KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanade kohanemisaeg..?

Go down 
+4
maiekas
Margo704
ülane
Cessuke
8 posters
AutorTeade
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 1:16

Vot, alles liitusin ja nüüd ainult küsimused tulevad;)Aga noh, olen algaja ja tahaksin kõik hästi ja õigesti teha. Nagu minu postitustest lugenud olete, tõime 70 farmikana oma 10-le kodukanale juurde. Kopdukanad munevad meil 100%, aga farmikanadelt saame nüüd nt 70-st 30muna. Loomulikult neid võttes arvestasime, et tuleb munemisest paus ja kohanemisaeg jne. Aga lihtsalt huvitab, et kaua tavaliselt kana kohanemisaega tahab, et uuesti munema hakkaks. Aname neile erinevat teravilja, jahuputru (ostame need kohalikult mahetootjalt), lisaks kanapoli, munakoori, juurikaid, saia-leiba, lisaks on neil vaba võimalus väljas omale ussikesi ja muud sodi nokkida. Aga mida me veel peaksime tegema või olemegi kõik õigesti teinud?
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 1:20

lisaks unustasin veel küsida, et kui palju peab kana päevas süüa saama? Meil on kogu aeg terad ja pudru ees, ja pidevalt nad seal nokivad, kui saab otsa, paneme kohe juurde (vesi on ka muidugi koguaeg ees). Või äkki ei tohi nii palju neile teri ette panna? No on rumalad küsimused, aga ehk saan ajapikku targemaks ja siis enam ei pea küsima Laughing
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 1:55

mina küll ei ole toitu koguaeg ees hoidun. Seda enam et nad sul vabalt õues ringi uitavad ja ise süüa otsivad. Mina annan hommikul nö põhisöögi ja päva jooksul teri ka. Munevad ilusti. Näevad terved ja ilusad välja Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 2:06

Küll nad hakkavad munele ka,ainult kannatust,... paistab, et süüa saavad piisavalt.Kui küüned on pikad, siis tuleks need lühikeseks lõigata. Rukist ei tohi kanadele anda, see paneb munemise kinni.Kui rukkiteri on muu teravilja sees, siis nad jätavad need järele, aga kui on jahvatatud ja pudruks tehtud, siis söövad ära.Kartulit ei maksa ka palju anda, see ajab rasva!
Pole oma silmaga näinud, ei tea kui vanad need on, aga arvata võib, et sulgimine on ees, see võtab mõne aja, aga pärast on oma uue kasukaga sama kenad kui noored kanad ja munad on ka tavaliselt suuremad, aga kõikide kanade puhul ei pruugi see nii olla.
Ega värske kala( loomne valk) ei tee ka paha, aga kui nad väljas käivad, siis pole see nii oluline.
Las teised kirjutavad ka...!
Mul jäi see kirjutamata, et pidevalt küll ei pea toit ees olema, ülesööta ka ei maksa, lähevad rasva ja ei tee enam ühtegi muna.
Kuked peavad ka olema, kes muidu kanakarja eest hoolitseb, valvab ja märku annab läheneva ohu korral.
Samas kukk annab munale väärtuse,...mõni ei ostagi sellist muna, kus pole kukke karjas.
1 kanamuna on oma toiteväärtuselt võrdne 1 liitri piimaga-siit võiks siis tuletada õige muna hinna.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 2:22

Kui ma olen uued kanad toonud, siis on olnud nii, et esimene päev munevad vanast rasvast veel enam-vähem kõik. Aga siis tuleb vähemalt nädalane paus sisse (mõni muna ikka tilgub). Kui on kohanenud uue elu ja uue toiduga, siis hakkavad uuesti munema.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 4:10

Ok, kuked on, kartulit palju ei saa, koori kuigipalju, seda jahu oleme nüüd mõned päevad jh pudruna pakkunud, sinna kanapoli ka sisse seganud (vb tõesti on rukis sees, pean uurima).Nüüd siis enam teri päevotsa ees ei hoia. Muidu läks meil umbes ämber teri 80 kanale+ potike jahuputru ja saia ka..uued veel õue ei lähe, laudal on uks küll pärani ja kanaaial värav ka lahti, aga uued väravast välja veel minna pole julgenud, oma kanad aga panevad kohe hommikul jooksu ja saabuvad ussiretkelt alles õhtuks;) Eks me oota ikka ära, kuni nad valmis omadega on, sest oleme arvestanud, et tuleb munemisele vahe esialgu. Arvasin ise ka, et äkki 1-2 nädalat. Aga sulgima peksid ka hakkama vist jh, nad aasta munenud. Väga rääbakad õnneks ei ole. Munad on ma ütleks, et XL-suurus, pole küll kaalunud, aga Tallegg-i `´suured peremunad``karbi kaas kinni ei läinud;) , kanatõuks on Hy-Line. Aga aitähh nõuannete eest!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 4:31

Ämbrist teradest on sellele karjale piisavalt,...kui mõni tera rukist jahu sees on,ega see ka nüüd kohe munemist peata, aga puhtast rukkijahust tehtud putru ei tohi anda.
Kana on hommikul varajase tõusmisega, tuleb lisavalgustust anda. Ma tõusen ise ka varakult, liigun ringi ja juba kukk kireb, et tuleks paneks tuled põlema.Tavaliselt hommikul kella 5 ajal teen seda ja kui juhtub, et hiljemaks jääb, siis on kanadel kiire pesale minekuga.
Lõunaks on kõik kanad munenud.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 5:03

Nii, pilte ma albumisse lisada ei saanud, seega panin uustulnukast avatari pildi siia Wink
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 5:23

See ju täiesti kena kana, suled peal ja saba taga.
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 5:59

Ma annan hommikul teri täpselt niipalju, kui korraga ära süüa jaksavad. Lihtsalt muidu on hiired-rotid ja väljas lisaks ka varblased jaol ja no ma ei salli muidusööjaid.
Jahusegust teen pudru ja annan õhtusöögiks. Päeval siis vaatavad ise, mida leiavad.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 6:31

Cessuke, see kana avataril näeb tõesti farmikana kohta väga hea välja. Jutt käib ikka aasta aega munenutest?Olen ise ka eelnevatel aastatel neid aasta muneuid ostnud ja näevad välja palju koledamad. Kust sa nad tõid?
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 7:44

maiekas kirjutas:
Ma annan hommikul teri täpselt niipalju, kui korraga ära süüa jaksavad. Lihtsalt muidu on hiired-rotid ja väljas lisaks ka varblased jaol ja no ma ei salli muidusööjaid.
Jahusegust teen pudru ja annan õhtusöögiks. Päeval siis vaatavad ise, mida leiavad.

Tegelikult peaks tegema vastupidi, kuna pudru on kergemini seeditav ja hommikune pudru aitab munadel kiiremini valmis saada. Õhtused terad aga hoiavad öö läbi kanal kõhu täis.
Ja Cessuke, pead arvestama ka sellega, et see munemise vaheaeg võib nendel kanadel, seoses sulgima hakkamisega, venida ka paari kuu pikkuseks. Vana kana omapära ongi selles, et uude kohta elama viies hakkab ta sulgima - nad ju müüdigi seepärast, et on oma aastase töö vabriku jaoks juba teinud Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 8:06

Mina putru ei keeda üldse. Jahule-teradele lisan mineraalid, muu kraami(kohupiim, kala), toore porgandi ja kala ajan hakklihamasinast läbi, köögijäätmed ka kui on, segan korralikult läbi, jääb sõmer sööt.Kaalika, kõrvitsa, kapsa lõikan pooleks, need panen eraldi kaussi-las nokivad.
Kala ei tohi palju anda, munale jääb maitse juurde.Ega seda pole ka nii palju, et iga päev saaks anda, see neile rohkem maiuspala.


Viimati muutis seda Sooääre (29.03.12 18:57). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 9:06

Mina ka ei keeda, kuigi talvel külmaga isegi võiks, siis nad ei pea oma energiat kasutama toidu soojendamiseks. Keetmine võtab tegelikult natuke liiga palju linnule vajalikke aineid viljast ära.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 9:17

Mina ka otseselt ei keeda putru, vähemalt mitte vilja. Ma keedan kartulid ära ja valan need siis kuumalt/soojalt jahule peale ning tambin segamini- täiendsööda lisan jahtunud pudrule.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 18:55

Sama siin, ei keeda. Jahu + tera + täiendtoit + mineraalid valan üle nõgesevihaleotisega. Nõgesed süüakse enne ära. Kui kuhjub kartulikoori, siis keedan need ka juurde.

40l mollist jätkub 2ks päevaks. Nüüd läheb lihtsamaks, sest meil on juba ussikesed liikvele läinud. Samuti jooksevad ämblikud. Ka mõni rohelisem lible on tekkinud.
See aasta proovin vaid õhtul toita. Päeval las otsivad ise.

Muidu on seis selline, et kanamaja tagune on paksult sõnnikut täis. Linnud ei viitsi üldse sööki otsida. Nii kui kõhud täis, roniti päikese kätte tiksuma ja nii õhtuni. Laughing
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 21:22

Mina ka ei keeda midagi, aga teri olen enda loogika järgi hommikul andnud sellepärast, et teradele juuakse vett ikka korralikult peale ja ma siin oma peaga mõtlesin, et kuidas see kana selle kuiva teraga seal õrrel siis magab.. Pudruga lähevad rahulikult õrrele ja ei siiberda veenõu vahet (ei jää kuhugi vedelema, kui tuli kustub). Aga see lihtsalt minu tähelepanek..
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty29.03.12 22:28

Need kanad jah suht korraliku sulestikuga, no on ka mõned sellised, kellel polegi eriti enam sulgi (80-nest 5-el kanal), mitmetel on kael paljavõitu, aga üldiselt on nad ok välimusega;9 Tõin need sangastest, 1euro tk, kui ise järgi minna;) Hea odavate kanadega algatust teha;) Täna ilmselt viimane päev neil müüa, kuna kliente jätkus ikka kuhjaga neile, eriti lätlasi, üks viis korraga 800kana ära..
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty30.03.12 6:21

Mulle öeldi eile, et jätkub ka järgmise nädala alguseks, oli ka plaan mõned tuua. Aga võimalik, et jäin ikka hiljaks.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Sponsored content





Kanade kohanemisaeg..? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade kohanemisaeg..?   Kanade kohanemisaeg..? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanade kohanemisaeg..?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanade vanus
» Kanade vabaltpidamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: