KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kalkunitibud spagaadis

Go down 
+5
fosse
Kiti
Siuts
kross
lumimari
9 posters
AutorTeade
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 20:17

Minul on 24 tunnised kalkunitibud ja mitu tibu hoiavad jalgu spagaadis. Mis ma tegema pean? Kas on lootust, et võtavad jalad alla?
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Ega   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 21:40

Ega vanemad suguluses pole?Kui vanemad suguluses siis kipuvad järglased väetid tulema.
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 21:41

Vahel ju kanatibudel ka selline häda olnud. Suurim oht vist see, et teised tallavad nad ära ja süüa ja juua ei saa nad ka nii kiiresti kätte.Ühe looma arsti soovitust mööda olen nende joogivette pisut glükoosi lisanud(ettevaatust, võib kõhu lati teha!) ja D vitamiin muidugi. Ära rohelist unusta! Proovima ikka peab Very Happy Ise koorisin inkubaatoris kehvakesed munadest välja, väga kehvad surid ikkagi ära,aga mõni õnnetuke jäi ikka ellu ka ja kosub ilusti Smile
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 21:45

Suguluspaaritus kalkunitel tekitab küll palju jama Mad
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 22:35

Võibki siis viga olla suguluspaarituses. Ema ja isakalkun on ühe pesakonna tibud. Samas olen kuulnud, et ei või paaritada oma poegadega. Aga eks ma hakka nüüd tibusid vitamiini ja sibulaga poputama. äkki saavad jalad alla.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 22:40

lumimari kirjutas:
Võibki siis viga olla suguluspaarituses. Ema ja isakalkun on ühe pesakonna tibud. Samas olen kuulnud, et ei või paaritada oma poegadega. Aga eks ma hakka nüüd tibusid vitamiini ja sibulaga poputama. äkki saavad jalad alla.

Kalkunitest ei oska ma kaasa rääkida, aga kanadel on küll vastupidi, paaritada poegi isaga ei pidavat olema nii hull, kui poegi omavahel Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 23:00

Spagaatjalanähtus võib olla ajutine nii partidel, handel, kanadel kui kalkunil. Norm on see umbes kaheks päevaks, ta nö harjub ennast kontrollima, kui siis ta oma kehahoiakut ei paranda, on asi tõsisem.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty27.05.09 23:08

tolplatalu kirjutas:
Spagaatjalanähtus võib olla ajutine nii partidel, handel, kanadel kui kalkunil. Norm on see umbes kaheks päevaks, ta nö harjub ennast kontrollima, kui siis ta oma kehahoiakut ei paranda, on asi tõsisem.


Te andsite mulle praegu positiivset lootust.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 1:02

Asu oma tibusid kiiresti aitama, mõnest võib veel asja saada. Toksi googlesse spalyed legs ja hobble brace. Mikroelementide ja vitamiinidega peaksid neid samuti turgutama - selenopol, tibupol söögi hulka + ADE vitamiinid. Kui nad kaua spagaaditavad, on vähe lootust, et ise jalad alla võtavad.

http://www.guineafowl.com/fritsfarm/guineas/problems/
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 2:05

Minul juhtus seda kana- ja vutitibudel, kui panin neile alla ajalehepaberi. See vist ikka liiga libe. Mõned ei saanudki jalgu alla ja surid ära. Alates sellest, kui sain targemaks ja hakkasin vastkoorunud tibudel kasutama paberkäterätti, mis ei libise, ei ole seda probleemi enam esinenud. Aga see oli vaid minu näide, kuna mõnedel võis küll suguluspaaritus olla, aga tean, et oli neid, kellel seda probleemi ei olnud.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 2:08

Jah, allapanuks tingimata mittelibe materjal. Ajalehed on liiga libedad.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 3:38

Minul on all kaltsukotist võetud vana T-särk. Ajalehe peal on neil tõesti väga libe.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 18:36

Ei käi küll siia teemasse.Aga on see normaalne,et eelmisel õhtul end hästi tundev kalkunitibu on hommikus hingeheitnud?Mul siis 5st kalkunist kolm veel alles.Sooja neil on piisavalt,saavad vitamiini,söök on ees.Igati rõõmsad ja nüüd hommikul selline asi. Sad
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 20:04

malvekas kirjutas:
Ei käi küll siia teemasse.Aga on see normaalne,et eelmisel õhtul end hästi tundev kalkunitibu on hommikus hingeheitnud?Mul siis 5st kalkunist kolm veel alles.Sooja neil on piisavalt,saavad vitamiini,söök on ees.Igati rõõmsad ja nüüd hommikul selline asi. Sad

Jälle oskan vaid kanatibude põhjal vastata ja küsida: kas valgust on piisavalt? Kanatibudel esimesed päevad hoian nüüd lisaks soojalambile veel tavalise lambi ööpäev läbi sees või akna all päikse käes päeval ja öösel ikkagi lambiga, et hakkaksid sööma (hämaras nad seda ei tee korralikult ja siis surevadki). Sain ka oma vitsad juba eelnevalt kätte Sad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 20:57

Mul muidu ikka 60wse pirniga lamp nende kohal aga eile öösel ei põlenud,kuna pardipojad ka nendega koos ja magavad üksteise kaisus.Eks ma pean ikka lambi öösel sees hoidma ,et need kolm ka ikka alles jääks.Kahju kui neist ilma jään Sad
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Kalkunitibud   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 21:06

Kalkunitibud ja parditibud ei sobi kokku.Parditibud tallavad kalkunitibud ära,nemad ikkagi õrnemad olevused!
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty28.05.09 22:12

Pardid mul alles paaripäevased ja kalkunid peaks nüüd 2 nädalaseks saama.Kui esimene kalkun hukka sai,siis piilusid veel polnud,Piilud alles esimest ööd olid nendega.
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty29.05.09 0:05

Mul eelmisel aastal jäid paaripäevased öösel soojenduseta ja valguseta. Hommikul oli pilt kurb,aga esimese hooga said siiski kõik elule. Seda kurvem oli, et nad umbes nädala pärast ikka ilma nähtava põhjuseta peaaegu pooled ära surid. Ei teagi,miks nii... Osa neist ju kasvas suureks!
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty29.05.09 4:57

fosse kirjutas:
Asu oma tibusid kiiresti aitama, mõnest võib veel asja saada. Toksi googlesse spalyed legs ja hobble brace. Mikroelementide ja vitamiinidega peaksid neid samuti turgutama - selenopol, tibupol söögi hulka + ADE vitamiinid. Kui nad kaua spagaaditavad, on vähe lootust, et ise jalad alla võtavad.

http://www.guineafowl.com/fritsfarm/guineas/problems/

Sellelt lingilt sain minagi abi, kui mul ühel vutil jalad laiali kippusid vajuma. keeruline oli neid jalgu kokku siduda ja algul oli pilt tragikoomiline, aga kui ta tasakaalu kätte sai siis oli pilt parem. vahel võtsid teised ta selga nagu koti, aga siis käisid kõik kummuli ja pääsesid vabaks. sidemetes oli 24 tundi ja pärast seda kõndis ise. lõpuks kadus teiste vahele ära ja ega ma enam hiljem aru ei saanud, kellel need jalad nõrgad olid. katseta seda, see aitab!
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty29.05.09 10:00

malvekas kirjutas:
Mul muidu ikka 60wse pirniga lamp nende kohal aga eile öösel ei põlenud,kuna pardipojad ka nendega koos ja magavad üksteise kaisus.Eks ma pean ikka lambi öösel sees hoidma ,et need kolm ka ikka alles jääks.Kahju kui neist ilma jään Sad

kalkunitibusid soovitatakse 45 päeva hoida kunstema all. peale seda peab ruumi temperatuur olema ikkagi 20 kraadi lähedal.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty29.05.09 10:03

Naki kirjutas:
malvekas kirjutas:
Mul muidu ikka 60wse pirniga lamp nende kohal aga eile öösel ei põlenud,kuna pardipojad ka nendega koos ja magavad üksteise kaisus.Eks ma pean ikka lambi öösel sees hoidma ,et need kolm ka ikka alles jääks.Kahju kui neist ilma jään Sad

kalkunitibusid soovitatakse 45 päeva hoida kunstema all. peale seda peab ruumi temperatuur olema ikkagi 20 kraadi lähedal.

Selge.Umbes pool tundi tagasi lahkus jälle üks tibu vaat ,et otse jalapealt siit ilmast.Pardid panin eraldi juba päeval,nii et nemd seda hommikust tibu ära ei tallanud ja lamp mul ühe öö ei põlenud,küll aga päeval Sad
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty30.05.09 3:18

60w on ikkagi vastkoordunud tibule vähe, ükskõik, kes ta sul on! Kasuta punast pirni, see annab sooja, valge pirn ainult valgust. Kõge väiksem on vist 75w, edasi 100 ja 150w punased pirnid.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty30.05.09 5:22

Tegelikult soovitaksin ikka termomeetrit kasutada, ükstapuha siis, milline pirn põleb. Esimestel elupäevadel peale koorumist tahavad tibud ikka 35-kraadist soojust, sealt edasi võib temperatuuri iga päev 1 kraadi võrra alandada. Mina kontrollin soojenduslambi soojust ALATI termomeetriga. On endal hiljem vähem südamevalu. Aitab ka 60W pirn tõesti, kui on paar tibu ja see on piisavalt madalal. Ise kasutan hoopis "dark heat"-i ja öösel on tibudel pime, et nad saaksid kõik korraga magada ja kasvada.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty30.05.09 9:49

mina kasutan 40W pirne ja tehnika selline, et pappkast pealt rätikuga kaetud, lambi kohalt ainult lahti, et põlema ei lähe. ükes küljes all väikesed augud õhu liikumiseks. kast ei ole eriti suur ja tibud tavaliselt ei magagi lambi all. kuna temperatuur kastis paras, siis tibud magavad igal pool. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty31.05.09 9:58

fosse kirjutas:
Tegelikult soovitaksin ikka termomeetrit kasutada, ükstapuha siis, milline pirn põleb. Esimestel elupäevadel peale koorumist tahavad tibud ikka 35-kraadist soojust, sealt edasi võib temperatuuri iga päev 1 kraadi võrra alandada. Mina kontrollin soojenduslambi soojust ALATI termomeetriga. On endal hiljem vähem südamevalu. Aitab ka 60W pirn tõesti, kui on paar tibu ja see on piisavalt madalal. Ise kasutan hoopis "dark heat"-i ja öösel on tibudel pime, et nad saaksid kõik korraga magada ja kasvada.

Mul ka ikka termomeeter kastis soojust kontrollimas. Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty01.06.09 1:51

kirjuta vahepeal, kuidas katsetused õnnestusid...
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty01.06.09 5:22

minul ei õnnestunud ühtegi spagaaditajat päästa. Statistika nunbrid on koledad, kuigi koorumise protsent oli hea:20-st munast tuli 17 tibu ja järgi on vaid viis. Teibitasin küll jalgu ja andsin tibude täissööta... Sad
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty09.06.09 22:43

Kui minu kalkunitibude inkubeerimine õnnetult läks, siis kalkunite enda hautud 19 tibu on kõik terved ja tugevad. Teen sellise järelduse, et ma tegin inkubeerimisel mingi vea. Muidu tegutsesin täpselt samuti kui kanamunadega. Pöörasin kaks-kolm korda päevas. Temperatuur 38 kraadi.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty09.06.09 22:48

no alati lihtsalt ei õnnestugi kohe esimese korraga, ära muretse. Vahest loodus õpetab meid, mitte meie ei kasvata loodust! Very Happy
Tagasi üles Go down
alf

alf


Male
Postituste arv : 14
Age : 50
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 05/06/2009

kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty10.06.09 5:37

teie kommentaare lugedes on mul asi selge. Munad olid pärit kehvas toitumuses lindudelt ja spagaatsus on vitamiinide puudus. Samas on asi ka ruumipuuduses. Kalkuni tibu vajab ruumi ja öist valgust, kui ta on inkust. Esimese ehmatusega tallavad teineteist surnuks. Samas on ka minul olnud spagaatjalgu ja aitas vedel D vitamiin .
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kalkunitibud spagaadis Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunitibud spagaadis   kalkunitibud spagaadis Empty

Tagasi üles Go down
 
kalkunitibud spagaadis
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kalkunitibude kasvatamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: