KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanatraktor ja algaja kanakasvataja

Go down 
+2
sennaH
Margo704
6 posters
AutorTeade
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty19.04.10 10:06

Tervist!

Olen algaja kanakasvataja. Kogemust umbes poolteist päeva Smile

Ehitasin kanatraktori (pilte sellest näeb siit - http://kapsas.net/blog/2010/04/18/kanatraktor ) ja ostsin eile Linnu Talu OÜ-lt 3 Hy-Line tõugu valget 5-kuust kana. Kanad said nimeks Luks, Tux ja Koks Very Happy Täna sain juba 3 muna!

Kanatraktorisse tegin neile eraldi ruumi, kus nad saaks muneda ja magada. Sinna ruumi viib trepp/redel (piltide pealt on näha, milline). Küsimus targematele: kuidas ma õpetan nad trepist üles minema? Või ootan lihtsalt, kuni nad ise selle avastavad? Esimesel õhtul mõtlesin, et tõstan nad sinna, aga neile see idee ei meeldinud ja hakkasid rapsima ja ei lasknud end kätte võtta. Ei tahtnud neid väga hirmutada ka ja jätsin rahule. Kella 9 ajal hakkasid nad end sinna pesakasti alla magama sättima. Igaüks üritas ülejäänud kahe vahele trügida, et soojem oleks Very Happy Sedasi nad seal siis taidlesid mõnda aega. Kuna paistis, et trepist üles ei õnnestu neid meelitada, siis viisin neile sinna maha pesakasti alla hunniku põhku ja ladusin väljapoole traktorit vastu võrku põhupakid, et neil seal piisavalt soe oleks. Võibolla sedasi ongi neil soojem, kui seal teisel korrusel. Praegu ööd külmad ka veel. Aga üldse on nad väga arad. Kas on mingeid nippe, kuidas neid julgustada ja nendega sõbraks saada? Või peab lihtsalt aega andma?

Nüüd Maalehest lugesin kuulutust, et Äntu Mõis müüb sinise sulestikuga mais/juunis munemist alustavaid kanu. Kuna nad siin samas minu lähedal umbes 3km kaugusel peatuvad ka, siis mõtlesin, et ostaks ühe sinise kana ka. Ja võibolla õnnestub tuttava tuttavalt üks rohelisi mune munev kana ka saada. Aga ei tea, kas valged hakkaksid uusi kiusama? Või oleks äkki parem, kui ostaks neid siniseid rohkem kui üks, et valgete ülekaal liiga suur ei oleks? Naabrimees siin rääkis, et valged kanad pidid üldse närvilisemad olema ja ei saa teiste kanadega läbi. Ta olevat ka eelmine aasta võtnud mõned valged, aga pidi nad ära andma, kuna läksid teistega riidu. Aga ma arvan, et ega see otseselt ju värvist ei olene, pigem ikka tõust. Mul muidu plaanis kukk ka soetada. Äkki oleks parem kukk enne kohale tuua, kui uued kanad tulevad? Et siis kukk lööks korra majja. Äkki kukk õpetaks kanu trepist ka käima Smile
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty19.04.10 10:49

Tere tere!

Kanatraktor paistab päris vahva olema, aga kas seal õrre kohal ikka on piisavalt ruumi? Pildilt kuidagi vähe tundub olema.

Nagu ma aru saan, siis need sul nn. vabriku kanad ja nemad vajavad tõesti aega selleks, et oma uue ja uhke kodu luxustega harjuda.

Uute kanade soetamise kohalt oskan vaid niipalju öelda, et kui uusi asukaid on mitu, siis on minul olnud neid lihtsam vanade elanikega sobitada Smile
Veel ütleb minu loogika, et kuna need valged kanad pole seda veel oma koduks tunnistanud, siis peaks praegu uute asukate lisamine suht valutult minema.

Jõudu ja jaksu selles ettevõtmises Smile
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty19.04.10 19:52

sennaH kirjutas:
Kanatraktor paistab päris vahva olema, aga kas seal õrre kohal ikka on piisavalt ruumi? Pildilt kuidagi vähe tundub olema.

Nagu ma aru saan, siis need sul nn. vabriku kanad ja nemad vajavad tõesti aega selleks, et oma uue ja uhke kodu luxustega harjuda
Pildi pealt ei saa hästi aru, aga seal õrre kohal pole lage ees vaid ruumi on kuni tipuni välja. Traktori kõrgus on umbes 180-190 cm ja teine korrus on maast umbes 60 cm. Nii et ma arvan et ruumi peaks seal õrre kohal jätkuma. Aga eks see ole siis näha, kui nad niikaugele ükskord jõuavad.

Nad vabrikukanad, jah, aga munemist alustanud noorkanad, mitte aasta munenud kanad. Ma arvan, et sellistega pisut lihtsam. Teab keegi üldse, mis tingimustes vabrikutes kanad elavad, enne kui nad munema hakkavad? Ega nad sedasi ükshaaval puurides neid ju ei pea, nagu munevaid kanu?


Täna hommikul leidsin kaks nahkmuna Sad Ei tea, kas sellest, et nad teistmoodi toidu peal nüüd? Või äkki temperatuurist? Nad ilmselt soojemaga harjunud. Toiduks muidu olen siiani andnud toidujäätmeid ja kruupi ja ise otsivad ka maast süüa. Vesi on ka ees (täna hommikul oli veel jääkord peal). Ja munakoori ja teokarpe andsin ka.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty20.04.10 7:09

Nahkmuna võib edukalt tulla kolimise stressist, küll see tagasi normi läheb.
Aga meil ka pu¹kinitele uue suvemajakese ehitamine käsil. Algas kõik euroalusest, millest sai põrand jne Very Happy Varsti kolivad ja nende praegused ruumid lähavad noorte tibude kasutusse.
Poolikuna nähtaval galeriis Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty20.04.10 7:42

Päeva jooksul sain tänase kolmanda muna ka. Too oli ikka õige koorega.

Täna õnnestus mul kanad vihmausse täis umbrohumätastega ära osta. Neile kangesti meeldisid need. Tuuseldasid neid ja kui keegi vihmaussi kätte sai, siis jooksid nurka maiustama, et teised endale ei saaks. Ja üritasid üksteiselt ussikesi noka vahelt ära tõmmata. Päeva lõpuks oli nii, et kui ma nende juurde läksin, siis kohe jooksid vastu ja hakkasid seda kohta nokkima, kuhu ma neile tavaliselt mättaid viskasin. Varem pugesid põhu sisse peitu, kui ma tulin.

Aga toidujäänused neid vist eriti ei huvita.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty20.04.10 18:54

Nad ei oska veel neid toidujäätmeid hinnata, läheb natuke aega ja siis on need esimesed, mis ära süüakse Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty21.04.10 8:56

Ostsin täna ühe musta ja ühe halli veel mitte muneva äntuka. Proovisin nad valgetega kokku panna. Hall puges kohe peadpidi põhu sisse värisema. Ta üldse siuke äbarik ja taguotsa pealt juba enne talt keegi sulgi ära kiskunud. Must oli alguses tubli ja hakkaja ja üritas valgetega koos mättaid tuuseldama hakata. Valged ikka mööda minnes natuke nokaga ähvardasid teda, aga midagi hullu ei juhtunud. Olin siis veidi aega eemal ja kui tagasi tulin, oli must ka peadpidi põhu sees ja valged ta ümber ja nokkisid teda. Tegin siis kiiruga kanatraktori ehitusest üle jäänud võrgust neile eraldi väikse aia ja panin musta ja halli sinna. Tegin väikse sooja magamiskoha ka neile. Seal aias hakkasid nad kohe ilusti sööma ja siblima ja olid minuga igati julged. Must võttis lausa mult näpuvahelt vihmaussi.

Eks ma pean neid nüüd siis vähemalt mõnda aega eraldi hoidma. Vähemalt on nüüd valged nii tähtsust täis ja ei karda enam midagi ega kedagi.

Aga kui ma kuke toon, siis kuhu ma ta peaksin esialgu panema? Vanade või noorte juurde? Ma muidu mõtlesin, et kui kukk noorte juurde panna, siis äkki saaks nendega sõbraks ja kui siis kõik kokku panna, siis kukk kaitseks neid valgete eest. Aga need noored ju pole veel suguküpsed. Mida kukk sellistest üldse arvab? Kas võib üldse kukke nii noortega kokku panna?
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty21.04.10 18:15

Mina olen esialgu uustulnukad kanad hoidnud eraldatud võrega 1-2 nädalat. Kui nad juba üksteise lähedusega harjuvad, siis lasen kokku.
Mis kukke puutub, siis 4 kuune kana on ju kukele paras kabistamiseks. Minu kukk küll ei kaitsnud tagakiusajaid. Mad Vahtis niisama, kuidas naised arveid klaarisid. Õnneks see aeg oli suhteliselt lühike ja piirdus vaid kergete nokahoopidega. Kedagi veriseks ei nokitud.
Aga võta noor samavana kukk oma noortele tibidele. Ühevanustena on ehk kohanemine ka kergem.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty24.04.10 8:17

Kas kanade puhul on harja suurus võrdelises seoses nende IQ-ga?

Täna tõstsin oma kanatraktorit edasi, kuna maapind traktori alt oli neil juba üsna ära kraabitud. Ei viitsinud pärast nihutamist seda põhku, mis ma neile sinna allakorrusele soojustuseks sättisin, enam uuesti paika sättida, ja mõtlesin, et sunniks nad kuidagi ikka teisele korrusele magama minema.

Tekitasin neile kuudi uksest pisut madalamale "rõdu". St panin sinna ühe laua. Ja redeli sättisin sedasi, et redeliga saavad rõdule ja siis rõdult saavad ukse kaudu kuuti hüpata. Sedasi on redel pisut laugemalt. Lisaks sättisin rõdu alla ühe põhupaki. Et ehk hüppavad kõigepealt põhupakile, sealt rõdule ja siis uksest sisse kuuti.

Kella 9 ajal õhtul läksin vaatama - kõige suurema harjaga kana - Toks - oli juba kuudis, teised vahtisid lolli näoga ringi. Tuli veel korra alla (redeli kaudu) ja läks siis jälle üles tagasi (ei pannud tähele täpselt, vist põhupaki kaudu). Teised vahtisid kaelad õieli teise korruse poole, et kuhu see Toks kadus. Varsti hüppas keskmise harjaga kana - Luks - ka põhupakile, sealt rõdule ja siis kuuti. Kõige väiksema harjaga Tux aga ei osanud ikka üles minna ja oli juba üsna paanikas. Üritas läbi võrgu sinna poole tormata, kuhu nende vana põhuhunnik maha jäi. Üritasin teda ikka õiges suunas ajada. Lõpuks õnnestus tal põhupakile ja sealt rõdule saada. Rõdul vahtis natuke ringi ja siis läks jälle alla ja jätkas paanitsemist. Läksin sättisin põhupaki natuke paremini. Enne oli nii, et põhupakk oli rõdu paremas servas ja kuudi uks vasakus servas. Nii et põhupaki kaudu kuuti saamiseks pidi kana terve rõdu laiuse jagu jalutama, sellest arusaamiseks aga jäi Tuxi hari liiga väikseks. Põhupaki nihutamisest oli ilmselt kasu, sest nüüd sai ka viimane kana kuuti magama.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Häli




Female
Postituste arv : 14
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/08/2009

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty24.04.10 18:58

Mina toimetasin vastupidi - panin kojutoodud kanad "traktori" kuuti ning ootasin, et nad ise välja tuleksid. päeval hoidsin luuki lahti, ööseks panin kinni. Esimese päeva kössitasid kuudi põrandal pesakasti all, teisel päeval läksid õrrele, kolmandal päeval, kui ikka keegi välja ei tulnud, panin trepile (kaldteele) räimepead ritta - poole tunni pärast olid kõik õues cheers
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty25.04.10 6:41

Aga minu kanakuut valmis nüüd (vajab vaid veid värvi veel), elanikud tänasest sees - need kanad saavad nüüd küll vabalt käia aias ringi, paistab, kas rebane nad rahule jätab. Ja pildid loomulikult galeriis üleval.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty29.04.10 8:12

Eile sai kukk toodud. Mõtlesin, et prooviks koos kukega ka noored kanad - halli ja musta - valgete kanade juurde panna. Paningi siis nad kõik kokku. Nüüd said kanad omavahel sõbraks, kuna leidsid ühise vaenlase - kuke Very Happy .

Kõik hakkasid vaest kukke kiusama. Isegi väike hall äpu nokkis teda. Valged vaatasid, et jälle mingi uus toodi ja üritasid kukke paika panna. Aga eks kukk hakkas vastu ka ja näitas, et ega tema pole mõni noor kana, kes peadpidi põhku poeb.

Aga huvitav on see, et kui valgetele kanadele hakkas kukk vastu ja näitas kes on peremees, siis noortel lasi ta ennast rahulikult nokkida ja seisis liikumatult paigal.

Andsin neile kõvasti sööki ja teri ja võilillelehti ette, et neil tegevust oleks. Sellest oli abi. Kõik hakkasid mättaid tuuseldama ja sööma ja unustasid kraaklemise ära. Täna said nad juba täitsa ilusti ja sõbralikult hakkama. Kukk käis pea püsti ringi ja kires hoolega.


Aga munemisega on pisut kehvasti - peale esimese päeva, kui oli kolm muna ja teise päeva, kui oli kaks nahkmuna ja üks tavaline, on nüüd iga päev ainult üks muna olnud. Välja arvatud magamis- ja munemistoa teisele korrusele kolimisele järgneval päeval, kui polnud mitte ühtegi muna - ilmselt nad üles ei osanud veel muneda ja alla ei saanud, kuna seal polnud enam põhku. Nüüd oskavad juba üles ka muneda.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty01.05.10 0:49

Rahu-ainult rahu,mida rohkem on sul aega nende käitumist jälgida,seda paremini oskad nende eest hoolitseda.Esimesed munad tulevad ikka vahest nahkmunad selles pole küll midagi erilist ega stressi.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty01.05.10 7:29

Ei tea, kas oli kasu kurtmisest või kukest, aga eile ja täna oli mõlemal päeval 3 muna Smile
Võibolla mõjutab ka see, et ööd on soojemaks läinud.

Ükspäev lasime neil natuke vabalt ka ringi jalutada. Siblisid natuke aega ja läksid siis oma traktorisse tagasi.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Sponsored content





Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanatraktor ja algaja kanakasvataja   Kanatraktor ja algaja kanakasvataja Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanatraktor ja algaja kanakasvataja
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanatraktor
» algaja arutlused
» ALGAJATELE KANAPIDAJATELE!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: