KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Juurviljade kasvatamine kanadele

Go down 
+14
fosse
Piret
Janno
tibi
inxx
Ellimineerija
giisu
Kana-Kata
Margo704
Kiti
malvekas
maiekas
florita7
Jumbstik
18 posters
AutorTeade
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 6:54

Oskab keegi soovitada kas ja kui siis milliseid juurvilju (söödapeet, söödakaalikas jne) oleks kanadele mõistlik talveks kasvatada.
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 7:11

Söödapeet läheb neil väga hästi Smile
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 10:11

Jaa, tavaline söödapeet saab kõige kiiremini otsa, nokivad mõnuga. Mina olen neile ka kapsapead rappida andnud ja punapeeti. Porgand ja kaalikas ei sobinud isegi riivitult.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 18:07

Mina panin eelmine kevad maisi kasvama.See läks ka neile peale,oli hea nokkida.
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 18:21

Ise proovisin eelmine aasta kaalikat anda, läks nagu soe sai - juu see vist võltub kanadest kes mida eelistavad
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 19:40

Ja minu omad söövad porgandit, kaalikat, kapsast - kõike hea meelega. Tegelikult on ükskõik mida sa neile kasvama paned, sest kana sööb kõike. Samuti läheb meil pooleks löödud kõrvits, nagu mutiauku Very Happy
Seega, kasvata, mida meeldib, kõik süüakse ära!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 19:49

Ma andsin sügisel peakapsast. Aga nad sõid ainult välimisi tumedamaid lehti. Sisemisi heledamaid lehti millegipärast üldse ei tahtnud. Liiga kibedad äkki.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 19:50

Kõige tavalisem söödapeet maitseb neile hästi,on suht suur juurikas ja säilib kevadeni kõige paremini.Loomulikult söövad nad hea meelega ka kapsast,kuid selle säilitamine on juba tiba keerulisem.Porgandi kasvatamine on ka natuke kahtlasem,sest juurikas suht väike.Söödapeeti on juba selles suhtes tark kasvatada,et pealseid saab juba üsna noortelt taimedelt murda ja lindudele ette anda,süüakse väga meelsasti-järele jäävad vaid varrerootsud.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty25.04.11 23:57

Haned söövad söödapeedi lehti eriti hea isuga.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty26.04.11 6:52

Mina kasvatasin eelmisel aastal poolsuhkrupeeti. Kusagilt lugesin, et sealsed ained on kanadele ja teistele kodulindudele lihtsamini omastatavad kui tavalise söödapeedi omad. Lehed ja viljad läksid kõikidele kodulindudele väga hästi peale. Seemet ajasin taga tikutulega kuid välja ma ta ajasin. Nüüd on mul teda ühe inimese jaoks liiga palju, kui keegi tahab võin pakkuda.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty26.04.11 7:06

Poolsuhkrupeedi seemet ei ole üldse keeruline saada, minul ei ole küll probleeme olnud. Küll aga suhkrupeediga, mille lõpuks suutsin siiski hankida. Loodetavasti kasvab hästi. Pidasin silmas söödapeete üldiselt, nii tavalist söödapeeti kui poolsuhkrupeeti. Poolsuhkrupeet on mulla suhtes veidi nõudlikum, kui tavaline söödapeet, aga midagi võimatut ei nõua seegi.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty26.04.11 7:49

Juhtusin täna ühte seemnepoodi ja kuna neil söödapeeti pakkuda polnud, siis võtsin eelpool mainitud poolsuhkrupeeti - ja nagu aru saan oli õige valik. Nüüd seemned mulda ja ootama drunken
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty26.04.11 7:53

Söödapeedi seemneid saab Tallinnas näiteks Keskturult seemnepoest. Ma omale ostsin sealt.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty26.04.11 17:59

Mina ka eelmine kevad ostsin poolsuhkrupeedi seemet.Müüja veel soovitas ka,et pidi olema parem kui tavaline söödapeet.Läks lindudele-loomadele peale küll.
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty26.04.11 20:28

Mul ka seemneid kastitäis juba Very Happy . See seemnete kogumise kiiks tabab mind uue aasta saabumisel alati. Panen kõiki peete tublisti, sest kitsed ka tahavad. Suhkrupeedi seemet on ka mõned ja kavatsen endale seemne kasvatada, aga seda saab alles järgmine aasta ja siis külvata saab alles ülejärgmine... tundub kauge tulevik.
Floriita- mis sa suhkrupeediga teed?
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty27.04.11 0:48

Kuna mul meeldib igasugu asju katsetada, siis tahan proovida suhrupeedisiirupit teha. Endale, mitte kanadele. Aga nt küülikutele pidi see ka hea olema. Müüakse ju kuivatatud suhkrupeedilõike, nii et peaks kõlbama ka värskelt sööta.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty27.04.11 0:51

Heee, mina olen selle suhkrupeedi siirupi tegemise ära proovinud aastaid tagasi. Tegime seda sel perioodil, kui suhkrut vähe ringi liikus - isegi pipargoogitaignat sai sellest tehtud. maitse on küll magus aga väga omapärane
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty27.04.11 1:54

Ma mõtlesin ka siirupi peale ja veel prooviks midagi krõpsulaadset leiutada. Olen kuulnud, et siirupit tehakse ka mesilaste toitmiseks, aga seda vaja uurida veel, kas tasub ja on mõtet.
Omapärane on maitse kindlasti, lapsepõlves olen saanud, aga tänaseks on maitse mälust kustunud.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty30.04.11 21:33

Tere päikest. Rahvas, kust te suhkrupeedi seemne kätte saite, pole juba aastat 15 näinud. Sellega kisub vist sinna kanti, et kardetakse samaka ajamist ja ei lubata sisse tuua nagu tubakaseemnegagi. Vanasti sai "õunapurustist" läbi lastud, vedeliku tõmbasid mesilased talvesöödaks sisse ja tahke ollus nokiti ära kiiremini, kui ette jõudsid anda.
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty30.04.11 22:47

Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty01.05.11 8:15

Seal on nii suhkrupeedi kui tubaka seemet.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty01.05.11 9:21

Aitäh, vist ainuke koht siin riigis, kust sellist kaupa saab. Very Happy
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty02.05.11 2:50

Müüvad Venemaalt, T¹ehhist jm taolistest kohtadest pärit seemneid, vist toovad ise maale. Paki peal on vene ja muudes minu jaoks arusaamatutes keeltes kirjad, aga õnneks internetileheküljel on ka eestikeelne jutt.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
inxx
Tibu
inxx


Female
Postituste arv : 19
Age : 48
Asukoht : saaremaa
Registration date : 28/03/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty03.09.11 10:00

mul kasvad kanade jaoks kõrvitsalised.panen paar kabatsoki aeda,auk sisse ja 2 tunniga on kest järel(kanu siis 41tk9.peedilehed läehavd nagu soojad saiad
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty12.09.11 23:53

Mina kasvatasin poolsuhkrupeeti kanadele natuke,aga toorelt see neile vähimatki huvi ei pakkunud.Keedetult söövad.Olen veidi pettunud,sest lootsin anda toorelt.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty13.09.11 0:24

tibi kirjutas:
Mina kasvatasin poolsuhkrupeeti kanadele natuke,aga toorelt see neile vähimatki huvi ei pakkunud.Keedetult söövad.Olen veidi pettunud,sest lootsin anda toorelt.

no meil söövad nii kanad ju ka pardid kõiki juurviljasi ja just toorelt läheb hästi kaubaks.aga eriline lemmik on neil pooleks lõigatud arbuus!
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty13.09.11 2:52

tibi kirjutas:
Mina kasvatasin poolsuhkrupeeti kanadele natuke,aga toorelt see neile vähimatki huvi ei pakkunud.Keedetult söövad.Olen veidi pettunud,sest lootsin anda toorelt.

No oota talveni. Siis lõikad peedi pooleks või lihtsalt ühe riba küljest lahti ja kaob kui kerisele!!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty13.09.11 2:59

Ma panin ka sellel aastal "veidi" poolsuhkrupeeti maha. Kasvasid teised sellisteks jurakateks et nüüd tükk tegemist nende ära mahutamisega Smile eks tuleb vist kellelegi maha parseldada Smile Ja ega nad minul ka eriti seda hetkel süüa soovi, kuna kõht muust värskest kurguni täis. Peedid pigem talvine roog
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 3:44

Kuidas tavaline punapeet kanadele söödaks sobiks?Kas toorest kartulit võiks ka anda lindudele?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 4:38

Toorest kartulit minu teada ei omasta ükski lind ega loom. Ikka keetma pead.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Agosoo
Tibu



Male
Postituste arv : 32
Age : 52
Asukoht : Riisipere
Registration date : 13/10/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 9:01

Toores kartul pidi tekitama pugu ummistuse,teadjad räägivad.Kuid keedetud kujul söövad kartulit ja peeti küll päris isuga.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 9:05

Tegusaid toimetusi teile kõikidele.Annan talvel kuu jooksul paar korda toorest kartulit küll oma lindudele,aga peeneks tambituna ja muidugi toorest looma peeti ja süüakse ära, isegi kanad nokivad,muidugi on keedetud juurikad jahuga segatuna ka,ja teravili.Ju nad leiavad et see neile vajalik.Hanedele läheb see talvel eriti peale.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 11:30

Lindudega võib Fossel õigus olla aga lambale keedukartulit-huvitav.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Külaline
Külaline




Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 17:03

Mina annan toored kartulikoored kõik lindudele, söövad küll, punapeedi olen ajanud läbi hakklihamasina, siis lisan söödale.
Punapeet sisaldab karotiini mitu korda rohkem kui porgand!
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty28.11.12 18:28

Lehmale ma küll keedukartulit ei anna.Kitib kiideka kinni.Punasest peedist ei saanud aru-toorelt või keedetult?
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty29.11.12 6:47

Meil punast toorelt ei söö, keedetult anna ainult ette.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty29.11.12 11:23

Meie kanad ei taha ka toorest punast peeti , sellepärast ajangi läbi hakklihamasina ja segan sööda sisse, nii söövad küll.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Juurviljade kasvatamine kanadele Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurviljade kasvatamine kanadele   Juurviljade kasvatamine kanadele Empty

Tagasi üles Go down
 
Juurviljade kasvatamine kanadele
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Paabulinnu kasvatamine
» kala kanadele
» Broilerite kasvatamine
» Munakoored kanadele
» Faasani tibude kasvatamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: