KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 tagumiku nokkimisest

Go down 
5 posters
AutorTeade
nemad
Tibu



Male
Postituste arv : 16
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty16.07.12 19:08

Tervist

Ehk oskab keegi nõu anda, et mis võiks olla mõistlik teha.
Viis kana. Sel kevadel sündinud ja üks neist munema jõudnud hakata... üldiselt peame vabalt aga öösel ja kui ise kodunt ära, siis traktoris kinni.
Möödunud nädalal juhtus nii, et kaks päeva olid järjest traktoris ja kui teise päeva õhtul kaesime olukord, siis oli ühel tagumik verine.
Sain kiirelt nõu ja visnevskit - eraldi puur kiirelt ja see katkine lind sinna. Nüüd olen puhastanud ja kreemitanud seda tagumikku ja minu võhikule silmale katki otseselt ei tundu.
Milla võiks hakata neid kokku laskma? - peaks ootama, kuni suled ka tagumiku peale kasvavad või võiks nüüd ca nädala möödudes juba proovima hakata?

Eile ausalt öeldes proovisin ja jälgisin, et mis toimub... paar korda käidi seda tagumenti nokaga põrutamas. Lasin nokkimise vastast spray'd peale. Siis jäi nagu vähemaks. Aga ilmnes, et too haige tüüp ise läks teiste tagumikele kergelt kallale...

Liiga vara kokku? Ja kas mingil määral tagumikus sorkimine on aktsepteeritav?

Parimatega,
Eiku
Tagasi üles Go down
myyre
Tibu



Female
Postituste arv : 27
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 24/03/2012

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty17.07.12 9:32

Tere!See sulgede ja tagumike nokkimine on üks jama värk,kui nad juba järje kätte saanud.(kitsas ruumis pole kanal ju muud tegevust)Kui kanadest üks nokib,hakkavad kohe ka teised,paremoleks nokitud pepud seni eraldi hoida ja oodata kuniks suled täielikult taastunud(see võtab ilmatu aja),aga samas ei pruugi nad sellest kombest enam lahti saada.Minul on sellised 6 äntukat,eraldi hoidmisest polnud suurt abi,kokku pannes jätkus sama trall edasi,lisaks oldi üksteisest ka võõrdunud ja kiseldi ka sellepärast.Vabapidamisel asi veidi paranes,kuid laudas olles ja õrrel saadakse ikka kokku jaaa...kes ikka tahab,see nokib.Lihtsam on pöörduda dr.kirve poole.See muidugi minu arvamus.
Mingil määral tagumikus sorkimine ei ole aktsepteeritav No
Aga jõudu teile!

T eiri
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty17.07.12 9:37

Liiga vähe ruumi.Vähe tegevust.Noored kanad üle söödetud.Talvel liiga tugev valgus.Need hädad olen mina kätte saanud ja siiski astun aeg-ajalt sama reha otsa.Veel selline asi et siiani ei olnud mul ühtegi sulge maas-kõik nokiti ära ja võeti teiste seljast veel lisa.Nüüd olen kolm nädalat munakanade täiendsööta juurde andnud ja tundub et suled vedelevad maas.Vist pole ainult mineraalides kõike vajalikku sees.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
nemad
Tibu



Male
Postituste arv : 16
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty17.07.12 19:24

Tänud tagasiside eest.

Meil on mingi valik sulgi ikka kogu aeg kuudi põhjas. Viimasel ajal küll vähem.

Paar päev nüüd päevasel ajal õuel kõik koos olnud (katkisel pole sulgedest küll veel juttugi aga nahk tundub ok) ja paistab, et huvi üksteise vastu puudub. Ööseks ei ole kokku jätnud. Homme aga vaja päevaks traktorisse jätta - näib mis saab. Nähtavasti väike "extension" vaja traktorile improviseerida, et mängumaad neile juurde anda

See toidu kogus... millal on liiga palju? Just munema hakkajad. Hommikul künaga täissööt ette, rohelist ja sääski püüavad ise ja mingeid teri ka päevapeale juurde. Soovitati, et munejal peaks kõht kogu aeg natuke tühi olema. Ehk ma jälgin, et kui küna saab tühjaks alles õhtul, siis oli liiga palju (veel hullem kui järgi jääb). Kui pärastlõuna, siis enamvähem. Vastavalt siis kohendan käigu pealt järgmise päeva sööda kogust. On see mõistlik või on mingeid teisi rusikareegleid, mille järgi võiks sööda koguse õigeks saada.

Eiku
Tagasi üles Go down
myyre
Tibu



Female
Postituste arv : 27
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 24/03/2012

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty17.07.12 19:43

Tere! Olen lugenud et kanale piisab 300 g teri päevas,eks muud vajalikku saab suvel õuest.Ise toidan ka kord päevas ja jälgin et küna saaks õhtuks tühjaks.Ülearu pole vaja anda-aga eks nad ootavad ikka head paremat.Vahel on tunne et nad ei saa täis ega lähe ka lõhki Laughing

T e
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty17.07.12 23:48

300g on kõvasti ülearu!!! See on pea kahe ja poole päeva norm. Kuivtoidu norm on kana kohta 100-120g päevas. Kolmesadat peaks küll hakkama sondiga sisse toppima.
Nokkimise puhul pigem ongi tegemist liiga väikse alaga, mis kanadel kasutada + igavus. Ülesöötmine võtab veel munevuse ka ära ja siis on lisaks jälle probleem.
Igavuse peletamiseks võiks panna neile kapsapea vms nokkida ja jalutusala suurendada.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
nemad
Tibu



Male
Postituste arv : 16
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty18.07.12 0:25

Seda kapsa asja on mulle mujaltki soovitatud. Lihtsalt kapsas nagu jalgpall? või riputada või toki otsa? :s pole näinud lihtsalt.
Hiinakapsas rippus neil nädalapäevad (oli siuke asi kodus laokile jäänud) aga selle vastu nagu mingit huvi ei tuntud.

Tänud kõigile vastajatele.

Eiku
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty18.07.12 4:09

Mul on kapsas olnud näiteks kalavõrgu sees üles riputatud. Aga olen ka niisama pea ette veeretanud. Igavuse peletamiseks soovitatakse veel vili (pigem kaer) allapanusse puistata, et neil siblimisega tegevust oleks. Igavusest teevad nad igasugu pahandusi.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
nemad
Tibu



Male
Postituste arv : 16
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/07/2012

tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty19.07.12 20:21

Eile olid neiud üksi kodus. Traktoris + väike võre ümber tikri põõsa kuhu nad ka sisse pääsesid. Viiekesi koos, söögi küna puhtaks lakutud ja kõigil tagumikud terved. Loodetavasti pääsesimegi sel korral nii kergesti.
Kui nüüd ülejäänud 80% ka munema hakkaks neist, siis oleks ju lausa lust ja lillepidu (just sain muneja alt tänase kuuma muna kätte :p)

Tänud kes arvamust avaldasid ja nõu andsid.
Eiku
Tagasi üles Go down
Sponsored content





tagumiku nokkimisest Empty
PostitaminePealkiri: Re: tagumiku nokkimisest   tagumiku nokkimisest Empty

Tagasi üles Go down
 
tagumiku nokkimisest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: