KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 mure puurikanadega

Go down 
+2
Buntik
jaanika24
6 posters
AutorTeade
jaanika24
Tibu
jaanika24


Female
Postituste arv : 23
Age : 35
Asukoht : koeru järvamaa
Registration date : 12/07/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty13.07.12 21:32

ostsin puurikanad teisipäeval esialgu olid nad õelad toksisid üksteist(seda tuleb siiani ette)aga munesid ilusti ja värki aga tänasest on nad kuidagi loiud magavad ja eriti ringi ei tatsa süüa saavad kenasti ostsin apteegist neile toidu lisandit.
tavaliselt kella 10neks oli meil juba 6 kuni seitse muna aga täna oleme vaid 2 tk saand mis neile võiks muret tekitada laudas on neil ruumi ja õues saavad olla aga täna kõik istuvad kägaras kõik koos ühes nurgas ja ei käi üldse ringi
ja paar kana keda vaatasin neil on need lotid mis ripuvad peapeal on nõksu tumedad kohati mitte üleni mis värk on kas on veel miskit neile teha et neil oleks mugav või peavadki nad nii magama.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty13.07.12 23:49

Kui harjade peal on tumesiniseid plekid, siis on nad haiged! Haigust peast ei oska öelda. Vaatan ja ütlen hiljem, kui keegi targem enne ei oska tuvastada.
Tagasi üles Go down
jaanika24
Tibu
jaanika24


Female
Postituste arv : 23
Age : 35
Asukoht : koeru järvamaa
Registration date : 12/07/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 3:11

sellepärast nad siis ongi äkki veidi loiud aga aitähh abi eest oleks hea kui saaks teada milles asi ja kas annab ravida?
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 8:57

Tere, päikest. Puurikanade parim raviarst on dr. Kirves. Pole mõtet kulutada aega ja kordades rohkem raha, kui kanad maksid.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 9:46

Kas muid sümptomeid, kui norusolek ja hari tumedate laikudega pole? Kõhulahtisus, kehatemperatuuri tõus? Normaalne keha temperatuur on 41-42.

Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 10:04

Tegelikult nõustun Ellimineerijaga - julm, aga tõsi.
Enamasti neid aasta munenud kanu ostes peabki arvestama, et umbes 50% võib välja minna. On muidugi ka neid, kellel kõik alles jäänud (ja ka vastupidi).
Puurikanad ei ole kunagi mullaga kokku puutunud ja nende organism pole sellega harjunud. See kokkupuude võib neile tekitada koksidioosi. Samuti on need kanad vaktsineeritud, vaktsiini mõju pidi kestma aga vaid aasta (nii kaua, kui nad on ettenähtud vabrikus elama). Vaktsineerimine aga kaotab nende enda immuunsuse ja nende organism ei suuda ise haigustega võidelda.Samuti on kolimine, ka parematesse oludesse, nende jaoks suur stress ja kana ei ole kuigi hea stressitaluvusega lind.
Esialgsed munad, mis saite, tulid veel vanast inertsist Smile Et nüüd munemise lõpetasid, on normaalne, kuna nad ju olidki esimest munemise hooaega lõpetavad kanad ja peavadki hakkama sulgima - seega 1,5-2 kuud võibki nüüd munadeta minna.
Tumedaks tõmbunud hari näitab, et kana ei ole terve, samuti nurgas norutamine.
Kasvatage ise omale linnud ja probleeme on tunduvalt vähem Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 20:38

Ma olen Kitiga nõus, et kasvatage ise omad linnud....olen saanud ise nende Äntu 4 kuud munenud kanadega valusa kogemuse kätte, ehk 10 kanast on tänaseks lahkunud pilvepiirile 4 tk.Lihtsalt kustuvad ükshaaval vaikselt ära Razz.Asi, millega ei osanud unes ka arvestada, et selline probleem võib üldse tekkida.Need noorkanad siblivad hetkel küll rõõmsalt ja kasvavad (nood, mis kirjade järgi peaks augusti lõpus munele hakkama), aga lugedes siin vaktsiinide jne. jutte, siis kas teoreetiliselt võib nendegagi sarnased toksikoosi jne. jamad juhtuda?Või päästab see noorema linnud staatus ehk?
Tagasi üles Go down
jaanika24
Tibu
jaanika24


Female
Postituste arv : 23
Age : 35
Asukoht : koeru järvamaa
Registration date : 12/07/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 21:30

esialgu ostsime endale 6 äntukat, siis isa kinkis mulle 9kana ja2 kukke jõgevalt laiuseväljalt täna hommikul läksin noori kanu vaatama ja siis tabas mind halb üllatus oli üksnoor jõgeva kanake ära tallatud oli pikali maas tõin ta tuppa panin talle söögid joogid ette ja turgutame ehk ei ole härra kirvest vaja.kõige õudsam on see et kui ma väike olin ja maal elasin siis vanematel olid ka igasugused linnud ja minu arust olid kõik terved ja toredad ma ei osanud arvata et kanadega nii palju raskusi on Sad
Tagasi üles Go down
jaanika24
Tibu
jaanika24


Female
Postituste arv : 23
Age : 35
Asukoht : koeru järvamaa
Registration date : 12/07/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 21:35

muud nagu pole neil jah kui need laigud aga täna juba kooserdavad õues ja nüüd üks tobe küsimus kuidas kanadel mõõdetakse keha temperatuuri ?mulle öeldi et need on 9 kuni 10 kuud munenud kanad aga kui koju tõin siis vaatasin et neil on jalad hoopis teist värvi kui mu noorlindudel kas ma sain siis nüüd vanad kanad ka peale kauba.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty14.07.12 22:15

Temperatuuri mõõdetakse Wink kanal ikka kloaagi kaudu.
Kui õues kooserdavad, ehk siis saavad oma uue koha shokist üle ka. Haiguste raamatus leidsin vaid ühe haiguse, mille puhul hari ja lokutid siniseks tõmbuvad. Ei usu, et sinu lindude puhul sellega pistmist on. Pigem on tõesti kõik eelpool öeldud jutt kokku, uus koht, toidu muutus jne....
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty15.07.12 2:48

Tere, päikest.
Tüütan veel. Päris teemaga kokku ei lähe, aga äkki annavad teema algataja ja Adminn andeks. Sai võetud kaks kuud tagasi nn. "päevavanused" Äntu brolieritibud. Kohene väljaminek 2 tk., ülejäänutel ka kõht lahti. Sai üles putitatud ja kana alla sokutatud. On kah "broilerid", kasvukiirus tiba viletsavõitu, aga väga ei irise, saabki kanaks kasvatada (eks näis mis massi täiskasvanult annavad ja kas jalad jaksavad keret üleval hoida). Nii-et tagantjärgi tarkus, ega sealt suurtootmisest midagi väga head küll ei tule. Ise tehtud, hästi tehtud, pole kellegiga iriseda. Aga jõudu ja kannatust nendega tegelemisel. Kui looduslikest ja odavamatest ravimoodustest rääkida, siis taruvaiku söögi sisse, õietolmu söögi sisse ja lilla vesi ette. Vaata mida välja lasevad, kui on tahkepoolne ja sisaldab valget, siis võib elulootust olla.
Tagasi üles Go down
jaanika24
Tibu
jaanika24


Female
Postituste arv : 23
Age : 35
Asukoht : koeru järvamaa
Registration date : 12/07/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty15.07.12 6:21

tundub et meil vist ikkagi ei ole hullu kuna mees ka täna vaatas kanu ja ütles et need loti tumedad kohad on sellest et nad üksteist nokivad niiet ma lihtsalt paanitsesin niisama. kaka on neil korras ja tunduvad elurõõmsamad sõivad siin suure potitäie mämmi ja pistavad tera ka pudistasin muna koori söögisisse kuna muna koored on veidi nõrgad.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty25.07.12 3:24

Mina nt tõin kevadel Sanlinnust 70 aasta munenud kana, neist väljaminek oli 2 kana, norutasid umbes 5 päeva, siis hakkasid sulgima, umbes kuu-poolteist, ja siis hakkasin 70 kanalt 50muna saama päevas. Rebne viis muidugi siis veel 10 tk ära, kaks said rebaselt pureda ja lahkusid kirve abil, osad müüsin sama hinnaga, mis ostsin paarile tuttavale ära, sest 8 haudjat oli mul ja tibusid tuli palju, kusjuures 2 farmikana ka hadusid ning üks farmikanadest läks haudumisega teisele ringile, ka oma vanematest kanadest on mitu tükki teisel ringil haudumisega. Üldsegi ei virise ega ka kurda, sanlinnust euroga ostetud kanade üle.Ilusad ponksud on nad, suled kenad, tervis paistab ka ok ja väga sõbralikud ka, kui mitte liigagi sõbralikud isegi Wink)
Tagasi üles Go down
jaanika24
Tibu
jaanika24


Female
Postituste arv : 23
Age : 35
Asukoht : koeru järvamaa
Registration date : 12/07/2012

mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty25.07.12 4:42

meie tupsukesed sulelised hakkasid ka sulgima ja tundub et nad on tõesti liiga sõbralikud,käivad nokivad varbaid kui süüa viia Very Happy. aga tervised tunduad ka korras ükski välja pole läind ja rebased meil veel pole külas käind.mul on nii hea meel et nad lõpuks tunnevad end koduselt.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





mure puurikanadega Empty
PostitaminePealkiri: Re: mure puurikanadega   mure puurikanadega Empty

Tagasi üles Go down
 
mure puurikanadega
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Jalalesta ravimine
» Hane suur mure !!!
» Mure Hanedega.
» Mure paabulinnuga
» Mure kanaga

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: