KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munakoored kanadele

Go down 
4 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty20.02.09 6:01

Kuna siin juttu nüüd alasti kanadest olnud, ja sellest, et munakoori vaja anda tekkis küsimus: Munakoorte tagavara varsti lõppemas- mis arvate, kas need koored sobivad ette anda, millest tibud välja tulnud? Seni olen need koored ära visanud, kuna ei tea, kas nendes veel piisvalt vajalikku alles on. Kuigi samas nagu tibu koorest midagi ära ei kasuta vist? Või on see väga võigas kanadele anda (endale tundub küll nii)? Mida arvate Teie Question
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty20.02.09 6:38

Lisan siia munkooreteema alla veel ühe küsimuse. Kui peeneks te need munakoored teete? Mina kuivatan ära, pliidi juures ja uhmerdan peenikeseks, mitte tolmuks vaid umbes kruubi suurusteks tükkideks.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Külaline
Külaline




Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: munakoortest   Munakoored kanadele Empty20.02.09 6:51

Vahet pole, kui suured ja haudunud või mitte.Selleks, et tekiks munakoor, on vaja lubiainet. Andke lubjakildu, kui muud pole. Reeglina paneb kana ise hautud munakoored nahka!Lubjavaegus on kindlasti lõuna eesti lindudel
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: munakoored   Munakoored kanadele Empty20.02.09 6:53

ideaalne on teokarbid, magevee omad. peipsiäärne on täis. Toon ise ja on ideaalne ,eriti kanadele.
Tagasi üles Go down
Lille
Tibu
Lille


Female
Postituste arv : 25
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 16/04/2008

Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty20.02.09 6:53

Arenev tibu munakoorest küll midagi ära ei kasuta. Kuid minu kogemuste põhjal need munakoored, kust tibu on koorunud, ei maitse eriti kanadele. Vist liiga kuivad ja nahksed... Kuid lõpuks söövad ära küll.

Kanadele andmiseks on tõesti soovitav munakoored peenemaks uhmerada, siis on nad paremini allaneelatavad ja mitte nii teravate servadega. Tervena andes võtab kanadel tükk aega, kuni munakoored paraja suurusega tükkideks nokivad.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty21.02.09 4:40

Kohviveskis saab ideaalselt koori peenemaks jahvatada. Mina kasutan vana head vändaga veskit, mis laseb jahvatise jämedust reguleerida.
Kiti, minul on munaostjatega selline diil, et koored korjavad kokku ja need lähevad kenasti korduskasutusse. Iga kord, kui tulevad mune ostma, avavad ühe käega väravat ja teises hoiavad kotikest koortega, et ma nad ikka ära tunneksin Laughing ! Siis ei lõpe munakoored majapidamisest kunagi otsa!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty21.02.09 9:12

Piret kirjutas:
Kohviveskis saab ideaalselt koori peenemaks jahvatada. Mina kasutan vana head vändaga veskit, mis laseb jahvatise jämedust reguleerida.
Kiti, minul on munaostjatega selline diil, et koored korjavad kokku ja need lähevad kenasti korduskasutusse. Iga kord, kui tulevad mune ostma, avavad ühe käega väravat ja teises hoiavad kotikest koortega, et ma nad ikka ära tunneksin Laughing ! Siis ei lõpe munakoored majapidamisest kunagi otsa!

Ma ka alguses lasin kokku korjata,aga muidugi sattusid sinna ka poemunade koored ja siis kusagil oli juttu,et newcastle levib läbi munakoorte ja siis tuli hirm ja kasutan nüüd ainult oma kanade munakoori Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty21.02.09 9:16

Newcastel on sitt asi. Vaktsineerima peab.Märtsis oleks isu osta haudemune .tehke pakkumised.Peale läheb igasugu muna.Kohe ,kohe topin masinasse vutid.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty22.02.09 10:41

Kiti kirjutas:
Ma ka alguses lasin kokku korjata,aga muidugi sattusid sinna ka poemunade koored ja siis kusagil oli juttu,et newcastle levib läbi munakoorte ja siis tuli hirm ja kasutan nüüd ainult oma kanade munakoori Very Happy

Nojah, minul käib see skeem oma kanade munakoortega. Püsikliendid teavad, et koori ära visata ei tohi ja kõik tuleb uute munade järgi tulles kenasti tagasi tuua. Nad on veel selle üle kangesti õnnelikud ka; et roheline elulaad ja ümbertöötlemine ja taastootmine.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Munakoored kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munakoored kanadele   Munakoored kanadele Empty

Tagasi üles Go down
 
Munakoored kanadele
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadele kitsepiim
» kanadele mais
» kanadele hapupiima andmine
» kala kanadele

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: