KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanade sulgede kitkumine?

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade sulgede kitkumine? Empty
PostitaminePealkiri: Kanade sulgede kitkumine?   Kanade sulgede kitkumine? Empty08.10.15 10:20


Kanade sulgede kitkumine? SRJ8UBr

Mis on kana kitkumiseks sobiv vee temperatuur?

Lapsepõlves olen kõrvalt vaadanud, kuidas vana elukutseline lihunik siga tappis, seletas ja vastas igasugu küsimustele. JUba tema kinnitas, et kraad peab olema 0.5 kraadi täpsusega, et saada ideaalset tulemust.

Et teeks teema, mis oleks noorkana, broileri, vana kana, pardi, kalkuni, hane optimaalne vee temp. Katrin, ühes sulgimismasina teemas mainis 73 kraadi partidele. Ma ei tea kuidas on pardi sulg, kuid kanale on 73 liiast. Oleneb kana vanusest võiks olla temp. 63-66 kraadi (lambist pakutud), muu juba kõrvetab. Kui on õige temp ja hoida vaid parajalt vees, teeb õige tulemus pool tööd ära!!!

Idea
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanade sulgede kitkumine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade sulgede kitkumine?   Kanade sulgede kitkumine? Empty08.10.15 10:23

Arvamusi netist:

Kusagilt jäi silma temp. välp 62,77 - 70 C kuid lagi on 76-77 C see küpsetab juba hetkega (teeb rabedaks naha).

Ise olen teinud 63-65 ja klapib 100% !

Mina tean selliseid temperatuure: Kana 60-65 °C – 30-40 sek
Part 63-66 °C – 160-180 sek
Hani 70-72 °C – 120-130 sek
Faasan 63-67 °C – 70-90 sek
Kalkkun 51-54 °C – 80-95 sek


Sellel temperatuuril tuleb ka jalgade pealt nahk maha.

Jalad on nämmad. Mul neid hulgim sügavkülmas. Peab varsti hiina rooga tegema hakkama tongue emoticon

Ka nahk peab jalgaedlt maha tulema. Veelind ongi enamuses sulemasinates 63. Part 2 minti hani 3. Eks iga masin ja kraad erinev . Peab proovima.

Küsimus targematele.Kas hane puhastamisel on mingid erinipid? Mul esimest aastat 5 hanepoega kasvamas,kuigi mul endal juba selline tunne tekkinud,et süüa küll ei raatsi,tuleb vist maha müüa!

mul sama jama. Nendega läheb kõige raskemaks.

Mul on sel aastal 16 hane lihaks kasvamas tongue emoticon Mina jõule ei oota tongue emoticon

Lugesin hanede kohta ühest nõuka teatmikust, et vilnud kitkujal/lihunikul läheb 1,5h ühe hanega! Kuidas kommenteerite, me proovisime nii kuumas vees, kui ka kuivalt ei saanud seda tulemit.

Hane triigid/aurutad triikrauaga läbi märja lapi. Sulg tuleb väga hästi lahti. Nahk jääb ka terveks. Tulemus on like emoticon. Tegin eelmine aasta esimest korda (ka haned olid siis esimest aastat) ja 2 hane puhastamine võttis aega 3,5 tundi. Sel aastal on mõni hani rohkem "triikida".

Kui aega piisavalt venitada ja vaheltuseks koos kaaskitkujatega ka korralikult toopi panna ja mõni kitkujatest liiga sopsu jääb, siis vast venitab ka selle 1,5 tundi kuidagi täis. Hani ja puhta käsitööna on parematel ikka nii 20-30 minuti teema (sõltub natuke linnust) ja no kui aega üle 45 minuti kulub , siis järelikult palgaline ei kvalifitseeru ja ..........ja tuleb sobilikum amet leida. Miskit sellist on meil selle kitkumisega. Aga eks kõik alga ikka linnust, keeduvee temperatuurist, tehnikast ja kogemusest. Kasutame jõulude ajal 6-7 kitkuja teeneid ja.......aega läks, aga õiged inimesed sai leitud. See 20-30 minutit on ainult sulgede võtmine, soolikad on juba järgmise tegija teema ja 6-7 inimese peale on üks sepp, kes sellega tegeleb.

Tahaks olla kärbes kuskil seinapraos kui Janeki juures hanesid kitkutakse. Esimese hane viskasin ma poole kitkumise pealt sügavkülma, suvine aeg, kartsin, et läheb hapuks enne kui puhtaks saab. Jõulude ajal kakkusin lõpuni. Järgmistega tulin ma ikka toime, aga üle 2 hane päevas küll mitte...


Mina triigin! Kuna käed on üpris konksud, siis hane kitkumise peale läheb triikimistehnikaga 40 min. Rekord 7tundi 10 hane koos sisikonna eemaldamisega. Tiivasulgede eemaldamiseks toodi vesi ette. See jooksmine jäi õnneks ära. Ka muu segadus koristati minu tagant ära.

Mina olen ka triikinud- see ainus kord kui seda tööd tegin unsure emoticon Aga väidetav oskaja kõrval nii õpetas grin emoticon

Ega jah, ei olnud ka meil alguses midagi lõbusat ei hane ega pardiga ! No miskit sama nagu sinul Liina Elken oli. Aga eks harjutamine annab tulemusi. Väga oluline on, et linnud ei oleks sulgimises, kuigi viimasel ajal saame ka sel ajal hakkma, kui tegemist on kas sulgimise alguse või lõpuga, keskpaigas ei maksa üritada. Kui sulimisega probleeme pole, siis peamine on ikkagi vesi ja selle temperatuur. Oma praktikast teame, et pliidil või muul elaval tulel seda temperatuuri ikka õigeks saada on kunst ja kui saad, siis katsu hoida, et mitu hane läbi lasta. Keedad üle on nahk puru või kahjustused nahal, kui temp madalam, kisud nagu hull ja ka tagajärjeks ebakvaliteetne või lausa katkine nahk. Ka sulgede kitkumise tehnika on oluline, milliseid sulgi millist pidi kisud või kust lükkad lihtsalt pöidlaga. Kui ikka veelindu teed, siis tasub spetsiaalne keedukatel soetada, paned temperatuuri paika ja hoiab. Veelinnud lähevad meil kõik käsitööna, suletustamise masinaga teeme ainult kanalisi (supikuked, broilerid, pärlkana,faasan). Miks veelindu masinatega ei tee.......uh, see oleks liiga pikk jutt, aga kokkuvõtvalt : Klient on kuningas(restoranid) ja kuningas eelistab kvaliteeti .

Vanaema pani (kana/kuke)korraks keeva vette.Mina kitkun vette panemata.


Allikas: internet

Tagasi üles Go down
 
Kanade sulgede kitkumine?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanade hoiuruum.
» Kanade kohanemisaeg..?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: