KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munemine kanadel

Go down 
+8
Piret
merx
fosse
kanaemme
Gljukats
Jumbstik
Jaanikese
margus40
12 posters
AutorTeade
margus40




Male
Postituste arv : 6
Age : 56
Asukoht : Järvamaa , Mõnuvere küla
Registration date : 21/05/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty30.05.11 6:12

Tere! Mul on niisugune küsimus ,et mitu korda kanad päevas munevad ?? Et mul on 20 kana ,mitu muna peaks saama päevas normaalselt ?? Very Happy Very Happy Very Happy Question Question Question Question Question
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty30.05.11 7:22

Question Question Question mitu päevas?
pigem võiks küsida, kas kana muneb iga päev, sest fakt on, et üle 1 muna päevas, kana kindlasti ei mune, seega pakun, et olenevalt kana tõust oleks üsna hea tulemus 15-20 muna päevas Question
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty30.05.11 7:41

Ja kui mune on üle kahekümne, siis oleks ka neist imekanadest huvitatud Smile
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Gljukats

Gljukats


Male
Postituste arv : 3
Age : 41
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 09/08/2010

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty30.05.11 11:40

20 kanad - 5 aastane - 1tk, 4a - 2tk, 3a - 5tk, 1a - 12tk.

marts 2011 - 18,32 muna/k, ~ 13 muna päevas.
aprill 2011 - 20,18 m/k, ~ 13,5 m/p.
mai 2011 ~ 20,55-20,65 m/k, ~ 13,3 m/p.
Tagasi üles Go down
margus40




Male
Postituste arv : 6
Age : 56
Asukoht : Järvamaa , Mõnuvere küla
Registration date : 21/05/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty31.05.11 7:31

OK siis selle asjaga korras , ma saan 1.aastastelt kanadelt 11 muna , see täitsa norm Very Happy


Mul üks küsimus veel Smile , et miks on kanadel kaelad paljad ? Minul näiteks on paar kana kellel on kaelad paljad . Kas neil on mingi vitamiini puudus ?? Question Question
Tagasi üles Go down
kanaemme

kanaemme


Female
Postituste arv : 5
Age : 42
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 14/06/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty14.06.11 1:15

Tere.Ostsime kanad eelmine laupäev,kanad munesid nädal ilusti,kuid praegu on kahel kanal munemis paus Smile Kanad 1,5a vanad,munema hakkasid aprilli lõpus,ostetud Linnu talust.Siin on kindlasti keegi,kes oskab mind aidata nendes küsimustes? Miks kaks kana ei mune? Kaua on neil muna paus? On see normaalne? Miks neil see on? Äkki toidan neid valesti? Varsti oma kana muredega peast hall Very Happy Suured tänud ette!!! Wink
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty14.06.11 2:05

Oletan, et elamiseks pole neil sugugi konditsioneeritud õhuga +22 kraadine kanala, vaid tavapärased tingimused. Kana tunneb ennast hästi temperatuurivahemikus +5 - +25. Täna on küll tiba jahedam, aga tõenäoliselt on neil lihtsalt palav. Üsna loomulik, et ei mune. Elukohavahetuse stress veel pealekauba. Paus võib kesta kuni paar kuud.

Aga mismoodi hakkasid munema aprilli lõpus, kui 1,5 aastased on? Kas Linnu talu hoidis neid pausi ajla endale ja siis müüs maha, kui uuesti munema hakkasid?

Kas toidad valesti, seda ei saa öelda, kuna Sa ei kirjuta, millega Sa neid toidad. Vabrikukanadel on ratsioon väga täpne ja nad sellega harjunud.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
kanaemme

kanaemme


Female
Postituste arv : 5
Age : 42
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 14/06/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty14.06.11 9:58

Info oli natuke vale kanade vanuse kohta,nad 9 kuused.Palun vabandust ! Embarassed

Toiduks on neil: vili,kaerahelbed,mida nad armastavad.Hommikul annan neile : pudruks keedetud kaerahelbed-pikad makaronid-keefir(natuke)leib-sai-see kõik kokku segatuna.Neile see meeldib,sest välja ei tule nad laudast enne,kui pudru otsas.Ja kõvasti võilille lehti ning ühekorra said nad ka viinamarju Smile

Täna sain jälle 5 muna kuuest Smile Algul ma arvasin,et äkki nad ei mune,kuna poiss käib neid õuest lauta tassimas Smile Sellest võib äkki kanal stress olla!?

Ma ei saa öelda,et kanadel elukoha vahetuse stress oli.Päev peale ostmist munesid kõik 6 kana ilusaid suuri mune,nüüd on munad väikemad kui enne.

Olen ju alles algaja,tahaks,et mu kanakestel ikka ilus ja turvaline elu oleks Smile
Kuigi need Pruunid Linnu talu kanad ei kannata hetkel 4 musta Äntukat.Pean olema neil juures,kui söövad,muidu jäävad Äntukad nälga.Pruunid on ikka jube kadedad.Ma loodan,et pruunid ikka homme lepivad mustasega.Mul nendest Äntukatest kahju,et nad seal laudas ei saa rahus olla Sad
Tagasi üles Go down
merx
Noorlind



Female
Postituste arv : 53
Age : 63
Asukoht : Rapla
Registration date : 05/02/2010

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty14.06.11 16:50

Küll nad ükskord harjuvad.Pane eraldi söögikausid erinevatesse kohtadesse,siis saavad kõik süüa.Mina teen nii,sest mul kaks noort brahmat(viis on veel väikesed) muidu süüa ei saaks.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty14.06.11 18:15

Sinu kanad on sisuliselt hamburgeridieedil ja niimoodi söötmist jätkates ei hakka nad iialgi korralikult munema. Foorumis on söötmise teemat väga palju ja põhjalikult käsitletud - leia see aeg ja tee endale selgeks, mida ja kuidas kanad sööma peavad.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kanaemme

kanaemme


Female
Postituste arv : 5
Age : 42
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 14/06/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty15.06.11 8:02

merx kirjutas:
Küll nad ükskord harjuvad.Pane eraldi söögikausid erinevatesse kohtadesse,siis saavad kõik süüa.Mina teen nii,sest mul kaks noort brahmat(viis on veel väikesed) muidu süüa ei saaks.


Tere! Panin eraldi söögikausid,kuid pruunid lähevad ja söövad enne mustade kausi tühjaks ja pärast ei lase musti oma kaussi sööma Smile Nii,et kui hommikul süüa viin,siis olen seni nendega,kuni nad söönud on. Smile
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty17.06.11 7:34

Tere päikest. Nõus Piretiga, taimne dieet (viljatooted) ei anna kõike eluks vajaliku kätte. Krossid on tehtud (etteplaneeritud valik erinevatest puhtatõulistest, tavaliselt mixitakse sisse mingeid kääbusliine, et saada suuremat puuritäituvust) konkreetsel eesmärgil, kas liha, muna või mõlema natuke kesisemaks tootmiseks ja tahavad saada normaalseks toimimiseks ideaaltingimusi koos ideaalratsiooniga. "Tootmislind" pole lemmikloom, vaid "lüpsilehm", mis ei tähenda, et neid ei võiks lemmikuks soetada, või nunnutada. Vahet pole, maitse üle ei vaielda, aga "ekstreemtingimustel" kulub kogu energija elutegevuseks ja mune pole väga põhjust oodata. Nn. "alglindudega" on jama vähem ja mune kokkuvõttes, arvestades kulu söötühikule tunduvalt rohkem.
Tagasi üles Go down
bergeenia




Female
Postituste arv : 5
Age : 72
Asukoht : eesti
Registration date : 03/05/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty07.05.12 20:11

Tere,

nii tore foorum, tahaks kaa kana! uurin ja loen, kuid ei ole juhtunud nägema, kus kana müüakse. Peale Äntu mõisa ja Linnu talu ( kui nad ka sel aastal veel müüvad) . Kas laatadel ka? On kellelgi kogemusi. Olen tänulik teadjale.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty07.05.12 21:12

Kopraonu Valgamaal.Superlahedad tibud.Ise saad valida,kui vanu ja millise välimusega.Meie nädal tagasi ostetud tibud on nagu tõelised memmekad juba.Meie oleme väga-väga rahul!Ostes olid umbes kuu vanused,pole omal vaja muretseda nende päris tilludega.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty07.05.12 21:37

bergeenia kirjutas:
Tere,

nii tore foorum, tahaks kaa kana! uurin ja loen, kuid ei ole juhtunud nägema, kus kana müüakse. Peale Äntu mõisa ja Linnu talu ( kui nad ka sel aastal veel müüvad) . Kas laatadel ka? On kellelgi kogemusi. Olen tänulik teadjale.
Kui sinu asukoht on salastatud eesti siis ei oska kedagi soovitada.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
bergeenia




Female
Postituste arv : 5
Age : 72
Asukoht : eesti
Registration date : 03/05/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty07.05.12 22:09

Oh õnnetust, vot nii enesekesksed me kahjuks oleme! Sorry. Tallinnas elan. ootan põnevusega.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty08.05.12 3:01

Päikest. Sõltub mida tahad ja mida naabrid asjast arvavad, kui linnas elad. Kas kana peab suvel munema, või on midagi pikemaajalist vaja. Kas ta peab või võib lisaks muule ka lahe välja nägema. Mis naabrid kukest arvavad Very Happy .
Tagasi üles Go down
bergeenia




Female
Postituste arv : 5
Age : 72
Asukoht : eesti
Registration date : 03/05/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty08.05.12 20:34


Võtaksime suvilasse, mis asub Murastes, 3-4 kanakest. Kukk on uhke, kuida kardan naabreid. Jah, esialgu see probleem ongi, et mis sügisel, novembris saab. Praegu on suveprojekt. Aga ehk leiame kanakodu talveks. Ta võiks, aga ei pea , lahe välja nägema. Kas Sul, ellimineerija, on variante?
Rõõmu kevadest!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty08.05.12 21:48

Kukk hakkab hommikul vara kirema, see ei pruugi naabritele meeldida.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty09.05.12 4:16

Varjant on. Kukk, kes käib koera eest ka (praegu veel poisike, 10 kuune). Aga värv on hea ja suurus aukartustäratav. Pole RAL kaarti kõrvale pannud, aga värv on üldtoonilt "vana hõbe, metallik", rohekas-must viiriku osa teeb tumedamaks, muidu annaks poleeritud pinna läike välja Very Happy ( Pl. roci eelmise aasta mixi ainus, "kogemata" ellu jäänud kukk-kodanik).
Tagasi üles Go down
bergeenia




Female
Postituste arv : 5
Age : 72
Asukoht : eesti
Registration date : 03/05/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty10.05.12 19:52

me ei julge naabrite pärast kukke võtta. teame, et nad on väga pretensioonikad. kana ei kire. Mõne noorkana küll ostaks.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty11.05.12 3:51

Päikest, aga proovi paabuga (saad "pretensioonikast" naabrist lahti) Very Happy . Kanu saab sügisel, reeglina.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty11.05.12 5:13

Ellimineerija kirjutas:
Päikest, aga proovi paabuga (saad "pretensioonikast" naabrist lahti) Very Happy . Kanu saab sügisel, reeglina.

See pretesnsioonikas naaber kolib siis ise kaugemale Very Happy Minu elamist kutsuvad naabrid Jurassic Parkiks. Pidi sumedal suveõhtul dinaosauruste karjeid meenutama.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty11.05.12 19:39

Päikest. keegi müüs siidikaid, need peaks toredad linnalinnud olema. Võtavad vähe ruumi ja näevad lahedad välja.
Tagasi üles Go down
bergeenia




Female
Postituste arv : 5
Age : 72
Asukoht : eesti
Registration date : 03/05/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty13.05.12 19:44

Kas siidikas muneb ikka ka? Muneb, mis kana ta muidu on. Aga kui sageli? On munake pisike?
Aga kes neid müüb? Kajastage, kui keegi müüb. Very Happy
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty13.05.12 20:04

Tahaksin ka paar siidikat osta!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munemine kanadel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munemine kanadel   Munemine kanadel Empty

Tagasi üles Go down
 
Munemine kanadel
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadel sulgimine
» Valgustus kanadel.
» Sulgimine kanadel
» Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: