KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 küsimus targematele

Go down 
+7
sannu
LiiK
Kiti
Buntik
fosse
Ellimineerija
kopraonu
11 posters
AutorTeade
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: küsimus targematele   küsimus targematele Empty14.04.11 10:19

kuidas on võimalik et poole kanala peal pesitseb Salmonella Enteritidis(O1,9,12:g.m:-) ja teise poole peal ei ole.
vahe on 3m talitaja käib kõikides kohtades võrdselt
esimene proov oli rooja proov 1 pool positiivne-teine pool negatiivne
nädala poärast 3 proovi kummagilt poolt(rooja,tolmu ja sokiproov)-täpselt sama tulemus
positiivse poole peal on endised puurikanad-negatiivse poole peal oma inkupeeritud
muna proov poitiivse poole pealt oli negatiivne
esimene reaktsioon vet poole pealt-kogu kari hukata
nüüd on puurikanad parematele jahimaadele saadetud-käib terve poole arutelu hukkamine versus ravi
ehk keegi targem seletab mulle situatsiooni lahti-niisugusel juhul peaks ju salmonella levik olema momentaalne
antud juhul on aruteluks siiski 1200 lindu-0 kuust kuni 12 kuuni sealjuures ka haned ja kalkunid
esimese hooga pani köie ja seebi peale mõtlema-nüüd tahaks nagu asjatundjatega seda arutada
minu kolp on maamehe oma ja loogilisusega on siin küll minu mõistes kehvasti-euroopa direktiivide järgi aga OK
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty14.04.11 18:50

Tere päikest, tunnen kaasa. Müstika, aga äkki on midagi pinnase rektsioonis erinevat, või paistab kuhugi rohkem päikest. Äkki arenes lindudel salmonellakindel liin välja, põhimõtteliselt on selline ime ka võimalk.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty14.04.11 19:58

Oh kopraonu - mul on Sust siiralt kahju. Aga aidata ma selles küsimuses kahjuks ei oska.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty14.04.11 23:20

Mina ei kiirustaks negatiivse prooviga linde hukkama. Hoiaks karantiinis ja siis teeks veel vähemalt kolm proovi teatud aja jooksul. Kui kõik proovid on negatiivsed, siis pole ju lind haige.

Mis tähendab endised puurikanad? Kas need 1 aasta vabrikus munenud? Kui see nii on, siis on ju sealne vabrik ka pos prooviga!

Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty15.04.11 10:04

Oh pole häda kedagist need puurikanad olidki tülinaks ja noori saavad nad üle minu laiba.Ravimi väljatöötamine juba käib ja kõik on sellega õhinaga ametis.Algas see nähtvasti siiski vaktsineerimisest juba kus meil olid suured lahkarvamused-nüüd siis näidati koht kätte.Selle eest olen hulga sõpru ja teadjamaid inimesi leidnud ja neid pisikuid on sügavallapanu korral sadat kanti.Kõik oleneb mida peab kohalik vet keskus ohtlikuks-see oli eesti peaveterinaari kommentaar.Siiski on veterinaarne arusaam et kana peab elama puuris ja põhi tõug on hy line brown-kui sai nüüd õieti kirjutatud.Kui ma neid oma lindude nimetusi ette lugesin siis arvati et on küll tõukari mida peaks säilitama.Õnneks suutsin need nimetused põlvelt tulistades välja käia-nii et oma arust olen ma kanatoloog ja vast nende arust ka.Tagantjärele ajab muidugi naerma aga üleeelmine reede oli siiski piss püksis kui härra ülemus sisse marssis ja teatas et selle putka paneme küll kinni-linnud loomad tapetakse maha ja naised lapsed viiakse venemaale.Viimane kommentaar oli et üle paari aasta mul see pull küll kesta ei saa.Nii et ei linde ega haudemune tükil ajal ei müü ja minu kuulutuse võiks Admin kustutada.Kena oleks muidugi kui selle pildigalerii saaks kuhugi kleepida-kui ma ise seda kleepima ja kopeerima hakkan tuleb sellest vist midagi sarvedega kassi taolist välja.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty15.04.11 18:47

Kopraonu.Pea püsti. Kindlasti on elus hullemaid olukordi. Ja igas sitas on kindlasti ka midagi positiivset.Kõik, mis juhtub, juhtub teatud põhjusega. Ja kui inimene oskab sita olukorra enda kasuks pöörata,siis on see samm arengu suunas. Kvalitatiivne ja kvantitatiivne hüpe on kindlasti tulevikus märgata. Razz

Mis puutub puurikana majandusse ja Hy - Line Brown hybriidi, siis selle koha pealt võiks vet amet mitte sõna võtta. Maailmas on palju erinevaid tunduvalt edulisemaid kanatõuge,mis rahuldavad inimeste erinevaid maitseid. Kõik ei pea olema ühesugune pruun! Kõigil ei pea olema ühesugune mõtteviis. See haiseb hirmsasti kommunismi järgi, kus kõik on üks suur ajudeta hall mass, mis läheb õhtul rivis magama ning millele traktor teki peale tõmbab....
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty15.04.11 20:09

Kopraonu, tore on Su kirjutises juba optimismi näha Smile
Rääkisin Piretiga ka ja ta ütles, et saab küll olla, et ühes laudas on ja teises mitte, kuna Su puurikanad olid vaktsineeritud ja nende immuunsus olematu, see-eest oma hautud tibudel/kanadel see olemas (Sa vist ise ka jõudsid selleni?).
Pea ikka püsti ja küll Sa sellest "s.tast" välja ronid!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty19.04.11 9:36

Ega ta olnudki erinevates hoonetes-vahel oli ainult 3m söödakäik.Nüüd on siis 850tk vanu gaasitatud ülejäänud minu jutu järgi 210 tõukana-kukke,13 kalkunit,53 hane ja nende tuhatkond tibu 0 kuni 3 kuuni lähevad ravimisele.Ravigi on päris lihtne-5 päeva antibiootikume joogiveega ja seda 7g-100kg lindude kohta.Hindki on sellel ainult 30€-kg st.ravimil.1päev muna keeldu ainult-siis võib juba lattu korjata ja kui analüüsid on korras siis läheb elu edasi-ei saagi aru milleks selline suur lärm korraldati.Üldiselt kõik mis ei tapa see ainult teeb tugevamaks.Algas mul see 51 aasta väga SITASTI.Emal kahe poolne kopsupõletik,naisel ühe poolne,bernhardiin 9 aastane-täielik pere liige mitte koer on elu lõpusirgel-neerud ei tööta jne.siis veel linnukarja jama.Võttis päris pikalt üle õla vaatama mis ma siis selle eelmise 50ga valesti teinud olen et niisugune saast ühekorraga kätte mängiti.Aga noh 50ne ja isane-ja nüüd kukkus halama-hakkan tõesti vanaks ja nõrgaks vist jääma.SORRY
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
LiiK
Tibu
LiiK


Female
Postituste arv : 27
Age : 58
Asukoht : järvamaa
Registration date : 21/06/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty19.04.11 17:38

Mõõnale järgneb alati tõus
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 52
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty20.04.11 6:11

Ootan ja loodan et sull (kopreonul)koik veel paremini läheks,oled mulle eeskujuks. cheers
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty23.04.11 5:22

küll tuleb ka tõus... tuleb vaid see ära oodata ja tea, et siin foorumis ollakse sulle mõtetes ikka toeks Smile
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty25.05.11 10:19

Ei paista momendil seda tõusu veel kuskist otsast.Allesjäänud kanad ja kalkunid tunnistati terveks-esijalgu.Bakter oli kolinud hanekarja-tiigikaldalt korjati pabulaid.Nüüd kõnnin hanekarjaga mööda põldu-iga päev uus ala-uue tiigi poole.Esmaspäeval tulevad uued analüüsid võtta.Tibudel asi vilets viisin nad üle õue teise lauta seal oli sokiproov positiivne aga just see mida peavet kindlalt väitis-kobrutav sitaproov oli negatiivne.Tehti selgeks et hukkamisele ei mingit ravi enam.Ravi tegin ma muidugi ka neile ära vähemalt saan teada kas gaasi alla lähevad terved või haiged tibud.Nüüd pean ainult nendele analüüsid kuidagi kombineerima.Eeskirjas on muidugi punkt1-välja selgitada haiguse põhjus ja punkt2-siis hukata aga selle esimese punktiga ei taha keegi vedu võtta.Eks ma üritan seda ühe mehe sõda edasi pidada.Praeguseks on kõik mahelinnu propageeriad ka vaikselt kõrvale tõmbunud.Tagantjärele tarkust on küll vähemalt palju kogunenud aga kas seda vaja läheb-eks näis
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty25.05.11 20:48

Oeh, Kopraonu... Päris kurb on lugeda seda kadalippu, mida läbima pead. Mis siin ikka öelda, pea püsti ja jõudu, ikka jõudu, et vastu pidada!
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty26.05.11 4:15

Kopraonu, nii kahju, kuid siiski jõudu ja vastupidamist.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty26.05.11 20:09

Oh jummel!
Sinust on tõesti kahju, paraku ei oska midagi tarka öelda. Loodan, et Sul seda jonni ikka jätkub ja ei löö linnupidamisele käega.
Tugevat närvi Sulle!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty08.06.11 10:34

No nii hakkas nagu paranema-vist.Uute analüüside tulemused hakkasid laekuma.Need kes hukule olid määratud saabusid analüüsid kõige ennem ja kujuta ette negatiivsed.Helistas pea vet. ja küsis mida ma nendega ette kavatsen võtta-kas jätan samale territooriumile või kolin ära.Mul jäi nokk nagu kolksti lahti-vot ei tea kust selline meelemuutus.9 juuni pidi olema see kari hukatud.Juhtub siiski ka imesid või oli Maaleht süüdi-ka nemad käisid ka uurimas.Need proovid võtsin ma täiesti omal algatusel väitsin et tahan teada kas hukkan terved või haiged linnud.Ülejäänutest proovidest oli ainult kalkunitel väike kahtlus-tehti ümberkülv aga öeldi et ei midagi tõsist.Hanedega astusin üle põllu-ikka 500 ruutmeetrit päevas uue veekogu poole ja nii 2 nädalat.Nende proovid olid ka negatiivsed.Tehti neile siis elektrivõrgust aed ümber ja kui nad vette maandusid ujus metspart roostikust välja-nii et veel üks nimetus karjas keda tuleb ravima hakata.San.raamat vaevalt tal korras on.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty08.06.11 19:35

Suurepärased uudised Kopraonu! Tore, et sul veel huumorimeelt on Very Happy .Tähendab, et kõik polegi veel lootusetult kadunud. Peaasjalikult sinu enda võitlusvaimus ja vastupidavuses.
Ikka jätkuvalt kõike paremat. sunny
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty08.06.11 20:07

Eks Sa oled nüüd targem. Järgmine kord paned kohe Võsa Petsi ravi peale.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty08.06.11 22:50

Tere päikest. Said Maalehe staariks, õnnitlused. Kanalistele ongi "metsikute sugulaste" söök tervist parandav. Küüvitsat ära kukele anna, läheb "härga täis" (kas mõjuvad toimeained, või on toiteväärtus mega), hiljem muutub rahulikuks (ca. kuu aja pärast). Suled jäävad läikima ja sillerdama (rohelist ja violetti lööb kõvasti välja).
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty09.06.11 10:04

Ega mulle see Petsi võõras mustas pesus urgitsemine küll hästi ei istu ja Maaleht on ikka regulaarselt üle paari aasta külas käinud.Eks neil ole ka vaja saada oma lehe ruutmeetrid täis kirjutatud.See staaritamine oli mulle praegu puhas antireklaam-kes kurat seda muna mul ikka tulevikus nii ostma tormab kui selline jama on läbi käinud.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty10.06.11 5:37

Tere päikest. See polnud mõnitamine, pigem must huumor. Kõik mis ei tapa, teeb tugevamaks. Rabeled välja ja paned edasi. 10 a tagasi sain küülikutele (siis olid ainult puhtaverelised hiidküülikud) toiduga taudi sisse. 2 nädalat tegin põletusmatuseid, 80 kärvand küülikut puuridega koos põllule ja tuli otsa. Elan edasi, uued küülikud on puhtatõuliste mixid (vaktsineerimata ja ei jää haigeks), eriti kedagi kolama puuride vahele ei lase ja sööda koha pealt täiesti paranoiline (vilja pistan enne ise suhu, kui ostma hakkan, enamus mahevili, ilma roti ja lindude saasteta). Aga iga kogemus peab õpetama. Kui nad sul proovidega puhtad on, siis salmonella kindlus jääb põhikarjal püsima .
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty10.06.11 10:38

Egas ma seda mõnitamisena võtnudki ja mis mõttes-salmonella kindlus jääb.Lammastel ma tean küll et teatuid haigusi läbi põdedes nad enam sellesse ei nakatu näiteks orf või siis viiruslik pimedaks jäämine.Isegi talled saavad enam vähem immuunsuse.See alles jäänud linnukari tegelikult ei jõudnudki nakatuda-peale hanede-salmonellasse.Rooja ja munaproovid olid kogu aeg negatiivsed nendel kes alles jäid.Niinimetatud sokiproovid näitasid haigust.Enam vähem olen nüüd oma linnukarja mööda külasid laiali pillutanud.Algus hakkab ka selgeks saama.Umbes nädalani 25 kaupa kastides-siis paari kolme nädalani 50-60 kaupa aedikutesse.Kuu vanustena250 kaupa ja paari-kolme kuustena 500 kaupa.5 kuuselt kuked kanad eraldi.Kukkedele varsti-kõõks ja siis peaksid 250-sed pundid jäämagi talveks.Hanedele tuleb ka talveks täiesti eraldi elamine leida.Veel vist tuleb selgeks teha lindude-lammaste kooselu võimalused.Eraldi lindlaid päris vabatahtlikult küll ei tahaks ehitama hakata.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Pille
Tibu
Pille


Female
Postituste arv : 45
Age : 52
Asukoht : Tallinn
Registration date : 06/05/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty10.06.11 20:39

Jõudu ja jaksu Sulle! Kogu selle töö ja rassimise peale leiad veel ajanatukese siin kirja panna omi kogemusi/läbielamisi, müts maha Su ees.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty11.06.11 5:06

Tere päikest. Mõnede nakkushaigustega on nii, et pisik, viirus on sees, aga normaaltingimustel kahjustama eriti ei hakka, ehk looduses on enamusel lindudest mingi saast kaasas. Aga pidamisest ja profülaktikast; kuumaõhupuhur, käsibrenner, survepesur, ultravioleti kiirgur, sügavkülm ja mikrolaineahi on üsna head abilised. Kui juurde lisada seebikivi ja lubi, siis ega neil pisikestel pahalastel väga õilmitsemise lootust pole. Täiskasvanud kanadega on lihtsam jamada, aga mõtle, äkki leiad tibudele söögi-jooginõud mida mikrolaineahjust läbi lasta kannatab, see peaks enamuse elusorganisme ära tapma. Mina laseen küll tibude joogipurgid ja söödakausid üle päeva peale pesu ka uunist läbi (vene ajal sai praeahjus küpsetatud). Üks mõte on veel, aga see pole ettekirjutus, kui saad püüa eri linnuliigid eraldi hoida, siis ei ole hirmu, et mingeid nö. "ülekandeid" tekib (pardid nt ajavad endale sisse eriti igasugust jama, kust võivad teised läbi sita midagi kätte saada, pardile endale ei tee midagi). Haned võivd ka rohtu süües usse levitama hakata (mõni metsloom sul seal ümbruses ikka elab ju ja rebased, kährikud on kõik igasuguseid usse täis ning junnitavad "seemet" laiali). Aga ikka jõudu, jaksu.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty11.06.11 10:27

Ma juba selles eas et aega jätkub-enam ei kisu ehale.Laupäev ja pühapäev on veel sellised päevad kus tuleb endal kõvasti rassida muidu ei jõua töölistele hästi palka maksta.Vot see päikese soovimine tundub küll praegu liiast-ole meheks soovi paar korda äikest ja koos korraliku tormiga.Mul nimelt selline seis et 900 ruutmeetrit katust ja lage vaja laudal maha võtta.Nimelt on sellel tegevusel ka PRIA rahad taga ja kui nüüd torm selle töö ära teeb-siis kindlustus maksab poole ja PRIA teise poole.Äriprojekt missugune.Ainult selle Kõigevägevamaga ei julge seda projekti arutada.Ühel vihmasel suvel panin kahele ümbruskonna kirikule kummalegi 500eeku kassasse ja palusin 2nädalat kuiva ilma.See oli vist 2002aastal.Andis kohe hea mitu kuud põuda-vist palju sai.Nüüd ei julgegi sealtpoolt kedagi ära osta-hinnakirja neil kah väljas ei ole.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty11.06.11 18:58

Kopraonu, sa pole ainus, kes katust sooviks vahetada Laughing Eelmise aasta augusti torm kangutas kõigest mõned kinnitused lahti ja lennutas ühe katuseääre valtspleki minema. Aga vaja oleks ikka suurem osa katust, sest eterniiti tänapäeval enam ei panda, pidavat tervisele kahjulik olema. Nii ma siin unistan uuest katusest koos päikesepaneelidega. Saaks osaliseltki EE-le vähem mammonat jagada.
Mis äikesesesse puutub. Eile tõmbas korraks viludaks ja puhus mõnus tuuleke. Linnud, loomad ärkasid tardumusest, aga siis ta läks, vaikselt, häält tegemata ja ühtegi piiska jätmata. Kurb. Sad
Aga täna on uus päev, uus lootus. Smile
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty05.07.11 10:42

Niisiis täna võeti jälle järgmised proovid.Eelmised olid negatiivsed kõik.Hiljuti lasin ka munadele testid teha-kõikvõimalike ainete ja bakterite kohta-dopingut ei tuvastatud.Neljas kuu juba jookseb kitsendustega vast ometi ükskord lõpeb see jama ära.Mulle täna üks linnuke sosistas et Eestis on kellegil veel analoogne jama seljas.Kui keegi siit foorumist on hädas võib tahtmise korral mulle helistada-5115320-natukese kogemusi selle 4kuuga on korjunud.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty06.07.11 14:36

Oh, loodetavasti jätad selle jama nüüd tõesti seljataha ja saad uuesti järjele! Edu Sulle!!!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty12.07.11 10:08

Olid needki negatiivsed.Nüüd2 nädala pärast uued proovid-niipalju kergem et riik tambib need kinni.Muidu on iga komplekt läinud 200€.Jama ka veel sellega et tunnistati selle bakteri tõttu 200 kana tõukarjaks-et neid ravida võiks-ja nüüd selgub et tõukarjal peab proovid võtma üle 2 nädala muidu teistel üle 15nädala.Direktiiv direktiivi otsas mis sa ikka teed.Ülejäägist niipalju et koer tuli siiski 28 aprillil magama panna.Laupäeval tõin uue bernhardiini kutsika kodusse.Sündinud 29 aprill-loodan et vana koera hing jõudis üle kolida kutsikasse.Momendil ma muidugi selles kahtlen see on ikka kordades hullem röövel.Naine ja ema said ka terveks-ei tulnud gaasi anda.Pessimistlikult võttes-võiks parem olla.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty22.07.11 11:49

Lõpuks kuulutati linnud haigusevabaks.4 kuud-ei läinudki väga kaua.Farmi hoonega ei osatud midagi peale hakata-sellest mul ainult seinad püsti.No kui uuesti katuse peale saan lubati peale analüüside võtmist sealt ka kitsendused maha võtta.Euroopa komisjonist ka ei pääse-tahtvat ka kõrged ametnikud neid imelinde näha kes terveks raviti.Jälle hulka paberimäärimist.Veebruariks loodan uuesti 1000 kana munema saada.Esijalgu lükkasin 600g kaaluga erinevas suuruses munadega karbid müüki.10 muna on enam vähem võimalik erinevates värvitoonides karpi komplekteerida.Kui need noored ka erinevaid värve munema hakkavad on mu esijalgne plaanimajandus korras.Tomat,paprika,kurk tuleb juba kasvuhoonest.Paar kilomeetrit sõnnikuvaalu on kõrvitsat täis.Sibul,porgand kaalikas ka kobedad.Maitsetaime kuivati huugab.Maasika ja vaarika toormoos sügavkülmas.Küüslaugu koristus käib.Nisu,oder,kaer on tugevalt üle Harju keskmise.1500 talle läheb järgmine kuu müüki.Järgmine nädal tuleb minna Sveitsi-sealses pangas arvet avama.Egas ma julge nii suuri summasid Rootslastele usaldada.NALI.Ainuke asi mis mul ei kasva edukalt on raha.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 52
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty22.07.11 16:22

Tore et rajale tagasi said,loodan et kõik mis soovid saab olema.Olen muna ootel?Tervitab SANNU.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty22.07.11 18:50

Palju õnne Kopraonu. Nagu siin topicus juba mainiti. Kõik, mis ei tapa teeb vaid tugevamaks!!!

Loodame, et ka raha hakkab kaalikate ja muude taimedega võidu kasvama :-)

Üldiselt on rahal selline omadus koguneda ikka sinna, kus teda juba ees on. Ei teagi, mis seaduse alla see kuulub :-D
Arvelduskonto avamine Sveitsi või Luxemburgi pangas on väärt mõte :-P Ehk ei ulatu sinna saamahimuliste karvane käsi :-)
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty23.07.11 22:37

Õnnesoovid. Nüüd pead aega tagasi tegema hakkama Very Happy . Kas Sa Buratiinot ei ole lugenud, see põld kus raha kasvama pidi oli vist Lollidemaal, vähemalt nii väideti. Äkki Sa üritad vale raha kasvaatada, mul kül kogemusi pole, aga äkki kasvab ainult kuld ja hõberaha (IRW). Tõsieluliselt võiks soovitada "elektrit kasvatama" hakata, korraliku vahendaja (mitte eestimaise ärika) käest saab 800W päikesepaneeli kätte ca 600 Euriga.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty09.09.11 10:47

Ei jõudnud see Brüseeli kontroll minuni ühtegi.Ju vast meie vet. haistis ka halba.Lubasin ma ju igasuguseid asju küsida.Näiteks seda et kui kana hauduma läheb-kas tuleb talle eraldi ruum ehitada ja millise paragrahvi milline lõige seda reguleerib.
See elektri värk kasvab ju maru aeglaselt.Oma raha sinna kasvama pannes läheb õige mitu aastat juurdumisega-panga rahaga läheb vegetatsiooniperiood veel pikemaks.Arvamuseks jääb minul-iga sepp jäägu oma liistude juurde.Suhkruvati,vahvlite,saslõki müütajaid olen ma küllalt näinud.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty10.09.11 2:27

"Euroseadus": Hautavale kanale eraldi hoone/ruum Laughing
Kana laudast üleviimisel tuleb kana hoida 1 kuu karantiinis Laughing Kui haudekihk ikka alles on, siis kastad eelnevalt kana desolahusest läbi. Kõik munad, mis alla pannakse, tuleb eelnevalt pisikutevastases ülikonnas ja kummikinnastega töödelda.
Koorunud tibud ei tohi kanaga ühes ruumis viibida. Nad tuleb kohe tõsta ümber klaasboxidesse, kus kana neid näeb ja tibud ema kuulevad....

Eurolipslased võivad ju igasugu maaeluvõõraid seadusi välja mõtelda ainult, et kana läheb hauduma kui ta seda tahab ja teeb seda kas või prügihunnikuvahel. Tibud kooruvad ja ellu jäävad nad nii nagu loodus on määranud.

Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty10.09.11 5:15

:DDD kus nii jabur asi kirjas on? Väljamaalt toodud haudemunad pesen Virkonis läbi küll. Pole neid importjamasid vaja.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty10.09.11 5:30

Ma ise mõtlesin välja :-D Samamoodi näevad välja ju enamus euronõudeid!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





küsimus targematele Empty
PostitaminePealkiri: Re: küsimus targematele   küsimus targematele Empty

Tagasi üles Go down
 
küsimus targematele
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» munade puhastamine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: