KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 vutt imelik

Go down 
+3
Eve-lina
Ellimineerija
Buntik
7 posters
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: vutt imelik   vutt imelik Empty08.12.11 9:25

Mul üks noor vutt jäi üleöö "invaliidiks". Rahulikus olekus on sellise tudiseva olekuga nagu oleks parkinsoni tõbi kallal. Käia ei saa, sest kukub kohe ümber ja hakkab üle keha tõmblema. Kael on pahupidi, jalad kramplikult välja sirutatud. Tõmbleb mõni aeg, siis saab jälle kuidagi jalgele.
Tundub, et on viljaga miskit sisse saanud, mis mõjub kesknärvisüsteemile. Muud ma ei oska välja nuputada. Või on targemaid mõtteid?

Ja veel, paar vutti on sellised turris sulgedega. Nagu pudeliharjad käivad ringi. Sulivad või? Muidu on igati tragid, toimetavad oma vuti asju.

Oskab üldse keegi lähemalt rääkida vuti haigustest? Sitikad, putkad ja muud hädad?
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty08.12.11 23:43

Tere päikest. Viljaga võib kaasas olla seeneke, tungalteraks kutsutakse, tugevalt psühhotroopne.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty28.12.11 8:53

Selle vutiga on nüüd lood sellised, et ta ühines karjaga. Hoidsin teda kuni eelmise nädala alguseni eraldi ning tundus, et suuremad uperpallitamise hood on möödas.
Viimase 1,5 nädala jooksul olen teda karjas jälginud. Vahel tuleb tal hoog peale, mis paneb ta tõmblema, kuid üldiselt on tervis korras. Sööb ja joob. Isegi kukk üritab teda paaritada.
Seega, lõpp hea, kõik hea :-P
Tagasi üles Go down
Eve-lina




Female
Postituste arv : 4
Age : 55
Asukoht : Saaremaa
Registration date : 24/03/2012

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty24.03.12 5:16

Meil ka vutitibul häda. Nädala vanuselt hakkas imelikult tõmblema, sinnamaani kõndis ilusasti. Taguots vudiseb üles-alla, pisikesest päris kahju.
Kas tõesti on see mingi sööda viga? Annan talle munakollast, ostetud tibutoitu, sööb ka kärbseid.
Tagasi üles Go down
Eve-lina




Female
Postituste arv : 4
Age : 55
Asukoht : Saaremaa
Registration date : 24/03/2012

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty24.03.12 8:23

Tere kaassaarlased!
Siinne foorum algas linnu-teemaga. Tõstatan probleemi vuti kohta. Mul on 1 nädalavanune pisitegelane- vutitibu. Alguses käis kenasti, nüüd vudiseb, ja liigub ennemini tagurpidi kui edasi? On teil midagi sellist juhtunud? Muidu sööb ja joob kenasti.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty24.03.12 9:43

Eve-lina kirjutas:
Tere kaassaarlased!
Siinne foorum algas linnu-teemaga. Tõstatan probleemi vuti kohta. Mul on 1 nädalavanune pisitegelane- vutitibu. Alguses käis kenasti, nüüd vudiseb, ja liigub ennemini tagurpidi kui edasi? On teil midagi sellist juhtunud? Muidu sööb ja joob kenasti.

võiks ikka natukene foorumis ringi vaadata.Vuti jaoks eraldi teema ju olemas!
Tagasi üles Go down
Eve-lina




Female
Postituste arv : 4
Age : 55
Asukoht : Saaremaa
Registration date : 24/03/2012

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty24.03.12 21:13

Hei sina järvamaalane! Vaata, ma panin varem vuti-teemasse ka oma probleemi üles! Kui sa tähelepanelikult loed, siis käesoleva foorumi lingi nimi on Saared, kõikide saarte linnukasvatajad. Seega linnu-teema siia sobib, see ei ole mingi näo-raamat, kus suhteid sobitada!
Ootan endiselt asjalikke nõuandeid ja tähelepanekuid, kellel on sarnaseid kogemusi.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: vutt imelik   vutt imelik Empty24.03.12 22:59

Eve-lina kirjutas:
Tere kaassaarlased!
Siinne foorum algas linnu-teemaga. Tõstatan probleemi vuti kohta. Mul on 1 nädalavanune pisitegelane- vutitibu. Alguses käis kenasti, nüüd vudiseb, ja liigub ennemini tagurpidi kui edasi? On teil midagi sellist juhtunud? Muidu sööb ja joob kenasti.

On juhtunud. Proovi anda lisavitamiine, vahetevahel aitab. See kas läheb üle, või siis ei lähe. Mina sain kanatibul vitamiinidega korda. Kas ta keerab pead ja kaela ka imelikus suunas ja vahib taevatähti?

Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Eve-lina




Female
Postituste arv : 4
Age : 55
Asukoht : Saaremaa
Registration date : 24/03/2012

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty24.03.12 23:27

Tänud vastuse eest! Meie vutitibul praegu veel pea ja kaelaga probleeme ei ole, lihtsalt, üritades kõndida, liigub ta ainult tagurpidi. Seetõttu on tal toidule raske pihta saada, ainult maha lõsutades raugeb see hirmus võdisemine tema kehas. Sain ka vahepeal Tartumaalt infot, et see võib olla geneetiline viga. Nemad olid samuti poemunadest hauduma pannud ja iial ei tea, mille või kellega seal tegemist võib olla. Ütles, et andis oma 2 nädalasele tibule ainult vett ja odra-nisu jahvatuse segu, oli 3 nädalaga üle läinud. Aga kindlasti ei soovitanud ta sellise kana mune uuesti hauduma panna, tema kogemuste põhjal on järglastel sama viga. Aga millised on need vitamiinid, millega kanatibul parem hakkas?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 0:32

Ma nüüd enam täpsel ei mäleta, oli see Tiovita mida andsin, või kanadele mõeldud toonik. Mõlemat peaks saama Kiti kanalast. Siin on see vana teema

https://kodulinnud.forum.co.ee/t3094-kovera-kaelaga-tibu
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 1:51

See võib A-vitaminoos olla kui pea tagurpidi keerab. Vanasti kui sai broilereid kasvatatud, siis oli esimene asi tibudele pipetiga 1 tilk trivitamiini(A,D,E) antud. A provitamiin on teiste sõnadega kasvuvitamiin, ....rasvas lahustuv eelvitamiin, alles organismis muutub vitamiiniks.
Tagasi üles Go down
andu
Tibu



Male
Postituste arv : 26
Age : 58
Asukoht : Tartu Vahi alevik
Registration date : 04/11/2010

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 5:37

Vuti koorunud tibud vajavad esimesel 4 - 6 nädalal sööta mille proteiinitase on 27 %. Vutitibude vajadus sööda osas sarnaneb kalkuni vastavatele näitajatele, selleks lisatakse kalkuni sööale kaljahu. Arenguks on oluline mineraalide ja proteiini õige tase. olen proovinud tulemuse on head.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 5:47

See odra-nisujahusegu AINULT on tegelikult kõige valem asi, mida teha on võimalik. Tibul on kasvamiseks mka mikroelemete ja vitamiine vaja. Kui Sul mõni vetapteek läheduses on, siis SA37, vitaplastiin, tibupol ja selenopol on väga head söödalisandid. Seda juhul, kui (vuti)tibude jõusööta ei raatsi osta.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 6:33

Esimeseks söögiks annan ma vutitibudele peenestatud muna piimaga natuke vedeldatuna. Munakanade sööda jahvatan kohviveskiga peeneks ja see on neil kogu aeg ees. Saavad ka kohupiima. Hea on anda ka peenestatud rohelist (võilillelehed, murulauk jne), kuid seda praegu veel ei ole. Minu paarinädalased saavad peenestatud poolsuhkrupeeti. Ka liiv peab olema saadaval. Sellise söötmisega olen siiani kõik oma vutid üles kasvatanud ja ei saa kurta, kasvavad normaalselt ja munevad hästi.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 6:36

Kui tegemist on geneetilise probleemiga, mille puhul organism ei omasta teatuid toitained on jõusööda lisamine vaid asja hullemaks tegev asi.
Kuskil saates nägin, kus lapsel oli teatud ensüümid puudu, et omastada valku, tekkisid samasugused närvi tõmblused ning asi lõppes ajukahjustusega.Tegemist oli üliharuldase geneetilise haigusega.
Ma ei imesta kui lindudel võib ka taolisi probleeme olla. Vähemalt ei tasuks seda momenti välistada.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 7:08

Liiv on esimene, mida linnupojale antakse, muidu ei hakka pugu üldse töölegi, järgmiseks peenestatud keedetud muna.Rõõska piima ei soovitata tibudele anda, see läheb tilgastama, aga hapupiima võib anda.Poepiim ei lähegi hapuks, enne roiskub ära.Teravilasöödast on kõige parem peentang, aga ma annan jämedalt jahvatatud teraviljajahu(see teeb sama välja,mis tang).Ma ei usu, et tegu geneetilise haigusega, jään oma arvamuse juurde, et tegu on A-vitaminoosiga.Tibude kasv on kiire ja tekib vitamiinipuudus.
Olen oma silmaga näinud seda,... tibulas oli 25000 tibu, massiliselt kaelad keerdus.

Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty25.03.12 7:45

Tagasi üles Go down
Sponsored content





vutt imelik Empty
PostitaminePealkiri: Re: vutt imelik   vutt imelik Empty

Tagasi üles Go down
 
vutt imelik
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» imelik kalkun
» Braama imelik
» Tibul imelik jalg
» vutt haudumas

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: