KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Braama kana

Go down 
+18
Billi Boy
Triinu
mailis.kess
Roosinupp
emil
tibi
Jumbstik
merx
Buntik
Aasa
Piret
Kana-Kata
vanaisa
Katre
Ellimineerija
Kiti
mairo-u
ülane
22 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty03.12.12 9:19

Mai alguses koorunud kuuest braama kanast 3 hakkasid munema ca 10 päeva tagasi, peaaegu 7 kuuselt:). Munad olid esialgu väiksed kuid päev-päevalt järjest suuremad.
Pekingi partidega läks palju kiiremini. Nende esimesed munad olid juba septembris, olles sel ajal natuke üle 4 kuu vanad. Praeguseks on kahelt mulle jäänud pekingi emapardilt saadud ca 120 muna. Täna oli esimene päev kahe kuu jooksul kui kumbki part ei munenud. Nad elavad suht välistes oludes, tõenäoliselt ongi munemisega selleks aastaks ühelpool. Cayuga ja appelyardi emapardid pole veel ühtegi muna teinud.
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty03.12.12 9:54

Minul jah, kaks 7-e kuust braamat, üks muneb minu meelest pea iga päev, teine sügab kõrva. : )
Tagasi üles Go down
Billi Boy
Tibu
Billi Boy


Female
Postituste arv : 27
Age : 56
Asukoht : raplamaa
Registration date : 31/01/2012

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty13.12.12 20:42

Triinu kirjutas:
Kiti kirjutas:
Kuna mul on nüüd kuu jagu olnud vaid 3 munevat kana (ülejäänud on noored ja peaks novebmris munele hakkama), siis olen saanud väga hea pildi braama munevusest.
Nimelt jäi mul järgi üks braama kana (1,5-aastane) ja kaks pu¹kini kana (2,5-aastased).
Kuu ajaga olen saanud ühelt braamalt 26 muna! Ja kahelt pu¹kinilt kokku 38 muna.
Arvestades, et aastaga kana munevus väheneb 20%, siiis järeldub ikkagi, et braama muneb isegi paremini Very Happy

Mul jälle vastupidine suhe, ehk siis see sinult saadud 1 braama on munenud selle paari kuu jooksul 2 muna , aga 2 puskinit munevad väga hästi. Mõni üksik päev jääb vahele.
Sussex light kanadel ka sulgimine lõppenud ja hakkasid uuesti munele. Munad väga ilusad suured. Smile


Kuid millest teete vahet et just Braama ? Smile ( sorry et nii tobe küsimus) meil nüüd igasugused - kuid vat veel pole aru saanud kas ka Braama muneb või mitte- sinised -rohelised ok- need maransid, aga pruun tavaline kana ja braama- arvan munema samasuguseid mune.Inkubaatorisse pannes küll vahet ei teinud aga tibuna oli vahe- jalad karvased Smile
Tagasi üles Go down
http://pajumaekennel.onepagefree.com
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty13.12.12 21:42

Ma teen enamiku oma kanade munadel vahet, tõugude kaupa vähemalt - värvid, nende varjundid ja munade suurused on erinevad Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty13.12.12 22:54

Mul 6 munejat, oskan kõik munad kana järgi ära määratleda, välja arvatud 2 Braamat. Need munevad nii täpselt ühesuguseid mune, et pole võimalik vahet teha.
Aga munad on eriliselt head. Abikaasaga mõlemad tunnistasime konkurentsitult maitsvateks.

Minu Braamade munemisest veel "värsked uudised" - kana, kes 9.juunist haudele jäi ja 9.novembrist lõpuks uuesti munele hakkas, istus nüüd 9.detsembril uuesti pesale, Kiti plastikmunale ja hakkas jälle haudele. Ma nüüd keset talve talle küll mune alla panema ei hakka. Noored kuked ei ole veel kuketegusidki tegema hakanud.

Arvutasin praegu oma braamade aastase munade koguse ka kokku - keskmiselt 60 muna kana kohta aastas.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
nisuunn2
Noorlind
nisuunn2


Male
Postituste arv : 56
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 23/03/2012

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty29.12.12 4:59

Endal oli täna laudas üllatus,kuna keset lauda põrandat oli muna,mis arvatavasti on meie Braamlat,kanad koorunud aprilli lõpus.
Nimelt laudas on ka Ämma vanad Äntukad,kellest üks vahest muneb,aga see meie muna oli väiksem,ümaram ja kergelt beezikam kui Äntukal,sest hiljem leitsin ka vana kana muna ja kõrvuti võrreldes on ikka erinevust näha.
Loodan,et hakkavad ülejäänud 7 ka munele,kuna praegustest 8 kanast,4 jooksukast,2 pekingist ja 4 hanest olen saanud igapäev ainult 1 pekingi muna.
Tagasi üles Go down
Billi Boy
Tibu
Billi Boy


Female
Postituste arv : 27
Age : 56
Asukoht : raplamaa
Registration date : 31/01/2012

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty29.12.12 6:09

Smile Smile meil täna Valge pardu muna - Esi-me-ne ! kokkumul 4 isa ja 5 ema pardut. ehk hakkavad ka brhaamad mune pillutama.Vaid hani pole tänavu sügis veel mune pilduma hakanud:)
Tagasi üles Go down
http://pajumaekennel.onepagefree.com
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty30.12.12 6:59

Kas see pardu on kuidagi braamadega seotud?Mingi eraldi tõu nimetus? Ja kes veel brhaamad on? Ei ole ka mina eriline õigekirja spetsalist,aga ennem kui vajutate "send",võiks oma teksti läbi lugeda!
Asi ei ole paha pärast,vaid üritaks ikka teemas püsida ja partide jaoks teema ju olemas!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Braama kana - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Braama kana   Braama kana - Page 2 Empty

Tagasi üles Go down
 
Braama kana
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» kanadel sulgimine
» Braama imelik
» Braama munele?
» Braama vs. inkubaator

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: