KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 KIIRE (koorumise jama)

Go down 
+6
Jash
kross
Kiti
Buntik
ulaturo
Koidula-talu
10 posters
AutorTeade
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty06.02.10 23:57

Mul ingubaatoris ühel munal all auk! Kas peaksin kuidagi sekkuma (auk ülespoole?) Piiksub küll kõvasti!
Tagasi üles Go down
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty06.02.10 23:59

inkubaatoris*
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty07.02.10 0:16

Mina pole massinat tibutamisel kasutanud, vahvad kanad teevad ise töö ära.
Kuid , kui piiksub, tähendab, elus Smile auk munas, tahab välja tulla.
Lase tal seal tegutseda, minuteada, võib see lausa ööpäeva aega võtta.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty07.02.10 0:20

Mina olen muna teisipidi keeranud, et auk üles jääks, muidu võib ära lämbuda!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty07.02.10 0:44

Munal tuleb ikka auk ülespoole keerata!!! Muidu Su tibu sureb seal ära Sad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty07.02.10 1:45

Tegelikult peaksid tibud üldse homme kooruma...teisel munal tuli ka auk alla, keerasin nad ümber. Mul vist oli liiga kõrge temperatuur? Piiksumist pole ma ka varem kuulnud - tänasest lõunast alles... Kui sageli ma munadele vett piserdama pean?
Vabandust, et paanitsen scratch aga ikkagi esimene kogemus ja ma väga tahan terveid tibukesi saada!!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty07.02.10 1:56

Minu inkubaatori õpetus ütleb, kui esimesed kooruvad päev varem, siis tuleb 0,5 kraadi alla keerata.
Niiskus peaks olema vähemalt 65%. Paanitsemine Laughing ,tuttav tunne. Ära muretse, kõik läheb normaalselt. Kui mõni veel nokaaugu alla teeb, keera jälle ümber.
Tagasi üles Go down
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty07.02.10 23:50

Hetkeseisuga viis tibu koorunud ja kaheksal munal on veel augud sees. Esimese tibu koorumise nägime hommikul ära! Tegin kiire kontrolli, et ega mõni auk alla pole tekkinud. Sel munal polnud üldse auku sees! Ja ca 45min hiljem oli tibu väljas! Jube kiire tegelane. Vahepeal pidin tööl käima - seega kolme tibu koorumine jäi nägemata:) Aga kõiki järgnevaid jään passima. Ma olen kohe niiiiii õnnelik cheers
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty08.02.10 0:19

Palju õnne flower
Loomulikult oled õnnelik, eriti vahva on veel jälgida.
Mina oma esimeste tibude koorumist ei näinud, ainult taara korjamise rõõm(munakoored).
Kanake oli ka juba mind nähes nii vihane, et näitas tiiva, keskmist sulge, kui lähenema hakkasin.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: minu kogemus   KIIRE (koorumise jama) Empty08.02.10 0:25

Minu esimene inkubeerimise kogemus oli ka eriti ootusärev,esimesel ööl, kui kuulsin juba tibusi munas piiksumas, käisin iga natukese aja tagant mune piilumas vaatlusaknast, järgmisel ööl, kui nad tegelikult koorusid, olin mina juba nii väsinud, magasin kui nott, hommikul sain ainult koore hunnikut kastist välja korjata ja tibusi, neid tundus nii-nii palju veel seal olevat, ma pidin algul pepuli ehmatusest kukkuma.
Very Happy
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty08.02.10 1:13

Palju õnne flower !!!
Minu meelest ei kao see õhin kunagi ära kui tibud kooruvad Smile Seda võiks võrrelda nagu imega, mida on sul au näha ja kogeda.
Tagasi üles Go down
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty08.02.10 21:06

Nii, teen väikese kokkuvõtte: 20-st munast sain 13 tibu Minu meelest on see esimese korra kohta täitsa hea tulemus. 11 on terved ja tugevad, 2 sellised - nõrgukesed Sad Ehitasin barrikaadid, et teised neid talluda/nokkida ei saaks. Ehitan praegu neile kodu järgnevateks nädalateks, tundub, et kõik on kuivad (kaks nõrgukest mõtlesin jätta inkusse veel). Selle nädala jooksul panen kindlasti kusagile pilte ka drunken
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty08.02.10 22:06

Palju õnne!
Tagasi üles Go down
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty09.02.10 4:57

Jälle probleem Suspect Üks tibuke on jalad laiali Sad Ta ikka üritab nii tuterdada, aga normaalselt jalgu alla ei võta. Kas ma pean hakkama ka miski lõngaga teda siduma (kuidas see tehnika üldse käib?) või hakkab ta ise mingi aeg normaalselt kõndima. Tibu ise on ainukesena halli värvi ja ainus, kellel on ka jalad "karvased" sunny
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty09.02.10 5:26

Minu tibu ei saanudki jalgu alla, läks seetõttu vikerkaaremaale. Aga tal oli ka defekt, vasak jalg oli väiksem ja viskas üle tiiva seda. Proovisin ka siduda, aga see aitas vaid parema jala puhul.Lisaks see liikumine vigastas mõlemat põlveliigest nii, et need leemendasid.
Aga kuskil on siin foorumis õpetus, kuidas siduda. Kiti vist isegi õpetas kõndimist. Paar korda 10-20 min korraga. Pidavat aitama.
Leia see topik üles.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty09.02.10 5:44

See oli Fosse rida, mina ei tohterda neid tibusid, kes ise hakkama ei saa Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty09.02.10 5:54

Leidsin teema, yllepille oli sellest kirjutanud Smile Meie igatahes hakkame tohterdama cherry
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty09.02.10 6:55

Tore Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty13.02.10 6:36

Lubatud pildid
http://nagi.ee/photos/koidulatalu/14139522/
tibusid on kokku 12 üks nõrgukestest suri ilma näilise põhjuseta ära aga teine on hästi tubli - ülejäänutest küll pisut väiksem, kuid ei jää milleski maha:)
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 3:08

Vaat kui hea, et leidsin selle teema, ei hakka uut teemat tegema kui sama jutt. Mul on täna õhtul kell 10 kanatibude koorumis tähtaeg. Kaks tibu tegid hommikul juba augu sisse, üks kella 9 ajal ja teine umbes kell 11. Nüüd edasi pole midagi juhtunud. Vahepeal harva piuksuvad kuid välja ei taha tulla. Temperatuur on +37,0 ja õhuniiskus kõikus siin 65-70 % vahel. Mullegi tundub et, inkus on liiga kuiv.

Viimaste päevade temperatuur ja õhuniiskus:
20.apr 37,6⁰ 47%
21.apr 37,5⁰ 50%
22.apr 37,4⁰ 55%
23.apr 37,1⁰ 62%
24.apr 37,0⁰ 67%

See on mul esimene koorumine inkus, loomulikult olen mures kas ikka kõik läheb nii nagu vaja. Ikkagi tehislikud tingimused. Vaatan läbi akna neid vahel kas keegi veel... ei midagi.

Tegin ühe kiire pildi, esimene kooruja ja kõrval kohe teine tumedas piklikus munas. Ootan edasi, midagi teha ei saa. Kõik on tibude enda kätes, öösel peaks algama ka pärlitibude koorumine. Neil on tähtaeg hommikul kell 10
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 3:45

Kellaajalised koorumise tähtajad? Hmmm... huvitav Laughing
Ma ei viitsi praegu täpsustama minna, aga lõpus peaks see niiskuse % mingi 90 olema. Mulle tundub, et sul on seal liiga kuiv küll.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 3:52

Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 4:40

Shocked Mis? Kuidas? Ma teen kõik õpetuse järgi. Vene keelsed lingid ei aita minu puhul, palun inglise keelseid. Ootan oma juhendaja vastuse ära enne ei tee midagi.

Esimene tibu koorus just natuke aega tagasi. Hästi kiiresti oli munast välja tulnud. Üks hetk oli ainult auk ja siis juba muna puru ja tibu lesis seal. Praegu tuterdab kus ruumi on, ise veel märg. Smile

Ei ole tähtaega, ma nii umbes pakun Very Happy . Nad üsna nii enamvähem neis piirides kooruvad, kunagised kogemused kanade haudumisest. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 4:43

+37 on igal juhul vähe,tibud ära ei sure, aga kauem läheb aega.
Semiramise aiad all peaks ka juhend olema minu teada.
http://www.semiramis.ee/index.php/kodulinnud/57-inkubaatorikasutaja-meelespea

Mina ei ole oma inkubaatoril niiskust üle 70% tõstnud ( viimased 2 päeva) , temperatuur on +37,8 tootja poolt seadistatud, selline temperatuur on ka vene keelse õpetuse järgi ideaalne


Viimati muutis seda Sooääre (24.04.12 6:00). Kokku muudetud 5 korda
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 8:06

90% niiskust on isegi parditibudele liiga palju! Tulevad märjad ja lötakad tibud. Kanatibudele piisab 65% õhuniiskusest täiesti. See venekeelne link puudutab seisva õhuga inkubaatoreid. Neil ongi temperatuur alati kõrgem.

Kulla inimesed - kas te arvate, et tootjatehased kirjutavad neid kasutusjuhendeid ajaviiteks?
IGA SEADME PUHUL TULEB EELKÕIGE LÄHTUDA TOOTJAPOOLSETEST SOOVITUSTEST.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 8:30

Siin inimene hädas, aga seda ei maini, milline inkubaator tal on.Eks vastuses sai lähtutud keskmistest näitajatest.

Venekeelses juhendis on soovitatud 2 viimast päeva hoida niiskust 80% juures, aga minu arust on ka seda palju, rääkimata siis 90%-st.Mu masinal pole üle 70% tõusnudki.
´+37,8 peetakse ideaalseks temperatuuriks ja nii on ka minu masinal, aga +37,0 ma pole üheski juhendis kohanud, +37,5-te veel
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 8:35

Aga, Fosse, miks Sa karjud???
Kui inimene ütleb, et "koorumise jama", siis järelikult oli jama, tema jaoks ja siin nüüd lahenduse pakkumised.
Kuna mul kodus ühtegi kanakasvatuse raamatut hetkel pole, siis homme tööl vaatan need niiskuse protsendid täpselt üle - 90 oli oletuslik ja kuskilt meelde jäänud (ei pruugi olla õige, aga 65 tundub mulle sulaselgelt vähe). Kuskil teemas mainisid ju ise ka, et annad lõpus lisaniiskust?
Ja pealegi ei olnud teemas juttu, milline inkubaator on - kas seisva või liikuva vm õhuga!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 9:12

Selle teema pealkiri ei ühti tegelikult üldse viimaste postitustega. Jashil pole mingit jama. Seda, et tibu ei koorugi paari tunni jooksul peale esimest auku, ei saa küll mingiks jamaks lugeda. Täitsa normaalne asjade kulg.

Lõpus annangi lisaniiskust, hautamise ajal on niiksus 45%, seda nii kanalistel kui veelindudel. 80% juures ei kuiva tibud masinas ära. Kuusental-Alvet pakub kanade koorumisniikuseks KUNI 70%, veelindudel kuni 80%.Vähe värskemad väljaanded "Lindude tervishoid ja haigused" õhuniiskus hautamise ajal 50-60%, koorumisel 65-70%. Linnukasvatus I teatab, et haudereziim on 50-60%, koorumisel 65-70% ja linnuliikidest pole seal sel hetkel juttu.

Raamaty "Nests, Birds and Incubators" D.C.Deeming Brinsea Products Ltd. 2002 annab sobivaks hautamisvahemikuks enamikule linnuliikidest 40-60%. Täpset niiskust soovitatakse ise otsida haudepäevikut pidades. Samuti räägitakse seal, et nii kabinetinkubaatorite puhul kui väikestes lauamasinates võib (aga ei pea) temepratuuri koorumise ajaks kuni 0,5 kraadi alandada.

Brinsea Handbook ei anna samuti vahemikku ette, Soovitab monitoorida ja katse-eksituse meetodile mune kaaludes ise õige niiskus leida,küll mainaib, et koorumise ajal võiks olla 60% kanti.

Seega leian, et 90% peale nn. karjumine oli täiesti õigustatud. See on ikka väga palju rohkem soovituslikust.


Viimati muutis seda fosse (24.04.12 9:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 9:18

Tere päikest. Eelmine aasta kui Kvatshkaga sai jamatud, siis ei tõstnud mingeid temperatuure ja niiskusi. Ainuke jahutamine oli 2x päevas munade ringikeeramise ajal. Koorusid nii pardid, kui kanad, ei mingit raketiteadust. Aga kanaga on asju lihtsam korraldada, kui lambitada. Vaatasin Linnukasvatusest järgi temp. 37,6-37,8 normaalne õhuniiskus 48-52%, pooltühjal inkul kuni 61%, õhu vahetus on vist ikka ka kuigivõrd oluline, mis siis, et muna sees, aga "hingavad" ikka. Räägi mis sünnib, mis masinaga sa seda raketiteadust korraldad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 9:48

Eks ta nii ole, et juba "raketeaduseks" üks lihtne asi tehtud.See nagu Lääne traktoritega,elektroonikat täis, ise näppida ei tohi, kutsu brigaad kohale kui midagi juhtub või tulevad tehnilist hoolt tegema ja muudkui kergenda rahakotti.1tehn. hoole teo eest küsitakse 5000 eekut.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 18:28

Karinil oli põhjust häält tõsta küll ja veel. Lisaks unustavad kõik need niiskuse tõstmise soovitajad ära ühe kuradi olulise pisiasja: niipea, kui esimene tibu on koorunud, tõuseb niiskus inkubaatoris iseenesest sellesama tibu märja sulestiku arvelt. Ilma sundventilatsioonita inkubaatoris võib mitme tibu samaegsel koorumisel asi niigi päris tatiseks minna.
Hr. Sooäärel ei ole siin midagi ironiseerida. On elementaarne, et inimene teeb endale asja selgeks enne, kui elusate asjadega mängima hakkab. Pole ju raske inkubeerimisjuhend läbi lugeda, kui munad masinasse pannakse.
Ja keegi ei sunni ostma Lääne traktorit või inkubaatorit, aga ei maksa arvata, et sel jumaldatud Vene masinal ei pea kasutusjuhendit lugema. Ja kui oma iseenese tarkusest süsteemi kihva keerad, saad Vene masina hooldustehniku käest samamoodi piki päid ja jalgu, masinatäis nässus mune pealekauba!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 19:20

Mulle kui algajale ei ole teema üldse vale. Ma saan aru et, kogemustega inkubeerijad hakkavad pahandama kuid tuletage meelde oma esimesed korrad? Kui teiega oleks sama moodi häält tõstma hakatud küsimuste peale siis, kas te julgeks enam üldse küsida?

Jama on millegagi sellegi poolest. Mingil põhjusel ongi ainult 2 kanatibu koorunud. Kõik teised on vaikselt. Kuna ma midagi muud pole teinud kui temperatuuri sättinud ja õhuniiskust, siis tundub et, ma olen midagi tegemata jätnud? Läbi klaasi vaatamine vist ei lähe segamise alla kirja? Kord päevas kõige rohkem kaant tõstnud, eile küll kaks korda. Täna ka kaks korda juba, võtsin need kaks koorunud tibu ära. Nad keerasid seal pärlimunad pahupidi.

Nüüd hakkavad pärlitibud kooruma. 4 muna on mõradega ja viies kindlasti sees piuksub. Kõige pisem muna on vaikselt. Nendega on kõik OK.
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 19:38


/Hr. Sooäärel ei ole siin midagi ironiseerida. On elementaarne, et inimene teeb endale asja selgeks enne, kui elusate asjadega mängima hakkab. Pole ju raske inkubeerimisjuhend läbi lugeda, kui munad masinasse pannakse/


Soosaare polegi ironiseerinud, aga temperatuur +37,0 on madal, olgu masin, milline tahes.
Eespool on juba mainitud, et pole teada antud, millise inkubaatoriga tegu.Mul on mõlemad olnud ja tean väga hästi, et seisva õhuga inkubaatorites niiskuse % tõuseb märgade tibude arvelt, pealegi paistab, et kasutusjuhendit tahetakse läbi lugeda siis kui juba tibud hakkavad kooruma.
Kasutusjuhendeid peaks siin erinevaid olema juba üles pandud, tuleb ainult otsida.
Küsi julgesti, häält pole tõstnud, ainult soovitused!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 20:13

Tibude vaatamise kohta on ka erinevad seisukohad. Mõni ei soovita viimastel päevadel üldse inkubaatori kaant tõsta, aga fakt on see, et esimesena koorunud tibud hakkavad ringi seblima ja keeravad teised munad segamini. Sel juhul on koorumine raskendatud või nõrgemal tibul võimatu, sest väljumiseks peab tibu hakkama ennast munas ringi keerama, aga mitte alati pole tal selleks enam jõudu.Lõpptulemus ongi, et tibu sureb munasse ära.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 20:22

Vaat ühte asja ma võin küll julgelt öelda - mina ei hakanud inkubaatorit üldse enne puutumagi, kui olin endale protsessi mind huvitavate lindude ehk siis kanaliste osas selgeks teinud. Ja kuni tänase päevani kahtlen endas ja kontrollin. Vajadusel kasvõi mitu korda.
Jah, 37 kraadi on liiga madal ja ilmselt selle kivi alla ongi vähk maetud. Haue kas hilineb võib jääbki olematuks, st. embrüod surevad koorumata. Palju sõltub sellest, milline oli algmaterjali ehk haudemunade kvaliteet. Sajaprotsendilist hauet on nii suure temperatuurihälbega ilmselt palju loota.
Minul isiklikult on erinevaid inkubaatoreid majapidamises kokku viis. Igal oma kasutusjuhend. Igal omad nõksud. Just sellepärast ONGI haudepäevikud, millest korduvalt juttu olnud, nii vajalikud. Need ei ole mingi snoobide väljamõeldis või lihtsalt ajaviide või enda tähtsaks tegemise viis - need on hädavajadus! Ja kasutusjuhendid ei ole mõeldud inimeste kiusamiseks, vaid elu lihtsamaks tegemiseks. Kusjuures, iga kasutusjuhendi alguses öeldakse ka seda - kui hakkad seadeldist kasutama ILMA kasutusjuhendit lugemata, vastutad tagajärgede eest ise. Pole vahet, millise masinaga tegemist on!! Eks igaüks ise teab, palju ta kooliraha maksta tahab.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 20:57

Pool sõda käib tegelikult üldse valel teemal. Eilne teemapüstitaja tahab kõike teha õigesti. ma tean, et haudepäevikut peab ta samuti. Kui hoolsamalt lugeda, siis kuni koorumiseni oli temperatuur vägagi õige 37,5 kraadi. Madalamaks on see lastud viimastel päevadel. Loodus paraku toimetab omasoodu ja tibud ei kooru sugugi siis, kui liigiomane päevade arv tunnipealt täis saab. Vahest kooruvad päev varem, vahest päev hiljem. Ka kõige kogenumatel on kordi, kus haue lihtsalt ebaõnnestub. Kogemused tulevadki ajapikku ja kirjapandud märkmeid analüüsides.

Eilsele teemapüstitajale - proovi järgmisel korral temperatuuri- ja niiskusereziimi veidi muuta. Meie kõigi kodud või ruumid, kus masinad töötavad, on erineva loomuliku õhuniiskuse ja temperatuuri(kõikumise)ga. Ja pane jälle protsessi käik ning tulemused kirja. Aast- paari pärast võid öelda, et oled oma masinat tundma õppinud ja iseenda jaoks optimaalse reziimi leidnud. Ootame nüüd selle lõpptulemuse ära.

Sellegipoolest - mis töötab minu puhul, ei pruugi sama tulemust anda teisel. Sellepärast ei saa 100% toimivat nõu kunagi anda. Ikka isiklik katse-eksituse meetod viib sihile.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 22:04

Viimase postitusega täitsa nõus, küll kogemused ka tulevad, ainult kannatust jääb soovida, mitte käega lüüa ja loobuda.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty24.04.12 23:53

Käisin nüüd tööl ära ja lappasin oma raamatud läbi. Enamus jah (uuema aja omad) väidavad niiskuse protsendiks 50-70.
Kusjuures selle 90-ne leidsin ka üles - tegemist siis kahekümnendate alguses välja antud, Kivi-Hännineni raamatuga - "Kanakaswataja käsiraamat" . Seal on pandud tõesti niiskuse protsendiks kahel viimasel päeval 90-95. Pärist laest siis see number mulle ei koitnud. Kusjuures tsitaat " Et munast wäljatulemine hästi sünniks, seks peab masinas 90-98% niiskust olema, missugusel juhtumisel masina sisemine klaas tiheda higiga kaetud on." Aga eks aeg on edasi läinud ka Very Happy
Aga oma masinas ma, ausalt öeldes, niiskust ei mõõda Embarassed - vee juurde panemine on nii käe järgi käinud ja tunnen oma masina iseloomu ilma numbriteta Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 0:33

Olen kuskil vanu inkusid näinud,puust kast mis pliidile asetati kui enam ei köetud,haudemunad sees.Vaevalt seal temp. mõõdeti,katsuti lihtsat kas munad soojad ja eks midagi ikka välja tuli kindlast jahutati ka märja rätikuga kui liiga kuum oli.
Sain aru et ei koorunud aga mis neis munades siis oli, surnud tibud või viljastamatta ?Selleks et õppida peab vigadele jälile saama.
Kunagi oli üks ajaleht nr. 3 väljaandja MTÜ Eesti Väikelinnuksvatajate Selts.
Soovitan läbi lugeda study
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 2:07

Vanas Egiptuses oli hautamiseks üks kivihoone, kus ühes ruumis olid munad põrandale laotatud, teisest ruumist köeti pidevalt ahju. Selles haudemajas töötas ülitundlik hautaja, kes oma nahapinnaga pidi tajuma, kas soojust parasjagu, või mitte. Mune sel ajal läbi ei valgustatud. Kuna viljastatud ja arenev muna on soojem, siis hautaja asetas munad ükshaaval oma silmalaugude vastu ja praakis kõik liiga jahedana tunduvad välja. Ka sellise meetodiga saadi tibusid.

Suuremas enamuses (küll inglisekeelsetes) hautamiskäsiraamatutes on see vigade ja nende põhjuste tabel ilusti olemas.
Kõik, kes tellivad praegu ajakirja Practical Poultry (mida tõepoolest soovitan, mul käib juba neljandat aastat), saavad 2 raamatut "Hatching and Rearing Your Birds" I ja II pealekauba.

Tellida saab siit:
http://www.poultry-shop.co.uk/index.php?route=product/category&path=43_46

Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 2:57

"Hatching and rearing your birds" peaks tegelikult kõigil linnukasvatajatel kohustuslik kirjandus olema. Alati öökapil. Annab muuhulgas väga põhjaliku ülevaate inbriidingust (mille järele siin ikka aeg-ajalt sügeletakse) ja selle kasutamisest koos kõigi selektsioonipõhimõtete ja nõuetega. Teeb selgeks ka selle, miks kahe (samatõulise) tõulinnu kokkupanemine ei ole veel aretus ja miks ristand (olgu ta vanemateks tõulinnud) ei ole tõulinnuga samaväärne, kuigi meil siin pidevalt kangekaelselt midagi muud väidetakse.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 8:40

Päikest. Mis masin siin teema aretusel kasutusel oli, või on. Kas automatne niiskus ja temperatuuri hoidjaga, täisautomaatne koos munade pööramisega või manuaalne.Kui see asi oli käsitsi juhtimisega, siis kas tootja selle ka manuaali kirja pani, et mune tuleb masinas pöörata ka. Very Happy
Sattusime Piretiga jälle "lemmikteemale". Ei väsi kordamast, et on olemas tõulinnud, on olemas tõulindude suvaristandid ja hobieksperimendid ning on olemas tarberistandid (mingi liin, mida lolli järjekindluse püütakse saavutada). See viimane võibki hea tulemuse korral olla väärtuslikum, kui algtõu tõupuhtad isendid. Et niisama ei tuututa, lisan pildi. See indiviid pildil, kellel on Wayendotte välimus, on Äntuka suurune. https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/41/img0818tx.jpg
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 8:43

Oi krt ... ilusad kanad.

See kõnesolev masin oli R-Comi King Suro. Pärlkanamunad kooruvad/koorusid samast satsist kenasti.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 8:45

Kas ei tee lahti?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 8:50

Kenad linnud jah!
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty25.04.12 8:50

Siis võis kanamunadega mingi tehniline jama ka olla. Kas liiga varased munad (said külma), said loksutada, toidus oli kanal midagi puudu või said liiga palju kaltsiumi (koor läks paksuks), kukk ei teinud tööd korralikult jne.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





KIIRE (koorumise jama) Empty
PostitaminePealkiri: Re: KIIRE (koorumise jama)   KIIRE (koorumise jama) Empty

Tagasi üles Go down
 
KIIRE (koorumise jama)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» haudumise ja koorumise protsess
» Kuidas eristada kana ja kukke - kiire!
» O:kanamunad - KIIRE - vajan kanamunadega varustajat

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: