KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Esimest korda kanad kodus

Go down 
2 posters
AutorTeade
Põks




Female
Postituste arv : 4
Age : 35
Asukoht : Surju
Registration date : 07/06/2015

Esimest korda kanad kodus Empty
PostitaminePealkiri: Esimest korda kanad kodus   Esimest korda kanad kodus Empty09.06.15 8:36

Tere,

sõbrad kinkisid soolaleivaks kaks kana ja kuke. Ilusad isendid, noored aga päris asjalikud. Munevad. Linnud on nüüd koduga harjunud, käisid täna esimest korda hoovil vabalt ringi. Me elame maal ja ruumi on aga hoonete arvelt mitte. Pole aega ja võimalust neile kohe kuuti ehitada, eks nad toodi ka ootamatult. Siit ka küsimus, kas kanadele mõjub häirivalt kui nad õhtul enam vähem kindlal ajal aita kinni panna, kus puudub praktiliselt igasugune valgus?

Tegime neile korraliku heinakattega põranda (all on puit), neil on kolm kasti kus on pehme hein (nad on ka juba kenasti munenud) ning meisterdasin ka kaks õrrelaadset kohta. Hommikul lasen nad ca 8 ajal õue ning toon neile pidevalt päeva jooksul rohelist, tigusi, värsket vett. Muidugi saavad kodust sööki kaa. Liivakasti meisterdasin kaa kuid nad eelistasid aida eesruumis ise paar auku kaevata Very Happy

Ootan igasuguseid toredaid nippe, juhtnööre, mida sellistes oludes jälgida, kanadele pakkuda. Ise mõtlesin, et kuna aidas elektrit ei ole, siis päeval laadida valguse käes hõõglampe ning hiljem koos kanadega aita panna, on mahe ja mingigi valgus neile.

Ette tänades,
Kris
Tagasi üles Go down
tikeritok
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Age : 41
Asukoht : Tallinn
Registration date : 03/05/2015

Esimest korda kanad kodus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimest korda kanad kodus   Esimest korda kanad kodus Empty18.06.15 8:47

Kana on äärmiselt vähenõudlik minu senises 1-kuulises kanapidaja kogemuses. Kui paned pimedasse kinni, siis nad ka jäävad magama, kui on valge ja lastakse, siis tegutsevad.
Meil on praegu selgelt nii, et pimeda ja vihmase ilmaga kolivad nad varem ära kuuti, kui on valged ja selged päevad, siis istun poole ööni ja ootan millal nad sisse kolivad, et saaks riivid ja lukud peale panna.
Kui mõni öö pole jõudnud ära oodata ja väljapääs jääb lahti, siis on nad üleval ja väljas esimeste päikesekiirtega - tunde varem kui mina olen valmis tõustma ja neid välja laskma. Reeglina ma aga ööseks lahti jätta kuuti ei julge ja siis nad lepivad ka rahulikutl sellega, et öösel ootan mina nende järele, hommikul nemad minu järele. Välja saamise aeg on ka ca 8 paiku.
Seni kuni nad munevad ja tunnevad ennast pealt näha hästi ei ole probleeme. (Mina võtsin vabrikukanad nii et tean milline näeb välja kurb ja stressis kana - vait, apaatne, ei mune).
Tagasi üles Go down
 
Esimest korda kanad kodus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» mitu korda aastas kanad sulivad?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: