KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 koorumiseks teise inkubaatorisse?

Go down 
+2
fosse
kanalik
6 posters
AutorTeade
kanalik
Tibu
kanalik


Male
Postituste arv : 29
Age : 59
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 23/03/2012

koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty16.05.12 17:00

Juhtusin kuskilt lugema kellestki (ütleks täpsemalt, aga vaat see kahe s-ga paha haigus...), kel munad otse kana alt järjepanu inkubaatorisse rändavad. Iga muna saab kuupäeva peale ning kolm päeva enne koorumist tõstetakse need siis järjest teise, koorumisinkubaatorisse. Et nagu inkukonveier siis või nii. Kuis selline mõte tundub? On ehk keegi viimaks proovinudki?
Omal mul pole sellist plaani, lihtsalt huvitav tundus. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.e-aiand.com
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty16.05.12 19:19

Suhteliselt vilets mõte, et iga jummala päev keegi koorub ja siis kõik 100 tibu erinevas vanuses on. Nädalaste, kahenädalaste või 10-päevaste vahedega on see täitsa OK süsteem.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty16.05.12 21:35

See on väga hea industriaal-süsteem, muidugi iga päev ei panda uusi munasi vaid ikke nädali jägu saad koguda karpi ja seejärel panna ühe resti korraga. Haudumisinkubaatorisse peaks seega mahtuma 4 resti (nn kappinkubaator), see on siis seletatav vajamineva inkubeerimise kestusega. Haudumisinkubaatorit pidevalt pesta ja desoda ei ole tarvis, kuna seal ei kooruta. Koorumisinkubaatoris siis pidevalt niiskused temperatuurid teised, ja koristamisega on aega 4-5 päeva kui nädalane tsükkel käsil. See nädal sobib veel sellepärast hästi, et kauem ei soovitata haudemune säilitada. Kui haudemunasid tuleb vähe, saab koguda ja kõik ära kasutada; traditsioonilise batch incubator'i puhul peab ka neid mitu olema või lähevad osad munad raisku.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty16.05.12 21:38

No juba, otse kana alt on jama, tavaliselt samal päeval munetud mune ei panda masinasse. Ärge küsige, miks? Ma ei tea, aga olen lihtsalt lugenud ja ise ka sellest kinni pidanud Smile

Aga üldiselt jah - kui koorumiseks eraldi tõsta, ei tohiks hullu olla, kuigi enda elu teeb raskeks küll.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty16.05.12 23:21

Ma olen küll sama päeva vutimuna inkubaatorisse pannud ja igast munast koorus vutike.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty17.05.12 0:20

Mina olen küll pannud otse kana alt masinasse. Mis juhtub, ei tea, sest pole neid mune märgistanud. Seekord märkisin sellise muna ära, eks näha ole, mis juhtub.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: koorumiseks teise inkubaatorisse?   koorumiseks teise inkubaatorisse? Empty

Tagasi üles Go down
 
koorumiseks teise inkubaatorisse?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Munade valik inkubaatorisse
» Kanad peavad talveks teise lauta kolima.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: