KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Miks muskuse emad ei haudu?

Go down 
5 posters
AutorTeade
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 31
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty13.06.10 15:23

Eelmine aasta oli selle aja peale juba tibud koorunud aga see aasta pole ükski läinud emaseid 6 isaseid 4 ja pesades kokku üle 40 muna juba ja ma ei tea milles asi on.
Ette tänades Taivo.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty13.06.10 18:54

Minul ka eelmine aasta haudusid muskused osad,aga tänavu ei haudu Ainult üks on haudel,kuna tema ei haudunud eelmine aasta.Muskusega vist oligi nii,et kui ühel aastal on mitu korda haudel,siis järgmine kord teeb pausi.Mina olen munad koguaeg ära korjanud ja alles siis pannud pessa kui tõesti haudele jäävad.
Tagasi üles Go down
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 31
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty14.06.10 3:07

Mina jätan pessa suurem osa mune mis nad on ise munenud ja täna imestasin lauta minnes üks emapart haudus juba ja tal oli eelmine aasta kõige rohkem tibusid.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty14.06.10 5:25

No näed,siis ikka jääb haudele Smile
Tagasi üles Go down
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty20.06.10 7:32

Mina avastasin ka täna, et üks partidest on pealelõunal pesale läinud, ei ole nõus sealt ära tulema. Nagu selgus, on ta oma mune nüüd mõni päev peitnud. Kolm muna all ja tõstab kisa kõigi peale, kes julgevad tema lähedale minna.
Kui on muskuse haudumisega seoses mingeid õpetusi-soovitusi, siis palun algajat (mind, mitte parti Smile) õpetada! Tuleb tunnistada, et ma ei tea sedagi, kui kaua neil haudumine kestab.


Viimati muutis seda karina (20.06.10 7:41). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty20.06.10 7:38

Haudumine peaks kestma 33-35 päeva. Muud ei oska õpetada, kui et tee kindlaks, et röövloomadel ja -lindudel ei oleks võimalik pesa juurde pääseda. Lisaks peab emapardil olema võimalik end märjaks kasta.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty20.06.10 7:45

Tänud!
Miks märjakskastmine vajalik on, kas ta niisutab nii mune?
Kas ma tohin talle mune juurde ka lisada sinna? Neid ehk mitte, mis külmikus seisnud on, aga teiste partide omasid? Ja kas siis kooruvad pojad ka erinevatel päevadel, kui osa mune vanemad mõni päev? Mitu muna oleks mõistlik alla panna korraga?

Nii mitu küsimust tuli nüüd.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty20.06.10 9:04

Mina olen muskusele 10 muna korraga alla pannud. Ja niiskuse munadele saab ta siis kui korra pesalt ära käib söömas ja ennast pesemas.Mune võid lisada küll,paned kas või ise talle kõhu alla need.
Tagasi üles Go down
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty28.06.10 9:09

Kaks parti jagavad mul pesa nüüdsest, 6 muna on all. Üks haudub pidevalt, teine läheb talle ööseks seltsiks Very Happy Kolmas part on munenud juba 5 muna teise pessa ja tegeleb "udusulestamisega", küllap temalgi plaan haududa nüüd.
Tagasi üles Go down
kellu




Female
Postituste arv : 6
Age : 35
Asukoht : viljandi maakond
Registration date : 11/08/2010

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty11.08.10 2:09

mul kah kahel pesal korraga 2 ema sees ja mune all üle 40 juba Very Happy kevadel tuli välja 40 mingi 23 poega miski pärast kui suurem osa poegadest ära koorub siis nad hülgavad pesa ja lähevad juba ringi liikuma poegadega Very Happy jahu annan neil vähe aga enamus mida nad tahavad on tera see hoiab seedimise korras niisutamas käivad nad tiigis mis varsti parte pungil täis
Tagasi üles Go down
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 31
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty15.08.10 0:45

mul on nüüd 6 emast 1 tibud ja kaks hauduvad
Tagasi üles Go down
kellu




Female
Postituste arv : 6
Age : 35
Asukoht : viljandi maakond
Registration date : 11/08/2010

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty18.08.10 1:55

ma pole muna kunagi pesadest ära korjanud kõik piilud 2 korda haudel eks näis mis järgmine aasta toimub:D
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty18.08.10 1:58

Minu eelmisel aastal haudel olnud pardid haudusid tänavu ka nüüd omad pojad välja Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Miks muskuse emad ei haudu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks muskuse emad ei haudu?   Miks muskuse emad ei haudu? Empty

Tagasi üles Go down
 
Miks muskuse emad ei haudu?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Vuttide haudumine
» Miks vutitibud surevad
» Miks kanad ei mune?
» Miks surevad faasanitibud?
» Miks kanatibud ei koorunud (inkus)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: