KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kana ei mune

Go down 
5 posters
AutorTeade
Kaltsukubu
Tibu
Kaltsukubu


Female
Postituste arv : 22
Age : 53
Asukoht : Tartu vald
Registration date : 02/02/2013

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: kana ei mune   kana ei mune Empty20.01.15 4:26

Kana hakkas lonkama ja ma arvan ,et puusas mingi probleem, panin ta teistest eraldi, poputan hea ja paremaga ja nii juba kaks nädalat aga ta pole mulle selle aja jooksul munenud. Kas ta ehk stressab ,et teistest eraldi ,eile hakkas ka sulgi ajama ,koorus 18.03.14 ,ristand. Teiste juurest võtsin ta ära kuna need hübriidkanad lausa ronisid talle selga ja nokkisid peast ,et valus oli vaadata ,leiavad ka selle haige kohe üles. Ja tema oma haige jalaga eest ka ei jõudnud ära kablutada. Miks ta aga ei mune ?
Tagasi üles Go down
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty25.01.15 5:28

Kana tavaliselt ei munegi kui tal mingi tervisehäda on, vaid kasutab kõik toitained ära paranemiseks. Mina pole üheltki haigelt kanalt muna oodanud, aga paranedes on nad kõik uuesti munele hakanud.
Praegu on mul üks kana, kellel ühel jalal varbad oleks nagu "surnud", on lihtsalt lõdvalt ja ei tööta. Astudes paneb ta jala maha ja siis tõmbab veidike tagasi, et varbad sirgu saada ega jala alla kõverasse ei jääks ja neile peale ei astuks. Samas liipab sama kiiresti kui teised ja et ta muneb ka, siis arvan, et nii need varbad jäävadki.
Tagasi üles Go down
Kaltsukubu
Tibu
Kaltsukubu


Female
Postituste arv : 22
Age : 53
Asukoht : Tartu vald
Registration date : 02/02/2013

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty01.02.15 23:30

Tõesti, haigena nad ei mune ,sest nüüd on ta juba kosunud ja olen saanud juba 5 muna ,nüüd teine selline kössitaja juures aga ka ei mune ,ootame ja vaatame kuna tal siis eluvaim munemiseks sisse tuleb.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty17.02.15 19:16

Kui juba mitmes kana jalust ära on, siis tekib küsimus, et ega kukk nende jaoks liiga suur ei ole.
Tagasi üles Go down
Kaltsukubu
Tibu
Kaltsukubu


Female
Postituste arv : 22
Age : 53
Asukoht : Tartu vald
Registration date : 02/02/2013

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty18.02.15 22:19

Jah,ma kahtlustan ka ise ,et kukk võib olla veidi suur aga selle teise kanaga on selline lugu ,et kaka on täitsa vedel ja siis kui andsin kohupiima ja munakollast ,läks nagu enam-vähem korda aga nii kui lasin tavasöögi peale ,jälle nagu vesi. Aga ei kössita enam ja jalad on normaalsed all,aga mune ei saa.
Tagasi üles Go down
Kaltsukubu
Tibu
Kaltsukubu


Female
Postituste arv : 22
Age : 53
Asukoht : Tartu vald
Registration date : 02/02/2013

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty02.03.15 7:04

No tule taevas appi aga see kana kes mul siin erisööda peal on jaanuari lõpust, ikka veel ei mune ja leidsin kaks nädalat tagasi veel ühe kes pole ka munema hakanud eraldi olles. Teised kanad ,neid on 83 munevad kamba peale 60-65 muna päevas aga need kaks jooksevad ringi ,teevad sigadusi aga ei mune ,endal pool lauta käes, hein ,põhk siblatakse hommikuks laiali jne.jne. Ootan veel kaks nädalat ja siis potti...Omast arust ostsin nad veel eelmine kevad black copper marani tibudena 10 tk, sellest 7 kuked ja ainult üks annab nädalas 2-3 tumepruuni muna ja asi vass, suured tõukanade müüjad siin Eestis küll. Keegi ostis minult veel b.c. marani nime all ühe kuke ära,loodan ,et tema minus pettuma ei pidanud ,äkki ikka on kukk tõutunnustega. Olen endiselt väga rahul kaks kevadet tagasi Kopraonult ostetud tibudega ,kõik olid ilusad kirjud terved ristandtibud .Kaua võib kana dieedi peal hoida ,äkki on endid kuidagi üle söötnud ?Ja mis on üldse kanadieet ?
Tagasi üles Go down
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty02.03.15 21:08

Sellepärast mina tibusid ei ostagi, et ei tea, mis sealt saab. Ise ostsin ühe siinse kasutaja käest suvel 4 maransi noorkana, 3-kuused olid. Aga ei teadnud ma siis veel, kuidas kolmekuusel elukal vahet teha, kas kukk või kana ja algajal on ju lihtne nahka üle kõrvade tõmmata, nii et sokutas tahtlikult mulle 2 kukke. Teised kaks olid küll kanad, aga munema hakkasid kreemikaid mune. Nüüdseks teen juba paremini kukel ja kanal vahet ja noorematelgi isenditel, kahjuks aga tõugu kindlaks määrata ikka ei saa ja selle koha pealt tuleb hea usu peale minna.

Milline see "dieet" sul välja näeb, mida nad täpsemalt söövad? Praegu ongi kehva aeg, ilmad veidi soojemaks lähevad ja päikest rohkem tuleb, siis peaks ikka munema ka hakkama, kuigi saan aru, et terve aasta oodata, kunas kana suvatseb munele hakata, on ikka pikk aeg küll. Mul endal hakkas tiukre ka jube hilja munema, koorus teine märtsi alguses, aga munema hakkas novembri lõpus alles. Olen aru saanud, et marans vist ei olegi kuigi kõva muneja kuna ta kasvatab liha ka.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty02.03.15 21:56

Noorlinnu jutust kajas läbi,et tema ei osta tibusid,kuna ei tea,kas ka tulevikus munevad.Mina ostsin eelmine kevad Sakala tibusid,halle ja pruune,esimesed munad tulid juba nelja kuuselt ja ainuke probleem,et osa muneb kahe rebuga suuri mune.Ei ole minu kanadel kalleid jõusöötasid,vaid naaber talust vilja-helbed ja keedu-peet,kartul,porgand,munemisega oli jaanuaris natuke kesisem.kuueteist kana kohta saan iga päev tavaliselt10-14 muna.Kanad on saanud talv läbi iga päev ka õue nii palju kui tahavad.Päikest teie päevadesse..
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty02.03.15 22:12

Oma valikutest pooldan ma seda inkuga vaheetappi.Mis puutub tahtlikusse tillikasse,siis päris nii vaadata oleks asja nats ebaaus.Juhus on pime ja kui oled võtnud käija tee siis pead arvestama ka kulude ja altminemistega.Igasugu asju on ette tulnud-eriti kui pole mingeid spets erialaseid kogemusi.Sai hangitud mingid super puper kalkunid.Pidid kasvama nii,et kasvamismühin ei pidavat laskma magada.Peale poolt kuud hakkasid vaikselt koolema.Ma enam ei toonud isegi labidat metsa äärest ära ja teinekord sai juba isegi auk ette kaevatud.Samas ei juhtunud kohalike ja kodukootud lindudega midagi.Neelad lihtsalt mõru pilli alla ja -elu läheb edasi.Minul pole siiani siinse seltskonnaga küll mingeid selliseid olukordi olnud kus peaks hakkama tatti pritsima.Eranditult kõik kellega olen suhelnud on toredad ja abivalmid inimesed.Ja kunagi pole tulnud pähe mõtet loobuda.Kes ei riski see shampust ei joo.
Tagasi üles Go down
Kaltsukubu
Tibu
Kaltsukubu


Female
Postituste arv : 22
Age : 53
Asukoht : Tartu vald
Registration date : 02/02/2013

kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty30.03.15 6:33

Nii,vahepeal on siis hulk vett merre voolanud aga minu n.n.marani kana ikka ei mune ja tundub ,et see haige jalaga kana ei suuda ka karjas enda eest seista, kui keegi julge külla tuleb ,lasen supiks teha ,mõlemad. Ju siis jalg ikkagi puusast väljas, sest ta ei söö eriti, aga kössitaja pole ,lihtsalt lamab maas kogu päeva ,nad on teistest eraldi ,nii kergem jälgida neid. Lootus sureb küll siin viimasena.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kana ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: kana ei mune   kana ei mune Empty

Tagasi üles Go down
 
kana ei mune
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Miks kanad ei mune?
» Kanad ei mune
» peidavad mune

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: