KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?

Go down 
+4
Aasa
1toomas
Admin
TembuVembu
8 posters
AutorTeade
TembuVembu




Female
Postituste arv : 8
Age : 39
Asukoht : Moldova küla
Registration date : 07/11/2013

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 6:21

Tere,
Soovin omale võtta pardid/haned, kuid sellised, kes on võimelised talve veetma klaasist kasvuhoones. Vajadusel saaks sinna muidugi ajutiselt mingi väikese varjumaja meisterdada aga veemängud peaksid siiski sellest väljapoole jääma. Kas parte/hanesid on üldse mõtekas pidada kasvuhoones või ei? Algul arvasin, et panen nad kanakuuti, sest see niikui nii peale tuhkru külastust tühi aga ma kardan, et see läheks liiga vesiseks ja ehk on võimalik ka veel kuskilt vähemalt mõned kanad hankida, siis võib ka ilmselt kismaks minna. Sooviks siis argumente kasvuhoone poolt ja vastu, ning kellel on müügiks hanesid/parte lääne-virumaa ja ida- virumaa piirkonnas siis soovin pakkumisi ps-na. Võin pakkuda ka vahetust kääbusküülikute vastu:)

Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 6:38

Ei oska õiget nõu anda ,minu pardid on kõrge vundamendiga palkseintega laudas kus on talvel piisavalt külm.Klaassein on küll õhem aga ka talvine päike soojendab seda rohkem kui näiteks palkhoonet .
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 7:02

EElmisel talvel külmus pinnas kasvuhoones sama sügavuselt kui avamaal.See siis temperatuurist.Juba iseenesest see et seinad on klaasist tekitaks väikese kõhedustunde.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 7:06

Kasvuhoone on lindlaks parim.Olen pidanud kilehoones ületalve kanu, paabusid ja luiki.Külma on
olnud isegi -30, aga päeval hakkab vesi sulama.Kuna linnud on linnud ja kasvuhoone ei ole minu haldus
ala,siis kavadel on koristamist ja seletamist palju.Kodurahu huvides olen viimased aastad loobunud.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 7:28

Kui võtta aluseks ,et metsikud pardid elavad vabas looduses siis peaks täielikult piisama ka aiavõrgust tehtud puurist.Peaksid teoreetiliselt ületalve elama küll iseasi on see kas need on ikka tingimused mis antud liigile sobivad.See on aga juba puht eetiline küsimus.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 8:11

Kuiv allapanu ja ei tohiks olla tuuletõmbust.Meil linnud talvel vanas vene-aegses vasikalaudas ja munevad ka,ainult muidugi küsimus...kumb jõuab varem munade juurde,mina või pakane.
Tagasi üles Go down
TembuVembu




Female
Postituste arv : 8
Age : 39
Asukoht : Moldova küla
Registration date : 07/11/2013

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 9:36

Kasvuhoone on tuhkkuiv ja sademeid peab hästi samuti tuult. Lisaks on kasvukal ka korralik vundament, mistõttu on see kiskjaliste suhtes hetkel kõige kindlam ehitis. Suurus 21 ruutu.  Kuna isegi veiseid peetakse külmlautades(mitte, et see linnunduses eriti oluline näitaja oleks) ja isegi talvläbi õues, siis arvan, et hane/pardiga ei tohiks probleeme tekkida. Aluspanuks oleks põhk. Samas on mul võimalus organiseerida nad suure vajaduse korral küüliklasse, kus on üsnagi soe ja lisakütte võimalus, aga ruumi jääb väheks, et ise seal mugavalt toimetada. Kasvuhoone plussideks on kindlasti loomulik päeva/päikese valgus. ei kulu ka elektrit

Külmas ja päikese valguse käes hävivad bakterid, seened, parasiidid, viirused jm.
lindudel peaks ka ruumi parajalt olema
Haudumist ja munemist reguleerivad vastavalt temperatuurile(selles ma väga kindel ei ole)

Saavad vabalt sulistada ja pehmematel päevadel saavad kasvukast väljas käia suure tiigi peal ujuda ja meeltlahutada



Miinusteks:
juhul, kui keegi munema hakkab külmaga, siis tekib kadu.
Söövad ilmselt rohkem ja suurema proteiini sisaldusega.

Ei ole päris kindel, kuidas linnud külmale vastupanevad. Aga hädaga saab nad organiseerida soojemasse ruumi.


Üldiselt olen hetkel seda meelt, et võib sellist pidamisviisi proovida, eks siis kevadeks on tõde selgunud ja saan ka praktilistest kogemustest rääkida. Ainult, et ei ole veel parte ja hanesid mulle sobivast piirkonnast leidnud.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty08.11.13 19:02

Ka minul on sel aastal plaanis katsetada sama ,haned kasvuhoones üle talve pidada.Kasvuhoone on polükarbonaadist,aga kuiv enam pole,kuna haned on juba kuu aega sees elanud.Allapanuks põhk ja vahele viskan põhupelleteid.Jook ja söök on väljapool kasvuhoonet.
Hanesid mul oleks pakkuda,aga kahjuks ei asu Virumaal:/
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty09.11.13 3:12

Jooksukaid mina siiski partidest ei soovitaks.Pole neil seda rasvakihti mis aitaks talvitada ehk siis kui soe vesi ees oleks.Soojendusega jootjad ju täitsa olemas.Kasvuhoone kasutusest võiks ehk rääkida Kopraonu kõige paremini kui ta siin ei kommenteeri siis kirjuta talle .
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
TembuVembu




Female
Postituste arv : 8
Age : 39
Asukoht : Moldova küla
Registration date : 07/11/2013

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty09.11.13 4:19

Partidest eelistaksin haudujaid hea munemisanniga lihatüüpseid tõuge. Nt. peking, mõni muskuse proua. Välimusele väga rõhku ei panegi küll aga toodangule (muna, liha?). Linnud võtan ikka eesmärgiga toodangut saada ja see juures tekitada võimalikult vähe kulusid.

Keegi võiks kommenteerida ruaani pardi kasumlikkust just munemise osas?

Hanede poole pealt eelistan valgeid aga ennast tundes võib see kiiresti muutuda, kui midagi ahvatlevat silmapiirile ilmub. Tõugudest ei tea suurt midagi ehk ei oska üht teisele eelistada. Märksõnaks võiks siiski olla haudeinstinkt, munemine ja võimalikult suur kaal. Kas erinevate hane tõugude/mixide juures on kompetentne rääkida vara- või hiljavalmimisest? Kas eestis on üldse tõuhaned levinud või on ikkagi pigem luxus kaup?
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty09.11.13 9:35

Meil nagu ma aru olen saanud on kõik valged pardid-pekingid ja valged haned emdenid.Kui selle mätta otsast vaadata siis mul ongi põhiliselt valged nii pardid kui haned.Eelmisel aastal ostsin 50 pardipoega sealt narkovõõrutusest-öeldi mulle et Baskiiri pardid.Üks külastaja arvas et nad on Ukraina pardid.Minu enda arust on nad ruaani nägu ja osad munevad siniseid mune.Veelinnud ongi mul kasvuhoonetes elanud siiani.Need kasvuhooned on küll lauda seinte ääres ja aknad on vahelt lahti olnud aga vesi külmus talvel ikka ära.Munesid usinalt talv läbi-mõlemad liigid.Nüüd on muidugi selline olukord et eelmise aasta 150 veelinnu asemel on 1200 neid-muidugi kasvuhooneid on ka 250 ruudu asemel 2400 ruutu.Eks tuleb neile sellel aastal 600 ruudune polukarbonaathoone kätte anda.Nii et kevadel julgen kindlalt väita kuidas nad talve üle elavad.Iseasi muidugi palju neid pühadelaualt üle jääb kevadeks.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
maalane




Male
Postituste arv : 8
Age : 56
Asukoht : maa
Registration date : 16/08/2012

kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty11.11.13 3:05

Haned ei karda külma, kodupardid, vähemalt enamik meil kasvatatavaid tõuge pole küll nii külmakindlad kui haned, kuid siiski pole ka kahjustatud linde kunagi näinud.
Minul pole nad ka lausa väga suures pakases olnud ööpäeva ringselt. Kui aga -25 kraadiga välja lasta, siis ega nad ei taha eriti lumel liikuda küll, erinevalt hanedest.
Aga olen külmas laudas ärakülmunud jalgadega muskusparte näinud. Sellest ma eeldan, et see brasiiliast pärit linnuliik ikka ei kannata suurt külma. Soovitaks nendega olla ettevaatlik.
Kana talub laudas sees kuni - 10 kraadi, edasi võivad tekkida külmakahjustused harjal. Õues vinge külma tuulega võib hari külmuda juba -1 kraadi juures. Kunagi jäi üks noor kukk õue, ei leidnud teda lihtsalt õhtul üles. Õues oli nulli piires või umbes kraad küma, aga jube kõva tuul ja hommikuks oli tal hari täitsa võetud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty
PostitaminePealkiri: Re: kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?   kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones? Empty

Tagasi üles Go down
 
kas ja millist tõugu pardid on võimelised talvel elama kasvuhoones?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Pardid talvel
» pardid talvel
» Millist tuhka?
» millist osta.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: