KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 vabrikukana hauduma

Go down 
+9
Jaanikese
Ellimineerija
ellys
viiruk
kitkat
lilleke
kiisu
malvekas
giisu
13 posters
AutorTeade
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty24.05.10 19:36

kas on mingi võimalus, et vabrikukana (aasta munenud puurikana) läheb hauduma või on nad kodeeritud ainult munema Very Happy
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty24.05.10 19:39

Minul läks hauduma eelmine aasta,ei tea kas käis kaks kana või üks kana kahel korral.
Tagasi üles Go down
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty24.05.10 20:59

Sellest on siin ennegi juttu olnud aga kahjuks ei leidnud seda teemat üles.Minulgi on vabriku kana hauduma läinud.Vabriku kanade puhul on tõenäosus 1-2 kana sajast kes lähevad haudele.
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty18.07.10 20:06

Nüüd siis läks minulgi vabrikukana haudele. Puhvis ja poriseb-toriseb kui segada. Nüüd on ta pidevalt pesal olnud neli päeva Smile eks vaatame kauaks tal seda indu jätkub. Loodan loomilikult parimat. Seoses haudumisega on tekkinud mõned küsimused aga seda juba teises teemas Smile
Tagasi üles Go down
lilleke




Female
Postituste arv : 12
Age : 62
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 30/06/2010

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty20.07.10 21:46

Ka minul haub vabrikukana aga juba teist ringi. Esimesel korral ta ei osanud küll midagi välja haududa. Haudemunad peaksid korralikud olema, sest memmekesele antud kümnest munast tuli kuus tibu, ka temal haudus vabrikukana.
Mul on ka üks selline vabrikukana, kes istub tühjal pesal iga hommik lõunani ja siis ongi kõik.Panin prooviks talle mune ka alla, et ehk jääb siis korralikult haudele aga ei. Muidu on ta nagu ehtne hauduja logiseb ja turritab kui ringi liigub, ainult pesal istumise kannatust ei ole.
Teist ringi hauduja - ehk nüüd saab hakkama. Ootan ja loodan Smile
Tagasi üles Go down
kitkat
Noorlind
kitkat


Female
Postituste arv : 56
Age : 49
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/01/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty21.07.10 1:10

Minul lausa kolm vabrikukana haudub, lahe ja veel kaks tahavad jääda. Üks sibab oma kolme tibuga ringi.
Tagasi üles Go down
lilleke




Female
Postituste arv : 12
Age : 62
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 30/06/2010

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty24.07.10 20:01

Minu teistringi hauduja kanake sai hakkama vähemalt ühe tibukese välja haudumisega cheers
Eile siis kostus tibu siutsumist kanakese tiiva alt. Ootan ikka et, ehk tuleb veel mõni. Smile
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty03.09.12 8:22

Nüüd juhtus siis see, mida ma ei oleks eales uskunud... üks minu vabrikukana otsustas 1. septembril hauduma hakata! Leidis ka aja, oleks ta siis selle peale paar kuud tagasi tulnud, oleksin ma tal julgelt haududa lasknud, aga nüüd.. sügisel! Ei ole vist mõtet. Olen tal munad alt ära korjanud, pesamunadki eemaldasin pesast.. aga tema ikka istub truult, on puhevil ja luksub! Söömas suurt ei käi, kui tõstame ta pesalt ära teiste juurde sööma siis sööb natuke ja varsti pesas tagasi. Isegi kahju temast, mees ütleb, et paneme munad alla ja las haudub, aga vastu talve ei ole vist mõtet, veel enam, kui ei ole kanadele talveks veel õiget kohtagi välja mõelnud! Aga kui kaua ta siis niiviisi istuda võib, jääbki istuma, sureb lõpuks veel nälga? Andke nõu!
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty04.09.12 8:36

Mul on sarnane olukord. Väike kana kloksus juba pikemat aega, kuid augusti lõpus jäi hauduma. Mul hakkas tast kahju ja panin talle alla vutimunad. Murelikuks teeb, et ta eriti ei söö ega joo, alles viiendal päeval käis ennast kergendamas. Mis temast sedasi saab?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty04.09.12 8:57

Ega hauduma läinud kanad ei käigi esimestel päevadel söömas.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty04.09.12 20:54

Tere, päikest. See haudumine on nagu dieediprotseduur (paastulaager), põletatakse ära liigsed rasvad, puhastatakse organism. Järgmine etapp on sulgimine. Aga see kord lase tal nädalake istuda, siis pane "karistuspuuri" paariks, kolmeks päevaks ja säti kevadel aprillis munad alla. Jõudu jaksu.
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty04.09.12 21:03

Mul hakkas kanast hale ja panin talle eile 5 muna alla... saagu siis mis saab! Eks algaja kanapidajal on põnev ka Smile Nüüd istub kurjalt oma munadel ja haub... väljas ei käi aga ma rohkem teda ei turgi ja las loodus ise otsustab!
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty05.09.12 17:58

Tere, päikest. Kuu aega peale tibude koorumist (kui kanaema nad maha jätab), hakkab Sul kahju olema tibudest, endast ja esitad küsimuse, miks seda tegema pidi. Meil on praegu jamamist juuli lõpus koorunud Braama põhiste, tõsiselt sulgedega kaetud, tibinatega (õhtul ja vihmase ilmaga kasti lambi alla sooja, muidu kössitavad ja värisevad nagu jube ning seda nii kaua, kui kogu alussulestik on täielikult välja arenenud). Kui arvestada, et Sul on suhteliselt "lahja" sulestikuga paljundusmaterjal, siis mõtle veel kord, kas see ikka on kõige otstarbekam tegevus. Aga eks oma kogemused on ikka kõige olulisemad.
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty05.09.12 19:41

Ma üldse ei kahtlegi selles, et teil õigus on! Ma olen ise ka kahevahel ja tean, et jama sellest tuleb!
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty07.09.12 7:45

Siiski jätsin kana edasi hauduma! Mures olen küll aga põnevil ka! Ja ma olen hoolas, väga hoolas kanaperenaine Smile
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty07.09.12 8:06

Eks paljugi sõltu sellest, mis tingimusi sa tagada suudad ja pikalt ilma peab. Sooja lauda puhul pole hullu, aga kui väga kiirelt hull külm peale tuleb, siis võib muidugi jamaks kiskuda.

Kusagilt on nagu meelde jäänud, et kevadisest pööripäevast sügisese pööripäevani on ok tibusid saada ja kui aus olla, siis ega see suvi vist suurt vahet ole, kogu suvi ju selline sh.tt suusailm olnud ja eks see anna ka tibudel tunda.
Tagasi üles Go down
Agosoo
Tibu



Male
Postituste arv : 32
Age : 52
Asukoht : Riisipere
Registration date : 13/10/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty10.09.12 22:16

Eelmine aasta jõuludeks haudus üks kana 10 tibu ja kõik ilusti elu.Jamamis muidugi on nendega aga sain hakkam,köök ju soe ja pappkast aitas kaasa.
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty14.09.12 8:53

Ma oleksin pidanud siis tõepoolest rohkem mune alla panema, kui juba jamamiseks läheb, siis pole vahet kas 2 või 10! Igatahes on kanake siiamaani väga tubli, istub ilusti pesal, vahel käib väljas end kergendamas ja söömas. Arvatavasti hakkab mingi hetk tibukastike "ehtima" minu kööki... kas on väga hull see tibukeste toas pidamine, mõtlen haisu suhtes! Igast papagoisid peetakse ka toas, või on kanatibud hullemad! Mul oleks neile alla panna saepuru ja seda saaks tihti vahetada?
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty14.09.12 18:56

Pole seeasi nii hull,pead lihtsalt ise hoolas olema:)
Tagasi üles Go down
Agosoo
Tibu



Male
Postituste arv : 32
Age : 52
Asukoht : Riisipere
Registration date : 13/10/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty14.09.12 19:13

viiruk kirjutas:
Ma oleksin pidanud siis tõepoolest rohkem mune alla panema, kui juba jamamiseks läheb, siis pole vahet kas 2 või 10! Igatahes on kanake siiamaani väga tubli, istub ilusti pesal, vahel käib väljas end kergendamas ja söömas. Arvatavasti hakkab mingi hetk tibukastike "ehtima" minu kööki... kas on väga hull see tibukeste toas pidamine, mõtlen haisu suhtes! Igast papagoisid peetakse ka toas, või on kanatibud hullemad! Mul oleks neile alla panna saepuru ja seda saaks tihti vahetada?

Ei ole saa asi nii hull kui iga nädal vahetab aluspanu.Aga alguses ma ei soovita saepuru panna kuna hakkavad uudishimust sööma seda.Kruus oleks parem esimestel nädalatel.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty14.09.12 19:16

Pisikeste tibudega pole tõesti erilist vahet, kas 2 või 10, aga kui nad on juba piisavalt suured, siis on ikka vahe küll, kas sul siblib kööginurgas 2 või 10 kanahakatist, sest arvestama pead ka sellega, et toas soojas harjunud linde, ei ole nii lihtne keset talve külma lauta viia.
Mul endal olid tibud kevadel toas (ilma kanamammata Laughing ), algul oli väga tore, aga nii see loomulikult ei jäänud Laughing Kusagil 3k pärast (erinevad tibud) oli ikka totaalne siiber- asi polnudki niivõrd haisus, kui allapanu piisavalt tihti vahetada, siis pole hullu, aga kogu see tolm ja saepuru ja...
Ühesõnaga, mina selle tuppa kolimisega ei kiirustaks, vähemalt esialgu peaks ju kanamammi selle soojendamisega hakkama saama- organiseeri neile vaid eraldatud kohake, et teised segama ei pääseks. Ja kui juhtubki, et mammi kuu aja pärast pojad hülgab, siis saab neile ju soojenduseks lambi panna.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty14.09.12 20:01

viiruk kirjutas:
kas on väga hull see tibukeste toas pidamine, mõtlen haisu suhtes!
Mitte hais pole see kõige hullem, vaid tolm.


viiruk kirjutas:
Igast papagoisid peetakse ka toas, või on kanatibud hullemad!
Erinevalt kanalistest papagoid ei sibli. Ja on vahe, kas toas on 1-2 papagoid, või 10 kuu või paari vanust kanahakatist, kes siblivad, vihtlevad, kraaklevad ja vee ümber ajavad. Saepuru oskavad nad mööda elamist laiali laotada hoolimata sellest, kui kinnine või kõrgete äärtega see nende elamine on.



Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty14.09.12 20:17

Eelnevate kirjutistega täitsa nõus,tolmu jagub,...soojenduslamp( mul nad ilma mammita olnud) annab veel sooja ka sellele märjale allapanule ja hais ka missugune.
Ma olen kevadel koorunud tibusid toas lambi all hoidnud,mammaga ei kujuta hästi ette,
siis peab suur kast olema, mammal liikumisruumi vaja, ta tahab siblida....ja ega asi pole üksinda allapanus,
vett aetakse maha, kastipõhi läheb märjaks, olgugi, et kile all.
Jamamist küllaga, aga küll hakkama saad
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 1:04

Aitäh kõigile vastajatele, olen nüüd hulka targem Smile Ma ei mõelnudki kanamammit tuppa võtta, mõtlesin rohkem seda aega, kui ema nad maha jätab ja väga külm peaks olema! Aga esialgu elavad nad edasi oma kanakuudis, külma korral soojalamp ka olemas! Tean, et liigse soojaga ei tasu tibusi hellitada, niiet pigem ikka üritan nad hoida eraldi aedikus ja teiste kanadega koos!
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 3:08

Ma just loen ja mõtlen, et mispärast te kõik nii agarasti tibusid peale koorumist tuppa viite? Kas on nii tavaline, et kanaema nad hooletusse jätab? Mul hetkel olnud kahe kana peale teised tibud ja hoolitsevad oma tupsukeste eest küll väga varmalt. Ikka tiiva all soojas ja nokivad isegi toidu noka ette tükikesteks valmis (kui panen õuna vmt tahkemat).
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Külaline
Külaline




vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 3:30

Mul on inkubaatorist tulnud tibud, mammat soojendamas pole, siis olen mõned päevad toas kasti sees hoidnud.
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 3:32

Ellimineerija kirjutas:
Kuu aega peale tibude koorumist (kui kanaema nad maha jätab), hakkab Sul kahju olema tibudest, endast ja esitad küsimuse, miks seda tegema pidi.

Ma arvasin, et nii ongi... kuu aega tibudega ja aidaa mammi läinud ongi! Mul ju esimesed tibud tulemas, ei tea veel kõike täpselt Smile Aga loodame, et siis minu kanaema on ka väga tubli ja hoiab lapsukesi kaua soojas Smile Ega ma neid ju tegelikult tuppa taha Razz
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 3:41

Ära nüüd liiga palju ka muretse, on teised hakkama saanud, saad sina ka.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 4:15

Mul on inkubaatorist tulnud Braamad ja olen neile nüüd kahel korral munad alla pannud. Märkisin oma õnnestumised ja eksimused koos fotodega kodulehele üles, ehk on abiks.
:-)
Minu kirja all on kodulehe ikoon olemas, otselink kanade lehele on siin:
http://mailishandcrafts24h.com/minu-hobid/kanad
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 8:42

Aitäh, väga huvitav lugemine oli Mailis! Ilus ja õpetlik kodulehekülg!
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 8:50

:-)
Tänud!
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Külaline
Külaline




vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty15.09.12 10:16

Kanad kenad ja kodu ka, igati tubli perenaine.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty16.09.12 5:04

Mul hakkavad suled juba puhevile minema Razz
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty16.09.12 20:22

Minu väike kana istub poest ostetud vutimunadel. Vutimunade haudeaeg sai täis ja kahjuks ei suutnud üks vutipoeg kooruda ja suri munasse, kuigi oli täielikult välja arenenud ja pool munakoorest purustanud. Teistest munadest ei kostnud mingit krõbinat. Nii kahju on, kui ei koorugi ühtki poega. Kui ma viljatud munad ära võtan, mida kana siis teeb? Üritan talle osta mõned pojad, kuid kui see ei õnnestu, mida siis kanaga edasi teha? Kas ta teiste kanade juurde tagasi viia ja kas tal läheb siis haudekihu üle?
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty17.09.12 19:41

Mul oli kahest kurnist üks samuti koore poolenisti avanud, aga välja ei tulnud. Siinsamas foorumis oli kuskil link, kus oli pikk jutt sel teemal (vale niiskus jmt). Mul oli vast see lugu, et just siis lahkus kana pesalt ja see tibu jahtus liiga maha.
Ma arvan, et kui sa need munad ära võtad, siis ei juhtu kanaga küll midagi. Mõned päevad võiks lisaks hoida, paar päeva hiljem koorumist on normaalne. Ostetud tibudega ei ole väga kindel, kas ta nad omaks võtab, sõltub kanast.

Aga minu kanad on täna jälle kõbusad ja rõõmsad nagu enne - kui hommikul kuudi luugi avasin, "lendasid" kõigepealt hommikuse tiiru mööda aedikut ja siis tormasid aia äärde mind tervitama. Eilse söögi olid ka ära söönud ja kõik mis ette viskasin, prooviti kohe ära.
Kas on võimalik, et nad igatsesid kahte kana, mis teise peresse läksid... kuidagi ei taha uskuda. Sest see kummaline uimasus algas päevast, mil oma hauduja kana maha müüsin ja ühe noore kana pealekauba.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty18.09.12 18:55

Tibud tuleb alla panna vastu ööd. Tore on kui need on ikka tibud, mitte noorkanad-siis küll omaks ei võta. Mõni kana ei võta "võõraid" omaks, äkki nad ikkagi suhtlevad kuidagi omavahel ja äkki suudavad osa vahet teha, et on midagi totaalselt valet (elu on pannud aru saama-mõtlema, et loomad suhtlevad ka verbaalselt. Meie ei saa aru ja osasid hääli ei kuule). Haudumisisu läheb üle, kui järjekindlalt pesalt välja visata või "karistuspuuri" panna. Loomad-linnud "saavad aru" mis ümberringi toimub, meil "annavad märku" vaatamise ja mingi "imeliku" peanõksatusega, kui miskit imeliku taevalaotuses tiirutab, täitsa erinevad hääled tulevad välja, kui midagi võõrast hoovi tekib (see käis partide kohta), ka võõras inimene. Karjas on mingi "hierarhia", selle rikkumine toob kaasa mingid "tagajärjed" (kehtib kõigi karjaviisiliselt elavate elusolendite kohta).
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty18.09.12 20:12

Tänan soovituste eest. Tõstsin kana pesalt ära ja viisin teiste hulka. Saab näha, kas haudekihk läheb üle.
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty25.09.12 9:10

Voilaa... minu tublil vabrikukanal on nüüd 5 tibu! Kõigist munadest koorusid välja! Nad on nii armsad, ma tõesti ei ole siiani hetkegi kahetsenud, et tal haududa lasin! Neil on soe ja mõnus elamine, mis sest et vastu talve, küll me hakkama saame!... näis mis tegelased neist kasvavad! Lastel on muidugi kõige põnevam!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty25.09.12 9:14

Päikest tibudele ja pererahvale!
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty23.11.12 10:26

Ütle veel, et vabrikukana on tobe ja ei kõlba kuhugile! Julgev vastu vaielda! Esiteks nad munevad mul siiamaani väga hästi! Teiseks... minu septembris koorunud vabrikukana tibud on nüüd 2 kuused, igavesed kotkad juba ja kanaema on siiamaani nendega! Mis sest, et need 5 talle enam alla ei mahu, aga ta on nendega ikka koos ja karjatab neid! Tubli on! Ahjaa... minu esimestest tibudest on 3 kana ja 2 kukke! Olen tulemusega rahul! Järgmine kord kirjutan siis, kui munema hakkavad Very Happy
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty24.11.12 0:54

Nii tore!
Mul on kolmekuused "tibud", kes siiani kanaema tiiva alla trügivad ja mitte ei saa aru, et ei mahu enam. Kanaema nii kannatlikult vaatab pea viltu ega protesti sugugi. Kana ise juba uuesti muneb ja kõige naljakam on see, et kanaema poeb pesasse munele, "tibud" järgi ja tiiva alla trügima, no ei mahu enam ei tiiva alla ega pesasse.... Hull trügimine käib, natuke kisa pealekauba.
:-))
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty03.02.13 9:54

Aitäh tublile vabrikukanale, kes mulle 3 tubli noorkana haudus Wink Nimelt septembri lõpus koorunud kanatibud hakkasid munema cheers Ei uskunudki et see nii vara juhtuda võiks, nad siis nüüd 4 kuud ja 1 nädal vanad! Esimesed munad on mõnusalt pisikesed, aga küll kosuvad! Nii tore, nagu oleks ise muna munenud.. ikkagi minu esimeste tibude munad Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





vabrikukana hauduma Empty
PostitaminePealkiri: Re: vabrikukana hauduma   vabrikukana hauduma Empty

Tagasi üles Go down
 
vabrikukana hauduma
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Munad hauduma
» kana hauduma?
» Kuidas saada kanad hauduma?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: