KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas hiired on tibudele ohtlikud?

Go down 
3 posters
AutorTeade
Kiravre
Tibu



Female
Postituste arv : 24
Age : 24
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/04/2015

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty09.06.16 17:46

Tere!
Mul selline mure, et kanalas VÄGA palju närilisi. Kas nad võivad väikeseid tibusid ohustada?
Tagasi üles Go down
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty10.06.16 3:05

Rotid virutavad küll mune. Mitte aga kana alt vaid siis kui kana on ymber paiknenud mujale.

Täiskasvanud linnud hoiavad närilisi eemale. Seega eeldusel, et tibud asuvad yheskoos täiskasvanud lindudega, ei ole tõenäoline, et pisinärilised linde häiriksid. Harilikult kuuluvad meetmete tarvitusele võtmise alla käivad loomad ikkagi kiskjate hulka.

Kui tibud on omapead pidamisel tuleb loomulikult neid sulgeda mingisugusesse perimeetrisse ning vajadusel kasutada nt läheduses valvavat koera jt abinõusid.

Kahjuks jääb selgusetuks, kui palju on väga palju ning kuidas on see võimalik. Neil on mingisugune liigipõhine hajuvus, lisaks vajatakse pesitsemiseks elupaiku ja toidupoolist. Yleüldse on närilised reeglina suviperioodil majutatud välilaagritesse inimeste hoonetest kaugemal. Võimaliku lahendusena—statistiliselt vähendada Teie poolt närilistele pakutava toidupoolise ja elupaikade hulka. Teine hüpotees on selline, et millegi pärast muutub Teie emotsionaalne seisund hiirte mainimisel või nendega kohtudes, siis võib juba paar hiirt tunduda liiga palju. Sellisel juhul kahjuks hiirtega tegelemine ei aita, tuleb tegeleda inimese endaga.

U.R.
Tagasi üles Go down
Kiravre
Tibu



Female
Postituste arv : 24
Age : 24
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/04/2015

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty10.06.16 6:13

Nojah... võibolla on tõesti viga minu enda mõtlemises, aga kui ma kanalasse lähen ja söödaanumaid liigutan, siis jookseb neid elukaid vähemalt minuarust PALJU nende alt välja. Ja kui ma hetkel hauduva kana (kellel tulevad paari päeva pärast tibud) juures käin, siis peaaegu alati kargab tema pesast mõni väle ja ca poole käelaba suurune hiir (või siis väiksemat sorti rott)välja. Ei tea kas see loom käib seal sooja nautimas, sest munade kadumist sellest pesast pole ma näinud? Kuid nüüd kardan, et kui tibud kooruvad, siis võib see nii jätkuda ja seega ka tibusid ohustada...
(Teised kanad on samas ruumis, kus hauduja.)
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty10.06.16 11:20

Mürki tuleb hiirtele ja rottidele panna.Muidugi eelnevalt rohelistega kooskõlastada,muidu kukuvad tatti pritsima.

Olin sama mure ees.Mürk lahendas kõik probleemid.
Tagasi üles Go down
Kiravre
Tibu



Female
Postituste arv : 24
Age : 24
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/04/2015

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty10.06.16 22:17

Meil on mahetalu ja usun et peale mürgi on kindlasti ka veel muid võimalusi nendest lahti saamiseks.
Kui enam muid võimalusi pole... no siis ei tea mis saab... Sad Ma ei ole mürgiusku... Embarassed Very Happy
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty11.06.16 3:16

No mis jutt see nüüd on.Mahetalu ja näriliste mürki ei või kasutada.Ärge inimesed päris lolliks ka minge selle mahendusega.Kui aga mürk keelatud tuleb võtta pinu kasse.
http://www.okidoki.ee/item/5239340/
http://www.okidoki.ee/item/5242416/
http://www.okidoki.ee/item/5088369/
http://www.okidoki.ee/item/5233208/
Või ehtitada tibudele puur kust hiired läbi ei mahuks.
Võib muidugi ka vahetustega valvata
Taevast tuleb vihmaga terve Mendelejevi tabel.
Tagasi üles Go down
Kiravre
Tibu



Female
Postituste arv : 24
Age : 24
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/04/2015

Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty13.06.16 1:04

Nojah...

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas hiired on tibudele ohtlikud?   Kas hiired on tibudele ohtlikud? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas hiired on tibudele ohtlikud?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» liiv tibudele
» tibudele uus kodu

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: