KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 haudumise ja koorumise protsess

Go down 
+3
Jaanikese
Kana-Kata
algaja
7 posters
AutorTeade
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty25.03.13 1:28

Olen uurinud ja puurinud raamatutest ja ka foorumitest ja kujutasin ette, et saan ilma paanikata hakkama, kuid ega ikka ei saa küll!

Meie braama-preili jäi hauduma eelmise kuu lõpus, oletatav tibude koorumise aeg oli 18 märts. Loetud info põhjal lasin tal ise valida pesakasti, ei ole teda tirriteerinud, ehitasin talle ilusti ümber uhke privaatse "lounge", ta on tublisti istunud seal pesal, kuid keda ei ole on tibud! Muidu malbe braama-preili on kuidagi väga turtsuv ka, nii et mune ta ei näita. Paar nädalat tagasi sain ma ruttu paar muna valgustatud ja midagi seal arenes. Kui ma nüüd olen proovinud piiluda, siis ta uriseb ja lajatab nokaga.
Olen käinud suht tihti laudas ja proovinud saada jaole kui ta on pesalt söömas, kuid viimasel ajal istub ta seal nagu naelutatud ja käib harva ära (kaka hunnikute ja toidukoguste järgi).

Kõik munad ei ole ka sama ealised, sest paar kana urgitsesid end alguses ikka sinna "lounge" ja käisid juurde munemas. Piuksumist ei kosta ega muid hääli. Kuked on meil agarad ja viljastatuse % peaks olema suht kõrge.

Nüüd ma olengi üsna nõutu - Kas ma peaksin ta lihtsalt ära tõstma? Ootama?

Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty25.03.13 1:45

Kui need kanad munesid juurde nädal hiljem,siis võib ju veidi veel oodata,aga muidu tundub,et sealt väga kedagi ei tule :S Aga munad tal ikka all on või?Meil oli mitu korda nii,et munad kadusid kana alt lihtsalt ära-kas ta ise hävitas või keegi näriline,pole aimugi.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty25.03.13 1:53

Ta alustas 12 munaga ja hiljem tekkis umbes 10 juurde, no minu kogenematu silma järgi. No igatahes paras hunnik. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty25.03.13 3:59

No jah,oleneb nüüd palju neid juurdemunejaid oli.Kui paar kana,siis munesid nad sinna kahekesi nii umbes 5-6 päeva(1 muna kanalt päevas) ja sel juhul on see haudumine ikka nats keeruline.Aga imelik on see,et nendest 12 munast kedagi ei koorunud.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty25.03.13 21:22

Nihutasin täna meie braama-preilit ja alles oli tal jäänud 11 muna. Oletatavasti on ta neid siis söönud? 3 tühja muna ja ülejäänud ei paistnud läbi, ühes munas oli otsas väike mõra aga muna ei piuksunud.
Kas on veel lootust?
Teine braama-preilna on ka haudel ja ta on tiba tolerantsem, valgustasin munad läbi ja täpikesed on näha.
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty26.03.13 2:44

12+10 muna on vist ikka liiga suur hulk ühe kana jaoks, eriti kui arvestada möödunud ilmasid. Ma küll ei tea su lauda temp, aga on üsna tõenäoline, et osa mune võis mingil hetkel kana alt väljas olla ja maha jahtuda.
Ma ei tea küll, millal viimased munad muneti, aga üle ndl on juba üle, seega kui üldse, siis on see lootus küll õhkõrn.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty26.03.13 4:48

Mina märgistan soovitud munad ära, enne kui kanale alla panen. Siis saan iga päev üleliigsed ära korjata - ei teki mingit soperdamist.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty26.03.13 4:50

Kas on vahet millise pliiatsiga märgistada?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty26.03.13 5:08

Ega vist eriti pole, aga et kana ära ei hõõruks ja kaugelt juba näha oleks (et mitte iga päev kana pikalt tüütada), siis teen veekindla markeriga Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty26.03.13 5:37

Ma korjan homme munad ära ja mõtlesin, et jätan ta haudele, uued munad alla ja nüüd siis märgistatud.

Ma kütan laudas iga päev ning seal on umbes 10 kraadi ja kanal on lamp ka peal. haudele jäi ta äkitse ja valis endale ise muna hunniku. Olen järgmine kord targem.

Kas see on normaalne, et teised kanad on hauduja munadest nii huvitatud? Tänagi kui mune valgustasin ründasid meie mustad kanad pessa ja tekitasid mingisugust imelikku urinat/kraaksumist.

Võib-olla rumal küsimus aga kui haudumise käigus läheb muna katki ja määrib teised munad ära, siis kas sellepärast ei lähe need teised arenema, et muna poorid on kinni? Mis ma siis tegema pean?

Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty26.03.13 7:00

Proovi teha õhumulli poolsesse otsa pisike auk.kaotada pole ju midagi,kui aeg nii kaua üle on,aga arvesta sellega kui on mäda muna,siis see võib sind täis pritsida.aga enne vöid korra proovida muna nuusutada,sest kui on mäda tunneb läbi koore juba paha lõhna
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty28.03.13 0:23

Korjasin kanalt kõik munad alt ja mitte üheski ei olnud midagi. Teise braama-preili munad valgustasin täna läbi, piltide järgi on tal sellised 10-11 päevased munad all. Mune on tal all 7, võtsin 3 ära ja viisin teisele braama-preilile.
Vaatame kuidas nüüd seekord läheb!
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty28.03.13 3:36

Meil igatahes ei istunud braama kahte haudeaega jutti. Esimene sats läks aiataha, teisel ringil tüdis nädalaga ära. Läks veel kuu, enne kui uuesti munema hakkas.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty28.03.13 4:03

Eks näis, kui tuhin hakkab raugema, siis tõstan munad teise braama alla tagasi. Hetkel on ta aga hingega asja juures ja mõtlesin, et kahju teist nõnda üksi jätta.
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty02.04.13 22:20

Raporteerin jälle - hiljem alustanud braama-preili tüdines ära ja läks õue päikesevanne võtma. Tõstsin munad esimesena hauduma läinud braama alla ja teine on nii tublikene, istub oma pesal kadestamisväärse andumusega! Ta on vapralt istunud nüüd juba tiba üle kuu. Valgustasin täna munad jälle läbi - üks on selline kahtlane, kuid ülejäänud on 16-17 päevase välimusega, õhumull valdab pea pool muna. Igatahes olen ma positiivselt häälestatud, äärmiselt elevil, tunne on nagu oleksin suur osalinen kogu asjas ja tõttaksin nüüd juba tibutoitu ostma! Muide - kas seda müüakse vet.apteegist? Smile

Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty03.04.13 1:08

Tibutoitu saab vet.apteegist ikka ja edu nii kanale kui sullegi.Head tibuootust! Smile
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty14.04.13 1:19

Tere!

Panin koorumise ajaga puusse aga olenemata sellest on meil nüüd üks tibu koorunud ja tuterdab ringi. Kaks muna on veel pesas, ühel on õhumull täitsa kadunud ja teisel see on veel alles. Kahes munas oli areng pooleli jäänud.

Tibu koorus eile. Tõin minu esimese pallikese tuppa. Ees on tal liiv ja vesi, kuid ma mõtlen kas ma pean teda kuidagi joomises aitama või saab ta ise hakkama? Ma andsin talle natuke vett pipetist ja ta ajas ilusti noka püsti ja jõi. Tibu on kole asjalik ja tatsab ringi ja nagu titadele kohane väsib kiiresti ja tukastab natuke ja jätkab jälle matka.

Liiv - kas ta jagab ise ära, et seda süüakse? Smile Mu küsimus ongi - kas ma pean teda kuidagi juhendama või jagab ta ise ära mis teha tuleb?
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty14.04.13 1:55

Mina pole neid küll kunagi juhendanud,ükskõik kas kasvavad koos emaga või soojenduslambi all.Tibudel on loomuses kõike nokaga toksida,küll ta pihta saab,mis on mis ja mida võib süüa-juua.Ja kohe nad näljased polegi,neil mingi toiduvaru kehas kaasas,nii umbes kolmeks päevaks vist kui ma ei eksi.Nii,et ära üleliia muretse:kui nälg näpistama hakkab,küll ta siis nokib ja taipab Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty14.04.13 2:07

Ega tibu pole rumal,et ise ei tea, mida süüa, mida juua, peaasi, et oleks liiv, vesi ja sööt kättesaadavad.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty14.04.13 20:58

Tere,

Teise tibuga läks kehvasti - tõenäoliselt on ta öösel koorunud ja kana on ta laiaks litsunud. Crying or Very sad Tibu on ilusti lõpuni arenenud ja oli ka must nagu esimene tibu.

Nr 1 tibu on kole tegus ja nokib liiva ja poeg ütles, et nägi teda ka joomas (mina ei ole veel peale sattunud). Temast peegeldub juba meie aracuana kuke temperament. Smile Kui ta oleks braama tegu, siis oleks tal vist juba karvased jalad?
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Külaline
Külaline




haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty14.04.13 21:30

"Karvajalgade" jalad on jah kohe sündides karvased.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





haudumise ja koorumise protsess Empty
PostitaminePealkiri: Re: haudumise ja koorumise protsess   haudumise ja koorumise protsess Empty

Tagasi üles Go down
 
haudumise ja koorumise protsess
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» KIIRE (koorumise jama)
» Haudumise teema
» Kana kolimine haudumise ajal..

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: