KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 partide ristamine

Go down 
+2
rumu
florita7
6 posters
AutorTeade
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: partide ristamine   partide ristamine Empty04.03.09 22:14

Lugesin kuskilt, et muskuspardi ja pekingi pardi ristamisel saadakse kiirekasvulised ja tugevad järglased, neid nimetati vist mullarditeks. Tahaks uudishimu pärast järgi proovida. Aga kas keegi oskaks öelda, kas neid saab ristata ka loomulikul teel ja kas on oluline, kumb on isane ja kumb emane?
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.03.09 22:30

Surfasin netis ja sain teada, et isaslind on muskuspart ja emane siis pekingi part. Aga selles ei saandu veel selgusele, kas nad loomulikult ka paarituvad. Selle teema kohta netist otsides leiab palju artikleid foies gras kohta (vist kirjutasin õigesti), aga see pole üldse asi, mis mind huvitaks. Minu eesmärk oleks lihtsalt huvi pärast proovida, millised need järglased tuleksid. Minu arvates on sundnuumamine äärmiselt julm ja ebaloomulik.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Külaline
Külaline




partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.03.09 23:56

Legendi järgi on muskus pekingi ja metspsrdi järeltulija. Omal kogemused olemas ja toimib liigagi looduslikult.Isane muskus võib pekingi härra kõrvale tõrjuda.Juhtuda võib aga see, et mullari ei saa järglasi. Mullar on nn. broilerpart.Mullareid ei tasu ületalve pidada. Pajavärk.
Ristata võim kõiki parte ,iseasi, millised ristandid hiljem järglasi annavad. Kahjuks ei leia hetkel üles tabelit, mille sain kunagi saksast. Seal oli pildis näidatud enamlevinud tõuliinide järglased ja nende edasine suguvõimekus. Isne peking kahjuks ei saa aga muskuseemmele pihta. Juhtub, aga mitte tihti. Jooksukas tegi küll muskuseemmele 1:0 ära. Mine võta kinni.Avastused tulevadki sel teel, etkõik teavad, et nii eisaa ja siis tuleb üks tobe, kes ei ole midagi kuulnud ja teeb ikkagi ära. Smile
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty05.03.09 0:51

Kirjandus väidab, et mullardid ei saagi järglasi, nii et seda teadsin. Pardiliha maitseb ka hästi. Aga kui pikk on munade inkubeerimisaeg? Muskustel ju 35 ja pakingil 28.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Külaline
Külaline




partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty05.03.09 2:11

Minu kogemuste põhjal 28-30 päeva. Kusjuures tõsi mis tõsi ei tule üheaegselt.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty05.03.09 9:21

See teema on mulle nagu rusikas silmaauku:D
Tähendab seda, et minulgi on kodus mullardid- täpsemalt hinnid ehk isaruaani ja emamuskuse järglased. Teadsin, et nad saavad järglasi ning otsustasin nad kokku lasta. Kuna isane ruaan kasvas muskuste keskel siis oli tema jaoks loogiline ka emaseid veits tallata. Esimesel aastal sain  viimasel septembrikuupäeval 6 mullardit. Kõik koorusid 32. haudumispäeval ja olid tragimad kui muskuse pojad.  Vaatamata oma paaritunnisele eale sõid juba ussikesi ja kärbseid. Kasvasid muskustest kiiremini, kuid kuna läks ruttu külmaks, surid kõik tibud... Sad
Aga eelmisel, 2008 aasta suvel sain juba uue portsjoni sedakorda algul ühe tibu, kes otsustas üksi hauduva pardi all konutamise asemel muskusema juurde minna, kes aias parajasti kolme tibuga elas. Olgugi, et muskused olid 2 nädalat vanemad, kasvas minu hinni (Kostja sai ta nimeks) muskustest juba kahe koosveedetud nädalaga muskusetibudest suuremaks.
Suve jooksul sain veel hinnisid, kuid rebane võttis oma osa: tibud käisid kaugel põllul tigusid söömas. Sügisel sain ära proovitud ka isahinni liha- puhastada oli imelihtne, sulekontsusid ei jäänud, väikseid karvu polnud ka ning liha oli maitsvam kui muskuse oma (vähemalt minu jaoks). Hetkel on alles Kostja ja 3 emast, kes munevad ja teevad sellist lärmi, mida oleks võimatu nende vagura väljanägemist tagant välja lugeda:D Munad on väikesed, kuid vahel juhtub ka suuremaid Pidavat küll viljatud olema, aga kooki tehes nägin munadel lootealgeid (väike täpp munakollasel) Aga kevadel proovin järgi, kas siis arenevad edasi või hukkuvad, mis ses,t et väidetakse, et sealt midagi ei tule, aga eesli jonnakuse tõttu vaatan, mis saab:D
Ma ei tea kas oli sellest kasu, aga küsige kui veel küsimusi tekib!


Viimati muutis seda rumu (23.08.13 9:26). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty05.03.09 9:30

Parandan ennast. Igast liini ristandist ei tule muulid. muulideks nimetatakse ainult ja ainult neid ristandeid, mis järglasi EI ANNA. rUAANIDEGA MUL KOGEMUS PUUDUB.Igatahes Orpington , Wieselmann+muskus on muul. Muskus+hiinlane on järglasesaajad. Muskus+ jooksukas samuti. Hiinlase ja jooksuka järglased jäid rebase tõttu (või külakoerte) saamata.Pole siiani leidnud oma tarka tabelit. Üritan saksast uuesti hankida.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty05.03.09 19:03

Ma ei tea,kui ikka jooksukas ja muskus järglasi saavad,(väljendun foorumile kohaselt )siis nad näevad vist mitte" väga head"välja.Kostja pilti võiksid ka näidata !
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty05.03.09 19:10

No Ega nad ei erinenudki eriti muskusest.Enamus aga seisid püsti nagu jooksukad.Viskas ka ühel emasel jooksuka suletiku moodi katte selga.St. Nägid välja ülekaalulised jooksukad.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty06.03.09 6:49

Proovin kevadel kohe järgi, millised need järglased siis tulevad.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Külaline
Külaline




partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty06.03.09 7:34

Vägisi ma ei ole proovinud, aga eks see peaks õnnestuma . Katsetada tasub.Igasugu huvitavaid elukaid võib välja tulla. affraid
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty06.03.09 9:00

Mul on üks isane muskus üleliigne ja mu ema annaks mulle 2 pekingit, kes muidu tehtaks praeks. Need muidu noored ja terved linnud, aga ta lihtsalt ei viitsi enam pidada. Nendega proovingi.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
RM




Male
Postituste arv : 11
Age : 46
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 02/04/2009

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 6:40

Alfi jutt legendist muskuspardist kes on pekingi ja nn metsapardi järglane, tuletas mulle meelde raamatut mille autoriks olid perek Tikkud. Seal väideti muskuspart olevat pärit Lõuna- Ameerikast ja eksisteerib täiesti iseseisva liigina. Kahjuks pole mul seda raamatut käepärast aga muskuspart vaevalt kellegi ristand on.

Veel olen mõelnud selle üle mis on metsapart. Metsikuid parte nii uju kui sukelparte on meil üsna palju liike. Arvatavasti mõeldakse metspardi all ikka sinikaela kes meil elav kõige arvukaim ujupart.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 7:11

Muskuspart on enamlevinud tööstuslik lind pekinglase järel. Ta on ristand, mitte iseseisev liik. Enamkasutattav aretustöös ja parim algmaterjal broilerpartide saamiseks.
Tagasi üles Go down
RM




Male
Postituste arv : 11
Age : 46
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 02/04/2009

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 7:50

http://www.pikk.ee/Loomakasvatus/linnukasvatus/toud/parditoud

http://en.wikipedia.org/wiki/Muscovy_Duck

Mu mälu siiski ei petnud mind, muskuspart on eraldiseisev liik ja eksisteerib ka metsiku ulukpardina.

Antud linkidel see siis kirjas.
Tagasi üles Go down
RM




Male
Postituste arv : 11
Age : 46
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 02/04/2009

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 7:57

Üks lingike siis veel kus kirjeldatud kus ja mismoodi need linnud elavad.
Nüüd meenub ka see, et muskustel kõvad küünised kuna metsikud ulukpardid elavad metsas ja pesitsevad meeleldi puuõõntes.

http://nis.gsmfc.org/nis_factsheet.php?toc_id=210
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 8:09

Appi, kes see arvab, et muskus on ristand. Muskus on 100% iseseisev liik ja elab valdavalt Lõuna-Ameerikas. Tõestuseks raamat "Loomad" (David Burnie) 2001- lk 285
Ja liiginimi on Cairina moschata. Vabandust, aga mitteteadjad inimesed ajavad minu närvi küll mustaks!
Tagasi üles Go down
RM




Male
Postituste arv : 11
Age : 46
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 02/04/2009

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 8:14

Rumuga 100% nõus, ennem kindlat väidet võiks ikka oma tarkust kontrollida kasvõi veidi guugeldades või mõnd raamatut sirvides.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 8:20

Arvasin ka et muskused on rohkem puu-pardid aga aru ei saa,miks peab koguaeg kedagi ristama.
Kui tõug on olemas,siis las ta olla,minu lindudega on ka igasugust juhtund aga seda mitte tahtlikult.
Looduses ju kajakas ja tuvi koos järglasi ei saa.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
vaulind
Tibu
vaulind


Male
Postituste arv : 45
Asukoht : Tartust Jõgeva poole
Registration date : 25/03/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty04.04.09 20:12

Muskuse kodumaa Lõuna- ja Kesk-Ameerika troopiline tsoon.Uluklindudena leidub neid praegugi Mehhikost Paraguaini ulatuvas areaalis.Euroopasse toodi pärast L-Ameerika koloniseerimiset.
Pekingi part on pärit Hiinast.
Kodupardid põlvnevad sorskist e. sinikaelpardist.Sinikaela leidub laialdaselt nii Euroopas,Aasias,Aafrikas kui Ameerikas.
Ristatakse paremate lihaomaduste saamise eesmärgil.Tavaliselt võetakse muskuspardi isalind ja x ema.Tulemus on lihakeha suurem mass , kasvukiirus ja ka haigustele vastupidavam lind.Järglased(mullardid) ei ole sigimisvõimelised.
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty22.08.13 20:11

Mul sellel aastal Pekingi ja Ruaani ristandid (ema peking, isa ruaan). Kokku oli 8 tükki, neist 7 tulid musta-valgekirjud ja 1 pruun nagu emane ruaan.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty31.08.13 3:40

Ja see must tuli  pekingitelt ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty31.08.13 20:22

Kuna mul ainult 1 isane ruaan ja ülejäänud kõik pekingid, nii emased kui ka isane, siis kui tulevad kirjud - järeldus - peavad olema ruaani ja pekingi ristandid (teist võimalust pole). Huvitav on see, et 1 ainult on nagu emane ruaan, teised 7 kõik musta-valgekirjud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





partide ristamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: partide ristamine   partide ristamine Empty

Tagasi üles Go down
 
partide ristamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Partide kasvuvahed
» Partide iseloom
» PARTIDE SUURED FOTOD

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: