KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kuidas part/kana hauduma saada?

Go down 
+7
Admin
kross
vaulind
rumu
fosse
Kiti
josefiina
11 posters
AutorTeade
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty20.03.09 1:48

Mure selles, et pardid munenud juba jõulust saadik aga haudumise plaani ei paista üldse olevat. Kas on midagi, mida teha, et neil tekiks soov hauduma minna?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty20.03.09 2:04

Partidel ei tea, aga kanadel soovitatakse toidu sisse panna pärmi. Samuti anda alkoholis leotatud leivatükikesi Laughing Arvan, et partidele peaks ikka ka mõjuma.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty20.03.09 2:06

leotatu saia olen neile ikka andnud ja vahest mõne tüki leiba kah aga palju ei julge kuna nendes ju soola kah üsna ohtralt
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty20.03.09 3:03

Aga Sa unustasid leotamisveest alkoholi välja ju Smile
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty20.03.09 10:23

nu päris purjus parte ju kah ei tahaks...
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 3:35

Eks linnud ole tegelikult targemad kui meie. Ju emapart tunneb, et kevad tuleb visalt ja lumi ei kao niipea kuhugi. Kui ikka tõsiselt kevadesse pöörab, ju ta siis ka hauduma läheb. Sellise külmaga on keeruline tibusid soojas hoida.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 11:12

Minul on muskused ning nende puhul aitab sellest kui pessa paar muna jätta. Alustas ka ema veebruari lõpus munemist, nüüd on juba peasa hakanud udusulgedega vooderdama, eks näis kuna siis istuma kavatseb jääda.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 18:55

Sõltub ka pardist. Muskus läheb hauduma, peking või ukrainlane mitte. Aga purjus pardi mõte ajab igatahes naeru pugistama. Purjus kukke olen näinud, purjus parti mitte. lol!
Tagasi üles Go down
vaulind
Tibu
vaulind


Male
Postituste arv : 45
Asukoht : Tartust Jõgeva poole
Registration date : 25/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Linnuke kõrtsileti teha.   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 21:56

Polnud ammu kui tõmbasime(tõmbasite) kiunu ülesse,et puurikanad...puurikanad...oh mis kole piinamine....ja nüüd võtame pardi kinni ja joodame ta maani täis,las linnukene hakkab meie heaks tööle.Häbilugu.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Minul   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 22:08

Minu pardid munevad juba septembri kuust alates ja pole seda nägugi,et haudele tahaks minna.Selle töö teen mina. Very Happy
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: ja veel   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 22:11

Ahjaa,kuna braama kana tahtis ikkagi nii väga haududa,sai ta endale alla 6 pardimuna,eks hiljem näha ole kuidas ta nendega küll toimetama hakkab. Wink
Tagasi üles Go down
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 22:21

Olen ka ise selle peale juba mõelnud, et ise hauduma hakata aga tibusid kasvatama nagu väga ei tahaks hakata. Arvan, et pardiemal on neile vast rohkem tarvilisi teadmisi õpetada kui mul. Eks kanantan siis veel natuke ja loodan, et kui ilmad soojenevad siis tekib neil ka tahtmine haududa. Õues käivad nad juba hea meelega. Nii palju on kevad ikka lähemale tulnud Smile Leiavad kuuskede alt natuke lumevaba maad ja asjatavad seal kuni hämaraks minema hakkab. Siis on jälle jooksuga kuuris soojas.
Aga õepoeg tegi koduõlut ja vadi põhjas pidi ohtralt pärmi olema. Ehk tõesti korra proovida seda pardi söögile lisada... Tuikuvaid parte ma aga naabrite silme ette lasta vist ei saa
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: aga   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty21.03.09 23:08

Aga millised järglased tulevad purjus peaga tehtult Question No affraid
Nali... Very Happy
Tagasi üles Go down
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty22.03.09 0:04

ega nad siis purjus peaga tehtud pole. mune võib ju ka enne korjata ja ehk munevad pärast kah juurde. pideva auru alla ei plaani oma parte küll hoidma hakata Very Happy
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty22.03.09 4:40

Las see part olla,,ärge tehke temast joodikut,kuigi kanu on niimoodi petetud õlle- veiniga,ise pole proovinud,ei tea .Part on targem,kui palju inimesi ,kes ei mõtle enne sigimist,ei taha ju kõik inimesed ka endale lapsi.Part vaatab hoolega,kas on pesa jaoks sobivat kohta,kas tal on võimalik rahus haududa ja palju muud millest meil pole aimugi.Loodusel on ka selles oma osa mängida,aga kui on ikka soojad ruumid aasta läbi ja valgustus kogu aeg ja aretus on selline et ta ei peakski järglasi tootma,siis millest me räägime,loodusel pole siin midagi teha.Kõigepealt pesitsemiseks sobivad tingimused,võimalikult looduslähedased ja kui on terve lind kellel on sobilik paariline siis tulevad ka järglased.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty11.05.09 20:11

Mul hetkel neli parti haudumas,kaks koos munadega ja kaks sätivad ennast. Smile
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: AGA   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty11.05.09 21:21

malvekas kirjutas:
Mul hetkel neli parti haudumas,kaks koos munadega ja kaks sätivad ennast. Smile
Millised pardid sul,kui muskused siis tema ongi kõva hauduja.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty11.05.09 21:29

kross kirjutas:
malvekas kirjutas:
Mul hetkel neli parti haudumas,kaks koos munadega ja kaks sätivad ennast. Smile
Millised pardid sul,kui muskused siis tema ongi kõva hauduja.

Mul muskused jah Smile
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: mul   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty11.05.09 21:34

Minul on pekingid ja kuningpardid,nemad munevad septembrist alates igapäev muna ja ei ole tahtnud siiamani minna haudele,selle töö teen ise. Wink
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty12.05.09 1:35

Minu muskused hauduvad ka kenasti, ainult et kahekesi ühes pesas. pekingid munevad juba jaanuarist saadik, aga tibude hautamise töö tuleb endal ära teha.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
tikand
Tibu



Female
Postituste arv : 23
Age : 47
Asukoht : harjumaa
Registration date : 05/05/2009

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty13.05.09 6:57

Ma lugesin toredat veneaegset haneraamatut ja tuleb välja ,et suure aretamise käigus unustati aretada hanede hauheinstinkti .Osadel tõugudel on see paremini säilinud kui teistel.Võibolla on partidega sama.Muskud on jah head haudujad ,aga mitte kõik neist pole head emad .meil tallas ükas part kõik oma 12 poega ära.Teinekord tahtsid kaks pardidaami samal pesal samasi mune koos haududa nii hoolega ,et tibusid ei tulnudki. Kogu aeg virutasid mune teise tagant pirat
Tagasi üles Go down
tikand
Tibu



Female
Postituste arv : 23
Age : 47
Asukoht : harjumaa
Registration date : 05/05/2009

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty13.05.09 7:10

ah jaa mune võiks tõesti pesasse jätta kosklaid saadi ka vanasti kana saemel pidada sest vaene lind tahtis ikka kindlat arvu mune pesasse ,aga inimene korjas osad koguaeg ära.Kui part hakkab juba teist häält tegema ja lesa vooderdab on tagumine aeg munad alla panna(muskus piiksatab ,kana hakkab klõksuma)
Tagasi üles Go down
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty25.05.09 22:51

Ma küll mingit häälitsuse erinevust tähele ei pannud ja pesa oli kah ikka samasugune kui enne, kuid kui lõpetasin munade korjamise ja neid juba ca 10 pessa kogunenud oli hakkas üks emane öösiti munadel istuma ja siis jäigi pesale. kaks nädalat hiljem järgnes ka teine tema eeskujule ja nüüd ootan peatselt tibude koorumist Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty26.05.09 0:44

need inimesed, kes juba häälte järgi oskavad erinevust teha, arvan, on neid linde ka pikemat aega jälginud, selleks tuleb ikka iga päev oma aega natuke ohverdada....minul ka muskused ei teinud piiskugi kuni u kolm päeva tagasi, kui vaatasin, et pesa oli nii ilusa ringi kujundanud nagu jõulupärg ning ilusti suled sisse pandud ja mingid imehäälitsused sinna juurde tekkinud.....nüüd tihkavad kahekesi jah seal peal olla, aga ma kiusupunn ei lase...
Tagasi üles Go down
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty31.05.09 8:38

nüüd kui tibud koorusid siis kuulsin küll, et hoopis teine hääl lindudel. Aga eks järgmine kord võibolla kuulen ka haudumise häält juba Smile
Tagasi üles Go down
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 31
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty05.06.09 2:34

oleneb kas isapart teeb oma tegemisi ja tasub jätta munad pessa
Tagasi üles Go down
tikand
Tibu



Female
Postituste arv : 23
Age : 47
Asukoht : harjumaa
Registration date : 05/05/2009

Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty07.06.09 7:27

Meil endal klõksuvad kolm noort kana ja ainult üks vanakana läks pesale Muskuspart va naljatilk otsustas ka kananune hauduma hakata sest mu ema korjab pardimunad ära. Ma soovitasin küll panna ka pardimune sekka ,muidu part tallab kanamünad äkki ära need ju õhema koorega eks vaatab mis saab.Need noored kanad las õpivad kõrvalt ja ehk lähevad ise ka pesale.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas part/kana hauduma saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas part/kana hauduma saada?   Kuidas part/kana hauduma saada? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kuidas part/kana hauduma saada?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuidas saada kanad hauduma?
» teine kana hauduma
» part VS kana

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: