KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas?

Go down 
2 posters
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas?   Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty08.10.15 8:48

Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? UIuc59D

Mul on 12 kana-kukke, laut on selline et kanade jaoks on kõrgendatud ala, umbes 6 ruutmeetrit, jalutada saavad maas ka aga magavad kõrgel õrre peal. kuidas neile talvel sooja anda? Käisin täna mööda poode ja uurisin asja, kõike peeti tuleohtlikuks. Spets soojuslambid jne. 75 vatti tundus lahja, 200-se peale pööritas müüja silmi et võtab metsikult elektrit. mingid soojuskiirgurid nad arvasid et on metsikult ohtlikud saepuru ja heinaga, isegi kui seina peale panna.

Vastuseid:

Mul vana maakivist hobusetall ja ei mingit kütet! Kui on talvel miinus,siis seda on ka tallis! Tähtis on,et tuult ei oleks!

Ja kana kannatab suht külma. Kui joogivesi hakkab külmuma, siis oleks lisakütet vaja. Minul on kõige külmemal ajal olnud laudas aga väljaspool kanade aedikut üks elektriradiaator, mille panen tööle ainult kõige külmematel öödel.


Ja mis see munahind tuleb elektrikütte korral?

Kui kana on loomulikult miinustemperatuuriga harjunud, siis pole probleemi. Talvel tuleks lihtsalt munad enne külmumist ära tuua. Kui aga soojendada, siis sobib selleks suurepäraselt loomade/lindude jaoks mõeldud infrapuna- ehk soojenduslamp koos sobiva reflektoriga.

kõige paremad soojust annab veel ,korjamata kana sõnnik, mis on põrandal. Tema seal ladustab käärib, ja annab soojust. Muidugi mitte kuumust no mingisugune soojus ikka on. Kanad kuna söövad joovad on ju põrandal, ja nende jalgadel on soe, ja kehal ka. Vot nii

Meie ''kanalaut'' on pmst nagu puukuur. Ainult et uksed ja aknad ees. Lisa kütet ei kasuta. Seinad vist on veidi vaid soojustatud penoga et päris pragudest tuul otse ei viliseks. Teises majakeses kasutasime ehitusvilla. Tavaline lauast kuur, siis vill ja sisse siis suured saepuruplaadid lihtsalt et vill seisaks ka seal vahel kuskil. Muidugi olen veel kuulnud, et paar parti kanade sekka panna ja kanadel soe talv. Pardid pidid kütma... smile emoticon Aga muidu oluline et vesi oleks ikka lahtine, mitte jääs. Ja et munad saaks korjatud enne kui külmuvad. Kana pole midagi nii külmakartlik. Meil see talv oli isegi õue mineku luuk lahti ja kanad käisid lume peal siblimas.

Parte pigem ei soovita kanadega kokku. Ei küta need linnud midagi. Lägastavad veega ja teevad olemise niiskeks, mis kanade jaoks hullemgi kui külm.

Parte ei tohi küll kanadega kokku panna...lisaks lödistamisele teevad nad kanade elu põrguks...sikutavad sabast,isased on kanadel seljas.


Ma nii hullusti nüüd ka ei ütleks. Minul elavad nad 3aastat juba rõõmsalt koos. smile emoticon

Ainult saepuru kulub hirmsat moodi.

Ma ka ei ütleks et kiusavad. Naabritel kanad pardid haned kõik koos...pole probleemi. Meil kand ja kalkunid koos.

Meie kanad elavad küll luksuses...sooja annab bullerjan ja nii nad liivavannides supeldes mõnusat külma talve mööda saadavad

Mul küll partidega kurvad kogemused...üks isane muskus suutis lauda elu põrguks muuta

Eks üksikuid ikka on. Mina panen sellised üksikud isendid koheselt potti. Neid on ka kanade ja kukkede seas. Mul kasvavad kõik koos tibust saadik. Nad ilmselt ei kujuta ettegi, et teist võiks kiusata

Caleo pakub häid küttekilesi mida võid panna kuhu iganes . Väga mõistlike hindadega kiirgurid . Kuna ala ka suht väike siis see ajaks asja ära. Seal asjalikud soovitajad ja hea hind wink emoticon

Meil soojendavad lauta lehm ja lambad.

kana , armastab ikka tegelikult puhast alla panu ja sõnniku hunniku otsas elaja , ta tegelikult ei ole . siis sealt tulevadki need kahtlased loomad selga elama , tegelikult ka sooja laudaga omad mured , puhas peab olema ja kui võimalik desifitseerin , kange seebiga , nende õrt ja sõnniku kogumit ( öö sõnnik , kuhjub , plaadile ja seda , siis puhastan nädalas korra ) seep peale . vana maja kytsin väga kylmal ajal , ka elektri radiaatoriga , vahest oli ikka väga kallis lõbu , hetkel aasta olnud mugavam , ,põhi temp talvel 10 kuni 12 .

No sita peal ta jah ei ela. Aga sita peale saab ka puhast saepuru panna. smile emoticon

kas laudas liiguvad lammas ja kanad vabalt koos?

Sita peal e siis sügavallapanul on täiesti aktsepteeritav looma/linnupidamise viis smile emoticon

Meil ka kõik koos ( pardid, haned, kanad ) ( lambad jäävad sellest talvest omaette varjualla küll ), haned kipuvad küll veidi peremehetsema, aga teiste lindude rahumeelsus mõjub neile ka juba positiivselt. Kui keegi nokka liialt laksutaks, lendaks ilmselt samamoodi kui Liinal potti. Ja katsetame selle süvaallapanu ära - külm laut ka, kuskilt peab see soe neile ju tulema.

Ei ole, ja sita hunniku otsas ei ela meil ükski loom igapäev koristatakse lauta sitast ja allapanu on põhk.


Meil kanad kütteta laudas, palju põhku ja külmade ilmadega vee asemel lumi. Munevad aasta läbi ja haigeks pole ükski jäänd.

Lugupeetud PROUAD minu kanad elavad kuival sõnnukul, mis on juba kõdunenud. Jalgne alune nendel on kuiv. Eluaeg oli laudas sõnnik-sitt. ja ülepea seal seda polnud. Oiti paras kiht et oleks soe. Vana rahvas seda teab. Aga et iga sitta järel nuustik koos svammika ja seebiga küürimas käia. Ärge ajage naerma

Meil pole ka.ükski kana haigeks jäänud.lambad ja.lehm hoiavad lauda soojas parajalt.

Tere meil munakanad lammastega yhes laudas talvel ja munevad väga ilusti lihalinnud realiseerimiseni sygavaluspanuga laudas ja peavad jõuludeni ilusti vastu ehk vaid mõnel hommikul vaja sooja vett et jooginud ära ei kylmuks


Kui harjad väiksed ja sellised kohevama sulestikuga kanad, siis võib lõdvalt miinusesse minna. Kuid ruum peaks olema tuulekindel (tuulekülm murrab ka kanad), päris õue ei tohiks tulla ning arvestama peab pea topelt söödaga (kana peab enda kütmiseks kaloreid saama). Süvaallapanu, parem, kui selline urbne - läbi kaevatav, siis hakkab see ka soojust tootma. Veel parem, kui suvine jama jääb alla ja siis panna uus paksem kiht peale. Sellest on siin grupis varem ka juttu olnud, keegi võiks nõuannetest artikli kribada.Tean pidajat, kes eelmine talv vaid lumega kanu jootis, kõik elasid ja ei jäänud haigeks.


Minu kanadel ka kui ikke üle -25 pakasepoiss joonistab lauda seinale mõned mustrid. Kanad kiik elurõõmsad ja munad kukuvad.Ja nii ma kanu pidand hulgi aastaid.Kanad tugevad ja terved.Ainult kahju .kui supipott neid ootmas.Külmal ajal ainult tuleb jälgi .et toit soe ning jook ei külmuks.

Räägitagu mis tahes aga iga koduloom või lind tahab ikka sooja...vähemalt miinusesse ei tohi minna...olen ise eluaeg maal elanud ja mäletan lapsepõlvest,et talvel viidi alati loomadele-lindudele leiget vett joogiks kedagi ei joodetud lumega ja talveks viidi palju põhku lauta,et külm sisse ei pääseks...katsuge ise lumest janu täis juua....nii palju peaks igal kodulooma-linnu pidajal austust ja hoolivust ning viitsimist olla,et laut soojustada ja talvel ikka toasooja vett antakse.

Kui kanad saavad õrrel magada siis teadupoolest suudavad nad oma sulgedega jalad katta ja soojas hoida.Pole ekstreemseid katsetusi teinud(-25) aga kanad ikka niisama lihtsalt ei külmu.Süüa tahavad rohkem ja laut peab tõesti tuult pidama(kasutage kasvõi tõrvapappi väljast soojustamiseks) ja katus peab vett pidama.Aluspanu rohkem alla ja voilaa...kana talvitub kenasti ja muneb ka.Broileriga on teine lugu...vähe õrnem.

muidugi elavad,kus nad pääsevad aga ega see normaalne pole...ise kannataks ka ju talvel õues elada...poed põhu sisse sooja ja ei külme ära aga mis elu see on...külm koguaeg kontides....vaatasin eile hommikul oma kanu,õues oli ehk kraad sooja

külmas laudas kanad siiski ei mune..

Ega tegelikult võib kanad talveks tuppa ka tuua.Igaühe oma valik. Keskküttega lauda võib ka ehitada. Ma muide räägin oma kogemustest ja muna puudust pole ka talvel olnud.Vaadake omale siis kanad keda tasub sööta ja söögi eest muna ka teevad:)

Tundub,et meil mõned loomakaitsjad seas....loodanet need kes räägivad ikka oma kogemustest mitte seaduste kohaselt. Mina looma-linnu piinaja ei ole ja keskküttega lauta ka kellegi sooja soovituse peale ehitama ei hakka.Ikka euronõuete kohaselt:)

??? Huvitav mis tõug see külmaga muneb? Mingi polaarkana?Milleks laskuda äärmustesse...keskküttega laut või kanad tuppa...nii palju peaks ikka suutma teha,et kuidagigi lauta soojustada..lagi madalamaks,kasvõi põhupakkidega väliseinad soojustada jmMa ei mõtlegi kallist elektrikütet.Meil on bullerjan,mis ei ole ka ju teab mis kallis investeering,kestab aastaid ja,mida kütame hakkepuiduga(kõik oksad jm purustatud)Kanalt ootad küll muna aga ise ei vaevu tema heaks midagi teha...

hyline, araucana, marans. Teistega puudub kogemus. smile emoticon

mul ei ole euronõudeid,ja mida te ajate,,,minul 15 aastat külm laut,niisama targutama ei hakka

...ikka oma kogemustest...minul põhikarjas hetkel 90 munejat+8 kukke...noori s.t 2-3 kuuseid 50...miks peab kohe tulihingeline loomakaitsja olema? Kas see pole siis normaalne,kui inimene hoolib oma hoolealustest...

kogemusi 20 aastat..

Mul on 80 aastat vana põllumajanduskäsiraamat. Isegi seal on õpetatud, kuidas kanalasse ahju ehitada, selle ümber liiva-tuhakastid. Ei ole midagi, et juba vanal hallil ajal peeti kanu külmlaudas. Tõsi, siis oli enamasti suuremaid loomi ka laudas.

Mis jamate nende "vabrikukanadega", need jäävad põdema, kui alla +5 on. Meie omad põrutavad muneda -25 ga ja täitsa õnnelikud wink emoticon

Allapanu eritab sooja, üks part =10w (küttetootlikuselt) smile emoticon


ära uduta...ja mul pole ühtki nn vabrikukana...kõik oma toodang...suvel haudus korraga 10 kana...soovijaid oli veelgi..

Ärge nüüd kakelge siin, ma arvan, et iga kanapidaja teeb kõik selleks, et tema kanadel oleks talvel soe ja muneksid ka. Vahet pole kas allapanu on süva või põhk, või.kütab hoopis oma lauta.

Paar pakasehommikut viisid laudatemp. .+5 kraadi peale. Vutid kössitasid ja paar lausa värisesid. Noh hakkas neist hale ja panin 25W lambipirni sooja andma. Kohe elavnesid ja liiguvad, siblivad jälle. Varsti tulevad kõrvalboksi taas kitsed, siis on laut soojem.

Jah vanasti pandi talvel ainult aluspanu juurde ja sõnnikuveo talgud tehti kevadel kui soojaks läks. Sellest siis ka juhused kus lehm oli sõnnikuga kevadeks lae all. No nii soe peaks ikka olema , et vesi ja munad ei külmuks. Meil on alati peetud sigu ja kanu ühes laudas , seda nii soojuse kui ka haisu pärast . Siga kütab ja haisutavad mõlemad ühtmoodi. Sel aastal hankisime omale 2 kitse aga palju nad sooja annavad ? Pole enne kitse pidanud , kogemused puuduvad aga ehk ikka rohkem kui mittemidagi.

Paraku peab nõustuma vanemate ja elukogenumate inimeste jutuga, isegi kui see on kaasajal nö. "sitase lauda" nõuanne.
Lehma ja sea sitt panevad selle allapanu kihi ka tööle. Kana oma jääb kohati liiga kuivaks (tuleks virtsaga kasta), kuid soojal ajal hakkab ka seal elu pihta. Selgitage osadele., mida tähendab süvaallapanu, me räägime ühikutest kuni pool meetrit või enamgi!


Varem siin foorumis: https://kodulinnud.forum.co.ee/t1017-kanad-talvel-laudas?highlight=talvel

Arutelu allikas: internet

santa


Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:15). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas?   Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty08.10.15 9:15



Loodan, et keegi sai kasvõi mõne vihje, nõuande vms. siis tasus mu kopi+pasteetimine ka ära. Kuna ise alguses pidin ka üsna nullist alustama ja hüva nõu kulus marjaks ära.

Adios
Tagasi üles Go down
Põks




Female
Postituste arv : 4
Age : 35
Asukoht : Surju
Registration date : 07/06/2015

Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas?   Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty29.10.15 10:57

Mul kanad said vanasse aita eraldi kuudi. Sel aastal ajutiselt, kuniks uue kuudi saavad. Tegime lõunapoolse külje peale. Päike paitab juba hommikul ja õhtul kui silmapiirile vajub. Saagisime pisikese pikliku akna, nii et kui õrrel istuvad saavad valgust. Kuut ise kõikidest külgedest soojustatud penoga (mõlemal pool laudis) katusele põhk, põhjale põhk, mida kergelt puhastan ja suurte miinustega kasvatan (lisan põhku juurde) Lisaks on ruumi täpselt nii palju, et kui hetkel 10 kana kuudi lähevad, on nad nii tihedalt koos õrrel, et hea soe. Lisaks on kuudil eraldi uks, aidauksele lisaks. Hommikul on seal mõnusalt soe. Vesi kaa ära ei külmu. Saavad mitu korda nädalas sooja putru lisaks.  

Lisaks on aidas kohe kuudi kõrval eraldi liikumisal (hetkel küll üsna väike) kus nad saavad vajadusel soojematel õhtutel passida. Aidal on ka nö. eesruum kuhu suurema lumega/miinusega nad päris liikuma saab lasta. Eesruumi ja õue vahel uks aga see on pooleldi avatud ja selle ees võrkaed, et päris lagedale ei pääse ent päike ja värske õhk on garanteeritud. Ajutise lahendusena ideaalne ja lihtne Smile

Lisaks, lisavalgust ei kasuta. Kuna ise enamjaolt kodune, siis hommikul 8-9 ajal õue ja õhtul lähevad ise hämaras õrrele. Linnapäevadel hoian neid siiski sees, sest aedik ei ole piisavalt rebasekindel (kuigi siiani pole keegi kallal käinud) Hommikul ärkavad koos päikesetõusuga mis neil aknast sisse paistab ja on täiesti harjunud sellega! Suvel saime ikka 10 kanalt 7-8 muna (sest ülejäänud haudujad ja sulgijad)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas?   Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanad talvel laudas? Kas ja kuidas?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanad talvel laudas
» kanad aastaringi laudas
» Kuidas saada kanad hauduma?
» Pardid talvel

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: