KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!

Go down 
+8
my
Buntik
iivika63
Aasa
fosse
Admin
Janno
siiliam
12 posters
AutorTeade
siiliam

siiliam


Female
Postituste arv : 5
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 23/07/2012

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 8:04

Mul on 3 kuused broileri tibud,elavad juba ilusti oma aedikus ja toimetavad usinasti.Nädal tagasi läks laps nende aeda sisse uudistama ja astus kogemata ühele tibule jala peale.Ma ei tea täpselt kuidas või kui palju aga püsti ta enam ei tõuse.Ta on mul nüüd eraldi ruumis et teised teda ei kiusaks,muidu täitsa tubli ja virk,sööb ja joob hea isuga aga liigub ainult roomates Sad kas saab temast veel asja või ei ole mul mõtet teda siin hoida ???? Mida üldse teha saaksin veel tema heaks ?? Silmaga vaadates on jalad täitsa ok,ei paistetust ega punetust,kõik varbad toimivad aga tee mis sa teed püsti ta ei tõuse Sad
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 8:18

No 3 kuune broiler sobib juba väga hästi söögiks. Ei usu,et sa ta jala korda saab ja kas sellel on üldse mõtet
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 8:28

Vanasti viidi 1,5 -2 kuused broilerid juba tapamajja.
Tagasi üles Go down
siiliam

siiliam


Female
Postituste arv : 5
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 23/07/2012

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 8:40

No ma kohe kuidagi ei raatsiks teda veel potti panna,plaan oli lasta neil kasvada kuni külmadeni Razz Kuulsin kuskilt et tal võis ka selle jala peale astumisega puusaliiges paigast minna,kui ta jala peal seisis ja tibu rabeleda üritas ?? Samas räägiti et ta elab ka ilma jalgadeta eduliselt edasi aga et puhastama peab teda tihti . Tahaks ta ikka uuesti jalule saada,kas keegi midagigi soovitada oskaks ?
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 8:49

Minu soovitus oleks mitte lindu piinata ja lihtsalt supiks teha. Ja lind ühe kohapeal oleks ,see ju ka piinamine,igal elusolendil on vaja liikuda!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 10:19

Kui ta sul potti panemiseks on mõeldud, siis pole mõtet lindu piinata.
Eks mul on ka igasugu juhtumisi elus ette tulnud, aga lindude vanadusega seoses.
Kukk oli juba nii vana, et elupäevad hakkasid lõpule jõudma, oli pikali põrandal.
Poeg tegi surivoodi ja pani kuke sinna viimset päeva ootama, 2 päeva võttis aega
kui viimaks hinge heitis.
Südamed olid mõlemal rahul, nii pojal kui mul, kahju oli vaadata kui kukk külmal põrandal
pidi oma elu viimseid tunde veetma.
Tagasi üles Go down
siiliam

siiliam


Female
Postituste arv : 5
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 23/07/2012

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 10:26

Tundub kuidagi ikka mulle tibuna,no ei raatsi linnu last potti pista..............pole veel õige kana mõõtugi.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 16:53

Siis ta pole sul broiler ka kui kana mõõtu veel pole.Minul jäid mõned broilerid ilma peale astumatta jalust ära kuna keha oli liiga suur.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 16:58

Eelpoolkõnelejatega nõus. Broileril on 3-kuuselt ammu aeg potti minna. Jalutuna pidamine on rohkem piinamine. Isegi suurt tõugu munakanad on 3-kuuselt kana mõõtu. Kui see lind pole, siis:
1. ta ei ole broiler
2. lisaks on talle väga vähe süüa antud
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 17:09

Minu 3 kuused broilerid on kõik jalutud,ilusasti sügavkülmas reas.
Tagasi üles Go down
iivika63
Tibu



Female
Postituste arv : 33
Age : 61
Asukoht : kodutalu
Registration date : 20/04/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 17:43

Kui broilereid kasvatada väikeses aedikus siis peab toit olema hästi valgurikas....ja kasvavad nii,et nahk ragiseb.Tavalise nisutera etteviskamisega jäätegi kasvatama , isegi viie kuu pärast kolmekilolist kukke karjast ei leia.Vabapidamisel ,uitväljal jalutades jalgadega probleeme nii tihti ei teki ja kasvuiive on märgatavalt parem.
Loomulikult kõige parem viis kasvatamiseks on lihtne varjualune koos jooksuaiaga( nt vana puukuur) kus loomulik ventilatsioon tagab puhta õhu,oleks päikese eest varjumise võimalus ja söötadele ei pääseks juurde varesed-harakad.
Söödaks sobib kõige paremini puder (niisutatud nisu- või kaerajahu),rohuheksel,keeduliha,pisut lubjasõmerikku ,mineraale .Kiirekasvuliste lindude menüüsse peab lisama kindlasti seleeni....siis jalgadest ärajäämist pole.
NB.Munakana jõusööt broileritele ei sobi!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 18:19

Mul suutis üks hani 3 kuuse faverolle tibu laiakas astuda. Esimesed 2 päeva suutis veel kuidagi koperdada ja oli lootust tervenemisele. Kahjuks ütlesid 3 päeval jalad üles ja lind jõi kõhuli. Eile tegin tibu ära. Kaalu oli lihakerel 700g! Tegemist siis liha-munatõuga. Ja nagu ülalpool mainitud vanuseks 3 kuud. Lösutavat lindu ei ole mõtet pidada. Tal tekivad ju lamatised!!!

Ju siis ikka polnud postitaja lind broiler, või jäi sööta väheseks.

Aga Aasa, kõige parem broiler ongi ju jalutu ja külmikus Laughing Sain südamest naerda.
Tagasi üles Go down
my
Tibu



Female
Postituste arv : 20
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 13/08/2011

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty23.07.12 19:49

Nõus, et kui elukvaliteet ei parane, pole ilus lindu piinata. Siiski, mul kord paranes küll (munakana) puusa murrust. Hobune astus peale. Ma tegin talle sellised rakmed, kus tal jalad lihtsalt rippusid vabalt alla. Jalg, mis oli kahest kohast katki paranes. Kana jäi küll lonkama, aga elas ja munes peale paranemist.
Muidugi jantimist oli, aga tulemus oli seda väärt.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 0:03

Kuulge, broileri eesmärk on ju max 2 kuuge suureks kasvada ja siis potis lõpetada. Edasi on rohkem söödaraiskamine ja rasvakogumine. Üle 2 kuu pidamine on ikka jõhkralt kahjulik rahakotile.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 0:11

Nii ta peaks olema, olgu tegu broilerkanaga või broilerküülikuga.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 0:28

Inimene peab omale enne linnu võtmist selgeks tegema,mida ta soovib. Kui soovib ikka omale õuekaunistust siis broiler ei ole kohe seda!
Kui ikka liha pärast siis peaks see linnukene juba potis podisema ja õhtul koos värske kartuliga taldrikul kohtuma!
Tagasi üles Go down
andu
Tibu



Male
Postituste arv : 26
Age : 58
Asukoht : Tartu Vahi alevik
Registration date : 04/11/2010

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 3:20

Nisu, jõusööda, kaera, mineraali ja rohuga ei ole võimalik broilerit 2 kuuga pannile ajada, olen proovinud 4 aastat ei õnnestu. Palun õpetage. TÄNAN
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 4:09

Peab saama 2 kuuga,mitte midagi erilist ei andnud,ausalt täpselt enam ei mäleta kui vanad tapmisel olid,kuskil kolm kuud äkki aga rasva oli meeletult.Äntust ostsin tibuna.
Kui lõpust rääkida siis purgis on parem kui külmikus.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 8:54

No on küll võimlik. Söök peab muidugi vabelt ees ja saada olema. Mis vahekoRras Sa andu neid söötasid annad? Nisu on nuumasööt, aga ainult sellega ei kasva. Rohi on selleks, et ainult rasv ei oleks. Nuumiku sööt peab palju valku sisaldama. Mina mittebroileritest praekukkedele söödan 50% maisi + 25% nisu+ 25% tibude täiendsööta nii palju, kui sisse kühveldavad. Värske rohi on ka lahvelt ees. Kasvavad kui pärmi peal. Isegi liiga kiiresti.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
siiliam

siiliam


Female
Postituste arv : 5
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 23/07/2012

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 9:48

Ma esimest korda alles tibudega mässan............mõtlesin et kuna nüüd oma maja ja maal elan jne et võiks proovida.Söötnud olen neid hirsipudruga alguses ja mingi jahusegu mis mulle bussi pealt kaasa müüdi kui nad ostsin ( äntu broilerid ) ,nüüd olen söötnud neid tibude täissöödaga.Tibude vanuse osas eksisin väheke Embarassed nad mul alles 2 kuused . Ussikesi lapsed korjavad neile koguaeg ja rohelist on ka neil olemas ikka igapäev.Kasvavad küll nagu usinalt aga ei ole minu arust veel piisavalt suured et potti panna.
Tahtsin esialgse plaani järgi ikka munakanad võtta aga mees arvas et nende pidamine liiga kulukas ja nii soetasingi broilerid hoopis. Esimene kord üldse nendega tegeleda ja kogu pidamise info netist kogutud Razz

Aga tänud kõigile vastajatele selle haige tibu osas eks ta ikka supiks siis läheb kui tast enam asja ei saa Razz
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 12:05

Ma küll ei ütleks,et munakana pidamine oleks kulukas. Ikka saad oma kodumuna siis ju see suur pluss! või peate broilereid ja ostate söögimunad poest?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 17:25

Kõige lihtsam oleks see nn broiler-tibu ära kaaluda. Ei ole eriti keeruline nipp. Kotti ja kotiga kaalu peale. Siis on teada, kas on potikõlbulik või mitte. Ise pole broilasid pidanud, kuid minu teada peab neil kogu aeg söök ees olema.Söögiks broilerite täistoit. Muuga jäätegi seda kasvu ootama.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 18:11

Buntikul küllap suuresti õigus. Ma ka päris broilereid kasvatanud pole, aga munakana tibudel on Pikku pidevalt ees, teri maiustamiseks ja rohelist söövad ise isu järgi. No silmnähtavalt kasvavad. 3-kuune maransikukk kaalub ~2kg. Siit siis see moraal, et ärge jõusöödaga koonerdage. Ja broileritele mitte tibutoitu, vaid spets. broilerite jõusööta.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty24.07.12 18:38

See pole mingi jutt, et broiler ei kasva, nõukaajal sai neid kasvatatud, ma leppisin 100 tibuga, aga mõni kasvatas 2000-3000 tibu üles,kusjuures polnud mingit erisööta.
Tibusid sai Ranna sovhoosist, soovijaid oli palju, talvel tuli juba ära tellida.
Kahekuuste lihakeha kaalus 2-2,5 kg, aga mina pidasin neid oma tarbeks kuni sügiseni, siis sai karpi pandud,lihakehad kaalusid 3-4 kg ringis,... kuked rohkem, kanad vähem.
Mäletan ühte hallikirjut kukke, kelle eluskaal oli 7 kg.
Broilerid olid ristandid, tõuge enam ei mäleta, aga neid sai munakanaks ka jäetud, kõlbasid
küll ja munesid täiesti korralikult.
Tagasi üles Go down
andu
Tibu



Male
Postituste arv : 26
Age : 58
Asukoht : Tartu Vahi alevik
Registration date : 04/11/2010

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 0:15

Olen aru saanud, et suurem osa kiirelt broileri kasvatajatest on mahe põllumehed. Kui broileri söödas on ~ 18 % GMO sojat siis pole see kuigi mahe http://www.pikk.ee/valdkonnad/loomakasvatus/linnukasvatus/sootmine/kanabroilerid
Mahepõllumajanduslikus linnukasvatuses saavutab broiler sama kaalu mitte 45 - 50 päevaga vaid 85 - 90 päevaga http://www.agri.ee/public/juurkataloog/TRUKISED/trykis_mahe_linnukasvatus_2011.pdf
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 0:38

/Tuleb silmas pidada, et põhimõtteliselt ei erine
broilerite söötmine tavalisest kanatibude söötmisest.
Nende suur kasvukiirus tingib aga tunduvalt
erinevaid söötmisnorme. Kui tavatootmises kasvatatakse
broilerid tapaküpseks juba 42 päevaga,
siis mahetootmises ei tohi broilereid lihaks realiseerida
mitte enne, kui nad on 81 päeva vanused/


Selline jutt on seal kirjas, et mahetootmises ei tohi..., kasvukiirusest pole juttu.
Tagasi üles Go down
andu
Tibu



Male
Postituste arv : 26
Age : 58
Asukoht : Tartu Vahi alevik
Registration date : 04/11/2010

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 2:35

Mahetootmine välistab GMO kasutamise.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:20

Sellest kaua aega möödas, kui mina broilerkanu kasvatasin, aga siis anti tibudele kohe pipetiga 1 tilk trivitamiini (A,D,E) nokavahele,kalamaksaõli kuulus ka söödaratsiooni.
Neil kasvukiirus suur, ilma vitasmiinideta tekib A-vitaminoos.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:25

Täpselt nii see oli.Mingit broilerite jõusööta polnud kes mida varastada sai kas lehmade või sigade oma.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:31

Lehmade oma oli soolane, seda ei võinud anda,.. varastada polnud mul kusagilt, aga toidujäätmed, kus ka lihakraami sees, olid mulle suureks abiks nii linnu-, kui ka seakasvatuses. Ja hästi kasvasid!

Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:34

Ei olnud soolane ,sool anti eraldi juurde.Ma ei õelnud et sina varastasin ,räägin siinsest olukorrast.Ega ei varastatud vaid tuttav jahuvedaja tõi.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:42

Võib olla teie kandis ei olnud soolane, aga siin jagati seda lehmapidajatele riigile müüdud piimakoguse pealt ja see oli küll soolane.
Siis tehti veel lahtist heina, kuhu ka lakapeale hangumise ajal soola peoga vahele visati,
nii, et eraldi soola söötmisel nagu praegu, suurt mõtet polnud.
Mineraalainetest anti talvel kaltsiumit ja koobaltit, selliseid mineraalsöötasid nagu praegu on,
siis polnudki.
Nüüd läheb jälle teemast mööda...Vabandan!
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:50

Täitsa teemasse on tegelikult. Mineraalid ja vitamiinid on eriti olulised kiirekasvulistel elukatel. Palja nisu ja heinaga kipuvadki jamad tekkima. See on jah mahe küll, broiler lihtsalt pole mahetootmiseks sobilik.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:51

Kas sellest noorest linnust tuli siis ka hea supp või praad?

midagi siis ka teemasse
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 8:59

Poole tunniga olid küpsed, aga ega ühestki noorest linnust või loomast ei saa maitsvat puljongit.
Praad oli täitsa mõnus, aga esialgu oli see harjumatu, et kana nii kiiresti ära küpseb.
See oli aastal 1971!
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 9:00

No Sooääre,see minu küsimus oli seekord mõeldud teema algatajale ja tema vigasele linnule
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 9:04

Vabandust! Ma ei teadnud, et see vigane lind on juba potist läbi käinud,ootame siis teemaalgatajalt vastust.
Ma jagasin oma kulinaarialaseid teadmisi asjata.
Tagasi üles Go down
siiliam

siiliam


Female
Postituste arv : 5
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 23/07/2012

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 11:14

Ei ole veel potti läind minu tibu..............suht tragi on ja üritab ikka jalule saada ma veel väheke jälgin seda asja. Ei minust saa vist lihakasvatajat ,kui veel selliseid õnnetusi vahele tuleb ..........muretsen liiast ja ei jätku südant et ära süüa Sad Järgmise korraga võtan ikka munakanad ,öelgu siis härra mis tahab.................ei usu minagi et munakana pidamine kalliks läheb Smile
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 17:17

Ka munakanadel on probleeme ja mitte vähe!! Kui tahad linnu/loomakasvataja olla, siis tuleb raskuste/probleemide/kaotustega silmitsi olla. Algus on raske, kuid kui soov kasvatada oma tarbeks, siis tuleb süda kõvaks teha selliste asjade suhtes.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 19:24

siiliam kirjutas:
Ei ole veel potti läind minu tibu..............suht tragi on ja üritab ikka jalule saada ma veel väheke jälgin seda asja. Ei minust saa vist lihakasvatajat ,kui veel selliseid õnnetusi vahele tuleb ..........muretsen liiast ja ei jätku südant et ära süüa Sad Järgmise korraga võtan ikka munakanad ,öelgu siis härra mis tahab.................ei usu minagi et munakana pidamine kalliks läheb Smile

Mis mõttes läheb kalliks? Kui võrrelda munakana ja brolileri toidukoguseid, siis on broileri pidamine hulga kallim. Pealegi annab munakana sulle ka midagi vastu. Kui ikka broilerit ära ei raatsi süüa, siis pole neid küll mõtet pidada.
Kui midagi tarbida ei taha, siis on mõttekam papagoid võtta Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty26.07.12 21:50

Ma siin ka algaja ja tegelikult tuleb tõdeda, et kanapidamine on mul kalliks kujunenud küll. Rolling Eyes
Tõttöelda isegi läinud asi nagu mingiks hellitatud tüdrukute Barbie-efektiks. Et ostad Barbie, siis nata aja pärast vaja ka Ken juurde saada ja neile sõbrannad ja siis neile riided ja siis neile maja ja siis hobune ja siis veel teine hobune või maja või Ken jne.
Ise mõtlesin siin ka, et linnatingimustes pean vaikselt kuskil hoovinurgas 3-e kanakest pisikeses tarandikus, et mis see siis ikka ära ei ole, nüüd kanu 7, neile tehtud kanatraktor, suurem ja soe lindla ehitus eelseisev plaan + jooksuaedik, sinna juurde kõik need materjalid ja ehitamised ja no söödakotid ja nõud ja vajadusel ravimid + toimetamised ja mis kõik sinna "komplekti" lisaks käib! Poleks nagu iial arvanud, et na laialdaseks see kanahobi kujuneb. Eriti kui pole "avansina" mingeid maid ja lisahooneid ehk.
Ikka no kallim on raudselt kui seni ilma kanadeta. : D

Aga samas igal hommikul ütledki, et hommikust, mu kallikesed. Kanad siis teevad rahulolevalt kaa-kaa vastu. Ja tunnevad su ära... siis nad veel askeldavad vahvalt ja siis on neil nii huvitavad elukombed ja natuurid. Aina vaata ja imesta. Sedaviisi siis need kanad hingele kalliks saavadki, kullakallikesteks lausa kohati.
Lisaks igale aednikule hindamatu ja öko kanakakaväetis omast käest!
Kui aga muna ka kunagi ehk saab, oleks vabshee priima! Laughing
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty27.07.12 23:09

Tere, päikest. Munakana jõusööt ja söödalisand broiladele ei sobi. Pigem läheb peale sigade jõusööt või põrsa starter. Parim lisasööt on kalamaim, või värske noorkala (kasvavad nagu mühiseb ja jalust ära ei jää, enne tapmist tuleb natuke vahet pidada muidu on "kajakamaitse" juures). Kui tahad broilapõhist kana teha, siis on juurde vaja liharappeid, piimavalku ja srapuupähklit (asenduseks lähevad purustatud luuviljaliste seemned ja õunaseemned-mahlapressi jäägid). Raps pudru sisse ei tee ka eriti liiga. Ja liikuda, siblida tahavad palju.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!   Tibu ei tõuse enam püsti !!!!! Empty

Tagasi üles Go down
 
Tibu ei tõuse enam püsti !!!!!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» mure tibu seedimisega
» Tibu uimane ja turris
» Tibu varbad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: