KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?

Go down 
+10
Kiti
Kitsehiireke
lilleke
Jumbstik
kopraonu
Ellimineerija
Buntik
Admin
Piret
tibi
14 posters
AutorTeade
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty26.02.11 19:20

Kas on mõistlik hiljem veel mingi ports mune inkusse lisada(näit.nädal hiljem) või peaks ikka ühe täie välja hauduma ja siis uued munad sisse panema?Piret,oleks hea,kui te Kitiga tibutamise artiklis seda teemat ka arutleks.Mind see küll huvitaks,kuidas kooruvatele tibudele mõjub ja veel hauduvatele munadele mõjub.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty26.02.11 22:51

Tibutamise kleeps keskendub sellele, mida arvestada tibude ja haudemunade hankimisel. Kõik muu tuleb infolehes.
Niiskus inkubaatoris (ka temperatuur) on inkubeerimise alguses ja kolmel viimasel päeval täiesti erinevad. Sealt edasi peaks oskama igaüks ise mõelda. Jah, ma olen hoidnud eri arengutasemega, aga sama keeramisreziimiga mune esimesed 18 päeva ühel temperatuuril olevas inkubaatoris ja siis partiide kaupa viimaseks kolmeks päevaks nn. koorumisinkubaatorisse ümber tõstnud, aga mul ei ole iialgi koorumisinkubaatoris koos koorujatega mune, mida on hautud näiteks 10 päeva. Esiteks tuleb selliseid mune keerata, aga koorujaid mitte; neid ei tohi üldse käppida. Lisaks hakkavad paljud koorunud tibud, eriti esimesena välja saanud sellid, sageli masinas müttama ja ma ei usu, et see - lisaks muutuv niiskus- ja ventilatsioonitasakaal - saaks kuidagi varasemale haudestaadiumile hästi mõjuda.
Mina tunnistan täiesti ausalt, et minu jaoks on igasugused inkubeerimisalased eksperimendid - stiilis 'jõle põnev, mis juhtub, kui kana keset talve hauduma läheb' - sügavalt vastumeelsed. Äpardusi juhtub ikka, aga on suur vahe, kas asi juhtub kogemata või tehakse seda meelega. St. enne inkubeerimise alustamist või linnu haudele laskmist tuleb endale selgeks teha, milleks ja kuidas seda tehakse. Minu kadunud vanaema ütles ikka: pea meeles, pole vahet, kas sa võtad koera või istutad pojengi, sa oled nüüd selle koera või pojengi (antud juhul siis haudemuna) JUMAL ja vastutad tema eest.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty27.02.11 1:14

Minul pole plaanis neid nn. 'jõle põnevaid' eksperimente proovida,aga see küsimus painas mind juba mõnda aega, lugedes, kuidas ikka juurde pannakse mune.Mina sain küll selge vastuse.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty27.02.11 6:32

Ka see Pireti jutt peaks olema talletatud muidu kaob see muidu jutu hulka ja jälle küsitakse.
Selleks ongi meil Kiti kes eraldab põhitõed,et need kaduma ei läheks ja kõigil loetavad oleks.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty27.02.11 6:42

Tundub, et juurdelisatud munade "kivi" on minu kapsaaeda. Vastan siis, see pole eksperiment. Seda on hanemunade puhul praktiseeritud ja see toimis. Lugesin seda vene foorumist.


Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty27.02.11 6:54

Selleks ongi olemas koorumiskapid ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty27.02.11 9:48

Buntik kirjutas:
Tundub, et juurdelisatud munade "kivi" on minu kapsaaeda. Vastan siis, see pole eksperiment. Seda on hanemunade puhul praktiseeritud ja see toimis. Lugesin seda vene foorumist.



'Jõle põnevate' eksperimentide hulka liigituvad minu jaoks katsetused eri linnuliikide ja eri reziimi nõudvate munadega samas inkubaatoris ja sobimatutes tingimustes, aasta läbi inkubeerimised (mis siis, et kooruvad alla pooled ja neist on omakorda pooled kööbakad), tibude toitmine Lõuna-Eesti tangudega, südatalvel kanade haudelelaskmine (vaatamata sellele, et laudas ei ole võimalik luua lindudele sobivaid tingimusi), ja nii edasi, ja nii edasi, ja nii edasi. Mingitest imelistest 'aretuskatsetest', mida ristitakse hiljem - ilmselt müügitehingule parema jume andmiseks - uhkete tiitlitega F1 ja F2 - ma parem ei räägigi. Ma pole viitsinud nimekirja koostada või meelde jätta, kes millise eksperimendi taga on, sellised asjad on parem enda meelerahu huvides kiiresti unustada, aga kui tahad ennast puudutatuna tunda, siis lase käia.
Kui me räägime millegi toimimisest, siis mina oma pisikese, kiusaka ja pragmaatilise vaimuga tahan iga asja juures näha, mitu korda on midagi proovitud ja mitmel korral on asi õnnestunud, enne kui ma ise seda järele tegema hakkan. Eriti siis, kui tegemist on elusa asjaga. Aga see on minu personaalne kiiks. Albert Schweitzer on kirjutanud hulganisti töid eluslooduse ja eetika teemadel. Ta sõnastas muu hulgas printsiibi aukartusest elu ees, ja esitas filosoofilise põhjenduse eetilisest suhtumisest kõigesse elavasse tulenevalt kõigele elavale omasest elutahtest. Põhitekstid on küll inglise ja saksa keeles, aga olulisemad asjad on ka eesti keeles täitsa olemas. Soovitan soojalt.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty28.02.11 3:06

Puudutatuna ma ei tunne. Kuid kindlasti on neid, kes teevad seda ehk ka, kuid avalikult seda välja ei ütle. Mina räägin asjast nii nagu see on.
Selgitan selle lisatud munaasja lahti.

Enne kui mune inkusse lisama hakkasin, uurisin vene foorumit, konsulteerisin siinse kogemustega hanekasvatajaga. Seega, mingit omaloomingut antud juhul ei toimunud.
Kuna hanemuna turgu mul hetkel ei ole ja ka ise ma neid ei söö, siis pidasin targemaks need minemaviskamise asemel inkubaatorisse panna.

Mis tulemus nendest juurdelisatud munadest tuleb, saan teada vaid selle nädala lõpus.

Seega minevisates või 100%kadu inkubaatoris oleks võrdväärne suhe. Kui aga sealt tibud kooruvad, siis olen ma ju tegelikult loonud elusväärtuse.
Ma ei tea, mul on vist loomuses, et ei tahaks laristada väärt kraami. Need hanemunad on mul esimesed oma hanede munad. Seetõttu on nende väärtus minu jaoks eriti kõrge. Loomulikult tahtsin ma teada viljastuse protsendi oma minikarja puhul. Sest sellest oleneb ju isahane allesjätmine/väljavahetamine.
Võid seda "eksperimendiks" nimetada. Aga teisiti ma seda teada poleks saanud.

Mis puutub kana haudele laskmist keset südatalve, siis jah olen kanal seda teha lasknud, kuid toit on neil alati 100% hea. Seda on näha tibude koorumise %-st, nende kasvukiirusest, arengust. Seega, kui tingimused vastavad, siis leian, et see ei tohiks olla keelatud.

Olen nõus, et laudas, kus talvel pole soojustust, kus kõik külmub, pole kana haudele laskmine lubatud.
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty28.02.11 6:05

Mina ei tahtnud kellegi peale näpuga näidata.Olen palju siin foorumis üleval olevaid teemasid läbi lugenud ja on teisigi,kes kirjutanud hiljem munade juurde panemisest.Ma küsisin seda enda harimiseks ja tobe oleks privaatselt kellegi käest küsida ainult sellepärast,et keegi võib solvuda.Ma küsin edaspidi ka asju millest aru ei saa või ei tea,ärge siis kaaskirjutajad tundke ennast kohe puudutatuna.Kena kevade ootust kõigile. sunny
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty28.02.11 6:28

tibi kirjutas:
Mina ei tahtnud kellegi peale näpuga näidata.Olen palju siin foorumis üleval olevaid teemasid läbi lugenud ja on teisigi,kes kirjutanud hiljem munade juurde panemisest.Ma küsisin seda enda harimiseks ja tobe oleks privaatselt kellegi käest küsida ainult sellepärast,et keegi võib solvuda.Ma küsin edaspidi ka asju millest aru ei saa või ei tea,ärge siis kaaskirjutajad tundke ennast kohe puudutatuna.Kena kevade ootust kõigile. sunny

Täiesti õige lähenemine Smile
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty28.02.11 21:25

Tere, päikest. Nõus Piret, talvised tibud on vägistamine. Kaine mõistus ütleb, et enne kui midagi kasvatamiseks, arenemiseks teha, peaks lind kätte saama paar nädalat uv-d õues, natuke loodusliku söögilisa (vitamiinid, toorproteiin), siis oleks nagu põhjust väljahaudumise jaoks viljastamiseks kukk ligi lasta. Muidugi on see igaühe oma asi, mida oma lindude, munade ja inkubaatoriga teeb. Aga, kui seda aastaringselt teha, siis keegi võiks öelda mille poolest erineb see tegevus nn. "Koonduslaagri" tibu-kana tootmisest. F1 ja F2 on ka koonduslaagri linnud, Äntukas ja kõik muud krossid kuuluvad sinna klassi (tahtlikult tehtud tööstuslind muna või liha saamiseks, aga see on tehtud kalkuleeritult, mitte umbes, tulemus on praktikas kontrollitud). Mingi kiiks ütleb, et aretuseks mõeldud tõulind oleks siiski mõistlik kanal lasta välja haududa ja suliseks kasvada lasta (me võime ju hirmus targad olla, aga selle asja juures on kana meist targem). Aga nagu juba öeldud sai ega maitse üle ei vaielda ja see on ikka igaühe enda otsustada.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty01.03.11 8:17

Kui ikka kana tahab seda haudumist talvel teha kus siis see vägistamine on.Võrreldes inimestega peaks ka naisele ütlema et las UV sust üle käib siis teeme lapse-proovige seda abikaasale ütelda siis küll tuleb vägistamine.Inimene on nagu nii loomade ellu igatpidi sekkunud väiteks on see et me teame mis on neile hea.Sellel juhul kanade seisukohast peaks sellel targal kana ajud olema.See on maamehe mõistuse seisukoht-välismaalasi ei maksa siia naaklusse kiskuda.Kuulas ka LENINIT 1/6 kogu planeedist ja mis sellest head tuli.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty01.03.11 11:38

Vaata Kopraonu, lindudel ja inimestel on väike vahe. Linnud on ajaloolis-arenguliselt natuke lähemal dinosaurustele, kui inimesed. Üks pisike vahe on veel, eluea pikkuse vahe- siit tuleb vastupanuvõime kehvadele oludele, ka paljunemist hõlmav. Lihtsalt maakeeli ja arusaadavalt öeldes on talvisel ja suvisel munal rebu värvivahe- kui mõelda oskad, siis mõtle miks ja kas see on ainult värvivahe või on muid erinevusi ka. Ja üks pisiasi on veel kana eellased on pärit naca lõunapoolt, kui meie elame, seal on soe ja päike, kunagi sai see koorunud tibu kohe midagi värsket noka vahele, meil ei saa. Meie kliimas on vabas looduses kaks juhmi elajat, kes talvel sigivad, üks on karu ja teine on jänes (teeb hangepojad), ahjaa rähnil on ka mingi mure. Mis puudutab loomade lindude mõistusesse, siis midagi neil seal kolbas ikka on ka, see, et meie neist aru ei saa, on meie viga. See on metsas tapmisega tegeleva inimese tähelepanek, e. kui tahad efektiivselt "tööd" teha, siis pead patsienti oskama "portreteerida". Mingi tähelepanek oli sul miksimisest, et tulevad elujõulisemad- tulevad küll, kui tead mida teed siis võivad ilusamad, paremad ka tulla, ilu on vaataja silmades. Valitud rahva esimest maailmavallutusekatset ja selle väärastunud suuna ideoloogide teemaarendusi ei ole vist siin foorumis küll õige arutada.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty01.03.11 22:31

Ühesõnaga tuleb välja nii, et Äntu mõisal, Tallegil - suurtel tegijatel on õigus talvel tibusi inkubeerida?! Aga meie väikesed tegijad, kelle kari on alla 50ne linnu, kes pakuvad lisaks heale söödale ka armastust ja hoolitsust, on see millegipärast keelatud!
Kus see loogika on?! Miks arvatakse, et meie tingimused on kehvemad?

Kui me kirjutame topikuid, siis peaks asja mitte üldistama. See on keelatud ja kõik. Mulle tundub see mingisugustesse, kellegi poolt väljamõeldud raamidesse surumine. Ma arvan, et enamusele ei meeldi, kui keegi piirab tegevusvabadust. Ja jumal hoia, kui keegi peaks julgema teha midagi teistmoodi, julgema astuda sellest kastist välja.. Seda tehes tembeldatakse Dr Frankenstainiks ning eetikareeglite rikkujaks.

Vahel tundub, et parem on vaiki olla, kui jagada kogemusi. Sest kõigile ei meeldi need kogemused, mis põhinevad aktiivsel tegevusel ja tähelepanekutel. Teooria on linnukasvatuses üks asi, kuid praktika teine.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 0:16

Ei tohi vait olla siis pole neil kes vait on midagi lugeda Smile
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 0:21

Hmmmmm... Kuidas kõlab 'hoole ja armastusega' kokku elementaarsete loodus- ja loogikaseaduste ignoreerimine põhjendusel 'mina ei taha olla raamidesse surutud'?
Huvitav lähenemine sul - kui keegi teine räägib OMA kogemustest, siis surutakse SIND raamidesse ja röögid nagu ratta peal? Sul on mingi ainuõigus kogemuste jagamisele või? Tee nagu tahad, vaba inimene vabal maal. Ainult ära unusta, et liigne agarus (pardoon, aktiivsus) on sageli ogarus. Idle hands are devils work.
Soov samastuda kogu maailmas järjest enam klientuuri kaotavate gigantkombinaatidega kuulub erilise huumori rubriiki.

Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 3:50

Lugupeetud kaaskommenteerijad

See siin peaks olema meie kõigi ühine üritus - positiivses mõttes. Kogemuste jagamine on väga vajalik, eriti minusugustele algajatele, aga olge nii kenad ja üksteie kommenteerimine jäke ikka Delfi avaruste hooleks.
Mina igatahes loen huviga kõike uut mida tehtud ja nähtud ja olen teie produktiivsetest kogemustest nii mõndagi õppinud.

Suured Tänud
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 6:45

Eelkõnelejaga absoluutselt nõus. Mitte ei saa aru, miks iga postitust võetakse nii, nagu see käiks konkreetse isiku kohta! Vähe nõme oleks hakata iga kord, kui midagi ütled, kirjutama postituse lõppu sulgudesse: kõik sarnasused reaalsete isikutega on juhuslikud, või kuidas nendes raamatutes kirjutatakse, et keegi jumala pärast ei arvaks, et temast juttu on!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
lilleke




Female
Postituste arv : 12
Age : 62
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 30/06/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 10:29

Panin just oma esimesed munad inkusse. Kitile suured tänud inku eest (saadedis posti teel) Praegu on siin küsimuseks kas lisada mune inkusse hiljem?
29 oma kanakeste muna mul oli, tahaks lisada pühapäeval veel mõned vuti munad,kas sedasi sobiks?
Ma loodan , et olen oma küsimusega ikka teemas.
Kaunist ja stressi vaba kevadekuud kõigile kodulindudele, samuti nende hooldajatele Very Happy
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 18:42

Admin, väga hea lause. Mul hakkaks siis tõesti igav-pole midagi lugeda. Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 20:18

lilleke kirjutas:
Panin just oma esimesed munad inkusse. Kitile suured tänud inku eest (saadedis posti teel) Praegu on siin küsimuseks kas lisada mune inkusse hiljem?
29 oma kanakeste muna mul oli, tahaks lisada pühapäeval veel mõned vuti munad,kas sedasi sobiks?
Ma loodan , et olen oma küsimusega ikka teemas.
Kaunist ja stressi vaba kevadekuud kõigile kodulindudele, samuti nende hooldajatele Very Happy

Vuti-ja kanamunade koosluses mina küll probleemi ei näe, kui koorumine on ajastatud ühele ajale. Ise olen ära katsetanud ja mingit jama polnud, kuna nende munade vajadused haudel on sarnased - lihtsalt paar esimest päeva vuti mune ei keera (sellega pole Sul vist ka probleemi, kuna inkubaator manuaalne) Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
lilleke




Female
Postituste arv : 12
Age : 62
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 30/06/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty02.03.11 20:47

Tänan Smile
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty03.03.11 1:10

Olen ise ka ühes inkubaatoris hoidnud võrdlemisi palju erinevate lindude mune(hani, kalkun, part, pärlkanad, kanad ja vutid) ja ei näe nurisemiseks põhjust. Seda olen teinud ka ühel väga lihtsal põhjusel, kuna mul pole lihtsalt aega hoida 1 kuu inkubaatorit töös hanemunadega, teine kuu kalkunimunadega, kolmas kuu pardimunadega, peaaegu terve neljas kuu pärlkanade munadega, siis veel teha kanu ja vutte, meie suvi pole lihtsalt nii pikk, et seda saaks teha. Võtame asja loogiliselt - kana haudub välja oma tibud 21 päevaga, samas saab kana edukalt hakkama ka pardi, hane, pärlkana ja teiste munade haudumisega kui tal vaid nii kaua püsivust jagub. Siit ka küsimus, et kui palju siis kana erinevate munade haudumise ajal oma temperatuuri ja niiskust pesas muudab ja kas ta üldse aru saab, et tal teise liigi munad all? Teen siit ühe lihtsa järelduse, et kui inkubaatoris hoida keskmist temperatuuri ja niiskust, saab ka masinast kenasti oma tibud kätte, olen seda ise palju kordi katsetanud ja täiesti rahule jäänud. Ja nagu kana ei tõsta oma tibusid pesast välja, et teised ka kooruda saaksid, nii lasen minagi tibudel ikka inkus kooruda ja ära kuivada, enne kui masinast välja tõstan. Minu soovitused esmainkubeerijatele on kui vähegi võimalus, siis laske mõni kana, part või hani haudele ja jälgige kuidas nad käituvad, nii saate suure hulga teadmisi ja võite neid teadmisi oma masinaga inkubeerimise juures edukalt ära kasutada. Kuivadest raamatute teooriatest jääb siiski väheseks(eriti kuna neid on nii- ja naapidiseid), praktika on see, mis arendab. Julget katsetamist! Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty03.03.11 1:30

Naki sulle küsimus, mida sa mõtlesid selle kesmise temperatuuri ja niiskuse all? Ehk oled nii kena ja tood näite, endalgi huvitav teada. Tänud
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty03.03.11 7:50

Mina kasutan Kvotskat, seisva õhuga inkubaatorit, kus ise tuleb ka mune pöörata. Praktika tulemusel olen sobivaks kasutusvahemikuks saanud temperatuuri 37.7-38.3, sellest allapoole on olnud vähe ja üle natuke palju võitu. Viimasel ajal olen üldse veidi laisaks läinud ja panen kohe keskmise peale 38,0 ja seda inkubeerimise ajal ei krutigi rohkem. Niiskuse reguleerimise võimalust sellel masinal ka ei ole, ettenähtud kanalid inkubaatori all on veega täidetud ja veelindude mune saab ka sooja veega kastetud inkubeerimise jooksul, sellest on täiesti piisanud. Iga masin on kindlasti erinev ja esimestel katsetustel peaks palju tähelepanekuid tegema, ka munade paigutus on erinevate munade koos inkubeerimise juures tähtis, minul on välimine ring olnud suuremad munad ja seespool väiksemad munad.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty03.03.11 20:37

Aitäh, Naki, asjalike ja julgustavate postituste eest.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty06.03.11 0:13

Juurdelisatud 15 munast koorus 11 täiesti tervet tibu!!

2 tk olid viljastamata ja 2 olid varajases eas eluvõimetud.

Olen tulemusega rahul.

Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty20.03.11 21:24

Räägin oma viimasest kogemusest. Inkubaatorisse (R-com 20) panin korraga vuti ja pekingi pardi munad. Temperatuur 37,7 ja niiskus 50%, 15. päevast niiskus 65%, temperatuur ikka 37,7 ja automaatne keeramine välja lülitatud, pardimune keerasin 3 korda päevas käsitsi ja pritsisin mõlemaid mune. Vutid koorusid 100 protsendiliselt 17-18. päeva jooksul, see on minu parim hautamise tulemus. Vutimunad olid kogutud 3 hautamisele eelneva päeva jooksul ja viljastatus oli 100% (4 ema koos 1 kukega). Eelnevatel hautamistel olen niiskust 70% peal hoidnud ja osa vutipoegi pole suutnud kooruda. Tundub, et 65% on optimaalne.
Pärast vuttide koorumist lülitasin automaatse pööramise jälle sisse ja niiskust alandasin 60%-ni. 26. hautamispäeva algul automaatne keeramine välja lülitatud ja niiskus 70% tõstetud. Temperatuuri 37,7 pealt alandada ei plaaninud, kuid selgus, et sellel temperatuuril inkubaator ei suutnud 70% niiskust säilitada, seega alandasin temperatuuri 37,3-ni. Pardimune jahutasin tõstes nad inkubaatorist välja 14.-25. päevani. Parditibud koorusid samuti 100 protsendiliselt. Ühtki poega ei surnud munasse. Olen tulemusega täiesti rahul.
Kõik koorunud vuti- ja parditibud on elus ja kasvavad jõudsalt.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty21.03.11 6:22

Tubli oled cheers
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty21.03.11 6:53

Mul see lõbu kanatibudega nädala pärast ees:) Nagu ootaks jõule!
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty21.03.11 7:20

Kallid linnuhuvilised, Te ei kujuta ette kui hädavajalikud on Teie nõuanded siin!
MÜTS MAHA ! cheers
Vahel tahaks selliste huvitavate teemade juurde kohe ``linnukesi`` lisada, et vat siin oli vajalik ja huvitav teema, et hiljem kui vaja, kohe siit keskonnast selle üles leidaks, ilma et peab kõik läbi lappama.

Jõudu tibutamisel!
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty21.03.11 19:20

Kriitika on täiesti asjakohane isegi enda kirjutatut on vahel raske leida."Otsi" kasutamine on suhteliselt nigel.Mis teha ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty22.03.11 8:17

See "linnukese" panemise võimalus on siin foorumis ju täitsa olemas. Vajutad vastava teema alguses linki Actions ja siis valid "Add to your favourites". Ja hiljem saab neid äramärgitud teemasid vaadata, kui võtad Profiil ja siis Favourites.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty22.03.11 22:42

Juhhuuuu!!!!! ja toimiski...
Tänud
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?   Kas lisada mune inkubaatoris olevatele? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas lisada mune inkubaatoris olevatele?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Hane-ja kanamunad koos inkubaatoris
» Niiskus inkubaatoris
» imed inkubaatoris
» Hanemunade haudumine inkubaatoris
» Hane munad inkubaatoris

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: