KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 noored ja vanad

Go down 
+7
malvekas
sennaH
Admin
Margo704
Sibelle
fosse
ülane
11 posters
AutorTeade
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: noored ja vanad   noored ja vanad Empty03.05.10 21:41

täna tõin endale 3 noort Äntu kana. Kodus oli ees juba 3 eelmise aasta vana kana. Nii kui ühe noore kana vanade juurde lasin , kargasid need kõik talle kallalae ja ajasid kuuti. Teised noored panin siis otse kuuti. Vanad kanad lõugavad ja karjuvad õues, noored kükitavad kuudis. Kuna mul erladi hoidimise võimalust ei ole, siis kas nad ikka lepivad üksteisega või äkki nokivad need väikesed vigaseks? Üks vana kana on algusest peale selline riiakas olnud ja nokib teisi vanu ka. Mul kohe hirm...äkki hommikuks on kõik noored ära tuuseldadtud ja katki nokitud No . Kukke mul ei ole. Kuidas nedi oleks võimalik normaalseslt lepitada, või võtab see lihtsalt aega?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty03.05.10 23:49

Nad tuleks üksteisest ikka mingi läbinähtava võre või vaheseinaga eraldada. Koera transpordipuur/näitusepuur näiteks võiks sobida. Ja kiindlasti peaks neil olema ohtralt varjendeid, kuhu peituda. Kui noored on väiksemad ka, siis on päris tõsine oht, et nad vigaseks nokitakse.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty03.05.10 23:55

Söögi- ja jooginõusid peab ka mitmeid olema,sest kui ka surnuks ei klopita,siis ära näljutatakse kindlasti:(
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty04.05.10 8:35

praegu on nad mul eraldi kastis esikus. Homme meisterdame mingi nurga neile vanade kanade aeda. Eks siis piiluvad üksteist läbi võrgu. Aga kas on ikka lootust, et nad lepivad?
Muuseas need Äntu noored kanad on kõik nii erinevad...suuruse poolest. Üks väike nagu kuldnokk, üks juba päris suur kana ja kolmas selline pisike ka. Peaksid ju olema ikka ühevanused?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty04.05.10 8:46

No nad ikka lepivad mõne aja pärast, kui noored enesekindlust juurde saavad ja veidi vastu hakkavad. ~3 päeva on minul tavaliselt kulunud. Ja ei aita see kukk ka, ei tema hakka kanade omavahelisi arveid klaarima.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty04.05.10 9:32

Mina hoidsin noori ja vanu nädal aega eraldi, nii et läbi võrgu üksteist nägid. Kui kuke sain, panin kõik kokku. Ega ei teagi nüüd, kas kasu oli kukest või nädal aega eraldi hoidmisest või mõlemast, aga igaljuhul nüüd nad nädal aega koos olnud ja saavad kõik omavahel sõbralikult läbi.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty05.05.10 22:28

tegin siis eile oma uutele kanadele vanade kanade aia külge ajutise väikese nö aiakese. Nüüd nad siis päris rahulikult toimetavad. Enam ei pole keegi peitu ja kisa ka ei ole. Loodan et varti saan nad kokku lasta, sest ma arvan et see ajutine lahendus ei ole väga rebasekindel, kes meil siin ringi luusib.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty05.05.10 23:28

Meil siin kuskil eelnevalt oli kuke tigedusest juttu ka aga minu jutt sobib ehk siiagi.Mure selles et kääbuskochini kukk ülbitseb,muidu elavad koos kochini paar ja tiukre paar,saavad hakkama.Aga partidega ülbab,kui saadaks ta 10 noore Äntu "varese "(mustad) juurde komandeeringusse,neil kukke pole? Mis arvate, kas mõjub positiivselt ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty05.05.10 23:56

Ma kardan, et need äntu varesed tapavad selle vaesekese ära kiiremini kui sa ema jõuad öelda. Muidugi kui see kukk on taibukas ja ennast kärmelt eest ära oskab koristada, siis võib isegi lootust olla.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.05.10 0:34

Minul nii kääbuskukk kui suur kukk ja suurte kanade seljas sõidab ratsa.Agressiivsust pole märganud Smile
Tagasi üles Go down
vehke
Tibu
vehke


Male
Postituste arv : 21
Age : 52
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 07/06/2009

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.05.10 1:38

Admin kirjutas:
Meil siin kuskil eelnevalt oli kuke tigedusest juttu ka aga minu jutt sobib ehk siiagi.Mure selles et kääbuskochini kukk ülbitseb,muidu elavad koos kochini paar ja tiukre paar,saavad hakkama.Aga partidega ülbab,kui saadaks ta 10 noore Äntu "varese "(mustad) juurde komandeeringusse,neil kukke pole? Mis arvate, kas mõjub positiivselt ?

Saada muidugi las tutvub milliseid linde peab tulevikus tõenäoliselt suksutama hakkama Very Happy Usun, et ei tee see halba ei kanadele ega ka kukele.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.05.10 2:31

Ma ka ei arva, et kanad kukega midagi sadistlikku ette võtavad Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.05.10 2:48

Igatahes proovin aga ainult siis kui saan neil silma peal hoida,kurvalt lõppevate katsetega ei tahaks tegeleda.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.05.10 6:02

Olin kah natike hirmul,kui eelmisel aastal ostetud äntukatele juurde tõin aasta munenud äntukad,peaksid nad ju küll enam-vähem ühevanused olema,a kes teab nende läbisaamist.Esiteks tutvumiseks lasin vanemad olijad õue,kuni need omi asju ajasid,lasin uued nende sekka.Ei mingit kismat.Järgmisel hommikul avastasin,et kukk oli magama kobinud uute juurde,võttis nö oma tiiva alla.Ja see on siiani,et vanad ei tohi uutele miskit teha,siis saavad kuke käest nahutada.Tervest kambast(9 kana) on vaid üks,keda vahel kiusatakse,ju tal on kehvem sulestik Laughing Hullem jama oli partidega.Esialgu sain 2 muskusemammat,esimese päeva said nad kanadega hakkama,teisel päeval lasin pardid õue kanaaeda ja seal tehti korralik külakuhi....pardid all ja kõik kanad neil otsas...nii et ei jäänudki muud üle,kui uus aedik partidele ehitada.Nüüd on kõik rahul. Very Happy Bella ja Donna said omale silmarõõmu Doonaldi ka
Tagasi üles Go down
alts




Male
Postituste arv : 2
Age : 32
Asukoht : jõgevamaa
Registration date : 12/05/2010

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty13.05.10 13:32

mul külas on üks pere kes ostsid omale 6valged kana mingi kuu aega tagasi
aga neil on 15pruuni kana mis nad äntu mõisast ostsid
ja need pruunid kanad koksisid valged surnuks

ma ka ostsin endale äntu mõisa 6 musta tibu ja panin teiste kanadega kokku algul üks
valge kana oli mul ülbik aga siis kui need mustad kanad suuremaks väheaval kasvasid siis võtsid omale tema käest võimu aga need mustad kanad ei jõua kakelda sest nad on nii suured ja rasked
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty13.05.10 17:32

ma ei ole veel neid kokku lasknud. Ühe korra proovisin nii et hoidsin uut kana enda käes ja ikka üks vana pruun tormas kohe tiivad laiali uue poole. Ma ei julge veel panna ka, sest üks see uus Äntukas on nii pisike. Selle nokivad kohe katki Mad
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty29.05.10 22:16

Eile siis lasin lõpuks oma noored ja vanad kokku. Alguses ei olnudki nagu midagi eriti. Siblisid kõik ringi. Aga lõpuks oli nii et noored olid kuudis peidus ja vanad üksi väljas. Ööseks oli vastupidi...vanad peksid noored kuudist välja. Need siis pidid õues magama. Täna hommikul jälle noored kuudis ja vanad õues....mis teha?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty30.05.10 4:31

Anna aega, see läheb ükskord üle, ega Sina suurt midagi muud teha ei saagi Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.06.10 2:38

nüüd siis juba üle nädala hoidsin neid noori ja vanu koos. Ei mingit leppimise märke. Vanad jalutavad õues, noored istuvad päev läbi kuudis. Täna oli siis ühe noore kana pea nii jubedealt lõhki nokitud. Ei tea kohe kuidas teda aidata Sad . Minul nõistus otsas.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty06.06.10 3:37

Vaevalt et kõik vanad nüüd tigedikud on ehk on võimalik need riiakamad teistest eraldada.Paljudel inimestelgi sitt iseloom mis siis lindudest rääkida.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sponsored content





noored ja vanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: noored ja vanad   noored ja vanad Empty

Tagasi üles Go down
 
noored ja vanad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kui vanad tibud veel kanale alla panna?
» minu noored braamad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: