KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 inkubeerimisega hädas-palun aidake

Go down 
+3
plev
Admin
stefi
7 posters
AutorTeade
stefi




Female
Postituste arv : 5
Age : 67
Asukoht : põltsamaa
Registration date : 15/03/2009

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 7:29

Tervitused kõigile kanakasvatajatele! Olen uus foorumi liige ja loodan väga,et keegi teist mind aidata oskab.Ostsin hiljuti omale väikse inkubaatori(60 munale) ja proovisin raamatu järgi esimest korda seda kasutada,kahjuks ei õnnestunud.Keerutasin mune täpselt tundide vahega,panin veekaussi juurde ja võtsin ära,kui vaja,alandasin temperatuuri ja õhutasin,aga kõik läks untsu. üks muna hakkas lõpuks piiksuma,sedagi hilinemisega ja jäi ka vait.Nüüd ei ole sealt enam midagi loota.Mõtlesin küll,et rohkem ei proovi,aga siis mõtlesin,et proovin teie abi,äkki ikkagi kuidagi õnnestub.Hakkan uuesti mune koguma ja üritan uuesti.Keerasin mune käsitsi,ei tea kas see oli ka viga,Raamatus käskis tõsta keskmisi mune äärde ja vastupidi nii ma ka tegin. Teist resti hoidsin vahepeal ikka munade peal,ei tea küll,kas see on üldse vajalik,sest ma restidega ju ei keeranud. kui keegi on nõus mind aitama,siis võtke ühendust ja koos saame ehk teada,mis vigu ma tegin.Ette tänades.Stefi.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 7:33

Kas tegu kanamunadega ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 7:37

Heheee, esimesed korrad ei õnnestu kellelgil suurepäraselt!
Sinu jutust ei selgu mittemidagi faktilist, mida sellisel puhul vaja oleks: masinafirma, temperatuurid, mis oli üldse viljastatuvuse protsent, äkki olidki jamad munad jne.jne. Loevad kooskõlas kõik faktorid. Aga kas kukk oli ikka karjas?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 7:56

Karta on et mitu ebasoodsat faktorit oli mängus. Kui juba hilinenud piiksumist arvestada. Esimesed 9 päeva on kõige olulisemad. Tahaks täpsemalt teada, mis ja kuidas?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 8:03

Peamine ära kaota lootust, proovi ikka uuesti,küll siin teadjamad annavad nõu ja juhendavad,ega seal ülemõistuse keerulist pole midagi. Laughing
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
stefi




Female
Postituste arv : 5
Age : 67
Asukoht : põltsamaa
Registration date : 15/03/2009

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 8:14

tegemist oli ikka kanamunadega.inkubaator on see käsitsi keeratav vineerist ja riidega kaetud soekuppel,mis pidavat algajale kõige raskem variant olema.Sain ostuga kaasa kasutamisõpetuse ,raamatu,kus on kõik ära seletatud,Lugesin enne kuskilt,et inkubaatoril peab olema ka mingi pirn sees,minu omal ei ole peale relee küll midagi. Kas tuli peab siis olema?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 8:16

Mis monstrumist jutt on? Kes on tootja jne? Ehk saad siis abi.
Tagasi üles Go down
stefi




Female
Postituste arv : 5
Age : 67
Asukoht : põltsamaa
Registration date : 15/03/2009

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 8:27

See on ostetud Lev Pitsugini käest vist oli Raasikult.Maksis 1400.-Nimi on vene keeles,sest on vene toode ,,PUSOK"(vene tähtedega)Sees on kaks metallresti,mille vahele munad pannakse ja kirja järgi keeratakse koos restidega,mina keerasin küll käsitsi.
Tagasi üles Go down
stefi




Female
Postituste arv : 5
Age : 67
Asukoht : põltsamaa
Registration date : 15/03/2009

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 8:50

Kirjutan foorumis esimest korda ja sellepärast ei oskagi õieti ,aga aitähh õpetamast.
Tagasi üles Go down
plev
Tibu
plev


Male
Postituste arv : 37
Age : 47
Asukoht : Harjumaa, Raasiku
Registration date : 19/10/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 9:21

Tere Stefi
Olengi Lev Pitsugin. Miks sa minuga ühendust ei võtnud ja küsimusi ei esitanud. Aga mis siis ikka...
Pirnid on tegelikult valgusdioodid, mis on valge karbike üleval. Roheline tähendab, et vool on sees, punane, et helkel sojuselemendis vool on sees.
See, et ühes munas oli elus tibu sees, näitab et õige tulemus oli lähedal Very Happy .
Tee ise või palu keegi külmaverelist teha kõik munasid katki, siis saab järeldusi teha.
1. Kui mõni muna on seest nägu värske, siis ta oli kas viljatu, või inkubeerimise alguses kuuma saand
2. Kui tibu on sees ja tema kõhu kõrval on kollase jääk, võib olla temperatuur oli liiga madal
Üldse millega ja kuidas temperatuur oli kontrollitud? Kas inkubaator ikka temperatuuri hoidis?
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/minifarm
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 9:31

Tere Lev. Ehk on sul mõni hea foto sellest masinast. Saaks aimu, mis juhtus. Minu esimene arvamus oli vististi õige. Madal t. Muud seal olla eriti ei saa. Kanamuna on kõiksee lollikindlam haudemuna ja mina isiklikult pole suutnud midagi nässu keerata. Kannatasid korra isegi 18 h ilma vooluta ära ja koorusid normaalselt, kui ehk siis poole päevase hilinemisega. Kui t relee on paigas, siis peaks asi ju õnnestuma. Isegi munade keeramine harvemini kui 16 * ööpäevas ei mõjuta.
Tagasi üles Go down
plev
Tibu
plev


Male
Postituste arv : 37
Age : 47
Asukoht : Harjumaa, Raasiku
Registration date : 19/10/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 9:42

Kasutusjuhend http://www.hot.ee/minifarm/Inkubaator.pdf

Tsiteerin: :
Isegi munade keeramine harvemini kui 16 * ööpäevas ei mõjuta.
Kas see tähendab, et sa tavaliselt keerad mitte harvemini kui iga 1,5 tundi?
Mul raamatus soovitavad mitte harvemini kui 3 korda päevas...
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/minifarm
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 9:58

Mul teeb seda tööd masin. 24 pööret. Piisab täiesti ka 3-5 korda. seal oli tegu ikkagi vale t- ga. Liiga madal t.
Tagasi üles Go down
plev
Tibu
plev


Male
Postituste arv : 37
Age : 47
Asukoht : Harjumaa, Raasiku
Registration date : 19/10/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 10:38

kuni munad seest ei näinud, ei julge öelda.
Mul oli kord niimodi, et 20 pardi munadest 20 oli kuu aja inkubaatirist ja siis nendest 20 oli nägu värsked! Külma saand või viljatu olid...
Kui inkubaatoriga mingi viga oli siis termomeetri järgi oli näha.
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/minifarm
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 19:44

Ostsin ka hiljuti sama inkubaatori. Kanamunade inkubeerimise kohta ei oska kogemusi jagada, kuna panin just mõned päevad tagasi esimese partii. Küll aga on kogemus pekingi pardi ja hanega ja nende tulemustega olen esimese korra kohta rahul. 11 viljastatud pardimunast koorus 9 tibu ja 5 viljastatud hanemunast 3 tibu. Enamust tibusid aitasin küll natuke koorumisel, 2 parditibu surid paari päeva pärast ära (vist tallati tugevamate poolt), aga ülejäänud on praegu üle nädala vanad ja igavesti vahvad tegelased. Kartsin ka algul, et munad said kuuma, kuna ei viitsinud temperatuuri korralikult ära reguleerida ja läks korraks peaaegu 39 kraadi peale, aga igatahes mõned tibud sain ja eks kogemus õpetab, edaspidi olen hoolikam. Mune keerasin 3 või 5 korda päevas, et oleks paaritu arv ja ööseks, mis on kõige pikem aeg, ei jääks pidevalt 1 pool allapoole. Keerasin ka ühekaupa, ja teist resti peale ei pannud, kuna munad olid erineva suurusega ja neid oli natuke vähem, kui sinna mahuks, ei usu, et see tulemusi mõjutab. Kanamune panin nüüd küll restitäie (mahtus 55, aga ehk olid munad keskmisest suuremad) ja keeran kõiki korraga. Pardi- ja hanemune piserdasin veega üks kord päevas, koorumise ajal rohkem, kuna õhk on juba korteris väga kuiv, aga ikka kippus koorealune nahk tibu külge kinni jääma. Veevann oli ka, aga paistab, et kuiva õhuga korteris jääb sellest väheks. Ei tea, kas mu vähestest kogemustest nüüd eriti abi on, aga ehk annab see natuke lootust.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 20:11

Mina keeran mune 2 korda päevas! Nii ütleb ka vanades raamatutes. Siiani olnud tulemus väga OK.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: inku.   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty15.03.09 21:20

Mina keeran Arrow ka mune kaks korda päevas,hommikul ja õhtul.
Tagasi üles Go down
stefi




Female
Postituste arv : 5
Age : 67
Asukoht : põltsamaa
Registration date : 15/03/2009

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty16.03.09 5:45

Aitähh kõigile,kes oma arvamust on avaldanud ja tahavad mind aidata.Tore,et selline koht on olemas,kus kõik kanapidajad üksteist toetavad ja abistavad ,kuidas oskavad. Kirjutan natuke lähemalt oma inkubeerimise protsessist,siis on lihtsam ehk vigu välja noppida. Alustasin inkubeerimist temperatuuril 37,8-38,3(releega kõigub temp.just selles vahemikus)Panin algul lisa veekausi ka alla nagu raamatus õpetas.Keerasin mune esimesel päeval 12 tunni tagant ja teisest päevast alates iga 8 tunni järel ka öösel.Ventilatsiooni avad panin algul kõik kinni nagu kästud.7-nda päeva hommikul võtsin lisa vee kausi ära ja avasin kõik ventilatsiooni avad.Temp.hoidsin ikka samas piiris.11-ndast päevast alandasin temp.37,3-37,8 ja hakkasin korra päevas õhutama.Hakkasin siis ootama piuksu,aga seda ei tulnud ega tulnud.21-sel päeval kostis esimene piuks,paari päeva pärast oli vaikus ja rohkem ei piuksunud keegi.25-ndal päeval võtsin munad ära ja tegin katki.Pooltel munadel olid sees täitsa korralikud tibud,ei tea,miks nad küll piuksuma ei hakanud.Oli ka mõned ,mis ei olnud viljastun ud ja veel mingis astmes arengus seisma jäänud.Kas vüis olla ikka värske õhu puudus,ventiletsiooniavad on ju nii väiksed,tuleb äkki rohkem õhutada.Mida arvate?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty16.03.09 6:03

Mul on pilt selge. Temperatuur oli madal. termorelee küünib sellel masinal vaevalt et munade pinnani. Relee on üks asi ja munade haudepind hoopis teine . Pange harilik kraadiklaaski munade vahele!!! Mul oli esimene kord, oma tehtud kastis munade vahel, järgmine partii oli termoreleega ja asi oli affraid Fakt on see, et +0,5 c vähendab kooruvust kuni 35% Kulla stefi, ära heida meelt, mis sitasti see uuesti. usu mind, õnnestumisrõõm on suurem, võrreldes korduvate äpardustega. Meie avastamise kulud on materiaalselt väiksemad kui kuule maandumine. cheers MIS SITASTI SEE UUESTI.Eriti tark raamat soovitad 2- 4 päevani kanamunade puhul t hoida 38,2-38,6 ja esimene nädal ei mingit vett, aga vent peab olema. Umbne pole kanapesa ilmaski!!! Krahhe olen näinud, Nt Tädi pani haudujale korvi peale ja söök vesi kogu aeg ees, lõpptulemus oli virtsane pesa ja mädamunad. Vaadake loodust flower Kevadet ja edu sulle stefi. Pane aga uuesti.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty16.03.09 6:07

Munade keeramise ja niiskuse kohta!!! Tean juhust, kuis kanalas NK ajal valguslambi kupli peale unustatud kanamunadest tulid tibud. Talitaja lihtsalt unustas munad sinna ja kuni koorumiseni eitulnud kellelgi meelde!! TÕSI ei keeranud ega niisutanud neid keegi, kuni sugulinnu boksi lamp hakkas piiksuma
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty16.03.09 7:04

mina olen siiani 3x päevas mune keeranud
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty16.03.09 7:05

alf kirjutas:
Munade keeramise ja niiskuse kohta!!! Tean juhust, kuis kanalas NK ajal valguslambi kupli peale unustatud kanamunadest tulid tibud. Talitaja lihtsalt unustas munad sinna ja kuni koorumiseni eitulnud kellelgi meelde!! TÕSI ei keeranud ega niisutanud neid keegi, kuni sugulinnu boksi lamp hakkas piiksuma


aga selle jutu järgi peaks paar muna näiteks proovima üldse mitte keerata Very Happy siis näha kas sii võimalik Laughing
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty17.03.09 1:37

Ma päris keeramata pole proovinud, aga suuremat osa keeras maisn iga tunni tagant ja kahte keerasin käsitsi 3-5 korda päevas - kuidas meeles oli. Koorusid täpselt ühtemoodi ja tibud kah ühtviisi tragid.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Sponsored content





inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkubeerimisega hädas-palun aidake   inkubeerimisega hädas-palun aidake Empty

Tagasi üles Go down
 
inkubeerimisega hädas-palun aidake
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Palun aidake tuvastada kurjategijat
» Kanatibude koorumine - kogenumad palun aidake
» aidake rumalat!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: