KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanade hoiuruum.

Go down 
+4
fosse
Piret
jaaniraotu
ulaturo
8 posters
AutorTeade
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 9:20

Ruum, kus linde peetakse, peab olema väga puhta õhuga, sest kopsuhaigused on kerged tulema.
Muide heina ja põhku ei soovitata, just sellepärast allapanuks, et hakkab hallitama ja õhku tuleb hallitusseente baktereid.
Kui ruumis on ka liiga kuiv õhk, siis kanade siblimisel tõuseb samuti õhku kõiksugu sodi(väljaheited kuivavad kiiresti) ja linnud hingavad seda sisse.
Täna, sattusin peale, kui just üks kana möllas tuhavannis.No ruum oli lausa õrnalt hall(siil udus), viisin vanni välja.
Sellepärast panin siia sellise peatüki.
Võiolla on veel kellegil mingeid väga tähtsaid tähelepanekuid.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
jaaniraotu
Tibu
jaaniraotu


Male
Postituste arv : 41
Age : 59
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 10/04/2008

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Vale pealkiri.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 10:16

ulaturo kirjutas:
Ruum, kus linde peetakse, peab olema väga puhta õhuga, sest kopsuhaigused on kerged tulema.
Muide heina ja põhku ei soovitata, just sellepärast allapanuks, et hakkab hallitama ja õhku tuleb hallitusseente baktereid.
Kui ruumis on ka liiga kuiv õhk, siis kanade siblimisel tõuseb samuti õhku kõiksugu sodi(väljaheited kuivavad kiiresti) ja linnud hingavad seda sisse.
Täna, sattusin peale, kui just üks kana möllas tuhavannis.No ruum oli lausa õrnalt hall(siil udus), viisin vanni välja.
Sellepärast panin siia sellise peatüki.
Võiolla on veel kellegil mingeid väga tähtsaid tähelepanekuid.

Ruumi või hoonet, kus linde peetakse nimetatakse kanalaks või lindlaks, mitte kanade hoiuruumiks, juhul kui nad muidugi surnud pole. Peale õhu võiksid lindlas ka muud asjad puhtad olla.
Põhku(ka purustatud) oleme me aastaid kasutanud ja pole siiani probleeme veel olnud.
Aastatepikkustele kogemustele tuginedes olen jõudnud väga tähtsa tähelepanekuni,et sitt tuleb koos määrdunud allapanuga(olgu selleks põhk, turvas, saepuru või midagi muud) välja viia ja puhas allapanu tagasi tuua.
Jõudu sitaviskamisel!!!
Tagasi üles Go down
http://www.jaaniraotu.ee
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 10:48

Kanad möllavad talvel tuhavannis ja suvel liivaaugus. Tolm lendab mõlemal juhul ja pole neil kanadel häda midagi. Turvas tolmab, saepuru tolmab. Kui sellest tolmu teooriast lähtuda, siis peaks ju kanad suisa betooni peale jätma. Kanalas peab lihtsalt olema piisav ventilatsioon ja õhuvahetus.
Nagu eelpool juba öeldud, tuleb kanalas puhtust pidada, allapanu vahetada ja vajadusel kerge deso teha. Ja muide, põhk on kanadele igati meelepärane allapanu ja muutub pärast, sõnnikuga segatult, väga tänuväärseks väetiseks.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 11:58

Palun ärge pahaseks saage, ega ma ei pretendeerigi õpetama. Mul linnud alles kuu aega( kanalas, lindlas või mis iganes tal nimeks panna, algul olid nad mul koerte puurides). Minul ongi ajutine hoiuruum(ruum ta on ja hoian ma neid ka), sest kitsed ja lambad ka seal. Kevadel saab ehitatud neile ilus lindla,linnula(võibolla veel lõbusama nimega).
Siin saab küll suheldud privaatselt, aga tahakski rohkem arutelu foorumisse. Käin teistes linnufoorumites, just sellepärast , et leida oma küsimustele vastuseid ja tuua siia ka midagi arutamiseks.
Minul ei ole aastate, ega aastakümnete pikkuseid kogemusi ja oma linnukeste heaolu pärast ,küsin, uurin, puurin.
Puhtusepidamine on ju elementaarne, tänapäeval pole see enam mingi probleem(tehnika kõikjal).
Olen linnast tulnud maale elama ja minu amet ning linna elu on olnud hoopis vastupidine praegusele elule maal.
Vähemalt saavutasin arutelu alguse, just, just tahangi teada nendelt inimestelt, kes on pikaajaliselt juba linde kasvatanud. Muidu heietame siin linnavurled, algajad oma kandapidi.
Selle alapealkirja saab kindlasti ilusasti ära vahetada.
Allapanuga sai nüüd asjad selgeks, muide ise kasutan ka saelaastu(praegu),eks näe kui see aasta vilja maha paneme, saab põhku ka. Sitta loobin ma välja IGAPÄEV.
Ventilatsiooni kohapealt, tahaksin täpsemalt teada, mis ja kuidas oleks kõige parem.
Kullakesed, loodan, et kui ma ka aastakümneid linnukesi pean on mul niimõndagi algajatele õpetada.Foorumid ongi arutlemiseks.
KÜSIJA SUUPEALE EI LÖÖDA.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 12:11

Ka põrandatest võite kirjutada. Olen näinud valatud põrandaid küttega, siis ilma kütteta, muld põrandad, laud põrandad, mis veel.
Milline oleks kõige parem põrand?
Kuna tuleb teha võrguga aedik välja, siis ka võrkke on erinevaid. Mõned ütlevad, et tuleb alla äärde teha väike vundament.
Kui teha, siis juba üks kord ja korralikult, egas iga aasta pole aega, ümber teha või lappida. Smile

Nii, nüüd lautta tallesid lutitama.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: kanala põrand   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 20:21

Ameeriklased soovitavad kanala põrandaks kergesti puhastatavat linoleumi süvaallapanu alla.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 20:43

Laudadest põrand on ok (kana jalgadele soe). Tsemendist põrandat on lihtne puhas hoida,kuid kana jalgadele on ta külm ja niiske, siis vajalik piisavalt allapanu. Kuivale,liivasele pinnale ehitatud kanamajale ei ole tingimata põrandat vaja ja ikka korralik aluspanu. Tegelikult valikuid ja mängumaad palju - tee millest tahad Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 20:48

Igasugune soe õhk liigub alt ülespoole, jäta üks-kaks mehaaniliselt avatavat/suletavat auku ülespoole seina, oleneb lindla suurusest, ning hoia seda vastavalt vajadusele lahti või poolavatult, eriti kui sul laotud seinad, millest ei tule grammigi õhku kuskilt läbi, et ei tekiks karbi effekti ja kiiret surma. Tuhakasti võiksid ka kuskile sinna avade lähedusse sättida. Kevad-suvel saad ju akent ja ust lahti hoida.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 20:53

[quote="ulaturo"]Ruum, kus linde peetakse, peab olema väga puhta õhuga, sest kopsuhaigused on kerged tulema.
Muide heina ja põhku ei soovitata, just sellepärast allapanuks, et hakkab hallitama ja õhku tuleb hallitusseente baktereid.

KUI SINA IGAPÄEV ALLAPANU VAHETAD, SIIS IKKA SEE NII KIIRESTI HALLITAMA EI LÄHE. KOKKULANGEVUS ON KINNISE RUUMI, NIISUKUSE JA KAUA VAHETAMATA ALLAPANU OSAS.
JA VÕTKE NATUKE VABAMALT LINDUDE OSAS king
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 21:00

Meil on kanakuudi ukse kohale jäetud kitsas, vajadusel suletav õhutusava. Muide, igati toimib - kanakuut on kuiv, aga väljapool kanakuuti on laaealune niiske ja viskab veepiisku alla. Kuudi kaks seina on laotud tuhaplokkidest; need on ilma soojustuseta ja kaks seina on ehitatud puidust - voodrilaud, mille vahel on penoplastist soojustuskiht. Põrand on valatud betoon. Ühes betoonseinas on luuk, mille kanade õueskäiguperioodil eest ära tõstan. Pesakastid ja õrred on puidust seinte ääres. Kuut on kasutusel talveperioodil, et lindudel soojem oleks. Kevadel-suvel on kanade kasutada suurem laudaruum ja õueaed.
Allapanu on turba-põhu-heinasegu. Üldiselt ma talvel sõnnikut välja eriti ei viska, kuna betoonpõrandal hoiab see koos allapanuga kenasti sooja. Küll aga panen kord nädalas heina juurde (küll see kanadele meeldib, kus läheb alles möll lahti Laughing ) ja kord kuus käin õrred-seinaääred Stalosaniga üle. Saepuru ma allapanuks ei kasuta - kuna sõnnik läheb väetisena käiku, on saepuru ja laastud ebameeldivaks lisandiks; nende lagunemine võtab väga palju aega ja lisaks kasutab sapuru lagunemisel mullas olevat lämmastiku, vähendades nii sõnniku kasutamisega kaasnevat kasutegurit. Heina ja põhku võib juhul, kui endal heinamaa puudub, vabalt küsida mõne taluniku käest. Mõistagi enne, kui nad oma heina- ja põhupallid põllule ära lasevad mädaneda Evil or Very Mad . Kopitanud heina ja põhku kasutada ei ole mõistlik, sealt saab suure tõenäosusega kaasa igasugu mükotoksiine, mis lindudele teps mitte head ei ole.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 21:51

Nii tore on foorumit lahti teha, kui on lugemist.
Eve, igapäevaselt tuleb välja visata hobuse sõnnikut. Igal tegelasel oma graafik, lammaste ja kitsedega kõige lihtsam (praegu) Smile
Ausaltöeldes, mul ei ole tutvusringkonnas ühtegi kanakasvatajat. Meie naisteklubis, pean ikka veel selgitustööd tegema, a,la miks ma neid kolesterooli tootjaid tahan kasvatada, kui lihtsam on poest see 10tk.osta, no ja veel tõukanad ja millise hinnaga (kanu saab mõnelt memmelt tasutagi) jne. ühesõnaga lol!
Ega mu oma peregi aru saa, aga neil hea meel, kui mul hea meel. Wink
Ja selle ehitamisega on asjalood nii, et pean mehele(kes ka linnupidamisest midagi ei tea ) kõik enne ära seletama,mis lindudele vaja ja siis tema paneb oma ehitus oskused mängu.Kui juba hoone valmis, siis pole mõtet ju enam küsida, tuleb rahul olla sellega, mis on tehtud.
Jälle pikk jutt, aga tundub, et lühidalt võidakse valesti aru saada. Teistes võõrkeelsetes foorumites, võhikuna, võingi saada asjast valesti aru. Aitähh, kes aitavad.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 22:22

ulaturo kirjutas:
Nii tore on foorumit lahti teha, kui on lugemist.
Eve, igapäevaselt tuleb välja visata hobuse sõnnikut. Igal tegelasel oma graafik, lammaste ja kitsedega kõige lihtsam (praegu) Smile
Ausaltöeldes, mul ei ole tutvusringkonnas ühtegi kanakasvatajat. Meie naisteklubis, pean ikka veel selgitustööd tegema, a,la miks ma neid kolesterooli tootjaid tahan kasvatada, kui lihtsam on poest see 10tk.osta, no ja veel tõukanad ja millise hinnaga (kanu saab mõnelt memmelt tasutagi) jne. ühesõnaga lol!
Ega mu oma peregi aru saa, aga neil hea meel, kui mul hea meel. Wink
Ja selle ehitamisega on asjalood nii, et pean mehele(kes ka linnupidamisest midagi ei tea ) kõik enne ära seletama,mis lindudele vaja ja siis tema paneb oma ehitus oskused mängu.Kui juba hoone valmis, siis pole mõtet ju enam küsida, tuleb rahul olla sellega, mis on tehtud.
Jälle pikk jutt, aga tundub, et lühidalt võidakse valesti aru saada. Teistes võõrkeelsetes foorumites, võhikuna, võingi saada asjast valesti aru. Aitähh, kes aitavad.

mul sama teema, Ükski tuttav ei pea kanu ja minu ideele kanu kasvatada vastavad nad muigega. Mul ükskõik...minule need tegelased väga meeldivad ja laps ka ootab juba väga millal kanakesed ükskord majja saab. Muidugi vaja enne ehitada kanakuut õue, aga kuna mees mul suht osav, siis saab sellega ka hakkama, kui mina kõrval juhendan. Ega tema ka sellest kanamajandusest eriti midagi ei arva, aga kuna see minule rõõmu toob, siis on tema ka rahul. Mune sööme kodus palju ja kindlasti tekib ostjaid juurde ka...aga jah enne vaja majake valmis ehitada ja kanad tuua...kahjuks ei ole ma kuskilt leidnud mingeid vanu voodrilaude, mida kasutada...ei tea kohe millest see valmis ehitada....muu materjal oleks kodus olemas, aga just välisseina materjali pole..
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 22:42

Minu meelest sellised erifoorumid ju ongi küsimiseks,kogemuste vahetamiseks,kogemuste omandamiseks jne.
Seega ei ole küsijal mitte vaja ennast välja vabandada,miks ta küsib,miks ta arutleb kogemustega kanakasvatajatele nii tavalistel teemadel.
Kõik elusolendid,kes inimene omale koju toob,on ju tema vastutusel ja vajavad oma eluajal normaalseks eluks vajalikke tingimusi.On väga suurepärane kui inimene suhtub sellesse tõsiselt.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 23:13

Sibelle ja ülane- just nimelt, see vastutustunne kojutoodud elusolendi vastu on nii SUUR ja mul ei ole enam valikut( nad on mul kodus olemas). Mul täitsa ükskõik, mis minust arvatakse, sest praegu on kõige olulisem vältida vigu. Rõõm südames, et iga päevaga on kevad lähemale tulemas ja linnukesed saavad õueelu nauttima.Juba see mõte tõstab suunurgad üles.
Maale elama tulles, otsustasime, et siin on ruumi ja võimalust igaühel meist tegeleda sellega ,mis talle meeldib.Loomulikult ühiselt toetades ja abistades ka, veame ju ühte vankrit. See sisemine rahulolu, elades looduses oma lemmikutega on fantastiline.
Lihtne on ju vabandada tagantjärgi, kui loomakesega midagi juhtub, et ma ei osanud. Mul praegu üks tõulammas, siin ei tea emainstinktist mitte tuhkagi. Talleke nii usin, esijalakesd põlvili ja tagumik püsti, muudkui roomab emmekesele järgi,saba teeb tilla-tilla. No kuidagi ei jõua nende tissideni. Jällegi vaja inimese kätt vahele(mina leian), kuidas ma jätaks haledalt nutma. Ema , aga sööb kahe suupoolega. Natuke aega abistan ja küll siis hakkama saab.
See on küll nii vahva, et kui see talleke mind näeb, jookseb määgides rõõmsalt vastu juba."Amm tuleb"

Mõtlesin, et olekski jah üks koht kohe, kus igaüks annab nõu, nii kuis oskab, mida silmas pidada, kui hoone ehitus 0 etapis.
Minujaoks on ka väga tähtis just puhastamine, et oleks võimalikult sellised materjalid, mida on kerge hooldada.Loomulikult saab ju teavet ka igastteiseriigi, lindude foorumitest. Aga mulle meeldib MEIE oma linnufoorum ja ta saab olla vaid seda nägu, mida meie koos teeme. Ikka komistades, kukkudes ja püsti tõustes Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Külaline
Külaline




Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 23:16

SELGE, siis peaks esimene teema kokkutulekuks olemas olema. KUidas ja miks jne kanalat ehitada. Siiatulles näete siis näidet, mis on nö minu disainitud linnumaja ja aedik. Võtsin aluseks mahepidamise miinimumnõuded jalutusalale, muus osas vaatasin lihtsalt, et kanad ära mahuks. Seal ka õrrepikkus ning pesakastide suurus ette antud. Praktilisemaid näiteid olen leidnud inglaste kodulehtedelt, mille osaliselt soovin ka endale kopeerida. Tibula õuemaja tegin valmis paari tunniga ja vaja polnud õieti midagi. Fotod olid ka üleval lingi all "igasugu kanapuure".
"Kanaseadus Eestis", mille ma foorumisse üles panin toimib suurkanalate puhul.
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty22.02.09 23:54

Olengi huvipärast lugenud neid seadusi, teistel ka(seinast seina). Mõnedel ei tohi isegi veelinnud olla koos kanadega.
Ootan juba huviga, millal kokku saame. Tore on see, et sa asud Eesti südames, kõik teed viivad sinuni Wink
Mina ise otsin Põhjamaade foorumites ka kõiksugu infot. Seal ilmastik sarnane, meie omaga.
Aga linnutõuge uurin, nende päritolumaades, see päris huvitav ja pikemalt juttu ka. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty23.02.09 4:44

Põhuga sellised huvitavad lood, et suurlinna tuttavad, kellel õuekoerad. pöördusid minu poole just sellise teadmisega, et sul maid ja põlde, nendel põhku vaja(koerte kuuti).
Mul endal pole vaja läinud, siiamaani, aga hakkasin uurima ja selgus tõsiasi, et nagu polegi pakkuda, meie lähedusest.
Põllumehed on muretsenud endale sellised massinad, mis ekseldavad kohe põhu ,põllule pudiks. cheers
Nii,et kellel põhku on, pakkuge linnarahvale. Wink
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty06.03.09 5:28

Selline on siis meie tulevane lindla,paremal pool on praegu suur maakivide hunnik,lume all. Umbes selle pingi kohale tuleks suur aken, kuna meil elumaja on just vastaspool, köögiaknaga linnumaja suunas , siis oleks päris mõnus vaadata, aknast-aknasse Smile pildile klõpsates, näeb suuremalt
Kanade hoiuruum. Siin005.th
vasakule poole tamme taha, tuleks aedik, vot ei teagi, kas teha sinnapoole luuk või kohe uks. Seest tahaks küll osaliselt jätta plännikute ja muude tarvikute jaoks, hoone5x6m .
Et,tõmbetuult ei tekiks, kas tuleks avad ühte seina teha. Question
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty07.03.09 10:40

Linnarahvas, ärge muretsege Smile ka Teie peale on mõeldud.
Stiilsele inimesele, stiilse kodu juurde, stiilne kanakuut.
Kanade hoiuruum. Egluwithchickenspink.th

Kuhu saab sisse panna, eriti stiilsed kanad. Wink
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty07.03.09 19:58

Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
kukeke




Male
Postituste arv : 12
Age : 34
Asukoht : jõgevamaa
Registration date : 17/11/2010

Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty20.11.10 12:24

"Muide heina ja põhku ei soovitata, just sellepärast allapanuks, et hakkab hallitama ja õhku tuleb hallitusseente baktereid.".............kust sihuke huvitav mõte???+ või siis hoopis tobe lause:D Õhku tuleb hallitussenne baktereid...haha:D Hallitusseen ja bakter on väga erinevad. Bakter on prokarüoot e. eeltuumne ja kõik seened on eukarüoodid ehk päristuumsed ehk siis nende rakkudel on tuum, mida bakteritel ei ole! Ärge pange pahaks aga lihtsalt selline idiootlik lause, ei saanud mainimata jätta kuna olen geenitehnoloog ja hakkas veits kripeldama see lause....Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanade hoiuruum. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade hoiuruum.   Kanade hoiuruum. Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanade hoiuruum.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanade vabaltpidamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: