KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kui vanad tibud veel kanale alla panna?

Go down 
4 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty
PostitaminePealkiri: Kui vanad tibud veel kanale alla panna?   Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty20.07.09 19:50

Vajan jällegi abi - nimelt on mul kana munade peal aja ära istunud, aga munad olid all nii kehvalt, et kokkuvõttes sealt midagi ei tulnud. Uuesti istuma panna ei tahaks - küsimus selline, et kas 2-nädalased tibud talle alla panna on juba liiga suured (sellised mul kodus olemas)?


Viimati muutis seda Kiti (17.11.10 8:25). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui vanad tibud veel kanale alla panna?   Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty20.07.09 21:23

Tere Kiti

lõpetasin just ühe ingliskeelse kanade pidamise raamatu ja seal oli paar sellist õpetust:
1. inkupaatoris koorunud kanapojad tuleb vahetada järk-järgult haudemunade vastu
2. vahetus peab toimuma hilisõhtul ja pimedas, võtad paar muna ära ja vahetan need 2 või 3 kanatibu vastu(2 nädalased kõlbavad küll) aga peab jälgima, et nad ei läheks pesast liiga kaugele. See peaks olema siis kõrgema äärega kast.
3. järgmine õhtu vahetad veel paar muna väja ja asendad need tibudega.
4. Kanale ei pruugi see meeldida ja ta püüab sinu kätt ja tibusid nokkida. Sel juhul piserda natukene vett kanale ja püüa hästi aeglaselt ja vaikselt kanatibu asendada samale kohela munaga. Esialgu üks tibu
5. umbes tunni aja pärast kontrolli, kas kõik on korras ja asenda siis ülejäänud 2 muna ka tibudega

<proovi, kas õnnestub ja jõudu drunken
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui vanad tibud veel kanale alla panna?   Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty20.07.09 21:58

tee proovi igal juhul.
Mina olen korra kanatibud pistnud sedasi kana alla munade asemele ja õnnestus kenasti(sinu enda tibud olid need veel).
Vahetust tegin tõesti ükshaaval,jälgides,kuidas kanamamma reageerib.Kui 2 esimest(paari tunniste vahedega) olin ükshaaval pistnud tiiva alla ja mamma reaktsioon oli hea,siis ülejäänud läksid korraga:)
Ja kindlasti pista sügavale tiiva alla tibud.
Loodetavasti pole siis 2-nädalased liiga suured...Jaga muljeid ka pärast.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui vanad tibud veel kanale alla panna?   Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty21.07.09 6:16

Kindlasti proovi, tasapisi ja hoia silm peal. Eks oleneb kanast ka, mul üks kana kippus kõigi lapsi enda alla kutsuma. Mõni eksiski ära, kui uni peale tuli.
Kahe nädalased küll suured, aga kuna tal endal pole ühtegi, ehk õnnestub.
Ootame huviga tulemusi.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui vanad tibud veel kanale alla panna?   Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty21.07.09 6:55

Olen siin päev läbi kaalunud, et mida teha ja vist ikka läheb karistuspuuri ära Sad Ootan homseni ja kui siis ühegi tibuga pole hakkama saanud, jääb siis ilma.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sponsored content





Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kui vanad tibud veel kanale alla panna?   Kui vanad tibud veel kanale alla panna? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kui vanad tibud veel kanale alla panna?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kas saab panna inku tibud hanele alla, ja kuidas seda teha?
» hanemunad kana alla
» Kanale vutimunad alla?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: