KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Braama munele?

Go down 
+10
Kiti
Piret
fosse
Roosinupp
foksi
Aasa
mailis.kess
Ellimineerija
merx
Tiigrike
14 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 6:12

olen foorumis küllaltki uus aga kanu kasvatan juba aastaid.on ka oma inkubaator,kasvatame kanu,parte ja hanesid.kõik mis inkust välja tuleb saavad tibude jõusööda ja keedu muna segu,paari nädala vanuses anname ka tavalist kalamaksaõli söögi sisse segatult ja pole probleeme.hiljem läheb kartuli kaalika ja peedi hautised segatuna oma vilja jhuga ja munevad korralikult.ja kindlasti teen aeg ajalt lisa toiduna juurde munakanade täiend sööt.
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 6:56

Tänud Mina ise info eest. Tore kuulda, et munevad ka ilma täissöödata. Smile
Millist viljajahu sa neile söögi sisse segad?

Tänud ka Piret ja Sooääre info eest. Smile
Eks ta arvatavasti palju odavam tuleks, kui viitsiks ise neile kokku segada.
Peab ennast ikka käsile võtma Embarassed

Kui õieti mäletan, peaks mul isegi kott munakanade täiendsööta nii igaks juhuks kodus olemas olema....
Üle vaadatud ja nii ongi. Smile
Sooääre, ongi Farmplanti täiendsööda kott munakanadele olemas, lausa seisab kodus niisama.
Suvel sai nii igaks juhuks ostetud, kui Jüri Kesko Agrost mööda sõitsin ja lambatalledele sealt lisasööta ostsin ja kitsedele, lammastele hobustele soolakivi varusid sai sealt täiendatud.







Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 7:04

Ma olen poest ostnud ainult Kanapoli(kanamini) ja Tiiviste Punaheltat, põhisööt tuleb oma põllult ja arvan, et ainult poekraamiga söötes läheb munatootmine üpris kulukaks.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 7:09

Triinu, tegelikult ei tule odavam. Või kui, siis mõned sendid. Söödakomponendid on tegelikult väga kallid, kui korralikku asja teha tahad. Mulle lihtsalt meeldib ise söötasid segada; kui ma tahan, saan kasutada mõnda eriratsiooni, näiteks maisi sisaldavat sööta sügavkülmikukandidaatidest kukkedele. Talvel on lihtne nt. rohujahugraanul kohe läbi söödaveski peeneks ja jahu sisse lasta. Korralikuks segamiseks on vaja nö. 'eritehnikat'; mulle kinkis mees möödunud aastal pulma-aastapäevaks isikliku segumasina Smile Punase Smile
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 7:27

Piret, nii see täpselt läheb,algul sünnipäevaks segumasin siis vaikselt
viboplokk ja segu.Elu nagu Kask-Aasias.
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 7:32

Oi Sooääre, ega ma ei arvagi, et ma lindudega kunagi plussi jään. Very Happy
Mul kogu looma-linnumajandus nii oma lõbuks. Hobi ongi ju kallis lõbu ja hobidle tuleb alati ikka kõvasti peale maksta. Very Happy
Kuna ise ei kasvata ei vilja ega heina (aastaid kõik ostetud oma loomadele), siis nii ka jätkan.
Maad on ainult karjamaadeks, ehk siis suviseks söömiseks loomadele.

Kes see kunagi ütles, et "kasvatada tasub ainult juukseid ja varbaküüsi". Ega palju mööda pole pannudki ju.

No jaa Piret, siis mul ikka ju lihtsam täissöödaga, kuna ise vilja ei kasvata, mees pulma-aastapäevaks (ega ka niisama) segumasinat ka kinkinud ei ole Smile
Eritehnika siis puudub täiesti Rolling Eyes

Aga maisikukkesid tahaks küll proovida. Järgmisel aastal peaks küll selle maisikuke retsepti järgi noori kukkesid söötma.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 7:55

Eks mulgi linnukasvatus rohkem hobi, põhitegevuseks veisekasvatus sh.lihaveisekasvatus.
Neile tuleb sööt ise varuda,teravili, lutsern, ristik kasvamas, jätkub lindudele ka.
Prügikala saab kalurite käest, paekivikillustiku peent fraktsiooni valla loaga karjäärist 25 tonni aastas tasuta, teokarpe peale tormi mere äärest...
Nii, et probleeme suurt pole nende lindudega,arvestust pole pidanud,aga "Õndsal veneajal"
oli kanakasvatusmajandite rentaablus üle 50%, vaevalt, et praegusel ajal sellist tulemust
saavutab.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 7:58

Just, Raivo - ei mingeid kuldkette ega kõrvarõngaid; mõtle, kui palju selle raha eest FIBO-plokke ja segu saaks Smile Jõuludeks sain söödaköögi põrandaplaadid Very Happy
Triinu, see on fiktsioon, et oma põllul vili tasuta kasvab Smile Võib-olla siis kasvas, kui majandist väetist ja seemet virutati! Kui oma töö hind ka sisse arvata (mida miskipärast jonnakalt tegemast tõrgutakse), siis ei tule see enda kasvatatud vili odavam midagi kui ostes. Meie kohalik teraviljakuningas on suur linnu- ja loomaarmastaja, kes ise ka kanu peab, seega on ainult helistamise vaev ja tema poisid toovad viljakotid õuele.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Külaline
Külaline




Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 8:09

Piret kirjutas:

Triinu, see on fiktsioon, et oma põllul vili tasuta kasvab Smile
Ei kasvagi tasuta, võimalik,et ostes isegi odavam kui teravilja saak hea nagu see aasta ja hinnad odavad, aga igal aastal see pole nii,
osta pole kusagilt, oma salvest võttes ikka kindel värk.
See on vale jutt, et kolhoosist sai seemet varastada, kõik peeti palgast kinni, oli ju teada, kes vilja kasvatas.


Viimati muutis seda Sooääre (17.10.12 8:13). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 8:12

Oi ei Piret, ma ei arvagi, et oma põllul vili tasuta kasvab, hein samuti mitte. Very Happy
Nii blondiin ka ei ole Very Happy
Tean, et ei tule odavam, ei enda kasvatatud vili ega hein.
Sellepärast juba pikki aastaid ostangi, jääb kogu peavalu ära, et kas saab vilja põllult kätte sügisel (pole kunagi vilja kasvatanudki), juhul kui suvi on hea olnud. Kas saab heina kuivalt kätte, või jääb vihma kätte.
Ostjana on mul valikuvõimalus, ostan sellelt, kes kuivalt kätte sai.
Ei kadesta sugugi põllumehi, mitte grammigi.
Kui endal traktorit ka ei ole ja kõik teenused rentima peaks, et oma maadeltki hein ära teha, läheb veel mitu korda kallimaks, kui hein (ja vili jm.) osta.

Kuid seda arvasid küll soomlased, kui meie tallis vabu boksikohti küsisid (ajal, kui veel hobuseid kasvatasin), et mismoodi nii kõrge üür saab maal talus tallis olla, et mina saan ju vilja ja heina põllumeestelt kindlasti praktiliselt tasuta kätte.

Oo jaa Sooääre, "õndsal veneajal" sai pooliku eest koorma heina või vilja või mida iganes. Very Happy Elu maal oli flower
Tänapäeval ei saa "pooliku" eest peksa ka mitte. Very Happy


Viimati muutis seda Triinu (17.10.12 9:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 8:18

Odavam tuli igal juhul, praegu on tehnika kallis, kütus samuti.Tagavaraosade hinnad on röögatud, müü 1,5 aastane pull maha, saad selle eest mõne väikese jupi osta. Suurtootjad, kel toetused suured, võivad endale lubada uut tehnikat.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 8:39

Just, Triinu - mina olen ka valmis mugavuse eest maksma!! Hobi peab eelkõige meeldiv olema, muidu sellega ju ei tegeleks.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 9:42

Just nimelt Piret!!! 100% nõus sinuga. Smile
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 9:45

Minul on natuke hea meel,et sööda ja elektri hinnad sellised röövelikud
on veel üks põhjus lõpetamiseks.Tegelikult kaob mul huvi,kui mingi
asi saab väga selgeks ja hankimine on imelihtne.
Poisikesena hankisin esimesed kaktused 25 aastat jamasin siis toodi
terve Eesti täis ja mulle tundus, et minu hobi võeti ära.Nüüd on sama
lindudega 24 aastat tagasi hankisin esimesed faasadid. Kasvatamine,
lindude tundma õppimine, uute hankimine oli pagana põnev,aga nüüd
on muutunud tööks,mis ei lase enam kodust välja.
Nagu üeldakst vastu uutele väljakutsetele.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty17.10.12 17:17

Kaktuste teema on mulle tuttav Smile Plikast peast sai nendega koledal kombel mässatud, kollektsioon oli päris suur, isegi öökuninganna sain õitsema. Ma isegi ei mäleta, miks ma nende kasvatamise lõpetasin. Vist seoses kolimisega - kaktuseid oli nii palju, et uues kohas nad lihtsalt ei mahtunud kuskile ära. Jube kahju oli igatahes!
Jah, kui hobi on muutunud tööks, siis see ei ole enam õige. Sellest ma saan suurepäraselt aru. Minu jaoks on kanad ja koerad on praegu omamoodi teraapiavorm. Kõige parem viis tööga seotut endast välja saada on minna ja jahvatada jahu, segada söötasid, jalutada koeri, talitada kanu. Kuni see toimib, on OK. Kui enam ei toimi, eks siis tuleb midagi muud valida.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty21.10.12 9:25

Loomadega tegelemine rahustab närve. Piret tee mehele vihje, et tahad söödasegamiseks suurt löökdrelli koos vispliga (tegelikult on kombinatsioon parem, kui segumasin, saab putru ka segada koos kartuli purustamisega), siis saad ajpikku kõik tööriistad ehitusfirma tegemiseks. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Braama munele? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? - Page 2 Empty

Tagasi üles Go down
 
Braama munele?
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» kanala kanad munele
» Braama vs. inkubaator
» Braama kana
» Braama imelik

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: