KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kana haudumisest.

Go down 
+8
florita7
postikana
Jaanikese
kross
Agosoo
Kiti
Jumbstik
Cessuke
12 posters
AutorTeade
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 6:22

Küsin nüüd natuke näpunäiteid;) Lapsepõlvest ikka üht-teist mäletan, aga hägune see värk ikkagi. Meil üks kana (mitte farmist toodud, oma tiukrisegu kodukana) on hakanud tihti pesal käima, meil pesakastid kõik seinal reas ja täna õhtul veeretas kõrvalkastist paar muna oma pessa külje alla ja sätib end kohevalt sinna peale ning sätib nokaga kõrsi endale peale. Tavaliselt istuvad nad õhtul 19.00 paiku juba kõik õrrel, aga tema on üksi pesale roninud täna. Nagu kloksuks ka, aga ei saa hästi aru, kas ikka kloksub. Et mida ma nagu jälgima pean, et kuna on õige aeg munad alla pista ja ta hauduma jätta?
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 6:26

Oma kogemustest või öelda, et kui kana juba päev või paar pesal istub siis eks ta taha tibusi kasvatama hakata. Samas oleks hea, kui võimalik ta teistest eraldada, kus saaks oma haudumisega ilusasti edasi tegeleda
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 7:10

Jälgi paar päeva, kui jätkub, siis proovi ta tõsta teise kohta, kust ta välja ei saa (muidu läheb vana koha peale tagasi) ja pane mõni puumuna alla. Kui siis edasi istuma jääb, asenda päris munadega ja andku aga minna Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Agosoo
Tibu



Male
Postituste arv : 32
Age : 52
Asukoht : Riisipere
Registration date : 13/10/2011

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 8:00

Selle ümbertõstmisega on minul igatahes olnud tõsine probleem,ei taha kana seda kuidagi aksepteerida mida tahan talle pakkuda ja seega on ta seal kuhu jääb hauduma.Aga pead olema täpselt teadlik millal tibud kooruvad,et saad nad siis eraldada teistest kanadest,muidu saad matuseid pidama hakkata.

Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 8:32

Ümbertõstmisest ei tule välja midagi, aga kui teised kanad käisid samas pesas munel, egas need taha oma pesast loobuda, kipuvad vägisi munele.Kõige olulisem ongi just see, et teised ei pääseks haudujat häirima.
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 8:52

Minul selle ümbertõstmisega probleeme ei ole.olnud, eks.see.olene ka kuju tõsta ja kui tujukas vanamammi olema
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Külaline
Külaline




Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 9:11

Ega siin ei saa ju kindlalt väita,et alati nii on,aga ma olen mõnikord päris hädas olnud. Teine kana tahab harjumusest munele minna,hauduja hakkab pesa kaitsema, siis läheb riiuks, lõhuvad munad ka ära.
Kunagi mul muskuspartidel oli kahepeale üks pesa, haudusid kenasti koos pojad välja.
Enam ei mäleta täpselt, aga igavese portsu tõid poegi välja.
Tagasi üles Go down
Agosoo
Tibu



Male
Postituste arv : 32
Age : 52
Asukoht : Riisipere
Registration date : 13/10/2011

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 10:40

Õnneks on minul suht kindlameelne kana ja ei lase sellel ajal kedagi pessa munema kui haudub ja tänu sellele peavad teised käima teistes pesades.Aga teisaldamisega on jh suht raske aga soovitati teha mul seda pimedas ja siis äkki õnnestub.Pole veel proovida saanud aga üritan proovida järgmine kord kui peaks pesale jääma jälle.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 18:54

Mina olen küll teisaldanud. Aga muidugi eeldab sees seda, et kana jääb boksis, algselt, üksi ja liikuma ei saa, teised ka tema juurde ei saa ja siis mõne päevaga ikka jääb sinna. Meenutab natuke sundhauduma panekut Very Happy . No muidugi igaüks ei jää ikkagi.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: haudumine   Kana haudumisest. Empty28.03.12 19:23

Minul ei ole kunagi õnnestunud kana hauduma panna teisele kohale. Kui olen kana munadega teise pessa tõstnud on ta varsti ikka vanal kohal tagasi olgugi, et selles pesas nüüd mune pole Wink
Eks siis tulebki seda meetodit kasutada nagu Kiti õpetas, muidu ei tule selle ümber tõstmisega midagi välja.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 19:30

Mul sama,... istub tühja pesa peal, aga uude, kus munad, ei lähe.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 20:04

Mina eelmine aasta tõstsin küll kõik hauduvad kanad poole haudumise pealt ringi, aga ikka pimedas ja kinnisesse puuri- mitte üks ei jätnud haudumist pooleli.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 20:06

No jah, siis ta ei saagi ära tulla, ise pead laskma õue, kui ta tahab minna.Söögi-joogi saab puuri panna.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 20:15

Aga miks peakski hauduv kana saama vabalt ringi liikuda? Reeglina käivadki nad ju ainult korra päevas söömas-soplemas ja seda ma võimaldasin ka edaspidi.
Minu kanad kolisidki spetsiaalselt tibudele ehitatud (tihedama võrguga) kanatraktoritesse ja seal olid nad seni kuni tibud olid piisavalt suured, et teistega kokku lasta.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty28.03.12 20:25

Korra päevas ja siis on ka kiire.
Tagasi üles Go down
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty10.01.13 6:01

Avastasin, et kana oli kogemata roninud teise kasti hauduma, kus vaid puumunad, kuid see, kus oma 10 pärimuna all, oli jäänud vast pooleks päevaks kanata. Kas nüüd siis tuksis, kuigi kana on seal juba nii 5 päeva pesal istunud? Võtan munad ära ja lasen tal otsast peale kuskil puuris alustada?
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty10.01.13 6:17

Ei pruugi tuksis olla, oleneb ka ruumitemperatuurist. Koorumine lükkub küll enam-vähem päeva võrra edasi.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty13.01.13 10:50

Minu kahel haudujal oli hea meel, kui teised tal seljas munel käisid. :-) Kui tibud juba koorusid, peksis kõik laiali.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty13.01.13 22:33

Meil kanalas nii 10-15 kraadi sooja. Ehk jäävad munad siis ellu ja saame varsti tibusid näha. Kuid mida soovitate teha, kui tibud väljas? Kana koos pisikestega teistest eraldi? Või tibud üldse lambi alla? Ja missuguse lambi alla? Kui kauaks? Vabandan, mul alles esimene hauduja kodus, seega ei tea asjast mitte mõmmigi. Suured tänud vastajatele!
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty14.01.13 0:28

Soovitan siin foorumis lihtsalt rohkem ringi kolada.Siin ikka igat abi olemas
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty14.01.13 2:16

Kuidas siis nii juba kogenud linnukasvataja ja esimene haudumine Shocked
Tegin nii et eraldasin kana koos poegadega ja lisaks panin punase lambi kui tibud ringi jooksid ja seda nad kindlasti teevad oli neil ikka soe.Samas kui võtta et neil peaks olema 5 cm põrandapinnast umbes 25 kraadi ja seda kindlasti neil kana all on siis 15 peaks niisamagi küll olema ilma lambita.Paha kindlasti lamp ei tee olgu siis kõrgemal et kanal palav ei hakka kui ruumi on läheb lihtsalt kaugemale.Seda näed ära kui tibudel soe,viskavad külili maha igaüks eraldi koivad väljasirutatud,kihvt vaatepilt. Cool
Jõudu sulle.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty14.01.13 9:22

Mul olid küll üksikud tibud ja suve ajal, aga ehk on minu blogimisest veid abi.
Vaata mu kodulehelt, kui huvi.
Edu tibutamisel :-)
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty15.01.13 5:49

Tervitused kõikidele,lisan ka ühe huvitava kogemuse.Meil paar aasta tagasi kana kelle olin mõttes juba rebase kõhus koha leidnud istus novemri kuul aida all ilusti oma aja ära ainult kui tibud tulid korjasin üks haaval tuppa,õues oli üle kümmne külma kraadi.tal oli 13 muna all,tõsi küll elusana sain ainult 8 tibu.Meil on tehtut kahest plastmas kastist/alumine rakvere liha kast ja peal eesti pagari leiva kast/ja pelmisele kastile on tehtud vanast auto tulest lamp.see on kombineeritu mehel tavalise laua lambiga kokku,vastavalt vajadusele saab lambi kõrgust liigutada ja meie tibud olid köögis kastis ka veel jõulude ajal.Kana aga sai pandud teiste lindude juurde tagasi.Meil on täis külm laut.Tibudest veel nii palju kui lapse lapsed maale tulid polnud vaja ei arvutit ei telekat ja need tibud said lõpuks käsi kanadeks.Suvel olid laste-lastel nad käe peal,pidid olema neil jahi kullid.Mis peamine kõik 8 jäid elama.Ja veel huvitav et kõik olid kanad.Olen mõelnud et kas kuked on siis nõrgemad sest osa olid augu munasse saanud aga siis vikerkaare maale läinud
Tagasi üles Go down
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty18.01.13 2:09

Aitäh kõigile vastajatele!
Lugu nüüd sealmaal, et kana kipub ise oma mune õgima, s.t. 9st tänaseks alles 7. Ei tea, kas asi selles, et niipea, kui tahab sööma minna, saab kuke käest tappa või on tal mõni muu isiklikku laadi mure. Igatahes tõin munad ära tuppa lambi alla kasti ja püüan õhtuks inkubaatori selle juhise http://www.homegrown.org/profiles/blogs/diy-incubator järgi valmis teha.
Väga põnev on! Ma juba ootan oma esimesi tibukesi nagu hingeõnnistust!
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty19.01.13 5:21

On ka võimalus, et need 2 olid haprama koorega ja läksid lihtsalt katki. Samuti on mulle jäänud tunne, et kana tunneb ära viljastamata munad ja tõrjub need kurnast kõrvale.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty20.01.13 6:44

Kahjuks ta siiski sööb mune, täna oli jälle üks läinud ja teises on auk sees. Ma nüüd siis peangi aru, kuidas teda haudumast ära tuua ja uuesti munele saada. Ning kurja kukega pean ka midagi ette võtma. Häda ja rist ja viletsus. Inkubaator on muidu tore, kuid lambiga on see häda, et temperatuuri on raske paika saada. Kuid küll elu õpetab:)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kana haudumisest. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana haudumisest.   Kana haudumisest. Empty

Tagasi üles Go down
 
Kana haudumisest.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kana kasuema
» Veel haudumisest
» kanadel sulgimine
» kiskja kana

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: