suured tänud
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty13.03.11 9:33

tegelikult olen ma enamus eelnenud teemadest läbi surfanud aga enese jaoks ühtset vastust ikka ei leidnud (egas seda ühtset vastust olegi). hetkel inkus kaks termomeetrit digi ja tavaline (vist piirituse baasil) toa oma, digi näitab 37,6 ja toa oma 38,0. Tundsin lihtsalt huvi, kui nt mõlemad eksivad nt 1 kraad, kas siis tulemus erineb trastiliselt Smile
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty13.03.11 19:59

Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty13.03.11 21:36

Kasuta kontrolliks kehatemp. termomeetrit neid uuemaid digitaalseid ei tea aga vanemad elavhõbedaga peaksid päris täpsed olema, kindlasti on ka uuemad.
Selle järgi teed kindlaks teised näidud.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 0:20

Minul ka küsimus seoses inku temperatuuriga.
Tegin nii nagu raamatus ette kirjutatud. Panin inku sooja, ootasin kolm tundi korralikku temperatuuri ja reguleerisin ära 38 kraadi peale. (tegelikult saavutas inku vajaliku temperatuuri juba tunni ajaga aga ootasin ikka nagu nõutud)
Siis panin hanemunad sisse. (Eelnevalt olid munad külmkapist toatemperatuurile tõstetud ning olid seal seisnud umbes 6 tundi)
Mis ma aga nüüd nägin. Selleks, et inku saavutaks uuesti normaalse temperatuuri läks aega sama kaua kui inku algne soojendamine st umbes 2,5h. Ja ka siis ei olnud temperatuur selline nagu ma algselt olin teda reguleerinud, vaid 1kraadi võrra vähem st 37 kraadi. (Sellest, et inku on oma temperatuuri saavutanud annab märku tule ühtlaste vahedega vilkumine.)
Nüüd siit ka küsimus, kas nii pikk soojenemine koos munadega on täiesti normaalne nähtus või teen ma midagi valesti?
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 0:45

Oot,mismõttes võtsid munad külmkapist!Kas inkubeerimiseks mõeldud mune tohib siis külmkapis säilitada? lol!
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 2:03

Kindlasti mitte Exclamation
Giisu kindlasti kontrolli kas munades hakkab midagi arenema !Soojenemine on alati aeganõudev protsess,kujutad sa ette hane kes istub munale ja tal on kohe 38 kraadi all.
Mina olen veelindude mune ka jahutanud ja niisutanud kindlasti mitte esimesel päeval.
Olge tublid , viitsige rohkem lugeda ja vigu tuleb vähem ette.Kui midagi arusaamatuks jääb siis kindlasti julgege küsida.Muidu on nii et küsitakse ühte ja sama viis korda järjest ja ka viis korda vastatakse siis sinu esitatud kuues jääb vastuseta.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 7:22

Munade soojenemise paaritunnine aeg inkubaatoris täitsa normaalne Very Happy
Kusjuures haudemunade hoidmine külmkapis ka ok - ise olen seda koguaeg teinud ja tibude tulekuga probleme pole. Panen karpidesse ka keeran igapäevaselt koos karbiga küljelt- küljele, masinasse paneku päeval võtan mõned tunnid enne välja toatemperatuurile soojenema ja siis inkubaatorisse Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 12:11

Mina proovisin eelmisel aastal külmkapis hoitud mune inkubeerida, tookord ei tulnud küll midagi. Sel aastal inkubeerisin mune, mis tõenäoliselt said veidi külma (kindel ei ole), kuna ilmad olid väga külmad, ja laut ka. Nendest oli koorumine suurepärane. Mine võta kinni, mis see õige on, aga kindlam oleks ikka säilitada temperatuuril, mida peetakse kõige õigemaks.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 22:50

Teine igivana vaidlusteema on haudemunade pesemine. Olen oma linde hoolega jälginud ja pole ei kanu ega ka veelinde kunagi munade pesemiselt tabanud Very Happy Samas suured haudejaamad pesevad kõiki mune lausa 2 korda - peale korjamist ja enne masinasse panekut. Aasta tagasi üks Inglise kasvataja ütles kohe, et kõik tema (pardi)munad on pestud. Mingit kooruvusevahet võrreldes ülejäänutega küll polnud.

Oma lindude mune olen vajadusel pesnud küll ja pole need tibud koorumata jäänud. See kevad plaanin lausa katset pestud ja pesemata munadega - et kas on mingi vahe. Lisaks annab Virkoni vees loputamine munakoorele imelise ilusa läike. Mäletad Piret, me kunagi imetlesime taas ühe Inglase haudemune, olid sellised ilusa helgiga koored. Vabalt võis see ka pesemisest olla. Loomulikult pestes ma ei nühi munakoor. Leotan toasoojas desinfitseerimislahusega vees vajadusel mustuse lahti, siis loputan voolava veega ja lasen õhu käes kuivada. Kui on õues porisem ilm, tassivad linnud jalgadega ikka muda ka munemiskasti. Ja partidekommetest ma üldse parem ei räägi.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty17.03.11 23:58

Mina olen selle asja(munade pesemine ja desinfitseerimine) enda jaoks lahti mõelnud nii, nagu inimesel on nahal kasulikud ja kahjulikud bakterid ning inimene hoiab neid kontrolli all pesemisega, nii on neid ka linnu nahal ja kana peseb end iga päev kui pesalt maas käib, seega ta nahal olevad kasulikud bakterid puutuvad kokku iga päev haudemunadega ja kaitsevad neid, see variant aga puudub inkubaatoris. Olen nõus sellega, et linnu alla pole vaja pestud mune panna, aga masinasse ma musti ja desinfitseerimata mune ei paneks, sealsed tingimused on kunstlikud ja tulemus ei pruugi olla ootuspärane.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty18.03.11 0:39

No niipalju kui ma olen siin brittide, sakslaste ja rootslastega suhelnud, pesevad nad kõik mune. Kas PPs või FFs - või oli see HF, vahet pole - oli hiljuti pikk persoonilugu ühest inglise kasvatajast, kes väitis, et tema meeldivaim hetk päevast on munade pesu enne haudemasinasse panekut.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty18.03.11 2:59

Ole sa sakslane,inglane või eestlane mune tuleb ikka pesta hügeen ennekõike.
Peale korralikku vihma on faasanimunad nagu mullakänkrad ei oska ilma pesemata küll
nendega midagi peale hakata.Virkon on mul koguaeg pihustiga haudemasina kõrval.
Deso ja niisutus üheaegselt, pealegi on pärast inkus kuidagi hea puhas õhk nagu oleks
õhuvärskendajat kasutatud.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty19.03.11 23:21

Väga määrdunud mune olen ikka pesnud. Ja pole ka märganud, et koorumisel oleks miski vahe oleks onud.

Mis puutub inku temperatuuri, siis mina olen omad vitsad kõrge ja liiga madala temperatuuri reziimiga kätte saanud.

Liiga kõrge koorumistemperatuuri juures 38,5- 38,7 ja isegi 39 jäävad ellu vaid tugevamad, tavaliselt kuked. Varbad on kõverad. Minul juhtus see esimesel inkubeerimisel, kogemused puudusid ja termomeeter polnud õige.
Samas haned kooruvad sellel temperatuuril ideaalselt. Sooja veega pritsimine tekitab sellise temperatuuri juures aurusauna efekti. Ning koorumine käib suure hooga. Lisan, et see on minu inkubaatori puhul nii. Teistel see ei pruugi nii olla!

Liiga madalal temperatuuril 35,2-36,2 venib koorumine väga pikaks. Lõpuks tibud väsivad, ega jõuagi kooruda. Minu tähelepanekute põhjal, sellisel temperatuuril niiskuse lisamine, teeb temperatuuri veel madalamaks!!! Kooruda jõudnud tibud toibuvad kaua, seisavad halvasti jalgadel ning nende nabaümbrus on rohekas. Üldiselt taluvad hanetibud temperatuuri kõikumist paremini. Kaod on väiksemad. Kanatibudega on reziim ikkagi väga oluline.
Minu soovitus algajatele. Pange inku käima ja laske tal enne munade sisse panekut käia paar päeva. Jälgige temperatuuri. Penoinkud kippuvad reageerima ümbritseva keskkonna temperatuurile. Seega ruum, kus see asub peab olema maximaalselt stabiilse temperatuuriga.

Inkubaatori temperatuur stabiliseerub peale munade sissepanekut erinevate inkubaatorite puhul ka erinevalt. Minu inkubaatori temperatuur peaks raamatu järgi 4 tunniga saavutama oma temperatuuri. Reaalne praktika aga räägib muud. Kõik oleneb ikkagi muna temperatuurist mis sa inkubaatorisse paned. Inkubaatori tuli jääb küll vilkuma, et saavutatud on vastav temperatuur. Kuid tegelikult see nii pole. Tuleb lihtsalt olla kannatlik ja asja jälgida. Minul läks ühel korral isegi 8tundi! Masinasse läksid +8C st tulnud munad.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty19.03.11 23:54

Issver sussver, mul on siis külmikus hoitud munad, mida ma tahtsin inkusse varsti panna, puhta metsa läind. Ma pesin ka hanemunasid, sest need olid nii kakaga ja sopaga koos. Ja keeranud ma neid ka pole , nagu targemad siin räägivad. Kurjam küll, kui tobe ma olen, nüüd kõik 30 muna raiskus. Oleks pidanud varem seda asja uurima hakkama.
Omad vitsad peksavad. Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty20.03.11 2:06

VII, pane munad inkubaatorisse ja juba 4. päeval läbivalgustamisel on näha, kas areng toimub. Võib-olla pole olukord hull.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty20.03.11 4:05

VII, paanikaks pole põhjust. Minu esimesed hanemunad muneti -15 pakasega ja ega ma kohe neid heinte seest ei korjanud, kuna käisin tööl. Vahest olid nad seal hommikust õhtuni. Seega, osa olid ikka väga külma saanud. Ja ikka koorusid.
Minu külmiku temperatuur on reguleeritav, kõige soojem +6. Olen sealt mune kohe inkusse pannud neid eelnevalt keeramata ja ka on koorunud nii inkubaatoris kui kana all.
Nii, et kõik on suhteline. :-) Las nad seal rahus soojenevad, sina valgusta need üle. Mina olen seda tavaliselt 5ndal päeval kanamunade puhul teinud ja 7ndal päeval hanemunade puhul. Selleks ajaks on ilusti väike "punane ämblik" näha :-P
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty20.03.11 22:30

Oeh.....siis on ehk tõesti lootust.

Mis ma küll Teieta teeks Very Happy
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty27.03.11 0:16

Admin kirjutas:
Kindlasti mitte Exclamation
Giisu kindlasti kontrolli kas munades hakkab midagi arenema !Soojenemine on alati aeganõudev protsess,kujutad sa ette hane kes istub munale ja tal on kohe 38 kraadi all.

Nüüd on läbi tehtud esimene valgustamine...
Munad olid mul vanusega a´la 3 kuud kuni paar päeva. Kuna haned on eelmise kevade noored ei lootnud ma sellest saagist suurt midagi - nad ju alles õpivad seda suurt kunsti Smile Statistika siis selline... 40-st munast kindlas arengus 12, 7 on kahtlased (ei saa täpselt aru on nagu mingid veresooned sees ja nagu pole ka st jäid veel inkusse - järgmisel valgustamisel selgub!) ja 21 viljastamata. Kusjuures ühel munal ei olnud sees munarebu... minu jaoks esmakorde nägemine!
Igaljuhul ärevus on suur Smile

Aga nüüd ka küsimus. Kas on võimalik, et hani võtab omaks inkuga tehtud tibud? Üks hanemamma tahtis noort kanatibu omale kõhu alla tõmmata - sellest järeldan, et äkki ka õnnestub tibud mammale sokutada. Endal vähem jändamist.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty27.03.11 0:22

Naki oskab sulle selles osas paremat nõu anda, tal see protseduur läbitud. Minu teada saab, aga siis peab hani eelnevalt ikkagi mõni aeg pesal istuma ja tibude allapanek ikka öösel suure saladuskatte all toimuma Cool
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty27.03.11 0:36

Oleneb ikka ainult linnust ja tsüklist mis tal parasjagu käsil,kindlasti peab jälgima protsessi.Esimest korda hauduval ei pruugi õnnestuda.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.11 0:38

Egas nad veel plaanigi mul hauduma hakata... mingi aeg katsetas pesa - oli rohkem pesapeal kui muidu jalutamas, aga tundub et vist ei sobinud ja ei hakanud haudele. Nüüd hakkasid uuesti uut ringi munele.
Nüüd teine mamma on hirmus kaitsev pesa suhtes. Aga eks näha mis saama hakkab. Katsetame ja siis anname oma katsetustest ka siin teada Smile
NB! Reedel ju karjalaskepäev - tibud õue Very Happy
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.11 7:39

Mul küll eelmisel aastal probleemi polnud.Kaks kolm nädalat elasid suure farmi juures-siis läksid talusse.Esimesed panime puuriga välja ja kohe paar mammit võtsid valvesse puuri juurde.Hiljem lasime juba kohe karja ja hoidjaid jätkus.Kahe nädalased on juba ka sellised tegelased keda näeb ka keskmise kõrgusega rohu seest ja kui äragi kaovad teevad juba kõvemaid piiksatusi.Tibusid suve jooksul ära ei kadunud aga sügisel ikkagi kaks murti maha. Üks oli vist nugise töö teine viidi ära-kaugemalt põllu pealt leidsin pisut sulgi.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
sirpe
Noorlind
sirpe


Male
Postituste arv : 98
Age : 65
Asukoht : Pärnumaa Lindi küla Audru vald
Registration date : 16/04/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty14.04.11 4:21

Hani on nii kollektiivne lind, et suvalised noored võetakse oma hoole alla.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty14.04.11 9:38

See on küll täitsa õige. Algul võivad küll võimu näidata, aga lõpuks kaitsevad hirmsasti. Meil võtsid haned ka noored pardihakatised omaks.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty21.02.12 2:50

Ei hakanud uut topikut avama, kuna teema sobib kogemuse jagamiseks.

Tänaseks peaks saama läbi selle aasta esimene suurem inkubeerimine. Loomulikult suutsin ma protsessi oma lollusest mõjutuda.

Masinasse oli pandud 60 kanamuna ja 30 vutimuna. Keeramine toimus käsitsi. Enamuse ajast 1 kord päevas, teadlikult.

13ndal päeval avastasin, et temperatuur kipub kõrgeks minema. Avastasin, et vett oli anumates väheseks jäänud. Lippasin siis pritsiga vett tooma. Valasin anumad täis ja läksin järgmise portsu järele, et mune ka natuke pealt kasta. Inku kaan oli kogu aeg lahti ja stepslis. Teise ringi ajal paluti minu abi ja nii ma selle pritsiga alla korrusele jäingi Evil or Very Mad
Kui ma ükskord ülesse tagasi läksin ja avastasin oma kohutava vea, oli möödas oma 1,5-2 tundi. Toa t oli 18C . Munad olid täiesti külmad. Lükkasin kaane kinni, vandusin kurja ja lootsin imele.

Võin ütelda, et ime sündis: 30st vutimunast koorus 10 tibu 18ndal päeval. 20ndal päeval koorus veel 2, kuid need surid ikka ära.

Kanamunadest olin eelnevalt välja praakinud 5 muna, peale külmetust läks 6tk veel. Lõpuks jäi koorumist ootama 49muna, kes kõik osutusid elusateks. Koorumistulemus 37 tibu! bounce 2 tk vajasid abi, sest olid valetpidi munas. Need, mis koorumata jäid, olid kõik lõpuni arenenud, kuid ei suutnud kooruda.
Koorumine algas 22päeval ja kestis ka 23nda päeva.

Olen tulemusega rahul!

Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty21.02.12 7:56

Mina kasutasin just üleeile sama jahutustehnoloogiat kahe bruja peal.
Kokkuvõtte tegin sellest et ema jäi kauaks sööma.
Homseks peaks juba sadakond kalkuni ja kanatibu käes olema.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty03.03.12 6:27

Siin on küll teine teema, aga juttu on ka munade pesemisest, siis panen ka oma postituse siia.
Haudemunade pesemisest.
1970-dal aastal kutsuti mind ühte linnukasvatusmajandisse tööle, mitte lindude talitajana vaid pragunenud munade ümbertöötlejana.Kuna sinna minnes polnud töötlemisruumid veel valmis, siis tuli teha erialale mittevastavat tööd, samas juhendada töötlustsehhi ehitust.
Ajutiseks töökohaks pakuti puurikanalat, kus oli 25000 lindu sees. Seal sain kogemuse tööstusliku kanakasvatuse alal.See oli aeg kui Eestis hakati kasvatama kanabroilereid.
Sissejuhatus tehtud, nüüd põhiteema juurde, millest tahtsin kirjutada.
Munade korjamine kuulus minu tööülesannete hulka,puhtaid mune ei pestud, aga määrdunud munad pesti sooja veega puhtaks.Veetemperatuur pidi vastama kana kehatemperatuurile( ca 37kraadi),siis
kuivab muna kohe ära ja moodustub uus kaitsekiht peale, külma veega pestes võtab kuivamine kauem aega ja kaitsekihti ei moodustu,...siit ka järeldus haudemunade pesijatele ja mitte ainult, sama käib ka toidumunade kohta.
Mina olen püüdnud munade puhtuse saavutada allapanu puhtana hoidmisega ja munade pesemist ei ole suurt vaja olnud,
ainult üksikud munad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty06.03.12 9:00

Sellest ma aru ei saa, kuidas on erinevatel inkubaatoritel erinevad inkubeerimistemperatuurid,
kanadel ju kõigil ühesugune.
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.12 22:06

Inkubaator King Suro 20 temperatuur on tehase seadetes +37,5, siin foorumis on enamus selle inku omanikud temperatuuri tõstnud rohkem või vähem. Täna hommikul alustasin pärlide inkubeerimist +37,5C ja õhuniiskus 50%. Alguses olid munad küllili kuid tuleb välja et, nad tuleb paigutad hoopis muna teravam pool alla suunas? Igatahes on nüüd munad nii paigutatud kuid ma ei ole veel üldse kindel, et õigesti on. Tegin pildi.Sellise inkubaatori kasutajad, äkki oskate mind aidata kuidas on õige paigutada munad ja milline temperatuur seadistada? Normaalsest madalama temperatuuri korral võivad tibud kooruda päevi hiljem õige aegsest koorumisest ja see pole hea. Question
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.12 22:23

Minu inkubaator oli seadistatud +37,8 ja niiskust hoiab 45% peal, munad pannakse terav ots allapoole või külili..Nii on COVATUTTOL.
Pika otsimise ja tõlkimise tulemusel sain teada!
http://www.semiramis.ee/index.php/kodulinnud/57-inkubaatorikasutaja-meelespea

Pildi paistavad terav ots allpool.

http://veebipood.semiramis.ee/esilehe/inkubaator-r-com-king-suro.html

Ma arvan, et tibude inkubeerimisel muna asend ei ole oluline, peaasi, et viimased päevad neid ei pööra.


Viimati muutis seda Sooääre (30.03.12 4:30). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.12 22:44

Kaasas oleva õpetusega on väike pilt ja inglise keelne seletus: It is recommended to place eggs with sharp end side down. Ma saan sellest aru kui terav ots alla poole, see on soovituslik kuid miks seda ei tea.
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.12 23:12

Kuna tömbis otsas on õhumull, siis ei tohi kindlasti panna munadel seda otsa allapoole, ikka kas terav ots alla või külili.

Seda konkreetset inkut pole kasutanud, aga usun, et on ok
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.12 23:17

Ei tohi panna tömpi otsa allapoole! Siis sa oma tibusid ei saa ka. Isegi haudemuna ei tohi hoida tömp ots alla - ainult külili või terav ots allpool.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty29.03.12 23:36

Mine võta siis kinni, mis õige, mis vale. Mul on õpetus ja pildid ka, terav ots ülespoole. Kui vastupidi panna, siis munad ei kallutagi ühelt küljelt teisele. Viis päeva on veel jäänud, praegu on kenasti näha liikumist. Mõned munad olid viljastamata, eriti rohelisi-siniseid, mis
oli ette teada.
Kolm päeva enne koorumist võtan vaherestid ära, siis munad vajuvad ise külili.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty30.03.12 0:28

Jash kirjutas:
Inkubaator King Suro 20 temperatuur on tehase seadetes +37,5, siin foorumis on enamus selle inku omanikud temperatuuri tõstnud rohkem või vähem. Täna hommikul alustasin pärlide inkubeerimist +37,5C ja õhuniiskus 50%. Alguses olid munad küllili kuid tuleb välja et, nad tuleb paigutad hoopis muna teravam pool alla suunas? Igatahes on nüüd munad nii paigutatud kuid ma ei ole veel üldse kindel, et õigesti on. Tegin pildi.Sellise inkubaatori kasutajad, äkki oskate mind aidata kuidas on õige paigutada munad ja milline temperatuur seadistada? Normaalsest madalama temperatuuri korral võivad tibud kooruda päevi hiljem õige aegsest koorumisest ja see pole hea. Question
Sinna masinasse käivad munad terav otsa allapoole püstiasendis. Esialgu ära temperatuuri tõsta, vaid pea hoopis haudepäevikut. Pane kirja ka toatemperatuur ja see, milline on ilm õues. Kui see partii koorub kas liiga vara või liiga hilja, siis vastavalt haudepäevikule järgmine kord reguleeri temperatuuri. Olen proovinud 37,8 peal ka, aga 37,5 juurde siiski tagasi pöördunud. See on kõige optimaalsem.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty30.03.12 0:29

Sooääre kirjutas:
Sellest ma aru ei saa, kuidas on erinevatel inkubaatoritel erinevad inkubeerimistemperatuurid,
kanadel ju kõigil ühesugune.

Temperatuur on erinev, kuna inkubaatoreid on kolme tüüpi: seisva õhuga, ringleva õhuga ja kontaktinkubaatorid. Alati tuleb lähtuda konkreetse tootja juhistest.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty30.03.12 0:48

Olin just Poola netikaubamajas ja tõlkisin juhiseid.
Loogiline on, et terav ots allapoole, aga ma panin vastupidi( pildil nagu oleks), aga praeguseks ma olen viljastamata mune vahelt ära võtnud ja teised on ise vajunud poolkülili. Täna valgustasin veel LED lambiga läbi, leidsin mõned praagid veel, rohelised ei paista tavalise hõõglambiga läbi.
Praegu on kõik korras, liikumist on näha, õhuauk pole ka väike.
Paari päeva pärast võtan restid välja.
Loodan, et õnnestub.

Jälle targem!
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty30.03.12 7:07

Suured tänud. Temperatuur püsib +37,5 ja õhuniiskus 48 %. Pean nüüdsest haudepäevikut. Usun et, sellest on palju abi tulevikus. Kana käib kord päevas väljas jalgu sirutamas ja söömas. Kas mul oleks ka vaja mune jahutada nt. 15 min. korra päevas, või pole seda vaja teha?
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty30.03.12 7:11

Alates hautamise keskpaigast võid seda teha, aga ei pea kanaliste munade puhul. Veelindude omi ma jahutan ja pärast piserdan leige veega ka täisautomaate kasutades.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
kanaema
Tibu
kanaema


Female
Postituste arv : 37
Age : 50
Asukoht : harjumaa. kernu vald
Registration date : 01/12/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty31.03.12 2:22

Mul eile just koorusid King Suro 20 tibud. Temperatuur oli 37,5 ja niiskus 50% kõik 18 päeva. 19- ndal päeval temperatuur 37 ja niiskus 75% ning munade pöörajalt maha tõstetud. 24 muna said sisse pandud. neist 5 oli viljastamata ja ülejäänud koorusid 100% ilma probleemideta. munad olid teravik allpool ja vabamates kohtades külili. Selle inkubaatoriga ei ole vaja kanamune jahutada. Exclamation Jahutamata munad on söögikõlblikud ka peale kolmandat nädalat, kuna temperatuur on kogu aeg ühtlane. mingeid kadusid ei ole. Very Happy
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty31.03.12 3:04

Seda on küll väga hea lugeda. Mul on temp. +37,5C ja õhuniiskus kõigub 46-48% piires. Ma olen lugenud vanemaid postitusi, need ajasidki segadusse. Praegu peaks kõik sujuma, Fosse individuaalsel juhendamisel.
Kui on viljastamata mune inkus, siis pärast avastamist ma neid sööma ei hakka Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty31.03.12 4:22

Aga ülejäänud pudulojustele söögiks keeta on mõistlik. Kui juba tibudehooaeg, siis viljastamata munad lähevad neile, praegu munajatele kanadele.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty01.04.12 18:30

Täna, 20-da inkubeerimise päeva hommikul kuulsin piiksumist.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty01.04.12 18:51

Siis pead emme häält hakkama tegema. Mina ikka proovin kanaema häält teha. Kusjuures vastavad küll. Kohe kõvaks siutsumiseks läheb. See on nii armas Very Happy Olen kuulnud kuidas kana tibude koorumise faasis neid nagu kutsuks. Ehk korrigeerib ta koorumisaega, et ikka kõik enam-vähem samal ajal kooruks.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty01.04.12 19:09

Ja, jah! Ma olen ka seda jälginud, kui osavõtlik kanaemme siis on.Ma vanadel kanadel praegugi veel emme eest, kui õrrest mööda lähen, siis mõni ajab kaela pikali ja küll seletab valju häälega.... 2 aastat inkubeerinud, vanemad kanad munevad pirakaid mune, ise on poolpaljad, eriti pruunid ja valged, aga mustadel on kõik suled kenasti peal.
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty03.04.12 21:49

Mul on inku töötanud 30.märtsist. Temperatuuri püsib ilusti, õhuniiskus samuti. Kontrollisin temperatuuri elavhõbeda-termomeetriga. Kõik klapib, inkus on täpselt see temperatuur mis ta näitab.
Eile valgustasin pärlide mune. Tõepoolest, mitte midagi ei saa aru, kas nad arenevad või mitte. Tuleb oodata päris pikalt. 24 aprill on alles koorumispäev.
Smile
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty03.04.12 22:34

Uuri seda lehekülge põhjalikult http://lancaster.unl.edu/4h/Embryology/CandlingPhotos.shtml
Ehk saad oma küsimustele vastused.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty03.04.12 22:52

Kas pärlkana koor on siis paks, et läbi ei valgusta või on lamp väike, 100W pirne pole enam saada, 75W ei valgustanud mul rohelisi-siniseid mune ka läbi. LED lambist oli abi.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty03.04.12 22:59

Nende 100W ja 75W pirnidega ei soovita üldse eksperimenteerida. Hõõglambi pirnid lähevad väga tuliseks ja võivad eriti väiksemate munade puhul embrüod ära küpsetada. Led-id on ohutumad. Hästi valgustab nn. "High lume candler".

Koor ei pruugi paks olla, aga kui inimene täpselt ei tea, mida ta seal nägema peab, ega siis algfaasis ei oska midagi öelda küll.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Sponsored content





Inkubeerimise temperatuur Empty
PostitaminePealkiri: Re: Inkubeerimise temperatuur   Inkubeerimise temperatuur Empty

Tagasi üles Go down
 
Inkubeerimise temperatuur
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Inkubeerimise mure
» Inkubeerimise temperatuurid
» Inkubeerimise vead (tabel)
» Temperatuur paabulindudel?
» temperatuur soojenduslambi all?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: