KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Äntu Mõisa noored kanad

Go down 
+34
Gljukats
Ylts
Emil Rutiku
maiekas
Margo704
tibi
karina
maakas
huviline
Buntik
evesen
merx
urrike
vares
sennaH
airi
kanaema
kal(n)amees
musimummu
alf
Sibelle
Siuts
Janno
kass-
fosse
lehtlaivi
ulaturo
Kairi
reevo
Piret
malvekas
Admin
Kiti
ülane
38 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty13.06.09 8:28

Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: kah nüüd kanakasvataja   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty15.06.09 0:34

Ostsin Äntu kanad (5tk) kuu tagasi ja lubati,et hakkavad juuni alguses munele...eile sain esimese muna...palju ju üle ei läinud lubatust. Mul on 3 pruuni ja 2 musta,suuruse vahe on tuntav,mustad ikka palju suuremad.Järgmisel aastal proovin ka tibusid saada.Ja need,keda müüdi Ida -Virumaal,olid 95.- tk.
Tagasi üles Go down
kal(n)amees

kal(n)amees


Male
Postituste arv : 11
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/06/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty15.06.09 1:37

Mul 6 pruuni Äntukat ja pidid kah hakkama mai lõpp- juuni algus munele, aga täna hommikul küll veel mune polnud.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty01.12.09 19:38

Minu üks Äntukas,kes 2 kuud tagasi tibud sai,munes eile muna.Oletan,et tal nüüd aeg tibudest eralduda.Korra proovisin aga pärast käis truult ümber puuri ja panin ta sinna tagasi.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty01.12.09 20:51

Aga lase kana koos tibudega välja - kahe kuused saab ilusti teistega kokku lasta. Ema üksi ära ära võta, mina kunagi tegin selle vea ja kana suri depressiooni paari päevaga.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty01.12.09 20:56

Minu äntukal jälle oli oma tibust mingil hetkel nii kõrini, et pani joostes tibu eest vanade kanade juurde pakku. Tibu tuli kolida noorlindude juurde, sest põhikarjas üritasid kuked teda kohe kargama hakata ja ei saanud lasta noort lindu ära lõhkuda. Selline lahendus sobis kõigile!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty01.12.09 21:49

No lasin kana puurist välja ja kohe oli üka must äntukas tal kallal ja hakkasid kiskuma.Eile lasi mul üks piilu ka ämbrist jalga ja imede ime-suured pardid ei teinudki liiga.Ma muidu harjutan väikeseid parte päeval lauda temperatuuriga ja öösel on kojas.Mul keegi rott käib ka hoolega uuristamas aga kanatibudele ligi ei saa,neil kõva põhi all.Aga kui ma 2 kuused koos emaga lahti lasen,kas neil külm ei hakka õues,mul ju linnud õueaedikus hetkel.Samas on ju + kraadid, õigemini 3 kraadi sooja hetkel meil. scratch

Panin kanaema oma tibude juurde tagasi :)Tundub,et tema pole see kana,kes suvel haudele läks,kuna too ei nutnud oma lapsukesi taga.


Nüüd tegin nii,et lasin kõigepealt parditibud lauta lahti ja siis kanaema koos oma poegadega Smile Eks näis,kuidas õhtuks asi seal lahenenud on.
Tagasi üles Go down
kanaema
Tibu
kanaema


Female
Postituste arv : 37
Age : 50
Asukoht : harjumaa. kernu vald
Registration date : 01/12/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 2:33

Minul kaa äntu noored kanad. Lehes oli kirjas, et septembris munema hakanud kanad müüa. Mina ostsin 22. september. Esimene muna tuli 25. oktoober. Praeguseks tuleb 19. kanalt 11-17 muna päevas. cheers
Tagasi üles Go down
airi




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : pärnumaa
Registration date : 10/11/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 6:17

mina ostsin üleeile valgamaalt pruuni sulestikuga aasta munenud kanu 5 rk.tükk ja võtsin neid sealt küll hulgi150 kana ja täna hommikul oli mu laut nii kui miini väli korjasin siis munad kokku ja sain neid 1020 tükki ,ilusad suured munad,haudumise jaoks kasutan ma küll inkupaatorit see on ikkagi kindlam. Basketball Basketball Basketball
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 6:34

Mis sa nii suure kogusega peale hakkad cyclops ?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 6:35

Ühelt kanalt 6,8 muna ööpäevas Shocked
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 7:02

Airi, kas äkki mõni 0 üle ei ole??? Vastasel juhul mõtleksin isegi nende 5.-krooniste kanade peale, kes oma hinna esimese ööpäevaga tasa teevad Laughing Laughing Laughing
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kanaema
Tibu
kanaema


Female
Postituste arv : 37
Age : 50
Asukoht : harjumaa. kernu vald
Registration date : 01/12/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 7:03

ma teadsin, et üks kana võib ühe muna ööpäevas muneda, aga 6,8 on vist ikka liig No
Tagasi üles Go down
airi




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : pärnumaa
Registration date : 10/11/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 7:35

ei ole praegu üle Mad
Tagasi üles Go down
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 7:48

Selliseid TZERNOBOLI kanu tahaks endalegi mõned isendid Razz
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 8:29

Meie perele piisaks siis ühest sellisest "katjushast".
Milline kokkuhoid, toitmisel.
Ega ma imesta ka,et kogu partii ära ostsid, sellise hinna eest, milline kaup, super ju.
Oleks vist isegi hoogu sattunud, neid kanu tuleb kätel kanda.
Mida ei ole üle, kas kanu või mune Question
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Külaline
Külaline




Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 9:08

150 kanast on variant saada 10-20 hetkel või 100. Kumb õige? Kana ikka üle 1 muna ei mune päevas.
Tagasi üles Go down
airi




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : pärnumaa
Registration date : 10/11/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 18:43

sorry,aga trükiviga ju sees ,siiski sain ma 120 muna, Exclamation Razz
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 19:10

Aga nalja sai ikkagi Laughing
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 20:05

Very Happy Minu Äntumamma koos oma tibudega ja parditibud elasid öö laudas ilusti üle,olid siis vabalt ilma aedikuta.Tundub,et suured linnud on nendega leppinud,kartsin alguses suurt rüselust. Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty02.12.09 21:08

No siis läks hästi - mina ka esimesi kokku lastes kartsin, aga tegelikult mamma ju kaitseb oma tibusid ja seda enam, et kui üksteist on nagunii läbi puuri nähtud, siis suurt sõda ei tohiks tulla Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty31.12.09 2:20

Airi, nüüd pea kuu möödas, räägi praegust munade seisu? Mind on alati huvitanud, et kaua need vabrikus munenud siis pärast kodus tulistavad Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
vares
Tibu
vares


Female
Postituste arv : 40
Age : 42
Asukoht : Oma talus Põlvamaal
Registration date : 07/05/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty31.12.09 7:29

Minul ka vabrikus aasta munenud kanad. Alguses munesid peaaegu kuu normaalselt, siis oli kaks kuud sulimist. Nüüd talvel munevad jälle täitsa kenasti. Näiteks 9 valget kana on, kellelt saan nii 6-8 muna päevas. Pruunide kohta ei oska öelda, kuna on veel teisigi, kes pruune mune munevad. Ainus mis nüüd talvel on, et söötma peab korralikult, kui midagi ära jätta, siis jääb ka munemine vähemaks. Mul kanad saavad lisaks pudrule ja teradele veel kord nädalas kala ja olen ka rohelist kraami ees hoidnud (peeti, kapsast, riiivitud porgandit ja saavad vahel ka veel hapukapsast).
Tagasi üles Go down
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty03.05.10 6:15

Mul nüüd selline jama, et eelmine aasta soetatud ja oktoobris (lubati septembris) munele hakanud 8 äntukat otsustasid sulile hakata.
Muidu nagu normaalne protsess, aga minumeelest nagu natuke vara scratch
Ma oleks osanud sellist asja alles paari kolme kuu pärast osanud oodata või olen ma nüüd millestki valesti aru saanud?
Tagasi üles Go down
urrike
Tibu



Postituste arv : 29
Registration date : 08/08/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty10.05.10 5:24

Ostsime reedel Äntu mõisast 4 hall-sinist varsti munemist alustavat noorkana. Kõik ilusad, terved ja sõbralikud. Järgmisel hommikul aedikus ühel selg saba kohalt verineine. Paigutasime selle eraldi. Poole tunni pärast järgmine ja mõne tunni pärast ka kolmas täpselt samast kohast verine. Verised eraldi puuris on rahumeelsed, ei noki üksteist, haavad paranevad. Neljandat oleme üritanud nende juurde lasta, sööb kõhu täis ja seejärel asub kohe agarasti selgade kallale.Kummaline on see, et kui neil oleks ainete puudus või kannibalismi kalduvus oleks nad ju juba ostes sulgedeta, aga kõik oli korras ja kolm on igati normaalsed. Ka ei ole see nokkimine tigedusega, vaid justkui ajaviiteks. Kaua seda nokkivat kanapiigat eraldi hoida ei saa, sest täna teiste juurde lastes tekkis juba rüselus. Üksi olla ta aga sugugu ei taha. Söögiks olen pakkunud neile kõike, mis vähegi majapidamises leidub. Tibusööda ja odrajahu segu,nisu,rukist, maisi, kaerahelbeid, võilille, vihmausse. Nokivad ise mullast mis neile meeldib. Äntust hoiatati, et alguses tuleb anda neile ainult kuiva sööta ja vett. Ja ühe ööga ainete puudust ei tohiks ju ka tekkida.
Tagasi üles Go down
merx
Noorlind



Female
Postituste arv : 53
Age : 63
Asukoht : Rapla
Registration date : 05/02/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty12.05.10 7:29

Väga huvitav teada,et selline asi võib toimuda,tean siis neid jälgida,sest meil müüakse reedel äntukaid.Kavas on osta igat värvi üks(need olid hallid,mustad ja sinised).Ma nägin unes,et sinine äntukas oli selline elektrisinine ja sulestik oli nagi pikk karv Laughing Isegi magada ei saa rahulikult,kanad unes ka Sleep
Tagasi üles Go down
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty12.05.10 9:23

Mina ostsin ka 4 tk.väga rahulikud ja sõbralikud, ei ole sellist jama, et keegi kedagi togiks. Meie ringil olid hallid, valged ja mustad.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty13.05.10 4:48

Mina 10 noort musta,pole mingit probleemi.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
urrike
Tibu



Postituste arv : 29
Registration date : 08/08/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty13.05.10 5:21

Panime nokkiva kanapiiga teise kolme juurde, kuid eraldasime ta teistest traatvõrguga, et ta ei saaks teisi vigastada, kuid saaks suhelda. Huvitav oli kolme tibu käitumine. Nemad suhtusid asjasse nii, et nende kaaslane on hädas, püüdsid teda aidata ja palusid inimeselt abi. Isegi magama ei tahtnud minna, kui nende kaaslane nendega koos pennile ei tule, kuigi oli ammu juba uneaeg. Täna üritasime jällegi nokkivat kana teiste juurde lasta. Kõigi rõõm oli suur. Siblisid, vaatasid üksteise valdused üle, rapsisid võililli. Mõne aja möödudes hakkas aga jälle kostma valukarjatusi. Kes seljaga nokkiva kanapiiga poole jäi, see valusa nokahoobi saba kohale selga sai aga lööja ise toimetas rahumeeli edasi, nagu midagi poleks juhtunud. Tuli ta jälle võrgu taha eraldada. Nüüd on ta saanud juba nii päikest, võililli, vihmausse, ka stress peaks järgi andma. Mida temaga saaks veel ette võtta? Mida võiks veel proovida?
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty13.05.10 17:35

Pärnu ringil oli musta- valge täpilisi ka. Ma ühe sain...nii ilus. Nüüd mõtlen, et oleks võinud kõik sellised võta. Ilus tugev ja suur kana. Need hallid nii pisikesed.
Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty13.05.10 23:30

Eile oli meil just kohaliku tõpratohtriga juttu kannibalismist,tema soovitas toidu hulka natuke soola lisada,pidavat aitama.Minul kiusatakse vahel ühte aasta munenud kana ja kiusajaks on põhiliselt see,kes eelmisel aastal noortest kõige äbarikum oli.
Tagasi üles Go down
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty17.05.10 3:29

üks rumal küsimus.....mis värvi mune need selle aasta hallid ja kirjud äntukad munema hakkavad?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty17.05.10 7:24

Minu hall "sinine" muneb heleroosasid mune. Praegu muneb praktiliselt valgeid. Muna kuju on ilus. Aga minu huvi on teada, mis mune hakkavad munema tema lapsed. Veel 1 kuu oodata Razz
Tagasi üles Go down
huviline
Tibu
huviline


Female
Postituste arv : 33
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 12/05/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty30.05.10 18:17

Ostsin selle kuu keskel 5 halli äntukat ja eile sain esimese pruuni muna, teised kanad ka juba seda nägu, et tahaksid muneda. Mul nad minu oma 4 kuuste kanade ja kukega koos ja läbisaamisel pole viga, saavad ilusti hakkama. Ja kanad on tõesti ilusad. Mul hele hallid tumedama kaela ja peaga.
Tagasi üles Go down
http://lutsutalu.wix.com/ee
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty27.07.10 5:41

Äntu Mõisa noorte kanade kohta võin öelda ainult kiidusõnu igati tublid munejad.Eks nende hulgas on ka erinevate iseloomudega lind paar lendurit,mõned kolajad ja mõni lihtsalt tüütu aga suled läigivad,isu hea ja mune tuleb.Lendurid said tuttavaks kääridega.Värvist eelistasin musti.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
maakas
Noorlind
maakas


Female
Postituste arv : 75
Age : 53
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/04/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty27.07.10 19:53

Admin kirjutas:
Äntu Mõisa noorte kanade kohta võin öelda ainult kiidusõnu igati tublid munejad..
Samad sõnad võin öelda.5 kana tibud mis samuti sai sealt toodud,kasvavad kenasti ja sõbralikult 2 suurema siiditibuga käsikäes.
Tagasi üles Go down
http://bonnyanimals.ucoz.com/
urrike
Tibu



Postituste arv : 29
Registration date : 08/08/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty28.07.10 8:05


Meie äntu piigadest on saanud väga tublid munejad. Nokkiv kana aga on jäänudki nokkijaks, aga selle vahega, et nüüd ta ei kisu teisi saba kohalt paljaks, vaid võtab kus juhtub ja enamasti nii palju kui alla kugistada suudab. Ainult kuke taguots on üsna paljaks katkutud. Kana hiilib kuke selja taga, haarab sule, kugistab alla ja seda seni, kuni kukk vihastab ja korra majja paneb. Teistel äntukatell sellist sulgede kitkumise soovi ega sulgede söömist ei ole täheldanud. Üks kanadest muneb aeg-ajalt hiigelsuuri kahe rebuga mune. Toredad, julged ja sõbralikud linnud.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty28.07.10 18:36

Minul oli ka nokkija kana aga mitte Äntukas ja kuna need nokkimised lõppesid surmaga,siis läks potti.Kuigi oli hea muneja.
Tagasi üles Go down
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty28.07.10 19:05

Piret kirjutas:
Mina ostsin möödunud aasta augustis. On 20 kana; munema hakkasid täpselt lubatud ajal ja hetkel munevad päevas 19-20 muna. Ilusad suured munad; palju on kahe rebuga mune. Pruunid kanad, pruunid munad. Valgeid mune ei ole! Hind oli 85.-/tk. Mina olen rahul!!

Kuidas selliste kanade ametlik (tõu)nimetus olla võiks? Ma sain ka hiljuti Äntu pruunid kanad, kes suuri pruune mune munevad.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty29.07.10 18:42

karina kirjutas:
Piret kirjutas:
Mina ostsin möödunud aasta augustis. On 20 kana; munema hakkasid täpselt lubatud ajal ja hetkel munevad päevas 19-20 muna. Ilusad suured munad; palju on kahe rebuga mune. Pruunid kanad, pruunid munad. Valgeid mune ei ole! Hind oli 85.-/tk. Mina olen rahul!!

Kuidas selliste kanade ametlik (tõu)nimetus olla võiks? Ma sain ka hiljuti Äntu pruunid kanad, kes suuri pruune mune munevad.

Need ei ole tõug, vaid munakanahübriidid, kes on spetsiaalselt 'valmis tehtud' maksimaalset munatoodangut andma. Hübriide ehk krosse on väga erinevaid. Mida tänavu müüakse, pead küsima Äntu omade käest. Minu esimese aasta pruunid olid hy-line hübriidid. Praeguseks ma olen 80% ulatuses tõulindudele üle läinud ja seega pole kursis, millised hübriide hetkel müüakse.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty29.07.10 22:15

Jah, krossid nad on. Ma arvan, et mul on siis samad tegelased. Need pole tänavu Äntu kanabussilt ostetud, vaid paari aasta eest ja mina sain need sõpradelt tänavu omale. Sõbrad nimetasid moraavia kanadeks. Välimuselt meenutavad orpingtone ehk kõige enam, sellised kohevad ja suured.
Tagasi üles Go down
maakas
Noorlind
maakas


Female
Postituste arv : 75
Age : 53
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/04/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty16.02.11 22:25

Kuna jutt äntukatest jätkan siit.Eelmine suvi võtsin prooviks 5 pruuni kanatibu.Nüüd kõik kenasti munemist alustanud.Ei saa miskit halba öelda.Huvitav on aga see,et üks neis muneb tume-tume pruuni mune.Minul pole veel üksik Äntukas sellise koorevärviga mune munenud.Teisest tibust sirgus aga nii heleda sulestikuga lind ,et mitte ei arvaks ,et samast kohast ostetud.Ülejäänud neli on aga tavalised pruunid nagu ikka.
Tagasi üles Go down
http://bonnyanimals.ucoz.com/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty17.02.11 5:22

Sa võiks pildi ka teha sellest munast Razz
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty17.02.11 6:29

Üks kanadest teeb sini-lillaka varjundiga mune,fotol vist välja ei paistaks aga teistest erinev on küll.Tegu on musta sulestikuga kanadega.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty17.02.11 7:25

Vähemalt ühed, eelmisel aastal müüdud Äntukatest olid sellised, kelle algmaterjaliks olid marani kanad (lugesin kusagilt) - eks sealt ka need tumepruunid munad Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
maakas
Noorlind
maakas


Female
Postituste arv : 75
Age : 53
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 18/04/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty17.02.11 18:05

Proovin lähiajal pildistada.Eelmise aasta äntu noorkanadest mis ostsin ,muneb ka üks sini-lillaka varjundiga mune.Kohe hoopis eriline toon on.Ma juba arvasin ,et mingi kana viga.Rõõm kuulda ,et teistelgi sama .
Tagasi üles Go down
http://bonnyanimals.ucoz.com/
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty10.03.11 0:54

Ostsime täna hommikul juba munevad Äntu noorkanad.Ja jälle nokkimise probleem.Viisin hommikul lauta ja kui kahe tunni pärast läksin vaatama,et mis nad seal teevad ja kuidas kohanevad,siis leidsin maast vere tilgad.Mitmel kanal tagumik katki nokitud.Jäin jälgima,mis toimub.Enamus nokivad üksteist,aga üks on peadpidi oma tagumikus ja nokib seda järjepidevalt.Ühe kana panin eraldi teise ruumi-temal oli kõige rohkem nokitud.Mis siis ikkagi võiks probleemiks olla?Ja munevad nad tõesti,sest kaks tk. juba käes.Kusjuures on munetud ilusti pesakasti.Aga mure on suur nokkimise pärast.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty04.04.11 1:12

Ostsin ka samal päeval neid samu Äntu noorkanasid, mis eelmine postitaja. Ostsin 3 kana. Mul on nad küll igati tublid. Hästi julged ja sõbralikud on. Ühe päeva hoidsin neid eraldi, siis lasin teiste kanadega kokku. Mingeid kaklusi ei ole ja kõik saavad omavahel sõbralikult läbi. Üks neist on isegi liiga julge. Tolgendab koguaeg jalus ja sikutab püksisäärest. Tüütuks muutub juba. Lastele muidugi meeldib - ometi keegi, kes laseb ennast paitada ja ei jookse eest ära. Aga tundub, et munevad neist ainult 2. Üks kana on teistest pisut väiksem ja äbarikum ka. Aga küll ta ka muname hakkab. Munad muidu on hästi ilusad tumepruuni värvi.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty04.04.11 2:01

Äkki teed sellest tumepruunist munast pilti ka bounce Keegi postitas ka, et äntu mõisa kanad munevad tumepruune mune... Kaeks üle
Razz
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty04.04.11 7:24

Minul ka 5 äntukat, kes hakkasid sügisel kuule loopima. Minu silma jaoks on munad kõik eri tooni. Pilti ärge küsige, sest mul pole esiteks sellist aparaatigi, millega neid toone pildile võluda ja teiseks on mu ajukäärus selle koha peal lünk (üks paljude seas muidugi), mis igasugu pildimasinate käsitlemist regulliks. Kõrvuti pannes on üks muna ilus sügavpruun, teine kollaka varjundiga, kolmas justkui viskab lillakat varju ja siis paar tavalisemat pruuni. Mina olen oma äntukatega küll väga rahul. Pabistasin vahepeal vaid sellepärast, et kippusid hiiglasi välja punnima. Suurim kaalus 96 grammi. Mis mind aga imestama paneb nende kanade juures on see, et nad on super sõbralikud. Mul pole ka kunagi nii julgeid kanu olnud. Alguses kartsin, et panevad puuotsa, kui puurist välja lasen, aga nemad jäid ümber minu passima, et kas midagi head ka pudeneb. Neid ei häirinud isegi külm talv. Laudas oli miinus 6 kõige külmemal ajal, aga munata nad mind ei jätnud. Igatahes otsustasin mõned kanad veel äntust hankida, seda siis, kui õueaeda kolida saab Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Äntu Mõisa noored kanad   Äntu Mõisa noored kanad - Page 2 Empty

Tagasi üles Go down
 
Äntu Mõisa noored kanad
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Noored kanad kipuvad hauduma.
» noored ja vanad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: