KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 täid?!!

Go down 
+5
sutu
Piret
kross
Kiti
maakodu
9 posters
AutorTeade
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: täid?!!   täid?!! Empty04.07.09 17:59

Mul mure!
Avastasime, et kanad täis mingeid heleda olemisega sitikaid.
Kusjuures avastasime, sest kolmene poiss ei ole meil just kõige sõnakuulelikum ja hoolimata kõigest tassib ta ja hoiab süles aegajalt kanu. Ja ühtäkki muudkui sügab pead. Mina ise poleks osanud veel niipea vaadatagi, aga naabrinaine, kes sattus sel hetkel meil olema, kui poiss pead sügas kohe küsis, kas täid ei või olla. Ja olidki sitikad - sealt edasi loogilist mõtlemist - ja kanu uurides selgus et nad ka täis sitikaid.

Mida kogenumad-teadjamad siinkohal tavaliselt teevad?????
Internetis keegi tsiteeris vanu talurahva tarkuseteri ja seal oli juttu lepaokstest seks puhuks.

abiootavalt (ehk kõik ei laula-tantsi, ehk mõni teab ja aitab)
Kristiina
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty04.07.09 20:23

Ise pole asjaga kokku puutunud, aga otsin nüüd oma raamatutest sulle infot - kas tegemist on siis kanatäi (sööb nahaalust kõõma ja suleotsi - verd ei ime), või linnulestaga (1/2mm pikkune valkjas vereimeja - kui kõht täis siis punane). Anna teada,kumb on, siis saan edasi vaadata.
Igavene jama nendega muidugi on Smile Aga ennekõike ikka kanadele pesemiseks laudas see tuha-liivakast!!!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: pesakast   täid?!! Empty04.07.09 21:40

Soovitaks pesakastides ka kõik hein välja vahetada,uus allapanu ,tuha-liiva vann,kana peab saama siblida.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: viga   täid?!! Empty04.07.09 21:54

Kõige suurem viga on see,kui eraldatakse kasti hauduja kana,pannakse talle söök ja jook ette,tema on kõige suurem parasiitide tekitaja,ka hauduja kana tahab ja vajab siblimist tuha-liivavannis.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty04.07.09 22:07

Käi kanala Stalosaniga üle ja pane seda natuke ka tuha-liivakasti!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
sutu
Tibu
sutu


Female
Postituste arv : 17
Age : 60
Asukoht : saaremaa sutu
Registration date : 17/03/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty04.07.09 22:26

Mul universaalne taimekaitsevahend decis, käin sellega pritsimas kapsaid, männitaimi, kanapesasid ja õrsi.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 5:50

sutu kirjutas:
Mul universaalne taimekaitsevahend decis, käin sellega pritsimas kapsaid, männitaimi, kanapesasid ja õrsi.

See on nüüd küll täielikult OT, aga mida Sa nende kapsastega pärast peale hakkad? Ega Sa neid ometigi söö.... Või on tegu dekoratiivkapsastega? Decis nimelt on MÜRK.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 6:28

Kiti kirjutas:
Ise pole asjaga kokku puutunud, aga otsin nüüd oma raamatutest sulle infot - kas tegemist on siis kanatäi (sööb nahaalust kõõma ja suleotsi - verd ei ime), või linnulestaga (1/2mm pikkune valkjas vereimeja - kui kõht täis siis punane). Anna teada,kumb on, siis saan edasi vaadata.
Igavene jama nendega muidugi on Smile Aga ennekõike ikka kanadele pesemiseks laudas see tuha-liivakast!!!

Kõige järgi otsustades kanatäi, sest nad olid sellised heledad ja sibasid ringi. Ühtki punast polnud.
Mul on neil liivakast, ja nad õues vabalt ka siblivad vana liivahunniku liivas, aga tuha panin lihtsalt maha õuenurka, nad jalutavad ise ringi ja ma lootsin, et siis märkavad ja kasutavad sihtotstarbeliselt, aga nemad ei tee seda mitte, nad pole tuhahunnikut nuusutanudki.

Ma eile kohe, kui avastasime, leidsin, et mul oli kodus (best before möödas küll, aga ma siiski suures innukuses kasutasin) mingi koduloomadele mõeldud välisparasiitide tõrjevahend (spray). Kodulinnud olid juhendis mainitud kui sihtgrupp. Kahjuks on pudelike maal ja ma ei saa lugeda, mis selle vahendi nimi oli. Loodetavasti ei tee see asja hullemaks, et parim enne möödas, vahest lihtsalt mõju väiksem või pole. Homme lähen maale tagasi, aga seal pole mul jällegi Internetti, nii et tarkusi ammutan hetkel linnas, siis tegutsema.

Seega ette ja taha tänulik kõigi kasulike teadasaamiste koha pealt.

Vaikselt soovitan Kurtna noortel kanakasvatajatel oma kasvandikud üle vaadata, sest meie omad sealt tulid. Ise ei oleks ma tulnud selle pealegi, et vaadata või kahtlustada. Vahest oligi hea, et poiss sõnakuulmatu kanadega koos ringi müttas. Loodan, et inimeste ja kanade täid on erineva loomuga ja need kanatäid ei taha pikemalt ja salaja poisi peas edasi elada. Hetkel mulle tundub, et saime kõigile jälile.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 9:06

Ühes vanas raamatus soovitab siis sulgede vahele puistata Kaptoli pulbrit (kas seda ka tänapäeval olemas on ei tea). Siis veel elavhõbeda salvi hernetera suurune tükike (jälle kättesaadavust ei tea) määrida sabarootsu ümbrusse, kuna enamasti pidid kleepima täid ennast sinna.
Teises: tilgutada paar tilka vaseliinõli sabarootsu ümbrusse või pintseldada seda ala aniisiõli 1 osa+oliivõli 10 osa seguga.Ravi korrata 6 päeva järel.
Siis veel soovitatakse pesadesse ja supluskastidesse puistada tubakatolmu
Ja ühes räägib putukatõrje aerosoolist (nime pole mainitud).
Igas neist rõhutab puhtust, nn. pesuvanne (liiv/tuhk) ja kanamaja desinfitseerimist!
Ei tea,palju neist nüüd kasu on, aga vaata, äkki midagi nimetatutest õnnestub saada - muidugi võib alati vetapteegist tänapäevasemat ravi küsida Smile


Viimati muutis seda Kiti (05.07.09 9:14). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 9:13

Kusjuures veel üks raamat väidab, et tavalise putukatõrje aerosooliga tiivaalused üle lasta (2x umbes 4-8päevaste vahedega). Vaat, et kanale silma ei satu ja sisse ei hinga - vast ongi kõige lihtsam ja kättesaadavam variant Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 9:54

Kui mu kakaduudel mõned aastad tagasi täid olid, siis sain loomaarstilt mingid tilgad, mida pidin ainult kaelanaha peale, sinna kuhu nokk ei ulatu, paar tilka panema ja täid lahkusid vabatahtlikult. Surnult. Umbes nagu need koerte ja kasside kirpude-puukide tõrjeks kasutatakse. Kahjuks ei mäleta, mis selle rohu nimi oli, aga loomakliinikust peaks saama abi. Ei tea kuidas mujal, aga Tallinnas on ainult üks kliinik Lasnamäel, kus lindudega tegeletakse
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 16:37

ekana kirjutas:
Ei tea kuidas mujal, aga Tallinnas on ainult üks kliinik Lasnamäel, kus lindudega tegeletakse

Mina jälle teadsin, et lindudega tegeleb ainult dr. Joost Tatari Väikeloomakliinikus Smile Rõõm kuulda, et neid kohti ikka rohkem on.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 17:01

SUUR TÄNU!
Kuna meil täna koeraga nii ehk nii arsti juurde tee ees, siis üritan saada sealt neid tilku, mis täid kiiresti ja kohe ära ajavad (surnult). See tundub tore ja kiire lahendus olevat.
Tagasi üles Go down
õie
Noorlind
õie


Female
Postituste arv : 76
Age : 45
Asukoht : harjumaa saue vald tuula küla laane talu
Registration date : 02/06/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 20:58

minul ka sama mure ostsin ka kurtnast aasta munenud kanu õnneks ainult viis tükki ja teie foorumit lugedes kontrollisin ka täna oma kanu ja olid ka täid palun kirjutage kuidas abi saite ja kuskohast neid tilku ostsite ja kuidas kasutasite jään abi ootama
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 21:14

õie kirjutas:
minul ka sama mure ostsin ka kurtnast aasta munenud kanu õnneks ainult viis tükki ja teie foorumit lugedes kontrollisin ka täna oma kanu ja olid ka täid palun kirjutage kuidas abi saite ja kuskohast neid tilku ostsite ja kuidas kasutasite jään abi ootama

See on ikka täitsa jama küll affraid Peate poistele ka teada andma, mis jama nad teevad, kontrolligu oma järgijäänud kanad ka üle, neid veel üksjagu - keegi siit võttis minuteada ka eile vist neilt kanu Mad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty05.07.09 22:07

Västrikus sain niipalju targemaks, et ravim (mille nime ei jätnud meelde, sest lõpplahendus sai teine) on retsepti alusel. St vaja kõigepealt vet-tohtrile kurta ja siis tema ise kas müüb või kirjutab retsepti.
Minu lahendus sai selline, kui kirjeldasin, mis olin teinud, selgus et kodus olnud ravim - nimi Bio kill - on täitsa omal kohal, nii et jätkan sellega. Ostmiseks aga on see samuti retseptiravim.
Ja muidugi ruumide desinfitseerimine.

Ma siin vestluse käigus mainides, kust kanad tulid vaikselt lootsingi, et poisid loevad. Sest ega nad ise pruugigi teada.
Loodetavasti nad märkavad.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty06.07.09 4:37

Kas BioKill on Eesti turul tagasi? Veel talvel seda ei olnud. Ja kas sellest on retseptiravim saanud, seda müüdi ju paari aasta eest täitsa vabalt; möödunud aastal ostsin ise seda Soomest, aiapoest - ei mingit retsepti?
Ei väsi kordamast, et ruumide desoks on ideaalne Stalosan-F. Ei ole kahjulik ei loodusele, ei lindudele. Miskipärast meil ei olda sellega veel väga kursis või põlatakse kalliks, samas kasutab seda rõõmsasti kogu Skandinaavia.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty06.07.09 21:33

veel on hea igasuguste väliste parasiitide vastu kõige tavalisem roheline seep ja nõudepesuvahend fairy. Mina kasutan just RS ja F taimedel lehetäide, tirtide ja lestade hävitamiseks. Arvan et saab hakkama ka kanatäidega. Probleem selles, et kõik kahjurid ja parasiidid muutuvad mingil hetkel immuunseks igasuguste mõrkide ja pestitsiidede vastu. Piisab sellest, kui mõni tõrje üleelanud isend hakkab järglasi andma ning siis on enamus nendest järglastest immuunne just selle tõrjevahendi suhtes. Aga samas võib täiesti tavaline seebivesi teha tõelist hävitustööd kahjurite seas. Mina isiklikult hoiduksin igasugustest keemilistest ühenditest,see on minu kiiks ja pgem kasutaksin looduslikke ja kergeid vahendeid
Tagasi üles Go down
vehke
Tibu
vehke


Male
Postituste arv : 21
Age : 52
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 07/06/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty08.07.09 8:06

Fairi tõesti eriti looduslik toode scratch See selline keemia, et anna olla.
Tagasi üles Go down
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty08.07.09 9:03

Fairi tõesti eriti looduslik toode See selline keemia, et anna olla.
Olen tõiesti nõus sellega, sellepärast ongi kõige parem vahend RS Basketball
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty22.07.09 5:41

http://www.pandtpoultry.co.uk/index.php/fuseaction/shop.product/productid/1074

Nisukest asja pakuvad täitõrjeks britid. Sobib ka mahemajapidamistesse. Ise olen antud saidilt igasugu inventari tellinud ja kiidan kättetoimetamise kiirust ja efektiivsust.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





täid?!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: täid?!!   täid?!! Empty

Tagasi üles Go down
 
täid?!!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: