KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?

Go down 
+17
sike
Jahimees
myyre
Admin
ellys
Merts
Buntik
Ellimineerija
Janno
Joosu
inxx
kanaema
fosse
kerstinoltjan
Kana-Kata
Jumbstik
kivitoa
21 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty24.06.11 21:05

mul tekkis õlletegemise jääkproduktina paar-kolm liitrit paksu pärmilöga. kas seda tohiks kanadele anda? (hirmus vinti võivad muidugi jääda)

Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty27.06.11 7:41

mina pigem ei soovitaks, alkohol või nö seda sisaldav ei ole loomadele kunagi hea - aga eks sa ise tea
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty27.06.11 8:06

no kesse ikka kärakat loomadele tahab anda. ma ikka selle pärmi pärast, seal ju palju kasulikke aineid sees ja mu arust on isegi mingi loomasööt pärmi baasil tehtud, aga see võib ka vale mälestus olla.

kas keegi siis tõesti ei tea, et kanadele oleks mingit sööki keelatud anda? nemad siis vist ongi need tõelised omnivoorid!
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty27.06.11 19:53

No kindlasti ei tohi anda väga soolaseid toidujäätmeid,aga pärm iseenesest pole paha,(sisaldab vist B-rühma vitamiine).Muidu söövad nad tõesti kõike-minu kanad vähemalt Smile
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty05.07.11 10:11

Sul siis lausa kuldaväärt kanad- meie omad on preilid: näiteks köögivilja (toorest) ei võta suu sissegi. Rääkimata keedukartulitest (koortest ka millel kartulit küljes) jne jne Teatud sori vihmausse ka ei taheta- neid mis asfaldi peal on, kuskilt sõnniku lähedalt tulnud, tigusid ei sööda jne jne. Nimekiri lõputu lol!
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty05.07.11 21:42

Kanadele ei tohi anda avokaadot ja rabarber on kah ebasoovitav.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
kanaema
Tibu
kanaema


Female
Postituste arv : 37
Age : 50
Asukoht : harjumaa. kernu vald
Registration date : 01/12/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty06.07.11 6:28

ma ei teadnudki, et rabarberit ei tohi anda. Mul sõid paar kilo külmutatud möödunud aastast rabarberit ära, siiani pole midagi märkimisväärset juhtunud Very Happy
Tagasi üles Go down
inxx
Tibu
inxx


Female
Postituste arv : 19
Age : 48
Asukoht : saaremaa
Registration date : 28/03/2011

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty10.08.11 0:03

meie lemmik on kabatsokk ja suured suvikõrvitsad,ainult kestad jäävad alles.suhkrupeedilehtedest ma parem ei räägi,5min ja otsas.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty11.08.11 8:07

Vanasti kuulus pärm kanade söödaratsiooni, aga keeva vett tuli peale valada, siis ei aja käärima, vitamiinid aga säilivad.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty09.06.12 4:20

Ühest kanaraamtust leidsin lisaks mainitud avokaadole ja raberberile veel lisaks järgnevad nn. keelatud asjad:
¹okolaad, kartuliidud, tomatilehed, veel igasuguste köögiviljade lehed (s.h. piprad, paprika, kabat¹ok, bakla¾aan, rabarberilehed), lilleseemned, osad toored pähklid.

kusjuures rabarberimaa on ka meie tipskite lemmik ja rabarberilehti vitsutatakse kahe suupoolega, vaatan. Kusjuures see käib veel erilise tehnikaga: astutakse rabarberile täie tallaga peale, see murdub ära, siis hea sealt maast seda lehelatakat kollektiivselt nokkida.

peab vist võrgu puhmastele ümber tõmbama...
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty10.06.12 22:12

Joosu kirjutas:
Ühest kanaraamtust leidsin lisaks mainitud avokaadole ja raberberile veel lisaks järgnevad nn. keelatud asjad:
¹okolaad, kartuliidud, tomatilehed, veel igasuguste köögiviljade lehed (s.h. piprad, paprika, kabat¹ok, bakla¾aan, rabarberilehed), lilleseemned, osad toored pähklid.

kusjuures rabarberimaa on ka meie tipskite lemmik ja rabarberilehti vitsutatakse kahe suupoolega, vaatan. Kusjuures see käib veel erilise tehnikaga: astutakse rabarberile täie tallaga peale, see murdub ära, siis hea sealt maast seda lehelatakat kollektiivselt nokkida.

peab vist võrgu puhmastele ümber tõmbama...


Kututan jätkuvalt kõik sinu postitused kus on eelnevat teksti korratud.
Admin Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty13.06.12 3:09

Tere päikest. Kanakoole on tore lilleke, pidi surmav olema.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 7:43

Eks neid asju, mis kanadele letaalselt võivad mõjuda on palju. Mul enda kanakari on hetkel hinge vaakumas. Kogu jama hakkas 5 päeva tagasi - algul kollase-rohelise pasandus, apaatsus, istus, unisus, lokutid harjad valged. Mõni üksik on veel terve, mõni on kergemal kujul tõbine - on taastumas. Ühe piinad lõpetasin täna. Lahkamisel selgus, et maks oli sama roheline kui muru. Kahtlustan toksikoosi. Millest, veel ei tea... kahtlus oli algul pestitsiidid, kuid need jäid ära. Nüüd on kahtlus söödamürgitusele. Või oli kellegi kuri käsi mängus.
Haned-pardid on terved, kuid kanad on omadega üsna läbi. Kui esmaspäevaks veel mõni veel kokku kukub, siis läheb vet laborisse uuringutele.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 8:02

See on küll hull lugu.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 19:10

Kurb lugeda sellist lugu.Nii kahju.Praegu põllumehed ümberkaudu mürgitavad oma põlde,kas see ei või põhjuseks olla?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 19:18

Ma uurisin talunikult, kes harib kõiki ümbruskaudseid põlde, kaasa-arvatud minu enda oma. Temalt saan vastutasuks tasuta vilja/jahu. 3 nädalat tagasi väetatid herbitsiididega, kuid minu põldu väidetavalt ei töödeldud. Järgmine lähedal olev põld on 500m kaugusel. Siis pidi olema väga tugev tuul, kui väetise jäägid lendusid mulle õuele. Ise ta pakkus ikkagi sööda probleemi.
Oli samuti murelik ja lubas uurida oma hoidlat. Kust jahukotid tulid ja kes tõi.
Linnud saavad viljajahu + farmplanti täiendtoit. Jahu seisab jahukirstus, suletud kaane all. Üks päev tegin viljapäeva. Hommikul kaer, õhtul nisu. Millegi pärast on tunne, et sealt see jama hakkas. Samas, olen ka enne sealt samast viljakotist kaera ja nisu neile andnud. Siis polnud midagi. Vesi vahetub kõikides nõudes kaks korda päevas. Ka hanede ja partide supluskastid ja vannid lähevad puhta vee alla.
Tänase hommikuse seisuga tundub justkui oleks lindudel natuke parem. Korjasin ravimtaimi ja teen kange tõmmise ja valan selle pudrule peale. Ehk saan veel lindudele jalad alla.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 19:38

Algul kui see jama hakkas, tegin kaalililla õrnroosat lahust. Kolm päeva said seda kõik. Isegi suplusvannidesse läks see vesi. Kuna asi paremaks ei läinud, siis hakkasin kahtlustama juba coli bakterit. Kuid sellesse nakatuvad tavaliselt tibud. Peale kolmandat päeva jõid kanad juba meevett. Nüüd ostsin apteegist lastele mõeldud D-vitamiini tilkasid ja lahustasin vees ära. Vet arstiga on antud teemat juba konsulteeritud. Tema soovitus oligi D ja C vitamiini lisamine joogiveele, et mürkained kiiremini organismist välja saaks. Edasi jääb vaid oodata ja loota, et ehk ikka tulevad välja. Mune muidugi ei ole, ega tule veel mitu nädalat peale seda jama, kui muidugi ellu jäävad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 19:47

Ega äkki puhitud seemnevilja kogemata ei saanud?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 20:38

Puhitatud on roosat värvi. See vili oli täiesti tavaline. Siis kui mai alguses vilja põllule külvati, siis üks seltskond sõi seda, kuid ei juhtunud midagi. Vet arst ütles, et see pidi ikka midagi väga kanget olema, kui maksa sedasi roheliseks tõmbas ja täiskasvanud kanad pikali tõmbas.
Üks foorumlane jäi kogu oma karjast ilma kui keegi õel inimene roosasi kaerahelbeid õuele puistas (rotimürk). Ei taha ennatlike järeldusi teha. Elame näeme, kuid antud olukorra valguses olen ma tõenäoliselt sunnitud kaamerad üles panema.

Arutlesin omaette, miks haned ja pardid puutumatuks jäid. Tõenäoliselt olid nad sel ajal aia kaugemas otsas. Nad tulevad sealt ära vaid siis, kui mina söödanõuga kohale ilmun, või kui vaja veeprotseduure võtta. Lisaks on nad võilille lembelised. Võilill on teadagi maksa puhastava funktsiooniga ja looduslik antibiootikum. Kuked tunduvad ka korras olevat. Nemad ju ei söö tavaliselt samal ajal.
Hetkel on väga kehvas seisus üks haudel olnud kana. Kuna organism oli niigi kurnatud 2 nädalasest istumisest, siis mürgitus kahjustas teda eriti. Mõni päev tagasi tuli pesalt ära, sest ta ei suutnud seal enam istuda.Munad läksid inkusse. Nii ta vaeseke tiksub, teeb vahe peal ploks-ploks.
Kogu see pilt on suhteliselt masendav. Olen teinud hetkel kõik võimaliku, enesest sõltuva. Nüüd jääb järele vaid oodata. Kas tulevad välja või mitte ja mis on edasine prognoos.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 20:42

Hoian sulle ja su tibudele pöialt,et kõik hästi läheks.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty15.06.12 21:06

Hirmus mõelda,...tuleb jälle ammune asi meelde kui kolhoosi kuivatis laohoidja saatis puhitud vilja veskisse( siis polnud roosat värvi), surid seapõrsad ja noorlambad. Kõiki ei teagi, vaikiti maha. Sel ajal olid noorjäärad meie laudas ja mu naine toimetas neid. Hommikul lauta minnes 5 või 6 laipa maas.
Loomaarst kuri, et ei oska loomi sööta( sel ajal tuli iga uue partii ajal loomi harjutada, sest vili tuli sõbralikust naabervabariigist ja kunagi ei saanud kindel olla selle kvaliteedis)
Pärast siis farmijuhataja rääkis, milles asi...aga see "üleelamine"...
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty16.06.12 4:14

Õudne, missuguseid inimesi on olemas, kes rotimürki teadlikult sokutavad. Buntik, kas on teada, kas nendel surnud lindudel ka maks roheline oli. Lootus sureb viimasena ja loodame, et linnud saavad siiski terveks.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty16.06.12 4:28

Buntik eespool kirjutab, et maks oli roheline nagu muru.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty16.06.12 19:35

Buntik, kuidas su kanad?
Täitsa murelikuks teeb kohe, et nii terve kari...
Jube.

Kusjuures sain aru, et viljapäeva tegid kõikidele oma lindudele? Et sedasama sööta said nii kanad kui haned-pardid? Viimased aga ok? Et mingitpidi ainult kanade mürgitus?

Hoiame meiegi sulle väga pöialt siin..
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty16.06.12 19:57

Eile tükeldasin võilille lehti ja andsin kanadele. Seda söödi üsna isukalt. Samuti joodi D-vitamiiniga vett.
Täna hommikuse seisuga on prognoos üsna lubav. Kehvas seisus - silmad kinni, enamuse ajast kuskil nurgas kössitamas ja rohelise kõhulahtisusega, on 2 kana. Mõned on, nagu ma mainisin, samm-samm haaval taastumas. Kaka on muutunud konsistentsilt kõvemaks, kuigi on jätkuvalt roheline. Haude-kana, kes pesast loobus, sõi eile suure portsu võilille lehti. Täna oli ta juba üllatavalt kõbus. Liikus isegi 20m majast eemale ja samm oli kerge sörk. Smile

Jah, tegemist ei ole viljamürgitusega. Konsulteerisin talunikuga, kellelt vilja ja jahu saan. Ta kontrollis kõik hoidlad üle. Saastet ei saanud olla, samuti ei olnud vili kopitanud.
Ikkagi, pidi keegi üle aia midagi sokutama. See on kõige reaalsem verisoon antud olukorrale.
Kui ma selle inimese kätte saaksin, seoks ta metsa puu külge ja jätaks 24tunniks sääskede pureda. Las need nädalaid sügelevad kuplad meenutavad talle tema tegu. Olgu tal sama valus kui minu lindudel.

Ja veel. Esialgne kahtlus mingile tõsisele haigusele langes samuti välja. Puuduvad muud iseloomulikud sümptomid nagu ninanõre ja kõrge temperatuur 43C.
Eile mõõtsin kõige kehvematel kanadel kehatemperatuuri. See oli vastavalt 41,5 ja 41,7C - seega täiesti normaalne täiskasvanud kana jaoks.

Õnneks mu teine hauduv kana on täitsa ok ja võttis osa mune enda tiiva alla. Hetkel on tal seal 17koorunud tibu Laughing Teine osa mune on inkus ja koorub ka. Vähemalt midagi rõõmustavat tänasesse päeva. Cool
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty16.06.12 20:36

Oh, tore, et ikka kosuvad!
Ja et uued tibud! : )

Kuigi sellest oletatavast pahatahtlikkusest ei saa aru... ei saa aru... ei saa aru...
Sest kui asi sedasi, siis ilmselt planeeritud pahataegu oli ju kellegi teite pere inimese vastu suunatud, välja elati aga teiste väikeste elusolendite peal. Kole. Ja kurb. : (
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty17.06.12 0:58

Mina seda üle aia midagi sokutamist küll ei usu see pole ju loogiline.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty17.06.12 3:42

Heiki, aga mis on sinu nägemus?
Ma ju ütlesin, see tundus ainukese loogilise seletusena. Kuid ma ei väida, et see 100% tõene on. Elame näeme....

Lõuna paiku suri üks kahest eriti nõrgast kanast ära. Selle maks ei olnud roheliseks tõmbunud, kuid oli väga suur ja püdel kui pudru. Samuti oli kogu sisemus vaid vedelat munakollast täis. Homme hommikul vabastan teise nõrga ka piinadest ja viin laborisse. Ehk selgub asja tõde. Loodan vaid, et tegemist ei ole millegi sellisega, mis paneb kogu karjale kriipsu peale

Teised, söövad võilillelehti, tavapärast sööki ning joovad vett. Mõni tiksub, mõni tatsab õue peal ringi.

Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty17.06.12 5:52

Kas liiga palju võililli ja üldse rohelist võivad ka kanadel kõhu lahti teha?
Tagasi üles Go down
myyre
Tibu



Female
Postituste arv : 27
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 24/03/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty17.06.12 8:39

Seda küll ei usu.Ülearu nad ka kindlasti rohelist ei söö alien
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty18.06.12 5:59

Kui sa nüüd naabrimehele oled külge löönud ja ta naine seda teab siis jääb ka see võimalus aga muidu ...?
Mis see siis olla võiks mis oleks halb ja linnud seda sööks ?
Kana on kindlasti nõrgem kui hani näiteks,metshaned ja lagled panevad põllul puhitud vilja sisse pole häda midagi.
Tunnevad ju linnud ka ära mis süüa ei kõlba ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty18.06.12 6:17

Naabrimehele külge pole ajanud Laughing Pole sellisteks rumalusteks aega.
Aga kui viimaseid uudiseid jagada, siis kaevusin neti avarustesse ning leidsin informatsiooni oma probleemile.

Vasesulfaadi mürgituse sümptomid kattuvad täiesti minu lindude hädadega. Vasesulfaati kasutatakse taimekaitse vahendites (putukamürk), näriliste tõrjeks.

Vastumürk sellele on tanniin. Seda õnneks on ehedal kujul saada veinitegu vahendite poodides. Eheda tannini asendab ka rohelise tee sisse jootmine. Tee peab olema kange.

Hommikul lõpetasin veel ühe noore kana piinad ja viisin vet laborisse. Esimesed tulemused lahangust on parasitoloogilised. Leidus ümarusse ja nende mune umbsoolest. Nime ei oska nimetada enam, aga oli H tähega. Antud liik levib vihmaussidega. Kuna kana siblib mullas, siis nendest lahti saamine on üldiselt üpris mõttetu tegevus. Eks profilaktika mõttes võib teha 2 korda aastas ussitõrjet ka. Kuid ise leian, et teatud ussid on kana seedetraktiga kaasaskäiv nähtus ning pigem on tegemist kooseluga kui kahjuga. Eks liigse usside vohamise tõttu võib organism kindlasti nõrgem olla muudele nakkusallikatele, kuid kindlasti ei olnud ussid antud probleemi põhjustajad. Bakterioloogilise vastuse saan nädala lõpus.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty18.06.12 6:35

Mis mõttes pole aega ? Siis oli see hoopis naabrimees ise kui sul tema jaoks aega pole Shocked
Mäletad kui ütlesid ,et sinult saadud jooksukad on nii lollid et ei oska vihmausse süüa,tuleb välja et need on siis kõige targemad linnud.
Loomulikult on asi naljast kaugel ja hea kui lahenduse leiad,kui kuidagi aidata saan siis anna aga teada.
Heiki.
PS. Ka naabrimees on inimene,võta teda kui lemmiklooma tongue
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty18.06.12 6:44

Jooksukad osutusid arenemisvõimelisteks Laughing , sest nüüd ei saa neid enam õue pealt ära. Mida vihmasem, seda lahedam, sest vihmauss on delikatess - spagetti, mida endale sisse imetakse Razz

Mis puutub naabrimehesse, siis ma ei suhtle temaga üldse. Ju siis on mul sotsiofoobia Laughing

Tagasi üles Go down
Jahimees




Male
Postituste arv : 3
Age : 52
Asukoht : Rakvere vald, Lääne-Virumaa
Registration date : 22/01/2011

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty19.06.12 16:45

Kas seda Farm Plant´i täiendtoitu annad edasi?
Tagasi üles Go down
http://www.käänutalu.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty19.06.12 20:36

Jah, kuid süüa annan vaid üks kord päevas. Ülejäänud aja söövad rohelist. Roheline tee on joogipooliseks.

Kuigi pilt on hetkel 3 peale, ei ole ma kindel, et tuleviku prognoos oleks hindele 5. Ma ei kujuta ette, mis organid kahjustada said ning kuidas nad edasi nende kahjustustega elavad. See tähendab seda, et invaliide ma ellu ei jätta!

Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 1:47

Veel üks kana lahkus vikerkaaremaale.

Lahkasin ära. Kõhuõõn oli verd täis. Järeldasin, et midagi lõhkes. Lähimal vaatlusel selgus, et tegu oli põrnaga. Maks lagunes käes pudruks. Teda ühes tükis kätte saada oli praktiliselt võimatu. Maks oli kaetud täppverevalumitega ning oli samuti roheline. Sooled atroofsed. Pugu sisaldas muru ja kivikesi. Lisaks oli ühte sool paisunud nagu kalade õhupõis. Sisuks oli läbipaisttev vedelik.

Mulle juba tundus, et asi hakkab paremaks minema. Kuid tundub, et lähevad siiski kõik kes mürgituse on saanud. See on lihtsalt aja küsimus.
Kuigi jah, nad söövad natuke ja joovad ohtralt, ei aita see ometi selliste ulatuslike maksakahjustuste puhul.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 3:34

Ma ei julge õlut enam võttagi selle maksa jutu peale confused
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 4:04

Buntik kirjutas:

Vasesulfaadi mürgituse sümptomid kattuvad täiesti minu lindude hädadega. Vasesulfaati kasutatakse taimekaitse vahendites (putukamürk), näriliste tõrjeks.


Kas kahtlustad siis ikkagi kellegi "heatahtliku" kätt või võisid kanad sellise koguse mürki saada taimekaitsevahendist?

Jube lugedagi...ei kujuta ette, mida sa praegu läbi elad ...
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 4:35

Ma ei oska enam midagi arvata. Mad Tõde nagunii ei selgu. Hea kui ma vähemalt surma põhujuse teada olen saanud. See, mil moel mürgi endale sisse sõid, see jääbki selgusetuks.
Lihtsalt, hirm on ka ülejäänud lindude eest! Loomulikult on kõike võimalik taastada, kuid mis on selle hind.

Meeleolu on rõhuv, kuid psühholoogilisest seisukohast võttes ei ole mõtet ennast veel segasemaks mõelda. Ma ei saa linde rohkem aidata. Kõik on juba tehtud.


Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 6:13

See punane (terad)rotimürk tekitab sisemise verejooksu.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 18:24

Ja kas rotimürgil pole mitte samuti pikk mõjumisaeg,st rotid kakerdavad nädala jagu veel ringi ja siis allles surevad?
Eeldatavasti peavad linnud mürgi olema siis kätte saanud puhtal kujul,mitte pole nokkinud mürgitatud hiirt või rotti.Kui keegi naabritest on hiiri-rotte mürgtanud,siis on ehk võimalus,et närilised-kahjurid vedasid rõngaid-graanuleid-tükikesi laiali ja kanade nina ette.Värviline kraam,selle vastu tunnevad kanad kindlasti huvi.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty20.06.12 20:17

Liitun vaikselt Buntiku saagaga, sest ka mina leidsin üleeile surnud (Äntu) kana.Ei hakanud lahkama, kuigi oleks tark tegu vist olnud.Täna hommikul norutas veel üks kana vee nõu juures.Eks õhtul paistab, kas äkki lihtsalt tukkus, või on meilgi midagi pahasti.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 2:13

Labori vastused käes. Salmonellat ei leitud. Bakteritest oli kopsust isoleeritud Gallibacterium. See pidavat selline oportunistlik bakter olema, kes elab 96% väljas peetavatel kanadel. Kahju see ei tee, kuid soodsatel tingimustel võib arenema hakata.

Vet. labori analüüside põhjal ei põhjustanud kumbki leid kanade surma!

Seega mõlemad leiud - ussikesed ja antud bakter kuuluvad vabapidamisel peetavate kanade elu juurde.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 2:56

Ja midagi muud ei selgunud,st elundite seisundit jms ei kommenteeritud?Ma saan aru,et Eestis pole võimalik määrata toksiine,aga väheke rohkem infot võiks ikka tulla lahangult küll.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 2:59

Jah, kas oli tegu mürgise ainega?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 4:17

Toksiine ei määratud. Eestis neid ametlikus korras ei määrata. Seda öeldi mulle kohe kui kana laborisse viisin.
Kuid info kohaselt teostab seda EMÜ, kuid seal peab tõenäoliselt käpp sees olema.
Vet arst kes minu kana uuris/lahkas kinnitas, et taolised muutused maksas on seotud toksikoosiga.

Muud ei midagi rohkemat.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 8:33

See on kohe palju imelik, igasugu baktereid määratakse, aga mürki ei määrata.
Selle kohta võiks küll kasutada peaministri sõnu:
"Tule taevas appi!"

President Meri vist ütles enne Ansipit selle lause välja.
Tagasi üles Go down
Jahimees




Male
Postituste arv : 3
Age : 52
Asukoht : Rakvere vald, Lääne-Virumaa
Registration date : 22/01/2011

Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 9:06

Mis te arvate, mis juhtub, kui jõusööta, ehk lisajõusööta lohakalt valmistada ja nt mitme tonni jõusööda jagu mikroelemente, või mida iganes ühte kotti satub. Kas jõusööda sees on koostisaineid, mis suures koguses linnule letaalselt võivad mõjuda? Kas on võimalik, et mõnel jõusöödatootjal on tulnud varemgi sellistele küsimustele vastata? Ma ise sellel teemal rohkem sõna ei võta, aga arvan, et jutuainet peaks teile nüüd jätkoma!
Tagasi üles Go down
http://www.käänutalu.ee
Külaline
Külaline




Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty21.06.12 9:12

Mina kasutan ainult oma kasvatatud teravilja, millest segan sööda, jõusöödaga söötmise kogemused puuduvad, nii,et sel teemal kaasa rääkida ei saa.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?   Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas kanadele on keelatud toidupoolist olemas?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» kanadele mais
» kala kanadele
» Munakoored kanadele
» kanadele kitsepiim

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: