KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munade valik inkubaatorisse

Go down 
+2
marjuh
Kutu-Piilu
6 posters
AutorTeade
Kutu-Piilu




Female
Postituste arv : 3
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 19/04/2010

Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty19.04.10 9:58

Kas kuidagi on võimalik selekteerida viljastatud munade hulgast välja kukk-tibu algeid sisaldavaid mune ja jätta alles ainult kana-tibude omad? Loogika ütleb, et ilmselt see kodustes tingimustes võimalik ei ole (ehk vaid laboris), aga äkki siiski? Kunagi üritas keegi mulle selleks otstarbeks lampi (Ovoskoop?) müüa, aga ma ei olnud huvitatud..
Tagasi üles Go down
marjuh
Tibu
marjuh


Female
Postituste arv : 16
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 14/04/2009

Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty31.05.10 3:02

Kahju, et keegi pole siin õpetust jaganud. Mul on just sama küsimus, kuigi kana alla panemiseks... Eelmisel aastal tuli mitme kana peale kokku 25 tibu ja neist vaid 5 olid kanad. Vanaema õpetas, et teravatipulisemad munad on kuked, kuid praktika pole seda kinnitanud. Millised on teiste kogemused?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty31.05.10 3:14

Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty31.05.10 3:44

Kui see võimalik oleks, miks siis "linnuvabrikud" endiselt kukktibusid hukkavad?
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty31.05.10 20:01

Ma seda õhuruumi värki proovisin. Ovoskoopi mul pole, proovisin tavalise lambiga. Õhuruumi asukohta oli üsna keeruline kindlaks teha... Kasutasin ka sinna juurde seda ,et kanad kooruvad ümaramatest ja väiksematest munadest. 25st munast koorus 22 tibu. Kõik on praeu alles ja 12 nädalased. Minu hinnangul on mul viis kukke ja 17 kana. Millegipärast arvan siiski, et see suuresti juhus. Sel aastal sünnivad peaaegu kõik lehmvasikad ka... Aga kui mune on palju ei takista ju miski ka Teil valimist ja proovimist. Ega siis hullemini kui vastupidine vahekord kanade-kukkede vahel ikka minna ei saa...
Tagasi üles Go down
huviline
Tibu
huviline


Female
Postituste arv : 33
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 12/05/2009

Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty09.06.10 3:19

Mina sattusin eile taluvihikust lugema, et kanade saamiseks tuleb valida keskmisest väiksemad munad. Õpetus ütles,et kaaluda mingi kogus selle tõu mune,mida tahetakse ja siis valida keskmisest väiksemad munad. Siis pidi 10 munast umbes 8 kanad olema. Ise katsetanud pole Smile
Tagasi üles Go down
http://lutsutalu.wix.com/ee
Sponsored content





Munade valik inkubaatorisse Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade valik inkubaatorisse   Munade valik inkubaatorisse Empty

Tagasi üles Go down
 
Munade valik inkubaatorisse
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» koorumiseks teise inkubaatorisse?
» Munade peitmine
» Munade inkubeerimine.
» Munade niisutamine
» munade puhastamine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: