KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 ilma kuketa kanakari

Go down 
+3
Admin
Kiti
ülane
7 posters
AutorTeade
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty20.04.09 18:34

Kas ilma kuketa kanakari on viletsamad munejad? Ma nüüd järgmisest kuust tahaks umbes 5-6 munakana võtta. Aga kuna eelmisel aastal ehitatud broilerite kuut ja aiake on majale liiga läheda, siis ei tahaks küll, et kell 4 magamistoa akna all üks ärataja kirema hakkaks Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty20.04.09 20:54

Munevust kokk põhimõtteliselt ei mõjuta, aga rõõmsamalt nad tegutsevad kukega koos küll. Võin nüüd valetada (äkki keegi teadjam täpsustab üle), mingi teema oli nende kohikukkedega ka - nemad ei pidanud kirema. Kui sa poegi hiljem ei taha, siis pole ju vahet. Kas nad muidugi asjalikud on, ma ei tea. Ja üldse,kas kogu see jutt tõene on, ei tea! Lihtsalt nagu kusagilt jutust meelde jäänud - äkki ajan pregu täielikku pada Embarassed
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 3:28

Kui sul on niipalju viitsimist,et kukk kolmveerand neli üles äratada ja siis veel õue ajada,on kindel et ta kireb kell neli hommikul. drunken
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 6:26

mul oleks nad sellises nö suvemajakese, kus nad ise saaksid kuuti minna ja ise ka välja suvalisel ajal...seega võib ju vabalt kukel kell 4 uni ära minna .. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 7:14

Õnneseen, Sul siis rebaste ja tuhkrutega muret pole. Mina sulen kõik praod pimedaks ajaks.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 7:37

Mina panen ka ööseks luugi ette ja hommikul teen lahti.
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 8:46

rebaseid on küll, aga koer elab ka kanakuudi lähedal....aga mul aed ja kuut nii kindald. Eelmien aasta ei teinud ükski elukas broileritele liiga....aga võibolla peaks ka luugi ette panema...aga samas, kui ise hommikul mõnikord 9-10-ni magan siis peavad ikka liiga kaua seal kuudis omapäi kükitama... Very Happy
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 19:04

Kuni neil seal kuudis süüa ja juua on, võivad nad seal rahulikult ka 9-10ni kükitada. Mul on laut majast kõvasti kaugemal, aga kukk lõugab ikka mehemoodi. Praegu on neil õueluuk öösiti kinni, sest on külm. Suvel käivad sisse-välja, nagu ise tahavad. Üldiselt polnud neil ka kuketa häda midagi, aga ma harrastan seda võimalikult naturaalse toitumise rida, st. ei tarvita suhkrut, valget jahu, jms. - ja siis peab ikka korralik viljastatud muna olema. Kõik, kes meie käest mune ostavad, on jäänud püsiklientideks ja üks gurmeekokk väidab, et tema pole paremaid mune saanud. Seega mingi point sel kukel (eeldatvasti) ikka on!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kairi




Female
Postituste arv : 6
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 13/04/2009

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 20:36

Meil on esimest päeva naabritelt saadud segavereline väike kukk, kireb kui hull iga poole minuti tagant, alates 5.15st hommikul..siinamaani. Kuna ta kohe õhtul (peale toomist) aedikust välja lendas, siis jäigi õue ööbima ja hommikul oli maja lähedal u. 3 meetri kõrgusel kreegi otsas ja kisas.. Mees arvas, et tuleb suppi teha... Sest magada tahaks hommikul pool 6 veel. No ehk on alguseärevus ja edaspidi nii agar ei ole (või siis läheb tänase jooksul hääl ära, sest ta tõesti laulab palju praegu Smile

Aga sellega seoses tekkis mul ka siis küsimus, et kas kukega/kuketa saadud munadel on mingi maitse- või kvaliteedivahe (kui tibusid ei taha ja kõik munad söögiks lähevad)? Mulle tundub, et oma kalliste kanade munad ongi nagunii väga head, ka ilma (kuketa) lootealgeta seal sees.. Mõnes mõttes on mul isegi nagu eetiline dilemma selle viljastatud muna söömisega.. Nagu ma kardan, et ka oma kanade pottipanekuga tuleb (mõtlemise küsimus muidugi, tegelen endaga Smile
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty21.04.09 23:58

Tont seda kvaliteedivahet teab. Mul üks poolhull mikimaa tuttav teatab uhkelt, et söögiks kõlbab ainult see muna, millest soojas kohas seistes tuleb tibu, mitte mädamuna. Et see on ikka nö. elus toit.
Muide, kodus kasvatatud broilerkanast paremat ei tea. Minu mees näiteks poekana ei söö; ütleb, et ei ole õige maitse. Broilerist on munakanaga võrreldes natuke lihtsam vaimselt distantseeruda ja teda lihaks teha, kuigi mul on munakanade hulgas ka kaks nii sandi iseloomuga jobu, et neile äsaks hea meelega kirvega. Kahjuks nad munevad jube suuri kahe rebuga mune Smile
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty22.04.09 3:09

Siis ju on looduses kõik tasakaalus ja need 2 võivad seda santi iseloomu endale lubada. Mul kukenoorukitest üks ilus kirju ja kõige kõvem laulumees kipub juba praegu kurjaks kätte, ise pole veel kahekuunegi. On 2-3 korda mulle nokaga virutanud ja teeb väääga koledat häält, kui nende kuudile lähenen. Kõnnib noateral ühesünaga...
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Sponsored content





ilma kuketa kanakari Empty
PostitaminePealkiri: Re: ilma kuketa kanakari   ilma kuketa kanakari Empty

Tagasi üles Go down
 
ilma kuketa kanakari
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 1 hani, temperamentne kukk Aadu ja kanakari
» Ilma mustrita muna
» ilma korraliku kooreta munad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: