KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 sulgede nokkimine

Go down 
+4
malvekas
Piret
Kiti
ülane
8 posters
AutorTeade
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty08.09.10 1:25

mina olen nii hädas oma kanade sulgede nokkimisega. Suurema nokkija eemaldasin teistest (see nokkis ikka lihani välja). Nüüd on järgmine...juba hakkasid ühel kanal suled taastuma(jalgadel, tagumikul), kui ükspäev avastain, et jälle koib palajas. Enamikel on tagumikud sulgedest peaaegu tühjaks nokitud. Ainult ilusad on viimased 3 Äntukat, kes eraldi aedikus. Mõtlesin, et seleeni puudus(siin sellest juttu olnud), aga olen juba üle kuu aja Selenopoli andndu. Kanapoli saavda ka. Kas sellest sprayst oleks abi? On keegi sellega nokkimisest lahti saanud?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty08.09.10 4:58

Tagasisidet pole jah, kahjuks saanud, kas aitab. Samas, kui ta selleks otstarbeks tehtud on, siis midagi ikka peaks mõikama Very Happy
Nüüd on mul teine variant nokkimise vastatst sprayd ka (see on Inglismaa oma ja väiksem pudel).
sunny
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty08.09.10 5:38

Mul on karjas üks õnnetu jobu, keda kõik taovad ja ta oli mul üsna paljas. Sellele aitas sprei küll. Sel spreil on nisuke jube tõrvalõhn ja küllap maitsegi on vastav, sest rahule ta jäeti. Mul on firma Nettex oma, Inglismaalt.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty08.09.10 8:39

Minul ka Kitilt ostetud sprei,aga ega vist ei aita.Lasen nokitud koha peale aga toksitakse ikka verele.Sellel lõhn ka selline kange.Aga päris tagumiku nokkijad on mul potis lõpetanud.Esimene oli alguses karistuspuuris,kuid see ei aidanud.Kohe peale vabaks saamist läks uuele ründele ja nii ta potti läkski.Teise tabasin otse teolt.
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty08.09.10 17:52

ma ise kardan seda, et kui lasen sinna nokitavale kohale, siis seda kohta nad jah äkki ei noki. Leiab hoopis uue koha. Üks kana tuleks siis üleni sprayga kokku lasta:D. Nad ei nokki verele, aga lihtsalt nokivad sulgi.
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty30.09.10 2:14

ma nii tüdinenud sellest nokkimise jamast. Ühest sain lahti, kohe järgmine. Üks muneb pesal, teine seisab seal kõrvel ja muudkui nokib. Nüüd lasin need uued äntukad ka vanadega kokku(nad juba üle kuu aja üksteist läbi puuri vahtinud).Jälle sama teema. Üks uus pesal, vana seisab kõrval ja togib...uuel hari verine. Teisel uuel pea pealt natuke katki...suled osaliselt ära. Kas see jama ükskord lõppeb ka või jäävadki nokkima. Hakka või loobuma sellest kanapidamisest...sry..lasin auru välja.. Evil or Very Mad Tahaks ilusaid toredaid kanasi..kes ei kakleks koguaeg..kas see äkki nende Äntukate viga? Võibolla tibudest kasvatatud kanadel pole sellist teemat?
Tagasi üles Go down
urrike
Tibu



Postituste arv : 29
Registration date : 08/08/2008

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty30.09.10 5:20


Minu kanadel pole varem nokkimise probleemi olnud. Suvel ostsime neli äntukat ja üks neist teeb teistel äntukatel seljad paljaks, braama kukel tagumine ots täiesti sulgedeta, sest kukel selja pealt võtta ta ei ulata. Teistel kolmel nokkimise kommet pole tuvastanud. Teiste äntukate kohta ei saa midagi halba öelda, munevad hästi.
Praegu on nad päeval aias lahti, söövad aiast ja kompostmullast nõrkemiseni kõike mis hing ihaldab.Kui enam ei jaksa ja ei viitsi ja heidavad põõsa alla puhkama, hakkab nokkija teistelt seljalt sulgi kitkuma ja alla kugistama. Ise ta näeb imeilus ja terve välja, suled läigivad. Ega mul muud valikut pole, kas kanasupp, või siis õmmelda talveks teistele äntukatele kasukad selga, sest alasti nad ju talve üle ei saa elada.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty30.09.10 6:00

Proovi veel sellega, et lisad söögile rohkem soola, kui muidu - vanemad inimesed teevad nii. Pärast jälle vähenda.
Aga see Nettexi spray nüüd ka mul sees Very Happy
Siiski arvan, et see nüüdseks juba pigem tobe harjumus ja raske lahti saada Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty30.09.10 23:21

Mulle tundub küll, et see teiste nokkimine on Äntukate viga. Kõikide uustulnukate vastu ollakse püstiviha täis.
Enam mul äntukaid pole. On nende lapsed, kes sellist trianglit ei tee. Panen noored, munemist alustavad kanad aedikusse. Vanad tegijad lihtsalt seavad alluvussuhted paika ja siis on kõik korras. Kõik teavad, kes kelle järel sööb. Mingit verd ja sulgede loovutamist. Enda hautud tegelased on minumeelest rahumeelsed, või on mul lihtsalt vedanud.
Tagasi üles Go down
huviline
Tibu
huviline


Female
Postituste arv : 33
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 12/05/2009

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty03.10.10 18:07

Mul ka äntukad üksteist päris paljaks nokkinud, aga algas see alles mõni nädal tagasi, suvel oli kõik korras. Ilmselt on ikka mingi aine puudus, kui vaid teaks mida tuleks juurde anda. Annan kanapoli ja selenopoli, aga tundub, et need küll ei aita. Kanasööta saavad nagunii kus ka peaks kõik ained sees olema. Korjasin eile isegi maast kõik suled kokku ja need pistsid ka nahka.
Tagasi üles Go down
http://lutsutalu.wix.com/ee
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty10.12.11 6:32

No nii nüüd siis mul ka olemas selline häda ja täitsa massiliselt.Esiteks tõmbasin jahu lahjemaks järgmine samm on päevavalguslampidele punased klaasid ette.Soola ka panin-muidugi lõpuks küll ei tea mis aitas kui mingeid positiivseid nihkeid on.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Sponsored content





sulgede nokkimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: sulgede nokkimine   sulgede nokkimine Empty

Tagasi üles Go down
 
sulgede nokkimine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanade sulgede kitkumine?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: