KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest

Go down 
+10
kerstinoltjan
malvekas
sannu
troll
Kitsehiireke
giisu
kiisu
Janno
Buntik
Koidula-talu
14 posters
AutorTeade
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty03.08.10 23:56

Meil selline tore situatsioon, et üks kana võttis kätte ja hakkas hauduma Laughing Ta küll esimest aastat (esimesi kuid) munev kana scratch Ei tea, mis sealt munadest tuleb ja kas üldse miskit asja saab...aga istub truult pesal ja kägiseb ainult, kui tema ette sahkerdama minna Smile
Lastel põnevust kuhjaga lol! ja ega ma isegi targem ole, käin passimas teda Embarassed

Midagi asjalikku mul öelda/küsida ei olegi, niisama jagan oma erutust sunny sunny sunny
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty04.08.10 5:49

Minu meelest on see nii lahe. Ma ootan juba viimane aasta, et keegi haudele läheb. Exclamation Tundub, et minu kanadele meeldib vaid õgida ja muneda. Ja emmeks ei soovi keegi saada. Sad

Loodan, et minu õuele saabub ka kord õnn hauduva kana näol Razz
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty07.08.10 4:28

Meil siis üks kana jäi juulis haudele(kana sai ostetud läbi selle foorumi olustvere lähedalt maikuus) ja alla sai pandud siis 10 muna aga välja tuli vaid 3 tibu aga sellegagi tuleb õnnelik olla.üks must,pruun ja hallikas.No loodame,et kõik tegelased oleks ikka kanad.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty11.08.10 20:19

No nii. Jõudsingi ära oodata. Minu noor 1,5 kuud munenud hall kana otsustas haudele jääda. Mingit eelpodisemist või ploksimist ma küll ei täheldanud. Üleeile õhtul ronis pesale ja jäi istuma. Panin talle siis ühe väikse muna alla. Hommikul oli tädi pesalt maas ja ootas söögipoolist. Muna oli maha jahtunud. Kuna olin eile sõidus, siis edasist tegevust ma ei tea. Võin vaid aimata. Igal juhul istus tädi kell 19 õhtul truult pesalt ja soojendas lisaks veel kahte muna. Minu ilmumise peale ajas end puhevile ja urises. Jätsin talle need muna alla.Munad olid soojad. Täna hommikul oli ta ilusti pesal. Käis 20 mintsa söömas ja tagasi pesale.

Paluks nüüd abi edasise tegevuse juures. Kas peaksin ta eraldama teistest? Üks kana käib veel sinna pessa munele.
Kas liigutamine mujale, näiteks keldrisse tühja tibuboxi oleks mõtekam?

Ühesõnaga, kõik mõtted oleks teretulnud.

Tagasi üles Go down
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty11.08.10 23:12

Kui sa ta teise kohta viid ei pruugi ta pesale jääda.Mina eraldasin hauduva kana teistest lautas puukastiga,Kord päevas kergitasin kasti ja lasin ta jalutama.Iga kord ta ei tulnud pesalt.Siis kui tibud koorusid viisin ta eraldi aeda.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty11.08.10 23:46

Enamus munevad sinna kus nad magavad, ehk siis koerakuudist kahetoalises elamus. Aedikusse on paigutatud veel 3 pesakasti. Kana jäi haudele kõige ülemisesse, kuhu tema ja veel üks kana munemas käisid. Hommikul oli tal 3 muna all. Tuli sööma. Kuid sel ajal läks üks teine kana sinna munele. Tema muidugi ronis ka sinna juurde. Kuid tundus, et midagi läks valesti. Igal juhul vahetas ta pesa ja kobis alla korrusele. Mul olid sinna pessa pandud 4 tänast muna. Tõstsin siis ülemised ka sinna alla. Hetkel on tal 9 muna all. Katsin alumised pesad plaadiga. Ta saab sealt vajadusel välja ja sisse. Teistele pole need pesad meeldinud, seega ehk nad ei tüüta teda.
Kana on suur, kuid nagu ma näen, ei oska ta kõiki mune enda alla korjata. Seega, vaatame, mis asjast tuleb Very Happy
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty14.08.10 0:39

Ma jagan ka veidi rõõmu... Minu kanalast ostetud aasta munenud kana jäi ka haudele. Esimene kord läks miskit nihu st kõik munad hakkasid arenema aga mingil hetkel oli areng seiskunud. Maha nad jahtuda ei saanud, kuna kana oli tubli, pigem siis juba ülekuumenemine nende ülikuumade ilmadega. Igaljuhul... kana ei jätnud jonni... istus ja istus edasi... seega andsin talle teise võimaluse. Panin alla uued munad ja nüüd ootan-vaatan kas seekord midagi õnnestub.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty19.08.10 8:28

No nii, tädi istub siiani pesal. Käib vaid hommikuti söömas. Kui kõik hästi läheb, siis 1 septembri paiku peaks keegi kooruma ka.
Hoian igaks juhuks inkubaatori valmis, et kui mammi otsustab mingil hetkel: "Aitab", siis võtan juhtimise üle Laughing
Täna sadas päeva otsa vihma ja ma ei märganud kordagi, et ta liikumas käiks.
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty19.08.10 21:08

Mul läks kalkun koos ühe eelmise aasta äntukaga korraga hauduma. Nüüd istuvad kõrvuti pesadel ja vahel vahetavad neid. Ei tea, kas läheb meelest ära kumbal pesal enne istus, kui sööma läheb Smile , aga vahet pole mõlemal on 10 kanamuna all. Ootame, vaatame , mis tuleb.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty31.08.10 17:59

Täna on 1 september ja tibude koorumise päev. Läksin hommikul seltskonda aedikust välja laskma. Hall kana seekord sööma ei tulnud. Mõtlesin ju siis on teal keegi juba olemas. Panin käe õrnalt tiiva all, aga sealt vupsas välja üks musta täpiga kollane peanupp. Razz Laughing
Tuppa tagasi tulles oli näol Mona Lisa naeratus... see kana emaks saamine on ikka tõeliselt ime. bounce
Tagasi üles Go down
troll




Male
Postituste arv : 13
Age : 70
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 18/08/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty31.08.10 18:19

Väga huvitav,minu kanal koorus eile kolm poega kaks valget kummalgi must täpp pea peal ja üks must valge rinnaga,munad said alla pandud pruunid.Buntik need tibud on sinu kukkede järglased.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty31.08.10 19:25

Palju õnne! Siis on kuked tegijad Razz
Minul on siin üks direktori nimeline kukk. See karjatab oma 8 kana ja leiab igasugu peidikuid kuhu kanu meelitada. Nüüd siis meelitas kanad trepi alla munele. Mul on selline karvane tunne, et üks kana tahab veel mammakas saada.

Mammaks saamise soov on ikka sama kana järglastel. Peaks seda liini aretama hakkama.
Tagasi üles Go down
troll




Male
Postituste arv : 13
Age : 70
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 18/08/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty31.08.10 20:08

Minu kanal koorus ainult kolm tibu,tahaks homme nädala vanuseid juurde osta.Küsimus ainult selles,kas kana omaks võtab?Mina leian pidevalt aiast pesasid kus paarkümmend muna sees,rohkem ühte kohta ei mune ja otsivad uue koha .Nüüd hoian lõunani kinni ja siis lasen alles lahti.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty31.08.10 23:20

Ma tegin ka alguses nii kui munemist alustasid. Noorte värk, ei tea kuhu võib pudeneda Rolling Eyes Nüüd lasen hommikul välja. Kukk on selline pesapunuja ja meelitaja, et kohe nalja teeb. Täna ajasin nad aiamajast välja. Mul on seal heinad sees poolest majast. No ja kukk kohe heinte otsa ja ikka pesapunumis häälega tibisid meelitama Laughing Välisust lahti ei saa jätta, sest kukk toob naised majja ka.
Kukk on ise väiksemat sorti, sama suur kui kanad, aga tegija. Siinkohal võin küll ütelda, et suurus ei loe Laughing
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty02.09.10 0:23

Kana saak 6 tibu Razz Kaks, mis olid hiljem munetud ühe teise kana poolt panin inkusse, kui sealt keegi tuleb, siis üritan lisada kanale. Kui omaks ei võta, siis hakkan ise emmeks :-)
Tagasi üles Go down
troll




Male
Postituste arv : 13
Age : 70
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 18/08/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty02.09.10 23:00

Tõin 12 kaheksa päevast tibu juurde,kana võtaks omaks aga tibud ei oska midagi teha ,kana kutsumise peale ei reageeri,all ei oska olla,kaks kõige ilusamat külmus juba ära.Hakkan nüüd habemega emmeks,panin tibud karpi lambi alla.
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 53
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty03.09.10 6:50

Tegial Juhtub ikka Sad Kuid ega tibudel pole vahet kas mammal on habe või ei pea-asi et soe,kuiv ja bugu täis Wink .Selleks ongi see koorumis kapp mull ja on endal ka kindlam et tibud sooja,kuid oleks järgmisel ööl külma ja pimeda kätte jäänud,sest oli voolu katkestus 9tundi ja ise olin tööl terve öö affraid .Tibudel vedas et ära kolisid.Jõudu ja kannatust edaspidiseks TROLL Cool
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty03.09.10 19:26

Mina panin suvel ka oma mini kanale lisa tibusid juurde.Alguses oli küll lootusetu,et inku tibud emale ei reageeri aga asja sai.Kuna kana ise väike ja 12 tibu oli ,koos ta oma välja hautud tibuga,siis üks ei mahtunud tiiva alla ja jahtus maha.Teised on nüüd ilusad tugevad linnud,küll noored aga ema hoolt saanud.Harjutasin inku tibusid ema juurde nii,et päeval olid emaga ja ööseks viisin igaks juhuks tuppa,et ära ei külmuks aga lõpuks said oma uimasusest üle.Kanaema ise on rahulik lind,ei tulnud kallale,kui tibusid katsusin.Vastupidiselt äntukale,kes kohe nokkima kukkus. Smile
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty07.09.10 19:08

Jätkan oma jutuga. Inkubaatorisse pandud kahest pruunist munast koorus üks tibu 5ndal. Seega 4 päeva pärast teisi. Sai tibu kanaemale alla pandud. Kanaema võttis omaks kuigi oli tegemist päevase kellaajaga. Tibu ise tuli väga huvitav. Hari on selline nagu ta emal, madal, lihav ja laineline, nagu noor kukeseen. Lisaks on tal karvased jalad.
Teine tibu hakkas kooruma täna öösel. Kahjuks ei suutnud ta ise kooruda ja suri muna sisse, suutmata isegi auku teha. Hari oli tal ka selline madal, aga jalad karvased polnud.

Teised on hästi tegijad ja mamma tubli. Kollane asjatab enamuse ajast mamma kukil.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty21.09.10 17:40

meil siis tegi tiukre väikse üllatuse kui salaja haudus 8 munast 6 tibu välja.3 siis tiukret ja 3 suuremat tegelast.selleks hooajaks peaks vist hadumise teemaga kõik olema
Tagasi üles Go down
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty21.09.10 18:45

Vaatan, et minu algatatud teema, aga järge ma ei olegi kirjutanud Smile Parandan selle vea kohe!
Lisaks ühele haudujale kolis ka teine kõrvale hauduma! Teised kõik käisid alla juurde munemas ja ma olin nendega püstihädas! Rumal algaja, nagu ma olen, võibolla oleksin pidanud haudujad teistest eraldama? Igatahes üks must tibu neil kahepeale koorus! Käisid kahekesi selle tibuga jalutamas lol! Ühel õhtul enam tibu ei olnud:( Ei teagi, mis temast sai ????? Sad Loodan, et sel aastal keegi rohkem hauduma ei hakka - kui hakkab, siis mina enam ei lase - kevadel võivad katsetada uuesti!
Nii et meie esimene katse/kogemus ei läinud just kõige paremini.

NB! Kus viga näed laita, seal tule ja aita! lol! Võite julgelt mind õpetada ja kommenteerida Very Happy Ma tahan ise ka, et järgmine katse paremini õnnestuks!
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty22.09.10 5:39

Hauduv kana tuleks jah igaks juhuks ära isoleerida nii, et teised mune alla poetada ei saa. Ja meie oleme oma kana emmed koos tibudega puuris või aedikus hoidnud. Siis pole ohtu, et mingid röövloomad vaesed tibud ära röövivad...või teised kanad liiga ei tee Very Happy Siis kui tibud piisavalt suured, lubame nad välja
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty22.09.10 17:57

Meil kalkun nüüd käib uhkelt kaheksa kanatibuga mööda õuet ja fööniks tuli ka lauda pealt alla oma kuue salaja hautud tibuga Very Happy
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty05.11.10 6:50

Nüüd siis aega mööda läinud...
Minu haudujast puurikanast sai emme paar päeva enne esimest septembrit. Alla pandud kümnest munast tuli välja neli. Kaks muna lõhkus ta koha haudumise alguses ära - vist olid nõrga koorega. Üks oli puhas mäda muna ja ühel tibul oli areng peatunud.
Hetkeseisuga on tibud veidi üle kahe kuu vanad. Nad on ilusad ning ma ei julge veel siiani kõvasti hingata, et äkki veel juhtub midagi.
Kana on siiani tubli - õpetab tibusid nii kuis oskab. Pole veel (üllatusena) uuesti munele hakanud. Tunub et kuldaväärt kana sain!!! Niisiis pole need puurikanad nii hullud midagi.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty05.11.10 7:53

Minu kana lõpetas oma tibude kantseldamise 1 kuu ja 3 nädala vanuselt. Sööma enam ei kutsunud, aga minema ka ei ajanud. Seega elavad solidaarselt koos, tibud hoiavad ikka emme lähedale ja söövad koos. Kuigi emme muneb juba ilusaid roosasid suuri mune Razz

10 munast koorus 7 (6 kana all, 1 inkubaatoris). 3 kukke, kõigil tutid peas nagu issil. 4 kanatibu. Minu tähelepanekud. Kanaema all koorunud tibudel on lihtsam kooruda, sest munakoor muutub rabedamaks. Tõenäoliselt on kana kõhunahk eraldab midagi, mis rabestab koort. Loomaarst, kelle juures ma oma koera ja kassidega käin, on pärit vutikasvatusega tegelevast perest. Nemad lisasid inkubaatorisse koorumise ajal piimhapet, see teeb koore rabedamaks ja koorumise lihtsamaks. Sellest, tõenäoliselt, vähemalt üks faktoritest, teeb tibud tugevamaks. Nad ei kuluta koorumiseks palju energiat.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty06.11.10 5:41

Ei usu, et kana nahk midagi eraldab. Arvan, et koor muutub rabedaks pigem hõõrdumise tõttu. Kana ju liigutab end munade peal. Ta käib vahete-vahel ära, ilmselt supleb liivavannis, siis läheb liivaste sulgedega munade peale. Olen kuulnud, et kõva koorega inkubeerides soovitatakse neid koorumise lähenedes liivapaberiga hõõruda. Kana teeb seda ise. See on minu teooria.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty04.12.10 5:06

Täna, 4 detsembril, otsustas sama kana uuesti haudele jääda. Eelmisest koorumisest on möödas 3 kuud. Istub nagu suur kohvikannusoojendaja ja ainult õelutseb. Kui silitada tahan siis uriseb ja nokib. Panin talle brama munad alla. Kuna mul on hetkel munejatel noor kukk, siis viljastuse % on suhteliselt madal. Kui kõik hästi läheb, siis seekord tulevad mul jõulutibud Razz
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty25.12.10 5:15

No nii, jõulutibud olemas. 9 tervet ponksu tibu.
Ema Brama, Isa Faveroll+Brama ristand ja (Orpington Splash).
Pojad: Hallid, Mustad,Kollased, Beezid, jalad karvased, habemed ja 5 varvast. On ka tavavarbakogusega ja habemeta tegelasi, kuid karvasus on esindatud kõikidel. Mõnel on seljal ristiämbliku muster. Igal juhul, igati lahedad tegelased ja lõppkokkuvõtte saan teha vaid siis,kui nad pesast välja ronivad.

Teine uudis veel. Brama otsustas mammaks hakata. Sai talle 6 hanemuna alla pandud. Vaatame, mis asjast välja tuleb... Paar päeva on küll truult pesas istunud. Munad kaetud. Koorumine peaks langema jaanuari kuu teise poolde.
Tulemused siisjooksvalt siia.
:-)
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty25.12.10 9:19

Ja veel tähelepanekutest munakoore suhtes. Mingil hetkel muutuvad kana all olevad munad, nagu õliga võitatuks. Ilus oli vaadata läikivaid mune. Seega, midagi see kananahk ikkagi eristab, olgu see higi (rasunääre, happeline), aga tibude koorumine on kana all lihtsam.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty25.12.10 9:42

Minu oktoobris munema hakanud Äntu kana arvas, et nüüd külmal ajal on temal õige aeg hauduma hakata.

Istus eile terve päeva plastmassist pesamuna otsas. Täna hommikul jalutas ringi ja pesa oli külm. Panin siis ühe tänahommikuse ja ühe ühe päeva külmkapis olnud muna talle pessa. Seda nähes läks kohe uuesti pesale ja on seal terve tänase päeva istunud.

Laut on üsna külm - null kraadi ringis. Pesa asub soojusallikatest eemal ja seal on ilmselt paar külmakraadi. Kas sellistes tingimustes on üldse mingit võimalust, et asi tulemuslikult lõppeks? Või oleks mõistlik püüda ta sellest haudumise plaanist loobuma panna? Ise mõtlesin, et äkki peaks ta kastiga tuppa tooma, et las haudub siin.

Muidu tore oleks küll, kui tibusid saaks. Kukk peaks meil sinise muna geeni ka edasi andma. Aga ta oleks võinud ju kevadeni oodata. Ja ega ma ei tea, kas munad viljastatudki on. Kukk oli meil ju kaua aega siuke äpu ja kartis kanu. Nüüd alles viimasel ajal on julgemaks muutunud ja olen näinud, et ajab kanu taga ja püüab selga hüpata.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty26.12.10 5:22

Minu kanad on +12kraadi juures, seega tibudel pole ema all probleeme. Täna käisid juba tiiva alt väljas, siblisid sööki.
Brama istub vapralt,täna juba 4s päev.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty14.01.11 10:03

Ma lasin oma kanal mõne päeva laudas neid kahte muna haududa. Siis vaatasin, et sellest ei tule vist midagi välja. Ta käis üsna pikalt pesalt ära ja kuna laut on külm, siis katsusin, et munad lähevad täitsa külmaks selle ajaga. 28. detsembril tõin ta tuppa kasti ja panin uued 4 muna alla. Jätsin need eelmised 2 muna ka igaksjuhuks talle alla, aga olin kindel, et ega nendest midagi ei tule. 31. detsembril panin mõned selverist ostetud vutimunad ka alla, aga need ta astus katki, üks vist on terve veel.

Kana toas kastis ilusti haudus. Kord paari päeva tagant käis kakal. Süüa muud ei tahtnud kui ainult teri. Vett jõi ka.

Aga täna kuulsin kana juurest piiksumist ja tuleb välja, et neist 25ndal detsembril alla pandud munadest on siiski üks tibu koorunud Smile


Mõned küsimused oleks mul ka:

Tegin keedumuna kahvliga peeneks ja panin kana juurde, et tibu süüa saaks. Aga vana kana sõi selle ise kõik ära. Kas ma peaksin tibu pärast muretsema ja vaatama, et ta ikka süüa saaks? Või jätan selle nende mureks ja nad saavad ilma minu abita paremini hakkama?

Kas see, et munad on pandud kahes jaos kolmepäevase vahega, võib probleemiks osutuda? Kas juba koorunud tibu või veel koorumata tibud võivad seetõttu kana poolt hooletusse jääda? Praegu ta igaljuhul istub küll veel ilusti munadel. Aga ei tea, kas ta viitsib veel kolm päeva oodata, kui üks tibu juba käes.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
merx
Noorlind



Female
Postituste arv : 53
Age : 63
Asukoht : Rapla
Registration date : 05/02/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty14.01.11 22:41

Mina oma vähesest praktikast võin seda öelda,et kana istub ilusti pesal edasi,kui osa tibusid koorunud on ja neid veel koorub.Mul istus veel nendel kahel munal,mis olid viljastamata,lõpuks võtsin need alt ära,kahju hakkas kanast,kes muudkui sättis neid mune(see võis olla umbes 25-ndal haude päeval).Sellest järeldades arvan,et ta haudub ka need hiljem pandud munad välja.Tibude söögist nii palju,et ma olin ka täiesti paanikas,et mida neile süüa anda.Keedumuna söötmisest nii palju,et mul tegi kana sama moodi,et sõi selle ära.Mina panin tibudele tibu toitu (kui esimene tibu koorus,panin nende pesa äärde),aga kana tegi ikka nii,nagu tema tahtis.Lõi toidu küna äärest kõik ära ja kutsus tibud putru sööma. Laughing Ma arvan,et ära ka üle muretse,kana ei jäta lapsi söömata Razz
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty15.01.11 6:31

Ideaal variandis peaks lind ära tundma munad millest pole lootust järglasi saada ja need hülgama.Kana tibude söögi söömist ei saa ega tohi keelata kuna see on ka söömisõpetus.Partidel kasutasin sellist kavalust et põhilise tibude toidu panin karbi alla mis oli keeratud põhi ülespoole ja üks külg lahti,tibud mahtusid sinna alla sööma aga ema sealt toitu kätte ei saanud.Esimestel päevadel söögu ikka koos.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty15.01.11 8:53

Meil kummalisel kombel on kanad jätnud haudumise pooleli, kui esimesed tibud on koorunud. Päris mitu korda oleme leidnud kana mamma lapsukestega pesast eemalt jalutamas, aga teised munad veel täitsa terved ja tibu sees elus.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty16.01.11 8:31

Admin kirjutas:
Ideaal variandis peaks lind ära tundma munad millest pole lootust järglasi saada ja need hülgama.
Aga praktikas istub ka plastmassist pesamuna peal Very Happy

Admin kirjutas:
Kana tibude söögi söömist ei saa ega tohi keelata kuna see on ka söömisõpetus.
Aga raske on õppida, kui tibu ise samal ajal tiiva all on. Tegin täna nii, et panin toidu pesa kõrvale ja tõstsin tibu tiiva alt välja. Kana hakkas sööma ja tibu vaatas pealt. Natuke aega vaatas, siis hakkas ise ka sööma. Aga süües tahab ta kindlasti ise jalgupidi söögi sees olla. Vett polnud ka muudmoodi nõus jooma, kui ainult jalgupidi veenõus.


Kana ise on muidu väga tubli. Haudub ülejäänud mune ilusti edasi. Ja tige ta ka üldse pole. Lubab nii ennast kui tibu katsuda. Aga kui tibu enda kätte võtan, tuleb pesast välja vaatama, mida ma ta tibuga teen. Uskumatu, et üks äntu kana nii tubli on. Eriti arvestades, et algul oli ta äbarik ja närviline, munemist alustas 3-kuulise hilinemisega ja vahepeal oli teiste kanadega tige ja nokkis nende sulgi.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty19.01.11 3:04

Täna hommikul koorus Brama kana all esimene hanetibu Razz bounce Ootan veel kahte. Krõbistamine käib, kuid koorumine võtab kindlasti kauem aega, kuna pole veel nokaaukugi. Laupäeval peaks hannud väljas olema.

Kuigi Brama on suur lind, siis üle 5 hanemuna ikka alla ei pane. Algselt oli mul 6 ja need olid vaevalt kaetud. 5ndal päeval nägin alles, missugune muna on viljastatud, missugune mitte. Sellega kana koormus vähenes. Alla jäi vaid 3 muna. Kuna algselt olid munad halvasti kaetud, siis 2 muna hakkasid edasi arenema 2 päevase hilinemisega. Siit ka koorumise vahe.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty21.01.11 21:22

Poeg teatas täna hommikul uudiseid kodust - kõik hanetibu on Brama kana all koorunud Very Happy Razz
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty23.01.11 21:01

Meil see esimene tibu jäigi kahjuks ainsaks Sad . Kanal sai istumisest isu täis ja jättis ülejäänud munad maha.

Ega see kana ja tibu pidamine toas väikses kastis pole eriti mugav. Kui kana haudus, oli lihtne. Aga nüüd on tal seal kitsas ja igav. Tahab siblida ja liiva sees püherdada. Kui tibule väikse nõuga toitu panen, siis kana hakkab siblima ja paneb toidunõule jalaga, nii et toit koos topsiga lendab nurka. Siis otsivad, kuhu toit kadus Very Happy . Eks ta tahab tibule siblimist õpetada. Ükskord jäi tibu ka sedasi talle jala ette ja lendas kaarega tühja toidunõu sisse. Aga ega mul pole neid kuhugi mujale ka panna. Laudas on liiga külm.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty25.01.11 6:51

Minu kolmest hanetibust 2 surid ära Sad Esimene hannu koorus ju teistest 2 päeva enne. Kana kõndis pesalt koos vanema pojaga minema ja jättis teised jahedasse. Lisaks suutis ta nende otsas ka tallata. Nii, et ühel tibul oli jalg pahupidi.
Rohkem ma ei eksperimenteeri teise linnuliigi munadega. Igale liigile omad munad...
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty14.02.11 21:57

Ma viisin oma kana lauta ära ja tibu jäi üksi tuppa. Kana oli väga närviline seal kastis. Rapsis ja tahtis välja pääseda. Ja ta tegi tibule ka haiget ja ei tahtnud teda enam söögi ligi lasta. Toksis nokaga tibu varbaid millegipärast.

Nüüd üle nädala juba eraldi nad olnud. Paistab, et mõlemad jäid selle otsusega rahule. Kui kana lauta viisin, hakkas kohe hoolega siblima ja suples pikalt tuhavannis. Tibule panin soojenduslambi. Magab selle all. Talle meeldib, kui inimesed läheduses on ja lärm ümberringi. Aga eks tal muidugi igav on. Peaks talle mõne sõbra otsima. Aga ega praegusel aastaajal pole vist nii lihtne tibusid leida.

Aga paistab, et tibust tuleb kukk. Nii et siniseid mune ei saagi Sad
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty14.02.11 22:28

Minu tähelepanekute põhjal, koorub esimesena alati kukk. Vähemalt minul on kõikide koorumistega sedasi olnud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest   Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest Empty

Tagasi üles Go down
 
Kana haudel - rõõm tulevastest tibudest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Hani haudel
» Pildid uutest tibudest
» Natuke uurimist tibudest/kanadest/kukkedest
» kanadel sulgimine
» kana ei mune

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: