KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kuskohast/kellelt saaks osta....

Go down 
+6
Roosinupp
Janno
Triinu
sannu
Buntik
Tibuke
10 posters
AutorTeade
Tibuke
Tibu
Tibuke


Female
Postituste arv : 19
Age : 38
Asukoht : Tade küla
Registration date : 22/11/2012

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty29.04.13 22:44

Mul tekkis huvi munapartide vastu.
Kas peale pekingi ja jooksukate on veel munaparte?
Ja kas oskate mulle soovitada kust saaks osta neid parte.Ise elan Harjumaal ja hea kui oleks selle lähiümbruses mõni müüja Smile
(otsisin ka netist,aga kõik on aegunud kuulutused)
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty29.04.13 22:57

Chaki või dark campell on munapart. Mul istub generatsioon alles inkubaatoris. See aasta ei müü tibusi.
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 52
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty30.04.13 0:08

Aga kui kaua Pekingi part munemis vahet peab?Muidu hea muneja,munes novembrist-märtsini iga päev(ööl)kuid nüüd käib ja karjub.Kaaslane olemas suguteevad kuid ei mune? Question
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty30.04.13 1:06

Kui ei mune ja viskab sulgi seljast, siis on paus. Mul ka muneb 2 ühe aastast pekingit. 2 mammit puhkavad.
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 52
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty30.04.13 6:46

Tänan kuid kaua ta seda munapüha peab sai talle võõras pois juurde ostetud kui veel munes.Sulil oli vist jah kuid karjas on nooremaid kes ka sulil tee siis kindlaks kelle suled?Tahaks pardimuna et torti teha,sinult Butnik on ka üks pois ja tüdruk kes saavad 1mail 5kuuseks kes peaks ka munele hakkama või? :sunny:T ütruk muidugi.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty30.04.13 19:16

Peaks küll. Esimene märk, et varsti munele hakkab on see, et poiss kabistama hakkab. tavaliselt juhtub see 2 nädalat enne munemise algust. See on minu tähelepanek ja kehtib kõikide lindude puhul.
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 52
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty01.05.13 4:03

Minu partidel on vastupidi emased kabistavad poisse,tore kui kaks munele hakkab eks ootan! Idea
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty01.05.13 16:45

Maailma parimaks munejaks pardiks loetakse Khaki Campbelli parti.
Järgmiseks India jooksuparti.
Meil mõlemad olemas.
Lisaks on meil partidest Silver Appleyardid, noored veel ei mune, alles kasvavad (haudemunad ostetud 2 eri kasvatajalt Inglismaalt).
Minule teadaolevalt ei ole samuti Silver Appleyardide mittesugulastest paare kellelgi teisel Eestis (kui keegi muidugi talvel samuti haudemune välismaalt tellinud ei ole), v.a. see vanapaar kelle ma maha müüsin.

Khaki Campbelli 2 ema ja 1 isa on meil ka olemas (teadaolevalt seni Eestis ainukesed mittesugulastest linnud), lisaks peale kasvamas noored Khaki Campbellid Inglismaalt tellitud haudemunadest.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty01.05.13 19:02

Ma ei peaks jooksukaid heaks munejateks. Oleneb muidugi isendist. Mul oli üks ema, kes aasta jooksul poetas 9 muna. Ülejäänud aja oli lihtsalt ilus part. Olemasolevad kahe aastased mutikesed hakkasid munele ca 1,5 kuud tagasi. Hetkel muneb järjekordselt vaid üks. Peking, va õgard, vat see muneb. Eelmine aasta hakkasid suve lõpus munele ja põrutavad siiani. On tehtud mõni päev paus, kuid iga päev on muna. Muna suurus on ka arvestava mõõduga.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty01.05.13 23:04

No minul munevad Cayugad ja pekingid ikka mõnuga ja ikka suured munad on
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty02.05.13 1:45

Ju see oleneb kuidagi liinidest? Mul nt. braamadest üks laseb kui HY-line, teine on "lihtsalt ilus", nädalas paar muna teeb. Otsustasin, et selle omi ei korjagi haudeks, seda liini pole mõtet paljundadagi.
Tagasi üles Go down
LeElf
Tibu
LeElf


Female
Postituste arv : 16
Age : 49
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 28/01/2013

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty02.05.13 2:27

Meie jooksukad munevad jaanuarist alates igapäevaselt. Oluliselt paremini kui kanad. Smile
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty03.05.13 4:55

Minul munevad samuti jooksukad väga hästi, kohati palju paremini, kui kanad. Ei saa küll mitte kuidagi öelda, et ei oleks head munejad. Kuna mul on külm laut, siis väga suure miinusega ei munenud.
Tagasi üles Go down
Tibuke
Tibu
Tibuke


Female
Postituste arv : 19
Age : 38
Asukoht : Tade küla
Registration date : 22/11/2012

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty08.05.13 7:02

Ok,selle jutu järgi siin kaldun pekingite poole vist Smile
Hetkel mul kaks muskusepreilit,kes alustasid munemist.Munevad vist kordamööda,iga päev on üks muna.
Küsimus-kaua muskus muneb(mõtlen siis seda et kaua tal aastas munemiseaeg on) ?
Tagasi üles Go down
miksi

miksi


Female
Postituste arv : 4
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 30/08/2009

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty23.05.13 7:04

Muskused hakkavad munema kevade poole,nii märtsis-aprillis.Munevad kurna,minul on olnud maksimaalselt 16 muna.Kui need ära korjata,peab mingi vahe ja siis teeb uue kurna.Minu part on teinud ka kolmanda kurna,mille ta ka välja haudus.
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty23.05.13 17:42

Meil jõudis eelmine aasta muskuse mammi 4 korda muneda ja pojad ilmale tuua. Sellel aastal alustas alles mai kuus.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty25.05.13 4:17

Meil on muskused enamasti kevadel (märts-aprill) munema hakanud, munevad siis 11...35 muna ja siis hauvad, või kui munad ära korjata, siis teevad lihtsalt pausi ja munevad edasi. Enamasti on kuu-paarine munatsükkel, siis 2 nädalat vahet ja siis uuesti.
Kui on varakevadel koorunud linnud, siis hakkavad oktoobris juba munema, munevad kuskil jõuluni ja siis on paus, kevadeni.
Kusjuures laut on külm, pole mingit soojust seal sees. Aga munevad üpris kenasti.

Kõige vähem on muskus "munenud" 0 muna aastas, see emane oli haige ja nii ta potti läkski:D
Kõige rohkem aga 76 muna (kuni +5).
Tulles tagasi munapartide juurde, siis jooksukad on omal kogemusel väga head munejad, jaanuaris külmaga munesid nemad edasi, samal ajal kui kanad läksid täielikule pausile. Pekingitega nii hea kogemus puudub, neilt sain mune aprillist- augustini.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuskohast/kellelt saaks osta....   Kuskohast/kellelt saaks osta.... Empty

Tagasi üles Go down
 
Kuskohast/kellelt saaks osta....
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» soovin osta
» kas osta
» Soovin osta hane hoosulgi
» soovin osta

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Ostuabi-
Hüppa: