KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Braama munele?

Go down 
+10
Kiti
Piret
fosse
Roosinupp
foksi
Aasa
mailis.kess
Ellimineerija
merx
Tiigrike
14 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Tiigrike




Female
Postituste arv : 6
Age : 49
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 16/01/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Braama munele?   Braama munele? Empty20.09.12 21:05

Kui vanalt hakkab Braama munema?
Tagasi üles Go down
merx
Noorlind



Female
Postituste arv : 53
Age : 63
Asukoht : Rapla
Registration date : 05/02/2010

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty20.09.12 21:33

Kaheksa,üheksa kuuselt.
Tagasi üles Go down
Tiigrike




Female
Postituste arv : 6
Age : 49
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 16/01/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty21.09.12 4:56

Siis on ühel meie 5 kuusel braamal ajaarvamine sassi läinud.Smile poetab vahest mõne pisikese muna.Olin ka ise üllatunud-ootasin mune alles detsembriks.Pundis on ka 4 äntu noorkana kes ilusti iga päev muna annavad, aga vahest saan siis 5 muna,vaevalt et nendest keegi 2 muna päevas teeb?Ja nägin ka kuidas braama pesal istus ja ära tõsta end ei lasknud.Ja 15min hiljem oli pesas väike muna.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty23.09.12 18:24

Kuri kahtlus, et keegi on kuskil natuke susserdanud. Tõulinnnuna on Braama esmane suguküpsus käes 8 kuuselt-tiineka aeg. Sisse on segatud munakana verd. Tulemuseks saab osa linde, kellel munemine algab 4 kuuselt. Lihaliini lindudega patustamisel on kõige varasem aeg 6 kuud. Aga mixid on ka toredad ja ilusad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty26.09.12 18:08

Minu kukulinnuvärvi brahmad hakkasid 5-e kuuselt munema, haudemunad ostetud, pidid küll puhtatõulised olema, aga õige asi see ei ole.Tõupuhas brahma hakkab munema 8-9 kuuselt.


Viimati muutis seda Sooääre (28.09.12 0:32). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty27.09.12 16:03

Sooääre, Sa ju vana tegija lindudega. Mis kukuvärvist sa sonid, viirik on selle asja nimi (võiks ju autotki mootorvankriks kutsuda ja uusi sõnu-mõisteid on lahe välja mõelda). Standardvärvides viirikvärvi Braamat ei ole olemas, nagu ei ole ka Maransi värvilahendit (veel). Selleks, et selliseid uusi värvilahendeid saada tehakse miximisi. Viiriku miximiseks segatakse Braamat Pl. rociga (viirik, värvilahendina, kandub edasi 3 põlvkonda dominantsena, nagu ka esmase autoseksingu laik). Midagi on veel susserdatud, sest Pl roc on liha-munatõugu linnuke ja hakkab ka munele ca 8 kuuselt. Kuri kahtlus, et sinna on munakrossi siise sügatud.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty27.09.12 18:26

Tere!
"Kukulinnu" värv on küll minu väljamõeldis, aga "käovärv" ei ole.
Lindudega kaua aega tegelenud küll, aga brahmadega alles alustasin. Brahma tibusid oli vähe(praegu ainult 2 käovärvi+3 musta))
Minu jaoks ei ole see probleem, et nad 5 kuuselt munema hakkasid, tõulinnukasvatusega pole mul plaanis tegelema hakata, neid karvapalle niisama tore vaadata.
Mustad karvajalgsed kanad ei tea veel munemisest midagi,kukk ilmatu suur, aga kanadest ei tee väljagi.
Oma brahma leighti moodi kuke järglased kabistavad juba ammu kanu.


Viimati muutis seda Sooääre (30.09.12 2:20). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty28.09.12 6:25

Ma pean siia lisama selgituse ja vabandama, kui eksisin.Ilmselt on mu "käovärvilised" kanad ikkagi ristandid.
Mustad karvajalad on kasvult suuremad ja nagu eespooll kirjas, ei tea need munemisest veel
midagi.Nende haudemunad ostsin teise linnukasvataja käest,kellel on puhtatõulised linnud, segadust tekitas aga see, et haudemunade ostmise ajal telefonivestluses jutt oli käovärvilistest brahmadest, teadmata seda, et sealt võib kooruda ka musta sulestikuga linde.
Vabandan veel kord!
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty28.09.12 18:43

Ütle lollikesele, mis targas teatmeteoses see "käovärv" määratletud on, saame kõik targemaks. Või on tegemist mingi Googel transleidiga tehtud nimest stiilis "golova knigodershatel". Ära mossama kuku, irisen jutujätkuks. Ütle meile ka kes selle käovärvilise välja "aretas". Kui aega saan, proovin üles riputada oma "aretislikud" viirikud, üks väga noortest oli vist tutvustuses juba olemas. Saavad kõik teada, mis mingi asja lisamisel juhtub (kui tulemus ei meeldi, pole mõtet ka eksperimenteerida).
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty28.09.12 20:11

Munad, mis Sa said minu käest olid käovärvilise (käovärvilise kuke ristand teist värvi kanaga) kuke ja teist värvi kanade, neist 5 olid karjas mustad, toodang
See on nüüd mulle saadetud privaatkirjast, aga "käovärvi" olen ma siin ennegi täheldanud,
see pole minu väljamõeldis.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty29.09.12 12:01

Braama munele? 76587659.th
Braama munele? 38793884.th

See kana hakkas mul 5-e kuuselt munema,mind huvitab,
kuidas seda värvi nimetatakse?

Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty29.09.12 19:06

Värvigrupp Dark, põhitoon Gold, sulevärvile nime ei ole. Mittestandardne (uus), värvilahend. Standardiseerimisele võivad värvid,kombinatsioonid minna siis kui liinid on vähemalt 3 põlvkonda andnud sama välimikuga (identse värvi, sulestiku ja disainiga) järglasi ja seda ilma igasuguste hälveteta. Kukk on omapärane, aga noor veel, sellele mingit nime anda ei oskagi, äkki näitad mis tast täiskasvanult saanud on. Värvigrupp jääb klassi Dark. Mingi termin oli Not standard mixed color, nii vist nimetati igasuguseid kirju-mirjusid. Jõudu Sulle katsetamisel. Äkki saad tehtud midagi mis lööks pahviks.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 9:11

Ajate siin mingit hullu tarka juttu. Ei püüagi kõigest aru saada.

Ma ostsin endale braamad Lutsu talust, kes omakorda ostis Saksamaalt haudemunad.
Kolmest kanas üks munes esimesed üksikud munad 5 kuul ja 6 kuu teisest poolest munes juba iga päev. Teine braama munes esimesed munad 6 kuul ja seitmendal munes järkepanu. Kolmas braama alustas 7 kuul.
Rohkem kanu mul alguses polnud, mitte kellegi kaela munemist ajada ei saanud.
Et siis polegi tõukanad.
Nojah, hää teada.

Igastahes kümnendal kuul hakkasid kõik haudele ja kolm kuud mune ei saanud. Siis 2 kuud jälle munesid ja edasi 3 kuud haudusid. Ma ei viitsi küll enam braamadega jamada.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 9:33

Eks nad rohkem õue iluks ja haudemasinaks on, alla võib ju teiste kanade munad panna, kes munadest ilma ei jäta.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 9:40

Seda jah. Ühe haudemasina müüsin maha. Teine toimetab praegu väikeste araucana mixidega ringi. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 18:35

Elusinkuks on kasulikumad Braama mixid bantamitega. Alla mahub küll natuke vähem, aga ei lõhu mune ära ja söövad vähem, hauduma lähevad paremini kui puhtaverelised ja mitu korda aastas. See ei ole muidugi selle topiku jutt. Ega siis väismaalt ka ainult "õigeid" asju tule. Uued liinid ja värvilahendid ongi ju tegelikult mixid ja elult ei saa nõuda, et ta paigal seisaks. Stiilis, üks asi on selline ja peab alatiseks sellisek jääma. Vastus küsimusele, mida k...dit ta jamab nende lindude kokkusegamisega, lihtsalt huvitav on teada saada kui suureks selle linnu "ajada" saab, nii, et silma ei riivaks. Meie aia tüüpidel ei saa otsa vaadates arugi, et midagi "paigast ära" oleks, midagi on võrdlevaks taustaks vaja. Kõige parem nali oli, kui naabrimehe kergelt nokastanud sulane sattus kanaaia äärde. Vaatas, vaatas mees jupp aega, siis küsis "kas need on sul kalkunid, või".
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 19:50

Braamad on head kanad suured ,ilusad,rahulikud ja munevad suht hästi ning ilusaid
suuri mune.Haudumise vastu aitab tühi naaritsapuur.Soovitavalt maast lahti ja
katuseta.Nii nagu istuma jääb,kohe kartserisse,ainult vesi on ees. 2-3 päeva
ja tagasi.Mul on 14 kana ja munatoodang on hea kuigi vahest on kolm kana puuris.
Ellimineerija Sinu mixsimine meenutab homosid.Keegi neid ei sega,aga nad peavad
pidevalt pildis olema,kas ma pean tõesti uskuma,et mina tegutsed ja elan valesti.
Aitäh ei !
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 20:29

Ärge palun pahandage, aga küsin siis teoreetiliselt, et milline näeb välja braama kuke ja äntuka ristand? Kas selline ristamine oleks täiesti taunitav ,kui tahaks nt. munejaid kanu omale juurde tekitada...
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 20:39

Mul on kaks kukke sellisest apsakast- näevad välja nagu pruunid vabriku omad,jalad ainult pikad ja karvasemad. Aga praegune kukk on küll hiiglane äntukate kõrval ja ristandeid ei tee enam affraid
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 20:48

Aasa kirjutas:

Ellimineerija Sinu mixsimine meenutab homosid.Keegi neid ei sega,aga nad peavad
pidevalt pildis olema.

Ten points! Very Happy
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 20:49

Aasa kirjutas:
Ellimineerija Sinu mixsimine meenutab homosid.Keegi neid ei sega,aga nad peavad
pidevalt pildis olema,kas ma pean tõesti uskuma,et mina tegutsed ja elan valesti.
Aitäh ei !

Raivole minu poolt veel kümme punkti!!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty02.10.12 20:50

Aasa kirjutas:
Braamad on head kanad suured ,ilusad,rahulikud ja munevad suht hästi ning ilusaid
suuri mune.Haudumise vastu aitab tühi naaritsapuur.Soovitavalt maast lahti ja
katuseta.Nii nagu istuma jääb,kohe kartserisse,ainult vesi on ees. 2-3 päeva
ja tagasi.Mul on 14 kana ja munatoodang on hea kuigi vahest on kolm kana puuris.
Ellimineerija Sinu mixsimine meenutab homosid.Keegi neid ei sega,aga nad peavad
pidevalt pildis olema,kas ma pean tõesti uskuma,et mina tegutsed ja elan valesti.
Aitäh ei !

cheers cheers cheers
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty03.10.12 9:58

Aasa. Ei ela valesti, aga "igavalt", see on sinu vaba valik Very Happy . Ära mossma kuku. "Tõulinnu müügivabrikutel" on pinnuke kuskil torkimas. IRW.
Braama munatootluse kohta pole mulgi miskit halba öelda, aga väiksevõitu see linnuke, munagi väike, jalg võiks ka pikem olla, liha võiks rohkem olla. Rahulolematus, laiskus ja uudishimu on ainukesed elus edasiviivad positiivsed jõud, ülejäänud on nälg, surmahirm ja sugutung. Aga selle "homoteema" (segavereliste tegemine) juurde minnes, see pakub nii mõnelegi huvi. Äkki suudan väikse vihjega ära hoida väga erilise roppuse või mõtetuse tegemise. Üks pisiasi selle pildilolemise teema juurde veel, kõik mis on segamiseks kasutatud on olnud puhtatõulised ja siin riigis mittetirazheeritud "värsketest" liinidest (neid ei ole kunagi võimalik täpselt samal kujul korrata, sest paljunduseks kasutatud kukk või kana on läinud ja läheb ka edaspidi supiks). Neid ei ole kunagi masstirazheeritud ja seda ei hakata kunagi tegema, kui midagi müügiks pakun, siis on see isend mingil põhjusel "huvitav" või kobe, "haletsusmüüke" ja odavmüüke ei korralda (olen lihatoiduline). Partide segamisega jõudsin sinnakanti, kus Vellavere taadil äraminekuga pooleli jäi.
Foksi küsimuse peale Äntuka segamisest millegiga, esitaks küsimuse, mis selle mõte peaks olema. Kas lihtsalt eksperiment, et vaataks mis välja tuleb. Välimust kindlasti ei tule, sulgi tuleb rohkem selga, munemise algus nihkub edasi, sööb rohkem, kukesupp on tuumisem, talvel muneb paremini, lühidalt kõik. Kui tahad, tee endale, aga ära müüma küll kuku "ilusaid" kukkesid. Very Happy. See viimane oli muidugi subjektiivne arvamus, äkki tulevadki ilusad.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty03.10.12 10:09

Nalja kui palju aga kui miximine jama on siis võiks kõik küla lapsed ka ühte nägu olla.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty03.10.12 10:24

Mina täitsa nõus abiks olema. Et ikka kõik ühe küla lapsed ühte nägu oleks IRW. Aga tore, kui linnud natuke erinevad on, et saad otsavaadates aru, kes kus on, kes mida tegi. See muidugi ei tähenda, et söögile nime peab panema, söögiga ei mängita (see oli Sibelle nali koduroti teemadel). Rõngamüük jääb muidugi ära.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty03.10.12 22:15

Foksi küsis pigem "teoreetiliselt" ja miximise kogemuse sain kunagi lammastega kätte, tee ja looda, et tuleb parem, kui puhastverd, aga tuleb "nagu alati ja ettearvamatu tulemus".Kanadest on meil lisaks äntukatele ka kolm braamat Smile.Müügiks ei kavatsenudki mixse teha, ka omale ilmselt mitte.Ma võin küll tobuke kanade kohalt olla, aga kuna kasvatan muid tõuloomi, siis mingi oid asjade käigust on olemas.Ütleme siis nii, et olen 99 % tõulooma usku.Eksid vähem.Mõnusat päeva Smile
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 9:43

Kõik tõupuhtad elukad hellakesed.Ühte tõupuhast koera-palun väga aga tuhandet lammast või lindu-no ei.Lammaste seisukohast puudub Eestis oma tõug-isegi nn.eesti maalammas on viikingite sissetoodud.Ja ega need Saksamaa,Inglismaa jne.pole ka mingid imeriigid-juhtub seal ka apsakaid.Igasugune julgus sealhulgas ka müügijulgus võrdub kaugus ruudus.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 20:14

Tõupuhtus ja hellakesed on ka selline laiem teema, tõug on aretatud teataval eesmärgil ja enamasti ikkagi tootmiesest lähtuvalt,ehk kui loom on aretatud kiireks kasvuks, siis viletsa ja ebaõige pidamisega muutubki ta hellakeseks ja toodangut ei anna.Nii võtabki inimese vinguma, et näh, ei kasva üldse ja haige.Ristand jällegi....ei see ei teine, ega temast olegi nii palju tahta, ei söö ei tarbi , ei tooda ka niipalju,ongi kohe tugevam.Nii olen mina seda vähemalt mõelnud ja see on küll väga üldistavalt arvatud.Eesti lammastik koosneb lisaks meie "tõugudele" valgepealine ja tumedapealine (mille veresusest ei saa ma ammuaru,kas 75 % sulfok on eesti tumedapeline?), ka gotlandi, islandi ,peenvilasest lambast ja nende ristamine ei andnud minul küll loodetud tulemust.Sellest ka rääkisin...Malammas, oeh, jah, omaette teema ja üldse ei haaku see siinse foorumiga, seega palun vabandust foorumi solkimise eest.Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 20:36

foksi kirjutas:
Tõupuhtus ja hellakesed on ka selline laiem teema, tõug on aretatud teataval eesmärgil ja enamasti ikkagi tootmiesest lähtuvalt,ehk kui loom on aretatud kiireks kasvuks, siis viletsa ja ebaõige pidamisega muutubki ta hellakeseks ja toodangut ei anna.Smile
Viletsa ninaesisega ei anna tõupuhtad linnud-loomad ka toodangut.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 20:53

Sooääre mida Sa öelda tahtsid või lihtsalt üle korrata Foksi kirjutist.Kordamine on
tarkuse ema.
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 21:14

Kes seda nüüd ütles, aretaja/kasvataja tähtsaim töövahend on nuga...Ehk isegi väga kallite tõuloomade-lindude puhul on vaja kriitikat, iga ühte ei tasu lihtsalt sellepärast paljundada,et ta on "puhas".
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 21:40

Sooääre kirjutas:
foksi kirjutas:
Tõupuhtus ja hellakesed on ka selline laiem teema, tõug on aretatud teataval eesmärgil ja enamasti ikkagi tootmiesest lähtuvalt,ehk kui loom on aretatud kiireks kasvuks, siis viletsa ja ebaõige pidamisega muutubki ta hellakeseks ja toodangut ei anna.Smile
Viletsa ninaesisega ei anna tõupuhtad linnud-loomad ka toodangut.

...ja viletsat ristandit võid palju tahad sööta, tulemus jääb ikkagi kesine.Aga elu ei ole must valge ja on ka õnnestujaid.Selleks peab aga ristaja olema teadlik, mis ta teeb Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty04.10.12 22:19

Aasa kirjutas:
Sooääre mida Sa öelda tahtsid või lihtsalt üle korrata Foksi kirjutist.Kordamine on
tarkuse ema.
Ma ei ole sellega päris nõus, et ristandid toodangut ei anna.Selge, et paaride valik on ristamise juures oluline, aga viletsa ninaesisega ei anna kumbki head toodangut.
Kana muneb nokast!
Mul mitu aastat juba EHF karjas AB pull tegutsemas(oleneb eesmärgist) ja tulemuse üle ei nurise.
Mäletan kolhoosi algusest lambaid, kes olid taludest kokku korjatud, päris kirju oli see kari,sarvedega ja ilma, hallipäised ja kirjude peadega, aga pärast oli Eesti tumedapealiste I klassi tõufarm, sama oli lehmadega, taludest saadi tõutud ja erinevat värvi loomad, aga lõpuks oli puhtatõuline Eesti punane kari.
Läheb teemast mööda,vabandust!
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty05.10.12 0:23

Sooääre kirjutas:

Ma ei ole sellega päris nõus, et ristandid toodangut ei anna.
Läheb teemast mööda,vabandust!
Teemast, ehk kanadest nagunii täiesti möödas, aga mis sa siin ikka vabandad...eksole.Ma jälle kitsa vaatenurga pealt vaidlen vastu, et on ristandeid, mis ei anna toodangut.Ühe näitena angoora küülik,kelle ristandeid (jällegi üldistan) olen näinud, täitsa vahvad karvased ja näevad välja nagu angoorad, ometigi vill ei kõlba ketruseks ja toodavad vaid teisejärgulist tooret(ehk viltimismaterjali).
Meie kohalikke lambatõugude tõulisusest oli enne juba juttu, ei hakka ennast kordama.Nii, nüüd Foksi lõpetab Smile, braama munemisega pole siin tõesti midagi ühist Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty05.10.12 0:55

Küülikutest ma ei räägi,kuigi nendega ma loomapidamist alustasingi, lõpuks oli 120 pead.
Ei jõudnud teistele rohtu vedadagi.
Vanarahvas teadis rääkida, et kui jänest unes näed, pidi nälga tähendama.
...aga oma brahmadega ja nende ristanditega olen ma rahul.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty05.10.12 2:33

Braama munele? 15847044.th
Sellised on mu ristandid, väiksemad kui brahmad, aga tunduvalt suuremad kui "tavalised külakuked", kasvukiirus ka suurem kui puhtatõulistel, lihaks tasub kasvatada küll.
Braama munele? 18218855.th
See on nende isa, jajgade pealt suled ära murdunud.


Viimati muutis seda Sooääre (05.10.12 5:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty05.10.12 4:38

Minu parimad algusaegade ristandid on olnud light sussex kana x leghorni kukk. Tütred olid usinad munejad, poegade lihakeha oli juba 3-4 kuuselt sinna 2kg kanti.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty14.10.12 18:12

Teema algusesse tagasi tulles: meie noored 8 kuused braamad veel ei mune. Mitte ühtegi muna pole neilt veel saanud. Ehk siis 9 kuuselt hakkavad lõpuks munele. Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty14.10.12 19:15

Meie omad ka ei mune veel, aga ristandid munevad, üks istub päevadläbi pesal,... ei tea, kas mõtleb juba hauduma minna.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty14.10.12 20:45

Tere, päikest. Triinu, kas munakana söödalisandit on ette saanud, ega nad ilma selleta eriti muneda ei taha. Teine teema on ülesöötmine, võib ka munemist mõjutada. Foksi, ristandi tegemisel peab väga täpselt teadma mida sa saada tahad. Umbes tehtud asjadest tutvub reeglina 99,99% tulemist kirve või noaga.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty15.10.12 6:03

Jep, nõus Smile.
Mul tegelikult küsimus kuke valikute kohta, läheb just siia ristamise teemasse.Kukk pidi vist oma lemmiknaised välja valima?On nii? Igatahes seltsib ja kabistab meie noor kukk äntukatega....kas sellest on abi, kui ma braamadest tahan tibusid saada, et eraldan ta koos soovitavate kanadega, või ta "põhimõtteliselt" ei roni muudele kanadele selga? Itsitama ajab, aga noh, nii see elu meil kanalas praegu välja näeb.
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty15.10.12 6:54

Minu 5 kuused braamad ei mune, ei kire ega kabista. Nad on lihtsalt ilusad. Ootan nende esimest muna uue aasta alguses kõige varem. Suured ja rasked on nad küll.
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty15.10.12 19:55

Tere,
Ellimineerija , mul söövad kõik munakanade täissööta, vabalt ees neil. Sellega ju väga lihtne sööta, pole muret, et midagi puudu jääb. Lisaks saavad nisu ja rohelist.
Kiti Söödatuba on praktiliselt ukse ees, ca 15 km ainult kodust. :-)
Käid jälle Kiti juurest läbi, ostad paar 40 kg'st kotti ära ja jälle paar nädalat hooletu.



Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty16.10.12 8:21

Kanade täiendsööda andmisel tuleb järgida soovitust: noorlindudele 18% täiendsööta, 79% teravilja ja 3% lubjakivi, munejatele kanadele 20% täiendsööta, 71,5% teravilja ja 8,5% lubjakivi.[b]
http://www.farmplant.ee/et/tooted/soodad/item/46
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty16.10.12 8:29

Sooääre, mul saavad kõik täissööta (ehk siis ostan Kiti Söödatoast "Granuleeritud täissööt munakanadele (ilma GM-sojata) 40kg"), mitte täiendsööta.
Tean ka kuidas tuleks sööta, kui söödaksin täiendsöödaga , kuid olen ehk liiga laisk, sellepärast söödan täissöödaga.

Loomulikult on vabalt ees ka lubjakivi, liiv, kruus. See on ju iseenesest mõistetav. Smile
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty16.10.12 21:34

Mina, kes ma oma söödad ise segan, välja arvatud tibude täissöödad, mida ostan Kiti juurest, eelistan täiendasöötadele kuluvat raha mitte rootslastele ja taanlastele kaukasse maksta, vaid toetan kodumaiseid tootjaid ehk Anu Aita (http://www.anuait.ee/?lang=est&m1=1&m2=10). Nende Kanamin on suurepärane toode!
Muide, infoks neile, kes sama meetodit eelistavad: küsige Kitilt just teile sobivat ja kättesaadavatel komponentidel põhinevaid kodulindude söödaratsioone! Meil on olemas spetsiaalne tarkvara, mida kokkuleppel konsulendiga hobilinnukasvatajate abistamiseks kasutada lubati. Kuna ratsiooni koostamine võtab pisut aega ja lisaks on vaja komponendid läbi arutada, siis võtke Kitiga ühendust, leppige aeg kokku (soovitavalt ikka poe lahtiolekuaegadel) ja laske just endale sobiv ratsioon kokku panna. Ratsioonile lisatavate täiendsöötade osas kasutab Kiti Söödatoas kohapeal pakutavaid, kuna nende koostised on teada. Kui eelistate mingit muud toodet, peate koostise andmed kaasa võtma või e-posti (tiguposti) teel edastama. Kohapeale tulijad saavad ratsioonid tasuta, teistele läheb üks ratsioon maksma 3.- EUR (kuna nö. kaugtöö raames valminud ratsioon eeldab täiendavat aega konsulteerimiseks ning postikulusid) ja saadetakse e-psti või tiguposti teel. Kes veel ei tea: Kiti Kanala Söödatoa ja Kiti kontaktandmed leiate siit: http://kitikanala.kogu.info/?4.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty17.10.12 0:14

See on Ellimineerijale teadmiseks, kust "käovärv" pärit on:
Cuckoo-kägu
http://www.araucana.org.uk/photos.html
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty17.10.12 4:19

Sõnal cucoo on inglise keeles ka teine tähendus. Et otsima ei oleks vaja hakata, annan ka viite:
http://aare.edu.ee/dictionary.html?query=cuckoo&lang=en&meth=part&switch=et&otsi=otsi
Seega saan aru, miks mõnele tegelasele see „värv“ nii hingelähedane on.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty17.10.12 4:33

Inglise keeles on paljudel sõnadel mitu tähendust, aga antud juhul käib jutt kana värvist ja
seda on siin teistes topikuteski kasutatud, ainult ma ei saa sellest aru, miks mõni kasutaja sellele nii kategooriliselt vastu on.
Ma tegin väikese paranduse, "Osaliselt vastelt" tegin kliki "Täpsele vastele"
Tulemus selline:
http://aare.edu.ee/dictionary.html?query=cuckoo&lang=en&meth=exact&switch=et&otsi=otsi

Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty17.10.12 5:16

Piret kirjutas:
Mina, kes ma oma söödad ise segan/.
Ma segan ka söödad ise, mineraale, igasugu täiendsöötasid ja söötasid erinevatele loomadele, lindudele tuuakse siia iga nädal kindlal päeval spets.autoga,Lihulas Saare Agrovarus ka saadaval.
Eks iga looma või linnupidaja toob vajalikud söödad elukohale lähemast müügikohast.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Braama munele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama munele?   Braama munele? Empty

Tagasi üles Go down
 
Braama munele?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» kanala kanad munele
» Braama vs. inkubaator
» Braama kana
» Braama imelik

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: