KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Meie leiutised ja ideed

Go down 
+6
Joosu
Margo704
Kiti
Aasa
fosse
Janno
10 posters
AutorTeade
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 2:50

See võiks olla teema kuhu linnukasvatajad oma leiutistest pilte ja jutte võiks lisada. Ja omi ideid välja käia,et linnupidamist edasi arendada.
Kindlasti on igal ühel mingi oma leiutis olemas. Mind ennast hetkel huvitab,et kuidas olete lahendanud pesakastide probleemi. Ei tahaks nüüd terve talli erinevaid kaste täis toppida. Mõtlesin,et võiks selline ühestükis olla ja mingi 6-7 pesaga aga näe,ideed veel ei ole.
Teine mure,et kuidas lahendada see mure,et linnud nii joogivees kui ka toidus talluvad?
Ja muidugi kuidas ja millise linnuaia olete ehitanud.
Usun kui jagame siin oma kogemusi ,siis saavad teised jälle neist ideid. Eks siis üritaks teineteist ideedega aidata
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 2:57

Joogivees ja toidus tallumise välistavad spetsiaalselt lindudele toodetud sööturid-jooturid edukalt. Korralikku künasse ei pääse nad samuti talluma ega sealt sööta välja kaevama.

Seinalt lihtsalt mahavõetavad ja survepesuriga pestavad pesakastid on rivis siin: http://www.chickbox.co.uk/fitting-instructions/
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 7:56

No ehk on mõni linnupidaja ise midagi huvitavat leiutanud. Alati ei pea ju vabrikutoodang olema
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 8:19

Jannol on üles võetud hea teema ja vastavalt siis ka proovime arutada. Praegu tuli
välja nii'Kus autot parandada','Osta www.saksaauto.ee'
Enamus meist peavad linde,et saada lisa toidulauale ja seda tehakse vanades
laudahoonetes.Ma ei näe mingit mõtet osta neid kuradi kipakaid mida nimetatakse
sööda ja joogi nõudeks,sest need sinna kuidagi ei sobi.Paljudel on seda aega,et
jälgida terve päev nende puhtust ja asendit,lisaks hind. Minule tundub,et pooled
neist disaineritest pole elus kodulinde näinud.
Minu soovitus on kui vähegi võimalik antke lindudele võimalikult palju ruumi nii
sees,kui väljas ja enamus probleeme on lahendatud .Siis võib terad maha visata
ja vee sauna kaussi valada,kui saab tühjaks eks siis loputa põhi puhtaks. Kes
enne on poriloiku pesnud ja kõik jumalalinnukesed elavad.Kellel seda võimalust
pole peab kasutama seda kallimat varjanti.Pesu, deso ja muud kallid vidinad.
Aga jõudu kõigile kaaskannatajaile.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 8:41

Meil laudas kanaaedikus on söögi jaoks küna, suvel linnud õues laiali, terad lähevad samuti õue laiali, et oleks tegevust ja leidmise rõõmu, pudrutaolise sööda paneme künasse.Vesi ja kohupiimavadak on õues kausside sees.
Jooginõu sai ostetud, aga seda olen kasutanud ainult tibude jootmiseks.
Selliseid hädasid nagu siit foorumist lugeda, pole mul siiamaani olnud ja ega poleks osanud arvatagi, et neid nii palju võib olla.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 18:49

fosse kirjutas:
Joogivees ja toidus tallumise välistavad spetsiaalselt lindudele toodetud sööturid-jooturid edukalt. Korralikku künasse ei pääse nad samuti talluma ega sealt sööta välja kaevama.
Seinalt lihtsalt mahavõetavad ja survepesuriga pestavad pesakastid on rivis siin: http://www.chickbox.co.uk/fitting-instructions/
Vaatasin seda - no kohe mittekuidagi ei sobi need plastmassist pesakastid mu maakivist lauta.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty25.07.12 21:05

Meil käigusolevaid pesakaste saab vaadata ülevalt Galeriist, Kiti albumist. Pesakastid tegi abikaasa minu juhiste järgi juba mõned aastad tagasi Laughing
Siia mu arvuti kuidagi pilti ei lase panna Mad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty26.07.12 0:57

Eks seda teemat saab ju sõnastada:Taaskasutus
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 40
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty30.07.12 2:58

Minu kanad oskavad spetsiaalse jooturi ka täis lagastada.

Kuskilt kunagi lugesin (vist siit samast foorumist) soovitust, et suurele plastmassist jäätisekarbile (4- või 5-liitrised vist) lõigata ülemisse serva ridamisi augud, kust kana pea läbi mahuks ja siis vesi sisse ja kaas peale. Kanad saavad oma pea sealt sisse pista ja juua, aga sisse astuda ei saa. Ise ei ole proovinud, ei tea, kas toimib.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty30.07.12 4:11

Mina olen siin enne Kitilast ostetud spetsjootureid-söötureid (mille hooldamine-kasutamine siiski nagu kõige mugavam) igasugu sam-kompunne proovinud. Kusjuures mul kulus omajagu aega taipamaks kasvõi seda lihtsat tõde, et kui tibud ajavad joogimolli umbes 100X päevas ümber, siis kirumine või tibudressuur reeglina ei aita, kuid aitab see, kui molli sisse panna raskuseks üks kivi. Jah, nii kõrge on minu IQ! : D
Tibude söödakünale aga panin peale ühe lati, et nad saaksid söögi kätte vaid kitsast pilust ja ei paterdaks pudru sees. Veel parem, kui selle latikese saab panna nats kaldu asendis, et nad ka selle peal ei turniks (mida nad järjekindlalt kipuvad tegema.).
Veel aitab see, kui kausile panna peale suurema silmaga võrk, tõmmata risti traadid või kasutada Margo kirjeldusele analoogselt mõnda plastkaanega topsi, kuhu siis tõesti kasvõi kaane sisse augud lõigata.
Ja veel proovisin sellist asja, et joogitopsi ümber torkasin küllalt tihedalt lihtsalt pikemad grilltikud. Täpselt nii tihedalt, et kana saab pista pea sealt tikkude vahelt sisse, juua/süüa, kuid sinna tikkude otsa ka ei kipu samas ronima.
Neid suht odavaid ka suuremates pakkides müüdavaid bambusest grilltikkusid kasutan siin-seal ka oma ilupeenarde kaitseks, kuna kanad mul vabapidamisel ja kolavad traali-vaali igal pool.
Samas panin tähele, et mida tihedama istutusega on peenrad, seda vähem kanad sinna kipuvad. Seega olen pannud oma peenratühikutesse ka lihtsalt suviseid lillepotte või muid "ilustatud" või siis just esmapilgul märkamatuid takistusi.
Ja veel panin tähele, et väikesed kanapõngerjad kipuvad rohkem peenardesse kui vanad.
Tagasi üles Go down
myyre
Tibu



Female
Postituste arv : 27
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 24/03/2012

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty01.08.12 5:13

Mul kanade jooginõuks 5 liitrine joogivee pudel,millelt ülemine osa lõigatud.Piisavalt kõrge,et sisse ei astu ja ümbere pole ka läinud.
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty02.08.12 7:32

Meil asub kopsik joogiveega üldse väljaspool aeda, kanad pistavad pea läbi võrgu lihtsalt. Vahel küll koer käibja joob sealt vee ära. Laudas toimis selline variant, liitrine plekkpurk tugevast traadist aasadega/konksudega võre küljes, maast natuke kõrgemal.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty02.08.12 7:44

Mis lahendusi veel olete oma lindudele välja mõelnud?
Paluks julgemalt ikka ligi astuda ja muljetada Very Happy
Tagasi üles Go down
myyre
Tibu



Female
Postituste arv : 27
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 24/03/2012

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty02.08.12 21:50

Mul oli ükskord probleem muna sööjatega,iga päev olid pesad munalaga täis(hiljem sain jälile,see va kukk ise).aga panin pesakasti avadele riidetükid pimenduseks ette,jätsin sisse pugemiseks väikese vahe.Muna uudistajaid ja tallujaid kohe vähem.Kuke saatsin siiski poissmehe põlve pidama.Kanad oma varjatud pesades väga rahul.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty03.08.12 23:32

Munasööjatega kasutati julma võtet, aga kui linnul see harjumus on, ega sellest vist muidu lahti ei saa.
Raud aeti punaseks ja siis korraks nokaots vastu.Hellaks võtab noka!
Ise pole proovinud.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty03.08.12 23:56

Mul on pesakastidel ka kardinad ees, aga need r---d ei mune alati kastidesse, vaid üritavad maha pesa teha.

See hõõguva raha variant - julm, aga proovin vist järele.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty04.08.12 20:01

Üks vana nali oli, et joogi, söögikausid sai põrandast natuke kõrgemale pandud, siis ei siblitud allapanu sisse. Aitas isegi paku otsast saetud seibist. Jooginõu saab seina külge vinklite või klotside külge panna, aga siis ei saa sügavallapanuga tegelda. Mune hakkavad nokkima kõik, kui söödas midagi puudu on- anna pudruga keedetud või tooreid mune ja saab vaevast lahti.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty04.08.12 22:51

Kui munad TULEB nagunii tagasi sööta siis söögu ise pesast.Pudruga söötes on
sund söötmine võibolla kõik ei taha toorest muna.Toiduks ostke kauplusest.
Kanapidamis rõõmud.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty04.08.12 23:54

Kõik saavad täpselt ühesugust sööta, tehke palun selgeks, kuidas ühe boksi ¹aakalitel millestki puudus tuleb. Sest ülejäänud seltskond EI SÖÖ oma mune. Ja ei ole aidanud muna pudru sees ega muu. Ikka kirves vana hea sõber.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty04.08.12 23:56

Munasööja kana läheb rasva ja enam mune ei tee,...seda ma ka ei usu, et selline munasöömise kombe maha jätab.Sellised ootavad pesa juures, kui mõni kana munemas on, saaks aga nahka pista.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 59
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty05.08.12 3:34

Minu kanad sõid enda ja teiste mune talvel kui pidid kitsamates eluruumides oma aega parajaks tegema.Ei aidanud ka kaldpõrandaga munemiskastid ,kuna seal passiti üksteise p.... taga ja oodati,kunas kukub.Ilmselt oleks see kaldpõranda puhul päästnud kui oleks boksid kitsaks teinud,et teine kana sisse ei mahuks.Aga osa munejaid passis ise oma muna ka ja veeretas muna taguotsa alt rinna alla ja edasi nina ette,nii et eks osad oleks oma rüüstamist ikka jätkanud.Õnneks läks suur külm kiiresti üle ja lindla uksed sai jälle paokile.
Nii pea kui õue said,läks see tobe komme üle.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty05.08.12 7:53

Just-just, nagu Saakalid ootavad teise kana p...s, kuni munamkukub. Kahju, selline raiskamine, aga ainult kirves avitab. No ok, suuremad söödikud sain kätte ja tegin teadagi mida, järelejäänud ikka poetavad mulle mune ja ise ilmselt enam ei söö.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty05.08.12 10:37

Mul olid kunagi pesakastidel tugevast riidest põhjad, keskel auk, et muna läbi mahuks ja selle all traadist kallakuga restid. Munad veeresid kenasti väljapoole aedikut kummiga kaetud renni, mugav oli korjata. Põhimõte sama nagu puurikanalas. Sellega oli olukord lahendatud,... nüüd ka üks söödik, oleme tihti munad ära korjanud,aga mõnikord on ära ka söönud. Kes kodust eemal tööl käib, see võimalus puudub.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Meie leiutised ja ideed Empty
PostitaminePealkiri: Re: Meie leiutised ja ideed   Meie leiutised ja ideed Empty

Tagasi üles Go down
 
Meie leiutised ja ideed
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Haned meie kodus
» Hurrraaaa! Meie esimesed tibud!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Idee Fix-
Hüppa: