KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Noored kanad kipuvad hauduma.

Go down 
+10
Joosu
mailis.kess
Jash
Janno
Sohvi
Agosoo
Buntik
Jumbstik
raul005
Vasya
14 posters
AutorTeade
Vasya
Tibu
Vasya


Postituste arv : 47
Age : 60
Asukoht : Pandivere kõrgustik
Registration date : 19/03/2009

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty03.01.12 0:24

Kas selles on süüdi selline anomaalne talv?Minu kevadised orbingtoni hakkatised alustasid 6 kuuselt munemist ja nüüd on otsustanud haudamist alustada.Algul üks ja nüüd istuvad kõrvuti pesas nagu siiamikaksikud.Panin täna nad eraldi puuri jahtuma,päris lumehange ei viska ju kuigi võimalus täitsa olemas. albino
Tagasi üles Go down
raul005
Noorlind
raul005


Male
Postituste arv : 53
Age : 61
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 17/03/2008

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty03.01.12 1:39

Tere.Arvan,et tegemist sooja ilmaga,sest mul ka sama jama haned munevad juba,kanad kloksuvad.
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty03.01.12 3:59

Jep, tuleb tuttav ette. Mul mitu braamat munes ühe kuu ja siis hakkas trall pihta. Ju see selle aasta viga
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty03.01.12 5:04

Mul õnneks seda anomaaliat ei ole. Jama on hoopis sulimisega. Noored, alles 2 kuud munenud kanad hakkasid sulile. Evil or Very Mad Alles, ma rõõmustasin, et saab korralikult mune. Aga võta näpust. Vanad sulisid ära ja nüüd tiksutavad 1-2 muna nädalas. Jaanuari lõpuks panen kõik 2 aastaseks saavad kanad potti.
Tagasi üles Go down
Agosoo
Tibu



Male
Postituste arv : 32
Age : 52
Asukoht : Riisipere
Registration date : 13/10/2011

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty06.01.12 9:45

Mina sain oma tibud juba 20.12 kätte aga arvan ka.et see sooja ilma süü on.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty19.12.12 22:54

Kui äntukas Kärr kärises täna mulle juba tuhakasti serva pealt ja ajas ennast kohevile, siis jõudis isegi mulle kohale mis mõtted maadamil harja all liiguvad Idea .Siiani imestasin, kuidas ühel kanal see munemine nii mitu tundi alati aega võtab ja miks ta nii tigedalt reageerib munade korjamisele.Panin ta suurest karjast eraldi,seltsiliseks on lasteaed ja suure puguga kana.3ruutu ja 4 lindu.Teised kanad ja pesakastid on võre taga nähtaval..Kas peab ta kindlasti eraldi puuri panema ja õhku tõstma või sellest piisab?
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty26.12.12 8:06

Kas on mingit võimalust kanadele selgeks teha et tibude jaoks on lootusetult vara?Ratsiooni muuta, lisada midagi või vähendada?Nüüd alustas järgmine kana enda pessaunustamistrikkidega.Või on ainuke võimalus neid karistuspuuri pista?Ausõna ma ei taha veel tibusid!
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty27.12.12 8:58

Alati aitab ka sõber kirves ja supipott Very Happy
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty27.12.12 9:53

No mitte ei raatsi! Potti panna,ma mõtlen. Tundub et sellest üks Vestmanni-Piibelehe ooper tuleb Mad
Igatahes on mind haaranud paranoia-üht orpingtoni kahtlustan ka juba "pahale teele" minekus.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty27.12.12 20:52

Mina ei karista ühtegi kana. Kui tahab haududa, las teeb seda. 1,5 kuud on need tibud nagunii mamma kantseldada. Kui keegi peaks sealt "välja minema", siis ongi see looduslik valik. See, kui palju neid tibusi kana välja haudub on ju sinu reguleerida. Sa võid talle ainult ühe muna alla jätta - olen sedasi hooajaväliste haudumiste puhul teinud. Panen vaid 3 muna ja aitab.
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty28.12.12 2:34

Pole enne näinud et, kana muneb umbes kuu aega ja siis jääb keset talve pesale! Just selliselt käitub üks mu valgetest braamatibudest scratch Siin eelpool on juba küsitud, mis neil viga?
Süüa saavad ilusti, vitamiine peaks ka nagu saama. Ruum pole liialt soe, külmaga oli +2C, muidu ca +7 kandis. Soojemate ilmadega näitan neile lumehangesid. See ei paista kana eriti veenvat. Kuhu ta kavatseks oma tibudega minna? Nagu anekdoodis: s**t suvi!
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty02.01.13 6:40

Mul eelmisel talvel noorte braamadega just nii oligi, et hakkasid munema ja paar kuud hiljem kohe kõik ridamisi hauduma.
Tänavu aga minu suurim hauduja hakkas hauduma vahetult enne kõige suuremaid külmasid ja juba nädal hiljem, kui soojaks läks, läks tuhin üle (ei näe mõtet mune alla panna, kui tibusid ei taha veel).
Naljakas oli aga see, et tema enda suvised tibud, nüüdseks 5 kuused noorkanad "säutsusid" kogu see aeg hauduva emaga koos pesa peal ning nädal hiljem kui ema pesalt lahkus, olid kõik kolmekesi noore kanapere rollis - kanaema kloksus küna ees ja noored kanakesed tormasid kohale sööma :-)))) Ja nii mitu päeva.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty07.01.13 5:08

No nii. Minul nüüd ka üks noor braama suurema osa ajast lapiti pesal ja muudkui istub ja istub. Paar kuud munetud, kukke pole iial nähtud (ja ei saagi nägema) aga aina kössutab. No ja teised tegelased käivad siis tihtilugu munel seal tema otsas, sest alati on ju see pesa toredam, kus keegi juba ees on.
Njah.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty07.01.13 5:49

No ega kukk ju otsetselt haudumisega ei ole seotud.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty14.01.13 18:22

Kui kaua nn. "mahajahutatud haudujad" munemisepausi peavad?Minu kolmene komplekt (äntu, marans ja orpington) on haudumisest selleks korraks loobunud, aga marans hoiab siiani jalgu ristis-kui sa mul haududa ei lasknud, siis ma ei mune ka:no:
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty15.01.13 4:38

Nii umbes 7-10päeva - tavaliselt Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty17.01.13 8:26

Aga kui ei "karista"? Kaua siis need haudumistuurid tavaliselt aega võtavad?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty17.01.13 21:02

Terve haudeaja ja natuke peale ka - nii kuu jagu, võib ka veel kauem.
Aga see kurnab ju kana ka, kui niisama, tühja, pesal istub. Seega, mina eelistan "karistamist" Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty18.01.13 0:36

Eks see kurnab jah. Kuid minu väikestes tingimustes talvisel aal ühe lisapuuri paigaldamine on natike keerukas. Seega puksin selle lössutaja aegajalt siis lihtsalt aedikusse ja kuudi ukse panen kinni. Mis tähendab, et kuuti ei saa keegi minna, mis omakorda tähendab, et ka pärastlõunased munejad võivad end ahistatult tunda ja muu värk sinna juurde.
Vat kus probleem ikka...
Pean vist ikka südame kõvaks tegema ja nädalavahetusel selle haudekanaga veidi mässama.
Kas karistuspuuris peab söök ja jook ka kanal juures olema?
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty18.01.13 6:05

Täpselt kuu on möödas-Kärr alustas uut haudumistuuri!Marans käis täna pesas istumas-ehk otsustab jälle munele hakata.Vestmann ja Piibeleht-ma ütlen!
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty19.01.13 5:18

Ma panin pesasse suure lillepoti igal pealelõunal, kui aktiivsem munemise aeg läbi sai ja võtsin hommikuse toimetuse ajal jälle ära.


Viimati muutis seda mailis.kess (20.01.13 8:29). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty19.01.13 6:56

Ma lugesin nüüd mailis.kessi viimast kommi kohe mitu ja mitu korda ja aina sügasin kõrva.
Ise panin siin oma haudumistuhinas braamatüdruku raske südamega siiski kartsa kinni ja ikka jooksin mitmeid-setmeid kordi murelikult vaatama, et kuis ta seal üksi jne. Nüüd aga loen, et näe, mõned panevad haudujatele silmailuks aga hoopis õitsvaid lillepotte pesasse, et nii hoolitsevad.
Võttis ikka aega, kuni pihta sain. Very Happy Very Happy
Tegelikult ma ise proovisin siin vahepeal oma hauduja eest pesa hoopis välja tõsta aga no madaam külitas siis sama koha peal põrandal. Ei lugenud talle miski.
No vaatame seda kartsavärki.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty19.01.13 22:30

Jook-söök ikka ka, jah Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty20.01.13 8:33

:-) No sa vist said valesti aru. Tõstsin hauduja välja ja panin sinna asemele suure lillepoti, et ta tagasi ei saaks ronida. Polnud vaja eraldi puuri ega veenõu ega küna. Eks ta alguses kõhutas saepuru sees edasi, aga tasapisi enam ei viitsinud.

Ennelõunal, munemise tippajal oli pesa lahti, hauduja istus sees ja teised käisid tema seljas munel. Kõik olid rahul. :-)))
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty20.01.13 20:29

Kui seni oli mul ikka mure, et kanad hauduma minna ei taha, siis eile otsustas üks braamasegune kanapreila pesale jääda Rolling Eyes Oleks ta ometi vähemalt kuu aega oodanud selle kiire asjaga! Aga praegu - jääb ära.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty21.01.13 3:32

Meil ka brahmad enamus ajast istuvad tühja pesa peal.Mina pole neid seganud ka.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty13.03.13 7:48


Ei tahtnud oma noort brahmat piinata, panin munad alla, 6 tibu on olemas, 1 veel tulemas.


Viimati muutis seda Sooääre (26.03.13 20:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty26.03.13 18:36

Noored kanad kipuvad hauduma. 48109799

Noored kanad kipuvad hauduma. Mamma

Panin ka munad masinasse, aga mamma on oma 7 tibuga köögis suure pappkasti sees, soojenduslampi pole, erilist haisu ka pole.
Aluspanuks on kuiv liiv ja hein.
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind
nisuunn2


Male
Postituste arv : 56
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 23/03/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty04.05.13 10:14

Kuidas kõige tõhusam viis oleks kanad haudumast ära saada,kuna mul 8-st kanast on juba 4 haudumas.
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty05.05.13 1:42

Karistuspuuri kus tuul käib läbi ja küll tal see tuhin mööda läheb. Aga keegi ei ütle, et ta uuesti ei jää Laughing
Tagasi üles Go down
nisuunn2
Noorlind
nisuunn2


Male
Postituste arv : 56
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 23/03/2012

Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty05.05.13 8:12

Kauaks sinna peab panema,kas söök-jook ka ette?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Noored kanad kipuvad hauduma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noored kanad kipuvad hauduma.   Noored kanad kipuvad hauduma. Empty

Tagasi üles Go down
 
Noored kanad kipuvad hauduma.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuidas saada kanad hauduma?
» noored ja vanad
» minu noored braamad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: