KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema?

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema? Empty
PostitaminePealkiri: Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema?   Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema? Empty08.10.15 9:04

Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema? Sop3ckY

Mina tahaksin oma küsimustele vastuseid saada: Alustame kohe otsast ikka
Very Happy

1. Kellel kanad ja haned ja muud linnud koos laudas elavad, kuidas on sügavalt külmade talvedega see temperatuur laudas?
2. Kas lindudel on valgustuseks ka aknad laudas?
3. Mis Te neile aluspanuks olete pannud talveks?
4. Millega talvel söödate?

Ja palun samadele küsimustele vastust ka Neilt kellel on eraldi lindude majad!

1. Kas kanala/lindude maja on kuidagi eraldi soojustatud? Millega?
2. Kuidas ehitatud?

Kas leidub ka Neid kelle linnud elavad aidas nt.? Minul on ait ja tahan nüüd puud teisele poole viia aidas ning linnud jäävad ühele poole. Mees hakkab aidale aknaid tegema ja sellest ka Minu küsimus valguse kohta.

Kas kanadel on ohutum elada ja olla kui Ma jätan õue koera (kaukaaslase ja sakslase segu) ka talveks lindude poolele? Basset Hound ei ole Meil õue koer ja seega on Tema öösel kindlasti esikus. Ja kuidas seda asja üldse ajada? Vanem kass on Meil õues enamuse ajast ja ööseks tuppa ei kipu, ait on ka üks koht kus kass on. Lisaks, elame nö. pärapõrgus ja metsloomad on tihedad külalised siin igal pool. Eelmine talv jäi naaber koerast ilma huntide läbi ja seda otse maja ees.


============================================

Ait võis see ju kunagi olla, aga kui seal nüüd puid ja linde hoitakse, siis on see juba kas, laut või puukuur.
Loomulikult peavad aknad olema ja kanade jaoks ka nii palju soojapidavust, et paukuvat pakast sisse ei tule. Hanedele ükskõik. Kanadele annan kanade toitu, ostan poest, ise keeta eriti ei viitsi.
Hanedele see ei sobi, parem oleks kaera anda ja õues lasta kindlasti käia kogu talve.
Kui laut on kinnine, siis ei tohiks koer seda kuidagi ohutumaks muuta, aga kui kuskilt pääseb sisse mõni loom nagu nugis või tuhkur, siis on koerast abi küll.
Aluspanu võib olla mis iganes, tähtis pole materjal, vaid see, et ta oleks kuiv.

eelmisel aastal olid koos haned, pardid, kanad ja kalkunid. temperatuur laudas oli mõni kraad soojem kui õues ja tuul ei puhunud. sees ikka tugev miinus. vett käisin neile mitu korda päevas viimas, soojana, kuid ikka oli tunni pärast jääs. mune eab ka koguaeg korjama, põhimõtteliselt ootasingi laudas kuniks muna kukub ja siis külmkappi sooja grin emoticon noh, seal oli ikka oluliselt soojem kui laudas. aknad on laudal olemas, lisavalgus on kindlasti vajalik kui mune tahad, valguspäev peaks olema 14h pikk. kui koer lindudega hästi läbi saab ja endast neile ohtu ei kujuta, oleks neil koos kindlasti parem ja turvalsem, kui ka kiskjaohtu on. meil kanadel 2m kõrge aed, ja pool meetrit on eterniiditahvlid aia alla kaevatud, et keegi alt sisse ei läheks. sel aastal lähevad haned ja pardid teise lauta, neile meeldib vees lägastada, kanad aga tahaksid kuivemat lauta. allapanuks kasutan saepuru.

kui kanad ja henad koos olid, sõid kõik nisu ja munakana sööta. kui linnud koos, ona neile ikka väga keeruline eraldi toitu anda

Mul on aed vahel, kanad saavad ühelpool ja Haned said teiselpool, lambad kolmandas kohas, ruum ise aga ühine. Hanedel ei soovitata nisu sööta, pidid liiga rasva minema ja see pidi munemisele või munade viljastatusele kuidagi mõjuma. See on nüüd raamatutarkus, ma katsetanud ei ole, olen neile lihtsalt kaeru ostnud ja lisaks veel juurviljad. Seda siis talveperioodil. Suvel toituvad rohust.

novot, seda on küll hea teada smile emoticon siis peale "mihklipäeva" võtan nisult maha smile emoticon need kes alles jäävad.

Algus tehtud, tänan smile emoticon Kui keegi oskab veel miskit jagada, siis võtan rõõmuga õpetused vastu smile emoticon Koerad, kassid, linnud saavad kenasti läbi. Võõraste juurde ei lähe kassid ka mitte smile emoticon Aidal on Meil 2 ruumi ja praegu on ühes ruumis puud ning koerad ja linnud teises ruumis, aga sellel osal puuduvad aknad. Heina Meil on ja saepuru saab ka smile emoticon Väga tore teada, et saan siis ka enda alles jäänud eterniiditahvlid ära kasutada smile emoticon Kas hani läheb ka talvel vee äärde? Mõtlen seda, et Meil on tiik, aga ilmselgelt külmub see talveks ära smile emoticon Ja millises nõus peaks vesi olema lindudel?

Aidas tuul läbi ei puhu, aga mida tähendab see mõni kraad? Kui õues paugub pakane ja külma on -36, siis kui soe peaks ikkagi lindudel olema? Eelmise aasta talvel oli 2 päeva külm. Üks päev -34 ja teine päev -36 ning siis juba -30 lähedal. Kas pean mingeid kindlaid temperatuure jälgima?

kanahoidla soojustatud , akendega , pole kylm laut , soojus sees , olen 2 aastat hoidnud talvel 8kuni 9 , , hetkel uuel majal 14 , pole ka kylm ju väljas , allapanu on meil põhiliselt saepuru , toiduks teravili , kört ehk puder pluss vahest ka kartul ja talvel kasutan täiendsööta , muidu ikka talunikult teravili ja muu asi ise tehtud , kanad koos 3 pardiga , talvel keegi välja ei taha , pardil talvel vee lodistamist pole , saavad hakkama joogikausiga , muud vannid , liiv ja vahest tuhk , talvel lisavalgustus , kui koerad harjund , las olla siis ,

Minul elavad kanad vanas savilaudas, ainus soojustus on lae peal olev hein. Temperatuuride vahe võrreldes õuega on ca 10kraadi. Laudal on 2 akent + taimeriga valgusti hommikul 5-9ni. Normaalse ilmaga on lauda uks ka talvel lahti ja linnud saavad välja. Allapanuks on põhiliselt põhk. Söögiks saavad vilja + kord päevas soe puder kartulist, jahust ja täiendsöödast + soe vesi. Pardid ja haned laudas kanadega päris koos ei ole, on eesruumis ja saavad välja iga ilmaga. Siiani on asi toiminud ja ainus probleem on see, et munade korjamisel peab hoolas olema, muidu need külmuvad lihtsalt lõhki.

Ma olen ikka arvanud, et kanadel ei tohiks üle kümne külmakraadi, vähemat õrrel lae all sisse tulla. Kui harjad lähevad kärna, siis see tähendab, et neid on juba külm näpistanud.
Hanedele aga praegusel ajal ei anna ma veel üldse süüa, nad on ju rohutoidulised ja nuumavad ennast heinamaal sügiseks rasva. Täiesti piisav, miks sööta neid kalli ja samas mitte päris liigiomase söödaga, kui saab odavalt läbi ja rasva lähevad sügiseks ikka.

Minu kanamaja on soojustatud. Kaks aastat elati veelindudega pead jalad koos.
Eelmine aasta läksid veelinnud suurde lauta, kus oli pisike miinus. Veelinnud olid sügavallapanu peal. Väljas ei käinud.
Kanamaja temperatuur oli täpselt poole soojem kui väljas. Kui väljas oli -30, siis laudas -15. Vesi läks 2 korda päevas soojalt ette. Munesid kui hullud smile emoticon Ainult munad tuli õigel ajal ära korjata.
Mul on sellised tõud, mis külma ei karda.
Elekter on mõlemas sees, nagu ka aknad. Valgust reguleerib relee.
Söödaks kanadele täistoit, sama munapardile. Muu lihalind sööb rammusat putru.


No -25 oli üleeelmine talv laudas ära. Kanad olid siis koos lammastega ja istusid neil seljas kui lauta läksin. Ilmselt oli see kõige soojem koht. smile emoticon eelmisel aastal oli talv pisut leebem. Kui mingeid udupeeni kanatõuge ei ole, mis külma kardavad, siis ei juhtu midagi.


Tõuta pruun ja valge smile emoticon Mõni ütleb, et tavaline Hy-Line... Nende tõugudega ei ole Ma üldse kursis smile emoticon Ja nagu Ma aru saan, siis aknad on olulised momendil. Aga milline peaks siiski see anum olema millega Ma neile vett ette panen?

mina panen tavalise kausiga. nüüd aga tahan panna võrgu ette ja võrgu taha kausi, siis ei pääse veelinnud sisse ujuma. kanadel ja teistel läheb pea ilusti võrgust läbi ja saavad juua. aga mitte ujuda.


Meil on esimest aastat loomad ja kanad elavad ka talve üle aida all, mul mees eraldas neile nii 8 ruutmeetrit pinda, poolikuks pikuti lõigatud palkidest tegi seinad mis olid enne aida põrandaks, põranda kiskus üles. Akna tegi ka pisikese sellele ruumile tõesti. 2 lammast sai ka sooja andjateks ja lastele sõpradeks võetud. alguses plaanisin soojalambi osta aga siit olen julgust saanud ja nüüd plaanis 100-ne tavaline valguspirn panna põlema päevas 12-ks tunniks. kanad on nö korrus kõrgemal kui lambad ja lamp on nende kohal, võrk on vahel et kanad lammaste juurde ei saaks, nad pole koos harjunud ja kanad rikuvad lammastel kasukad väga ära, olen kuulnud. olen kuulnud et soovitatakse jahule sooja vett peale kallata talvel ja ka olen kuulnud et väga suure pakasega saab kuuma vett täis lasta mingid plastikust konteinerid ja need kanade juurde via. Ahjaa, palgivahed toppisin enda lammaste villa täis ja mees klammerdas tõrvapapi seintele ja plaanib laudise ka peale lüüa veel. allapanuks on põhk. talveks ostsin ikka täiendsööta ka, gmo vaba, segan nisuterade sekka. meil on kaukaaslase ja hundi segune koer aias lahtiselt ööpäev läbi, meil ka hundid hulguvad ja metsa piiril tapsid naabrite hundikoera ära mõni talv tagasi, hirm on küll natuke.


Arutelu allikas: internet

santa


Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema?   Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema? Empty08.10.15 9:08

Loodan, et keegi sai kasvõi mõne vihje, nõuande vms. siis tasus mu kopi+pasteetimine ka ära. Kuna ise alguses pidin ka üsna nullist alustama ja hüva nõu kulus marjaks ära.

Adios
Tagasi üles Go down
 
Appi talv tulekul, mida ma pean oma kanalas tegema?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» mida panna pesakasti?
» APPI!!! Braama kana jalust maas.
» Paabulinnu kasvatamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: